Esileht Kodunurk Kas teil liiga palju asju?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kas teil liiga palju asju?

Postitas:

Seoses köögi ja suure toa remondi ühele poole saamisega, kolin kappidesse tagasi nõusid, köögitarbeid jne. Olen siin elanud 18 aastat, sisse kolides oli vaid 1 pann, 2 potti, 1 serviis, köögikombain – mahtusid ühte kasti ära, nüüd on keset kööki 3 suurt kasti ja 5 väiksemat + on neid asju veel teise tuppa lahtiselt tõstetud.

Tegin tassi kohvi ja vaatan seda virna mõtlikult, et võidab ikka see, kellel on rohkem asju. Ilmselt tuleb hakata harvendama.

Kuidas ise tunnete, on teil liiga palju asju?

NB – ühte asja tahaks veel – uut köögikombaini taignasegajaga, aga nagu neetud funksib mu üle 20 aasta vana saadud köögikombain täiega.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 09:34; 25.10 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et küsimus pole selles kas sul on asju palju või vähe aga kas sa neid asju ka kasutad ning kas nad on sulle vajalikud. Või sa näed neid asju reaalselt siis kui on vaja remonti teha või kappe koristada.

Iseenesest inimene vajabki väga vähe asju aga kui sa sellest mingit rõõmu ei tunne siis sellel pole ka mingit mõtet.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe arvates ongi kõik kohad minu asju täis, loe: köögikappide sisu.

Kolisime 20 aastat tagasi majja, köögis oli vaid laud ja üks väike kapp. Aastaid mahtusid kõik sinna, nüüd ei mahu ei kööki, ega köögi kõrval asuvasse ruumi potid-pannid ära.

Ja ma tahaks veel rohkem.

Ma pean tegelikult uue kompaktse köögimööbli tellima.

Muidu olen tagasihoidlik ostja, kõike muud vähe.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 10:10; 24.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asju tuleb ikka elu jooksul juurde. Inimesi on ka juurde tulnud.  Hakkame just majale juurdeehitust tegema 🙂

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad riided, jalanõud, ehted, kosmeetika, parfümeeria, kotid, sallid jne. Ma olen naine. Aga köögi ASJAD mind ei tõmba. Pole kunagi see köögihaldjas olnud, mul on töö- ja hobiga seoses muud prioriteedid juba viimased 20 aastat olnud. Loomulikult on mul potte-panne-serviise-nuge-kahvleid-pokaale-kausse-vaase jne, aga tihti seisavad need kasutuseta, kuna sööme väljas või külas. On päevi, kus kööki asjagi pole (peale hommikuse kohvitegemise).

Seega on mul asju parajalt vähe ja juurde kohe kindlasti midagi ei taha (pole selle peale tulnudki).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad riided, jalanõud, ehted, kosmeetika, parfümeeria, kotid, sallid jne. Ma olen naine. Aga köögi ASJAD mind ei tõmba. Pole kunagi see köögihaldjas olnud, mul on töö- ja hobiga seoses muud prioriteedid juba viimased 20 aastat olnud. Loomulikult on mul potte-panne-serviise-nuge-kahvleid-pokaale-kausse-vaase jne, aga tihti seisavad need kasutuseta, kuna sööme väljas või külas. On päevi, kus kööki asjagi pole (peale hommikuse kohvitegemise).

Seega on mul asju parajalt vähe ja juurde kohe kindlasti midagi ei taha (pole selle peale tulnudki).

🙂 Novot, ongi erinevat tüüpi  naisi. Mulle meeldib kokata, nokitseda, uusi asju välja mõelda. Gurmaanlus on mu nõrkus. Samas ei hooli ma üldse sallidest, kottidest, riietest ja ma ei pane seda ka teise juures tähele. Mulle peavad töökaaslased ekstra ütlema, et ma käisin juuksuris või mul on uued prillid, kas panid tähele , ja siis vaatan. Olen ka naine.

Parfüümid meeldivad!

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 10:10; 24.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögividinaid ja nõusid tekib aja jooksul juurde (nt pärandatakse, kingitakse või ostan, arvates, et läheb vaja). Vahetasin 5 aastat tagasi elukohta ja kolimise käigus viisin 8 kasti köögitarbeid (peamiselt nõud) Sõbralt Sõbrale kauplusesse. Endale jäi veel kaks kasti panipaika seisma (kööki ei hakanud paigutama, nagunii ei kasuta). Eelnevate aastate jooksul sain kolmelt lahkunud sugulaselt pärandusena nõukaaegseid köögitarbeid – sellest selline suur kogus. Osa asju tõi kolleeg töö juurde ja jagas laiali (ta tegi köögis remondi ja vahetas absoluutselt kõik asjad uute vastu (sh noad-kahvlid, sööginõud jms).

Ma pole eriline kokkaja (mul pole isegi köögikombaini, rääkimata muna- ja riisikeetjatest, leivamasinast, perkulaatorist ja veel sajast sellisest vidinast) – ei tunne puudust spetsiaalsetest köögiasjadest. Tupperware ka ei eruta (kunagi vanatädi pärandas terve kasti neid karbikesi ja kausikesi – kõik läksid hiljem Sõbrale).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögikappidesse on kalduvus koguneda igasugustel suvalistel purgikestel-karbikestel-alustel jne. Tegin umbes aasta tagasi põhjaliku puhastuse ja alles jätsin vaid asjasd, mida ma kasutan. No ikka kõvasti tuli seda “äkki kuskil hea kasutada” kraami. Nüüd on väga mugav – igal asjal on oma koht ja ruumi on parasjagu. Köök püsib paremini korras. Järgmiseks on vaja veel välja vahetada (NB! mitte juures osta :D) mõned potid-vormid, mis on lihtsalt oma aja ära elanud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:45; 01.11 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asju on liiga palju. Kui viimati kolisime siis esialgu tuli kogu köögivarustus uude kohta kaasa. Uues kodus siis sorteerisin asjad vastavalt sellele, mida päriselt ka kasutame. Umbes 3 kastitäit nõusid ja muud kraami viisin uuskasutuskeskusesse.

Ka riidekapis teen inventuuri vähemalt korra aastas, pigem kaks korda. Asjad, mida kaua pole kandnud, mis siiski ei istu seljas väga hästi või miks väikseks/suureks on jäänud viin uuskasutusse ära.

Eelistan, et asju on vähem ja nad on kasutuses. Oma ideaalini on mul veel pikk tee minna aga rõõmuga näen, et mu kodus on asju märkimisväärselt vähem kui näiteks 10 aastat tagasi. Ja need asjad on tõesti kasutuses ja vajalikud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, ärge nüüd hakake üles lugema ükshaaval, mitu hõbekahvlit on ja suvalisest materjalist kulpi jne … nagu siis hiljuti ühes riiete teemas juhtus.

Ma saan aru, et Perekoolil on klikke vaja, aga võiks siiski mõistuse piiresse jääda.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest ASJU mul ei ole liiga palju, küll aga on aastatega ikka sellist SODI kogunenud, mida kohe alguses pole raatsinud ära visata (näiteks kassettmaki kassetid) ja siis on kuskile tolmuma jäänud. Sel suvel osa träna viskasin minema, järgmisel aastal plaanin sama aktsiooni korrata.

Ilmselt tueb jälle hakata ära andma ka raamatuid, sest need ei mahu enam kuskile ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eelnevate sugupõlvede kokkuaetud kraami liiga palju… Tahaks vabaneda, et osta endale meeldivaid asju. Tahaks lagedamat tuba ja rohkem ruumi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ostame köögitarbeid või nõusid üliharva, nii et on küll ka neid asju, mis seisavad kapis ja harva kasutust leiavad, aga  otseselt üleliigset on vähe (ühe sellisena tuleb meelde vana võileivagrill, mida tõesti ei mäleta, millal viimati kasutatud sai). Suurem kappide tühjendus ja sorteerimine toimus 8 aastat tagasi, kui praegusesse korterisse kolisime. Ja kui järgi mõtlen, siis ega selle aja jooksul polegi köögitarbeid juurde ostnud. Võib-olla nipet-näpet, nt laps tahtis muffinivorme.

Samas koguneb (ma ei räägi ainult köögist) igasugu muud kraami, mida ära visata ei raatsi, aga hoidmisel võtab ka ruumi. Nt laste kunstitöödega mapid, mis iga aasta kevadel lasteaiast kaasa anti. Selliseid asju on veel. Pole neile head kohta leidnud, üks mapp ühes kapinurgas, teine teise riiulisse surutud. Kogu aeg mõtlen, et võtan suurema koristamise ette, siis üritan neile ühe kindla koha leida. Siis veel mu käsitöökraam. Mulle meeldib kududa ja heegeldada, aga aastate jooksul on kastitäied erinevaid lõngu kogunenud. Nüüd hakkasin veel trikoopaelast vaipu heegeldama, need rullid võtavad ka megalt ruumi. Raamatutega katsume piiri pidada, ostame harva, aga ikka  koguneb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgelt on liiga palju asju. Tahaks, et suudaksin südame kõvemaks teha ja paljudest asjadest lihtsalt loobuda. Aga tihti lööb mingi sentimentaalsus pähe ja ei raatsi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asju eriti palju ei ole, aga pottidega on ebamugavus, et nad tahavad palju ruumi ja jääb mulje nagu oleks kõik kohad neid täis. Kui kõik üksteise sisse laduda on jälle ebamugav, lisaks ei sobi kõik üksteisega.  Sama teema suuremate kaussidega. Just viskasin hunniku kola minema seoses remondi ja kappide lammutamisega. Pannidele kasutan suuremate pottide  kaaned ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, muidugi on mul liiga palju asju, kuigi viimased paar aastat olen püüdnud neid vähendada ja  midagi juurde ostan pika kaalumise peale. Ikka on palju. Kõike – riideid, jalatseid, köögiriistu, nõusid. Ma isegi ei tea, mida kõike mu kappides on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurat, mis teema! Mul tuleb teisipäeval kolimisauto, kujutage ette nüüd, mis siin praegu toimub. Ärge üldse tulge mind rohkem vihale ajama praegu.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks on mul nii piisavalt vähe ruumi, et pole võimalik midagi üleliigset osta. Tänu sellele jäävad ostmata asjad, millest on korra tunne, et kindlasti vaja. Siis aga hakkan mõtlema, et kuhu ma selle asja paneks ja jõuan välja sinnani, et tegelikult saab ka ilma hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgelt on liiga palju asju. Tahaks, et suudaksin südame kõvemaks teha ja paljudest asjadest lihtsalt loobuda. Aga tihti lööb mingi sentimentaalsus pähe ja ei raatsi.

Tavaliselt läheb pärast äraviskamist seda asja vaja. Olen ise käinud prügikastist ühte veinijahutusnõud tagasi toomas. Sättisin uues kodus asju paika ja viskasin selle anuma minema, aga 10 minutit hiljem, kui hakkasin pliidi kõrvale puulusikatele ja pannilabidatele anumat otsima, leidsin, et mul pole ühtegi sobivamat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 17:44; 25.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on asjadest vabanemisega üldse sante kogemusi. Koristasin köögikappe ja mees ütles, et mis need korvikesevormid seisavad, ta viib kuuri. Mõtlesin, et kui tihti ma neid tassikooke ikka teen, viis-kuus korda aastas, võib tõesti viia. Ja nüüd on need lootusetult kadunud, äkki mees viskas kuurikoristuse ajal minema. Nüüd ma pean käima välja raha ja muffinivormid ostma, pealegi võtsid kapis üksteise sisse laotud vormid palju vähem ruumi. Pealegi sai küpsetusplaadile palju rohkem vorme panna kui sama pinna peal muffinivormis auke. Mehe eestvõttel viskasime ära väikese sõela (seda on pärast ärsviskamist juba kolm korda tarvis olnud, olen kuidagi suure sõelaga hakkama saanud) ja kirsikivieemaldaja (sain tänavu suvel üle mitme aasta päris palju kirsse ja pidin neid noaotsaga puhastama). Kunagi ammu, kui viskasime vana pliidi ära, läksid ka ahjuplaadid kaasa, sest eks uuel on ju ka kaasas. Ma ei teadnud, et uutel pliitidel pole ühest küljest ilma servata ahjuplaate kaasas.  Meil on küll üsna suur ahi, aga kõik sellised ühest otsast lahtised plaadid, mida olen kusagil müügil näinud, on liiga pikad ja ei sobi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 17:44; 25.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehh, olen oma asjad paika saanud – aga jube soov on visata igapäevased taldrikud-kausid-kruusid minema ja osta üks ilus serviis, aga… taldrikud/kausid on veel kenad, töökorras, kruuse olen toonud reisidelt, saanud kingiks, on ka lapse pildiga jne… neid nagunii ära ei viska.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 09:34; 25.10 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suurim probleem on riided ja jalanõud. Neid on mul aegade jooksul palju kogunenud. Olen hea kombineerija ja enamikke asju kasutan. Või siis vahepeal aastaid ei kasuta, mood või maitse muutub ja kasutan jälle. Mul on käibel riideid, mis on üle 20-aasta vanad. Arvestades seda, et mõned asjad on taaskasutusest, siis ilmselt veel vanemad.

Unistan 3-meetrisest garderoobikapist, mis oleks ainult minu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oskagi arvata kas on asju palju või siis köök väike aga ära ei taha kuidagi mahtuda. Olen kullipilguga asjadel silma peal hoidnud, et mingisugust ülemäärast kola ei tekiks ja tõepoolest on vaid vajalikud asjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On palju asju küll – tõesti palju nt riideid, ja dussigeele. Sugulased imestavad et nii palju on.

Köögis veel kõige vähem, aga siiski mitte vähe.

Ütleks aga et mul on enamus asju kasutusel või varuks (nt šampoon mida kasutan ei ole eestis saadav ja saab kindlasti kasutuse)

Seega mind minu asjad ei häiri. Kui oleks palju asju, mida ma ei kasuta, siis oleks küll tunne et asjad takistavad elamist.

Kingi on mul ka palju. Mul on aga jalg, millele ma tavalises kingapoes lihtsalt midagi ei leia. Seega isegi minu kingad mind eriti ei häiri, sest peaks tõsiselt vaeva nägema, et jälle mingit kinga uuesti osta või asendada.

Ainukesed asjad, mis mind häirivad on riided, mis minu praeguste kehamõõtudega ei sobi. Ikka hoian alles, sest enamus nendest on väga hea kvaliteediga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No järelikult Sa ei kokka ja tema kokkab. Kaks panni tõelisele köögidaamile on ikka vähe. Pannidel on ju erinevad otstarbed jne peale mõõtude, et x cm ja teine suurem….)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole palju asju, aga on väike maja. Mind häirivad asjad, mida läheb harva vaja, aga siiski läheb. Nt üks hästi suur pott, mida võtan kapist välja 1-2 x aastas. Suur kaanega salatikauss, milles viin korra aastas maale jaaniõhtuks salatit. Kaks kuue tassiga kohviserviisi, mida kasutame 3-4 x aastas suuremate pidude korral. Ühesõnaga on pooled asjad sellised, et kasutame 5-6 x aastas, kui külalised on. Häirivad ka kulunud mustriga ja veidi kriimud ning liiga väikesed taldrikud, mille ostsin 1991. aastal inflatsiooni ajal selleks, et raha eest midagi asjalikku saaks. Ostsin tookord vist 14 taldrikut. Nüüd on vist 6 alles, muster vaid aimatav ja paar kildu ka servast ära. Aga kasutatavad ju, ei raatsi lihtsalt ära ka visata. Taaskasutuses on hulga ilusamaid nõusid virnade viisi, ärge soovitage sinna viia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on vist 6 alles, muster vaid aimatav ja paar kildu ka servast ära.

Sellised (katkised) asjad visatakse lihtsalt ära, kui ei ole just päris suur vaesus majas ja muid nõusid ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:45; 01.11 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögividinaid ja nõusid tekib aja jooksul juurde (nt pärandatakse, kingitakse või ostan, arvates, et läheb vaja). Vahetasin 5 aastat tagasi elukohta ja kolimise käigus viisin 8 kasti köögitarbeid (peamiselt nõud) Sõbralt Sõbrale kauplusesse. Endale jäi veel kaks kasti panipaika seisma (kööki ei hakanud paigutama, nagunii ei kasuta). Eelnevate aastate jooksul sain kolmelt lahkunud sugulaselt pärandusena nõukaaegseid köögitarbeid – sellest selline suur kogus. Osa asju tõi kolleeg töö juurde ja jagas laiali (ta tegi köögis remondi ja vahetas absoluutselt kõik asjad uute vastu (sh noad-kahvlid, sööginõud jms).

Ma pole eriline kokkaja (mul pole isegi köögikombaini, rääkimata muna- ja riisikeetjatest, leivamasinast, perkulaatorist ja veel sajast sellisest vidinast) – ei tunne puudust spetsiaalsetest köögiasjadest. Tupperware ka ei eruta (kunagi vanatädi pärandas terve kasti neid karbikesi ja kausikesi – kõik läksid hiljem Sõbrale).

 

Ja võtadki niimoodi kõik sodi vastu, mis aga keegi arvab heaks sulle anda? Ja siis kurdad, et asju liiga palju…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge siis neid ülearuseid asju prügikasti viige. Ikka taaskasutusse. See, mis ühe jaoks muld, võib olla teise jaoks kuld.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Kas teil liiga palju asju?