Esileht Koolilaps Kas teile lapsed teevad teile kingitusi?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kas teile lapsed teevad teile kingitusi?

Postitas:
Kägu

Kuidas teie peres kombeks on, kas lapsed teevad vanematele sünnipäevaks ja jõuludeks kingitusi? Kui jaa, siis mis vanusest hakkasid nad iseseisvalt kingitusi tooma?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres teevad algkoolis käivad lapsed küll vanematele ja üksteisele kingitusi. Algas see u kooli minnes või veidi varem. Jõulukingitustega on juba kindel rutiin. Nüüd kasutavad oma kogutud taskuraha ja teevad enne jõule eraldi poetiiru. Või hoiavad laatadel silmad lahti. Varem, kui nooremal lapsel veel regulaarset taskuraha polnud, andsime kindla summa ja ütlesime, et selle eest osta 4 kingitust, sai hakkama küll, sest oli poes käinud ja rahaga arvutanud. Kingitusi tuleb teha kokku 4, need on enamasti väiksed ja sümboolsed meelespidamised. Eraldi tegevus on pakkimine. Varun valmis erinevaid võimalusi- pabereid, kotte, karpe. Iga pereliige saab siis rahuliku aja oma kingituste pakkimiseks, teised lahkuvad toast. Kuuse all on palju väikseid pakikesi, mille avamine on põnev kõigile. Sünnipäevadeks leiavad lapsed ka mingi kingituse. Eks see alguses vajab vanema suunamist, aga mõne aja pärast muutub loomulikuks teguviisiks. Natuke oleneb ka lapse iseloomust. Meil on ka üks laps veidi lahkem ja n-ö kinkijam kui teine.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõuludeks ei ole kunagi teinud, meil käib alati jõuluvana ja tema toob kõigile kingitused.
Sünnipäevaks joonistavad alati kaardid, emade-ja isadepäevaks meisterdavad ise midagi.
Kui kevadel ja suvel käib teismeline poiss metsas rattaga sõitmas korjab sealt sageli  mulle kimbu lilli.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaardi joonistavad. Milleks kingitused? Eks lapsed teevad seda, milleks sina neid õpetanud oled. Mkna olen alati rääkinud, et kaardist piisab ja selle ka kingiks saan. Joonistavad lapsed hästi.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina üldiselt siiski tahaksin, et mu lapsed märkaksid lähedasi meeles pidada ja kinke teha, mitte ainult ei eeldaks kogu aeg, et kõik teevad kogu aeg ainult neile ning nemad muudkui harjuksid vaid saama, aga mitte omalt poolt vastu andma. Mul mitte ei ole seda kinki vaja, vaid seda, et laps mõtleb teistele ja on helde käe ja südamega.

 

Samas on see meil tulnud kuidagi iseenesest, ma rääkinud küll ei ole, et peab tegema. Kasvatan lapsi üksi. Vanem tüdruk oli nelja-aastane, kui esimest koda minu sünnipäevaks täuesti omal algatusel toppis ühe oma lemmikmänguasja kinkekotti ja kinkis selle sünnipäevahommikul pidulikult mulle. (Pole vist vaja öelda, et ma lubasin tal seda mänguasja laenata alati, kui soov peaks tulema. :)) Siis mõned järgmised aastad nad korraldasid koos vanaemaga, et laps pakkus mõtte ning mu ema aitas osta ja pakkida. Nüüd ta on algklassilaps ja on oma taskuraha eest mõne väiksema vidina ostnud. Ikka püüab mõelda, mis võiks saajale meeldida. Jõuluks tegi ka igaühele kingi, ehkki talle endale tõi vaid jõuluvana — need jõulukingid olid küll omatehtud asjad, kunstiringi õpetaja oli neile suure hulga lahedaid ideid välja mõelnud ja teostada aidanud. Ikka päris kasutatavad vaasid ja pildiraamid ja mis tal seal olid.

 

Väiksem laps on 5 a, ta on ka suurema pealt omandanud, et kuidas olla ja teha. Muidugi need tema omal käel meisterdused on alles niisugused lapse asjad, aga päris ilma omalt poolt õnnesoovita ta küll ühtki pereliiget ei jäta.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed enam kaarte ise ei joonista (ega meisterda), hakkavad tegema kingitusi. St. räägime ikka juba suurematest koolilastest. Jõuludeks laps omast taskurahast ostis kingitused, vanus 14-15a (samas teine laps sai just 14a, kuid tema taskuraha läheb ainult tema vajadusteks 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnipäevaks joonistavad kaardi ja meisterdavad midagi. Eelmine aasta tahtsid meile ka jõuluks kinke teha, noorem tegi järjehoidjad, suurem meisterdas kuuseehted. Lapsed on 2. ja 4. klassis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütred teevad ja poissi ei kaasa. Teismelistena hakkasid tegema.
Viimastel jõuludel ütlesin, et kaasaku ikka vend ka. Kingid ei ole kallid ja osaliselt on ka käsitöös tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me oleme alati koos lastega  otsustanud, mida kellelegi pereliikmetest sünnipäevaks kinkida ja teeme ühise kingi kogu pere poolt.  Lastelt eraldi kinkide tegemist ei eelda, ehkki väiksemana tegid nad rõõmuga kaarte.

Jõulukingid on nii ja naa – kaks vanemat last midagi sümboolset ikka teevad, nooremad (algklassilapsed) mitte.  Ma tegelikult ei leia,  et kooliealised lapsed midagi kinkima peaksid – küll nad jõuavad veel oma elu peale minnes küllalt kinke teha.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed hakkasid vanematele ise ostetud  kingitusi tegema kui vanem laps oli põhikooli lõpus, esialgu oligi šokolaaditahvel ja sellised lihtsamad asjad.

Enne seda oli sünnipäevaks heal juhul kaart + lasteaias või algklassides meisterdatud emade- või isadepäevakingitused. Samas vanuses tegid ka vanavanematele või onudele-tädidele kingitusi kui midagi sobivat valmist meisterdatud-joonistatud oli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed enam kaarte ise ei joonista (ega meisterda), hakkavad tegema kingitusi. St. räägime ikka juba suurematest koolilastest. Jõuludeks laps omast taskurahast ostis kingitused, vanus 14-15a (samas teine laps sai just 14a, kuid tema taskuraha läheb ainult tema vajadusteks ????

Millal saabub see vanus, kus ise joonistada ei tohi?  Minu kunstiakadeemias õppiv täisealine laps teeb mulle endiselt omajoonistatud kingitusi (mitte enam väikeseid kaarte küll…) ja mul on nende üle alati väga hea meel 🙂

Ma ei arva, et lapsed peaks minu antud taskuraha eest mulle kingitusi ostma – see ostetud kingituste aeg võiks saabuda siis, kui nad ise juba raha teenivad.

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on teinud mulle kingitusi ja kaarte joonistanud, aga seekord ei teinud midagi sünnipäevaks. Kui siis küsisin, et miks siis kinki ei teinud, ütles, et sorri, läks meelest ära. Anna siis 5 eurot. Olin ausalt öeldes küll veidi solvunud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parima kingituse teevad lapsed sellega, et on terved, rõõmsad, käivad koolis ja tegelevad oma hobidega. Lilli kingivad sünnipäevaks ja emadepäevaks ka, sellest piisab mulle täiesti.

Olen väga õnnelik oma laste üle.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

plika käis esimeses klassis, kui ostis mulle maximast sünnipäevaks tassi, (soodus)hinna teatas ka 😀 tass on kasutuses ja iga kord kui ma seda näen, tuleb soe tunne peale. väikesest šokolaadist on küll ja veel ja seda olen saanud ka. jõuludeks lapsed kinke ei tee, selleks tarbeks on teadupärast jõuluvana…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen liigutatud, kui lapsed ise oma kätega midagi tähtpäevaks kingituseks teevad või korjavad lilli, katavad laua enda tehtud võileibadega vms. Alati ei pea ostma poest mingit jama kokku, muidugi on see ka tore, aga mitte nii oluline. Üldse see tarbimine käib ülemõistuse 😀

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina annan alati oma lapsele n-ö tellimuse, mida ma sünnipäevaks soovin. Sellel aastal kinkis ta mulle ühe ehte(ona taskuraha eest).
Ma tahan, et ta harjuks teistele kinke tegema.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina annan alati oma lapsele n-ö tellimuse, mida ma sünnipäevaks soovin. Sellel aastal kinkis ta mulle ühe ehte(ona taskuraha eest).

Ma tahan, et ta harjuks teistele kinke tegema.

Laps harjub kinke tegema ka siis, kui ta näeb oma vanemate pealt,  et sõpradele ja sugulastele tehakse kinke. Ja selle eeskuju põhjal tekib tal endal teatud vanuses soov oma taskuraha kokku hoida ja vanematele ning õdedele-vendadele kingitus teha.

Aga esitada konkreetne kingitellimus oma lapsele, kellel endal veel sissetulekut ei ole – no see on ikka tase. Kingi tegemine peaks olema ikka lapse tahe, mitte tema vanema nõue.

Minu meelest oled sa imelik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on teinud mulle kingitusi ja kaarte joonistanud, aga seekord ei teinud midagi sünnipäevaks. Kui siis küsisin, et miks siis kinki ei teinud, ütles, et sorri, läks meelest ära. Anna siis 5 eurot. Olin ausalt öeldes küll veidi solvunud.

Ära solvu, ilmselt on laps vahepeal õitsvasse teismeliseikka jõudnud ja tema jaoks on olulisem kõik muu peale koduste tähtpäevade.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina annan alati oma lapsele n-ö tellimuse, mida ma sünnipäevaks soovin. Sellel aastal kinkis ta mulle ühe ehte(ona taskuraha eest).

Ma tahan, et ta harjuks teistele kinke tegema.

Laps harjub kinke tegema ka siis, kui ta näeb oma vanemate pealt, et sõpradele ja sugulastele tehakse kinke. Ja selle eeskuju põhjal tekib tal endal teatud vanuses soov oma taskuraha kokku hoida ja vanematele ning õdedele-vendadele kingitus teha.

Aga esitada konkreetne kingitellimus oma lapsele, kellel endal veel sissetulekut ei ole – no see on ikka tase. Kingi tegemine peaks olema ikka lapse tahe, mitte tema vanema nõue.

Minu meelest oled sa imelik.

Tema sissetulek tulebki minult, seega ma ei näe probleemi miks ta ei võiks mulle sellist kinki teha, nagu mina tahan.
Jah, ma ei soovi isetehtud asju, mul on neid niigi palju ja mida ma teen nendega?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina annan alati oma lapsele n-ö tellimuse, mida ma sünnipäevaks soovin. Sellel aastal kinkis ta mulle ühe ehte(ona taskuraha eest).

Ma tahan, et ta harjuks teistele kinke tegema.

Täiega imelik. See pole siis ju mingi vabatahtlik kingitus!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem ikkagi teise lapsevanema õhutusel ja meeldetuletusel, et koos midagi välja mõelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebist saadik õpetan. Kõikvõimalikel tähtpäevadel, minu, isa, vanavanemate sünnipäeval, isadepäeval, sõbrapäeval annan lapsele (ta praegu 3 aastane) mõne kingituse kätte ja ütlen, et ta üle annaks. Praegu laulab ta veel hea meelega sünnipäevalaulu ka korduvalt. Jõulude ajal teen iseendale ka kingituse. Sest ma ei soovi, et laps harjuks, arvaks, et ainult tema saab kingitusi ja mitte keegi teine ei saa. Või et jõulude ajal on normaalne, et tema saab 100 kingitust ja emmele jõuluvana ei too mitte ühtegi. Ei. Jõulude ajal hoolitsen selle eest, et lapsele tunduks, et  “jõuluvana” arvates on kõik väärt kingitusi ja noh, kui lapsed saavad natuke rohkem, siis praegu ta veel ei oska kingi arvudele mõeldagi, pööras tähelepanu ainult oma jõulukingitustele 🙂 2 aastasena kaasasin teda juba isadepäeva kaardi joonistamisse ma meisterdasin kaardi ja siis oli lapsel lasin “joonistada” kripseldada mõned kriipsud. Vanavanema sünnipäevaks suvel korjasime koos õuest lilli ja ütlesin lapsele, et ta viiks, annaks vanavanemale ja ütleks talle: “Palju õnne sünnipäevaks!”, mida 2,5a laps siis ka tegi. Igatahes kaasan last lapse oskuste piires tähtpäeva kommetesse. Ja kavatsen last õpetada tähtpäevadel pere jaoks õuest lilli korjama kingituseks – et väike laps ei peaks end kunagi halvasti tundma, et tal “pole raha” kingituse ostmiseks. Pere jaoks õpetan teda ise kaarti meisterdama, või tulevikus keeksi küpsetama, õuest lilli korjama. Et kinkimise põhimõte oleks harjumus ja ta saaks meeles pidada ka siis, kui lapsel oma raha veel ei ole. Külla minnes või mõnele sünnipäevale ostame muidugi lapsega koos lillepoest lilli ja poest kommi, niiet ta on mõlemat tüüpi asjadesse kaasatud. Alguses teen mina kogu töö ära ja annan talle väikese ülesande selle juures. Hiljem vastavalt kasvamisele ja oskustele lasen tal järjest suuremat osa kingituste ja kinkimise juures teha ja ise teen vähem ja nii see oskus tulebki. Praegu 3a lapse puhul pean ikka mina initsatiivi haarama muidugi, ei saa nõuda, seda mida pole õpetanud ja praegu toimub eeskuju näitel ja kaasav õpetamine 😀 Muidugi kui öelda talle nt, et täna on kellegi sünnipäev, siis ta võib ise sünnipäevalaulu laulma hakata. Ta alles sai selle selgeks ja harjutab nagunii päevast päevas, isegi siis kui kellegi sünnipäeva pole 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõulude ajal teen iseendale ka kingituse. Sest ma ei soovi, et laps harjuks, arvaks, et ainult tema saab kingitusi ja mitte keegi teine ei saa. Või et jõulude ajal on normaalne, et tema saab 100 kingitust ja emmele jõuluvana ei too mitte ühtegi. Ei. Jõulude ajal hoolitsen selle eest, et lapsele tunduks, et  “jõuluvana” arvates on kõik väärt kingitusi

Saan sellest aru, kui oled üksikema ja oletegi kõik tähtpäevad lapsega kahekesi.

Kui aga sina teed kõikidele kinke, aga su mees, vanemad, vanavanemad sulle midagi ei kingi, siis see on küll kurb. Kas emadepäeval ja enda sünnipäeval teed ka endale ise kingitusi,  mitte ei õpeta last selles osas see inimene, kellele sa lapsel isadepäevakaarti teha lased?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres teevad algkoolis käivad lapsed küll vanematele ja üksteisele kingitusi. Algas see u kooli minnes või veidi varem. Jõulukingitustega on juba kindel rutiin. Nüüd kasutavad oma kogutud taskuraha ja teevad enne jõule eraldi poetiiru. Või hoiavad laatadel silmad lahti. Varem, kui nooremal lapsel veel regulaarset taskuraha polnud, andsime kindla summa ja ütlesime, et selle eest osta 4 kingitust, sai hakkama küll, sest oli poes käinud ja rahaga arvutanud. Kingitusi tuleb teha kokku 4, need on enamasti väiksed ja sümboolsed meelespidamised. Eraldi tegevus on pakkimine. Varun valmis erinevaid võimalusi- pabereid, kotte, karpe. Iga pereliige saab siis rahuliku aja oma kingituste pakkimiseks, teised lahkuvad toast. Kuuse all on palju väikseid pakikesi, mille avamine on põnev kõigile. Sünnipäevadeks leiavad lapsed ka mingi kingituse. Eks see alguses vajab vanema suunamist, aga mõne aja pärast muutub loomulikuks teguviisiks. Natuke oleneb ka lapse iseloomust. Meil on ka üks laps veidi lahkem ja n-ö kinkijam kui teine.

See on väga armas ???? Siiski mõtlen nukralt, et mis hetkest inimesed enam kinke ei saa/ei tee, vaid ilmuvad need mõttelagedad ümbrikud ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba aastaid hindan pigem kingitusena súnnipäeval koostegutsemist mingil huvitaval nn elamusväljasõidul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseseisvalt hakkasid kingitusi tegema pigem mittetähtpäevadeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseseisvalt hakkasid vanematele kingitusi tegema teismelistena – lilled ja midagi magusat. Esemelisi kingitusi ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Kas teile lapsed teevad teile kingitusi?