Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööl peaks olema tore?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Kas tööl peaks olema tore?

Postitas:
Kägu

Kui tore ja lõbus peaks olema tööl? Kui palju te suhtlete tööl töökaaslastega?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö peaks olema piisavalt tore, et selle sisu, seltskond ja igapäevane suhtlus oleks sulle meeldiv ja talutav. Kui sa küsima pead, siis vist jääb puudu.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan lastesias. Arva ise, kas on tore? Jah, on küll. Väga!
Ja suhtleme kolleegidega kogu aeg, paljud on aastatega ka sõprussuhted loonud.

Enne seda töötasin koolis ja ei olnud nii tore. Peale neljandat aastat oli iga päev tunne, et ei taha hommikul sinna majja minna. Ok, lapsed on lapsed, aga muu õhkkord, intriigid, klatš, pidev sahmimibe ja närvilisus + muidugi ettearvamatud lapsevanemad. Toreduse poolest on lasteaed ikka kõige parem. Vbl järgmine koht oleks loomaaed kuhu tahaks minna.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest võiks tööl tore olla küll, aga see kindlasti sõltub ka töö sisust ja ametikohast. Mõnel kohal võib seltskondlik suhtlus hoopis takistuseks olla, sest segab töö tegemist. See ei tähenda aga, et muidu kollektiiv tore ja toetav poleks.

Mina näiteks töötan koolis. Väga tore on. Jah, mõni inimene klatšib, mõni on kummaline, aga tööl on tõesti mõnus olla ja lähen igal hommikul hea meelega just  inimeste – nii õpilaste kui kolleegide pärast. Jah, on ka ebameeldivad lapsevanemad muidugi, aga kus selliseid pole. Varem töötasin eraettevõtluses ja no neid väljakutset pakkuvaid kliente oli ikka maailm täis. Tegelikult küll väike osa, aga no paraku silmapaistev. Ei pea tegelikult hinge võtma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kogenud nii üht kui teist ja tõttöelda eelistan, et oleks tore.

Olen kontoritöötaja. Väga meeldis aeg, kus minu ümber töötavad inimesed olid pooleldi sõbrannad. Ehkki tööd oli meil alati palju, siis vahepeal sai ikka väga palju naerda ja oli lõbusaid vaheseiku. Nüüd töötan küll samas kohas, aga need neli inimesed on edasi liikunud. Olen ikka seltskonnast ümbritsetud, kuid kahjuks nii head klappi ei ole. Midagi halba ka kindlasti pole, sest intriigid puuduvad. Aga sellist vaimukat seltskonda, kellega vahepeal üks huumor maha panna, enam ei ole. Nüüd on nii, et igaüks pigem nohiseb vaikselt omaette tööd teha. Suheldakse valdavalt vaid siis, kui vaja midagi töö kohta küsida.

Täitsa igatsen oma vanu töökaaslasi, kellega saaks koos südamest naerda.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööl võiks olla lõbus ja tore. Muidu mina ei mängi (tööta).
St jõukohane, arusaadav ja tööks vajaliku informatsiooniga keskkond, kus on ka aega oma tööd teha. Vastastikune lugupidamine kolleegide vahel, kena kui ka huumorimeel klapib.

Mu eelmine töökoht kaupluses oli kõike muud. Pidev kellegi asendamine, milles ei olnud eelnavalt kokkugi lepitud ning stressis ja ülekoormatud inimesed lähevad arusaadavalt pahuraks.
Kohati ei saa lisatööd ära jätta: minu vastutus oli liha- ja letitoodete tellimine, haldamine ja kui transa tööle ei jõua, siis liha estakaadile vedelema jätta ei saa, vead siiski oma kaubad ära külma, hiljem aga taarat e lihakaste ka laiali ei jäta, komplekteerid kokku tagastuseks. Või piima tellija magas sisse (jälle), tellimused on kella peale – ei saa suurt poodi järgmiseks päevaks piimatoodeteta jätta, teed parima tellimuste osas. Lihameister on puhkusel, teine jääb haigeks, lett ei saa tühjaks jääda, nii et lõigud, vasardad, marineerid, maitsestad ja paned leti välja. Lõpuks oled väsinud, tige ja ainus soov on rahus oma tööd teha, sest see kipub kannatama, seda aga ei saa. Ei ole ju tore?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tore, kui on normaalsed töökaaslased ja saab normaalselt suhelda…..suhtlen nendega ainult töö juures

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõuna-Eestit teenindav kõige suurem haigla – ei ole tore, on kõike muud kui tore.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tore, kui on normaalsed töökaaslased ja saab normaalselt suhelda…..suhtlen nendega ainult töö juures

Miks? Kui nad toredad on, kas siis väljaspool tööd sul ei kõlba neid tunda?

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelistan kui ei ole tore. Halb ei tohi olla, aga töökeskkond peaks olema igav ja rahulik ja vaikne, võimaldama tööle keskendumist. Kui on liiga tore, läheb fookus paigast. Võin sõpru leida töövälisel ajal, töö ajal tahan oma asja tehtud saada. Kui ei saa, peaksin õhtul tegema. On ka neid aegu olnud, tööl mingi jutuvada, rahulikult olla ei saa, inimesd hakkavad käima siis kohal ebatüüpilistel keaaaegadel – mõi tuleb kell 6 hommikul, teine nädalavahetusel.

*spetsiifiline täppistöö, vajab rahu ja vaikust

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kogenud nii üht kui teist ja tõttöelda eelistan, et oleks tore. Olen kontoritöötaja. Väga meeldis aeg, kus minu ümber töötavad inimesed olid pooleldi sõbrannad. Ehkki tööd oli meil alati palju, siis vahepeal sai ikka väga palju naerda ja oli lõbusaid vaheseiku. Nüüd töötan küll samas kohas, aga need neli inimesed on edasi liikunud. Olen ikka seltskonnast ümbritsetud, kuid kahjuks nii head klappi ei ole. Midagi halba ka kindlasti pole, sest intriigid puuduvad. Aga sellist vaimukat seltskonda, kellega vahepeal üks huumor maha panna, enam ei ole. Nüüd on nii, et igaüks pigem nohiseb vaikselt omaette tööd teha. Suheldakse valdavalt vaid siis, kui vaja midagi töö kohta küsida. Täitsa igatsen oma vanu töökaaslasi, kellega saaks koos südamest naerda.

Ilmselt tulid nooremad. Neil puudubki huumorimeel, igast jutust püüavad solvanguid ja ahistamist välja imeda.

+13
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Avatud kontoris jube kui keegi seal oma huumorit ja toredust teeb

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tore ja lõbus peaks olema tööl? Kui palju te suhtlete tööl töökaaslastega?

Ei peaks olema ebameeldiv. Mõni asjalik vestlusejupp, mõni jagatav infokild, huvitav fakt kolleegi kohta – teretulnud. Targad inimesed teretulnud.

Aga mõnes töökohas, kus olen käinud, on üksteise kätekreemide nuusutamist, šopingutulemustest aruandmist, lõkerdamist, huilgamist, kiljumist (musuuuuuuuu, Kätukene, isssssssssand kui ilus PRUUUUUUN sa oled) ja trallitamist küll liiga palju.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tore ja lõbus peaks olema tööl? Kui palju te suhtlete tööl töökaaslastega?

Ei peaks olema ebameeldiv. Mõni asjalik vestlusejupp, mõni jagatav infokild, huvitav fakt kolleegi kohta – teretulnud. Targad inimesed teretulnud.

Aga mõnes töökohas, kus olen käinud, on üksteise kätekreemide nuusutamist, šopingutulemustest aruandmist, lõkerdamist, huilgamist, kiljumist (musuuuuuuuu, Kätukene, isssssssssand kui ilus PRUUUUUUN sa oled) ja trallitamist küll liiga palju.

See kiitev huilgamine on ikkagi kordades sõbralikum ja parem kui mornid torisevad näod ja üksteise norimine stiilis miks sa ei naerata kell 8 hommikul, mingi idioot oled stiilis vihkav suhtumine.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib töökaaslastega suhelda. Minu meelest täitsa ok on lõunaajal või kohvipausil rääkida ka muust kui tööst. Ei kujutaks ette, et teen ainult tööd ning üldse ei suhtle inimestega, kellega sa päeva jooksul kõige rohkem koos oled. On ka inimesi, kellega ongi tere ja head aega, aga mõnega sobid väga hästi ning saad jutule

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kiitev huilgamine on ikkagi kordades sõbralikum ja parem kui mornid torisevad näod ja üksteise norimine stiilis miks sa ei naerata kell 8 hommikul, mingi idioot oled stiilis vihkav suhtumine.

Nende kahe asja vahepeale jääb tavaline rahulik külg külje kõrval töötegemine, ei?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kiitev huilgamine on ikkagi kordades sõbralikum ja parem kui mornid torisevad näod ja üksteise norimine stiilis miks sa ei naerata kell 8 hommikul, mingi idioot oled stiilis vihkav suhtumine.

Nende kahe asja vahepeale jääb tavaline rahulik külg külje kõrval töötegemine, ei?

Seda küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tore, kui on normaalsed töökaaslased ja saab normaalselt suhelda…..suhtlen nendega ainult töö juures

Kas kolleegiga sõbrustada ei võigi? Õigemini – kas kolleegist ei võigi midagi rohkemat kui kolleeg välja tulla?
Minul on elu jooksul palju väga meeldivaid kolleege olnud, kellest mõnedega oleme nüüdseks ka head sõbrad.
Mina ei arva, et tõeline sõber saab ainult liivakastist v ülokoolipingist tekkida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt tulid nooremad. Neil puudubki huumorimeel, igast jutust püüavad solvanguid ja ahistamist välja imeda.

Mina ei ole see kägu, aga mul on just vastupidine kogemus: olin omaealistega (+/- 30) pikki aastaid koos. Oleksime justkui elu lõpuni võõrad. Pidev ving elu-olu, meeste, laste, lasteaedade-koolide, hindade, riiete, telesaadete ja jumal teab, mille üle veel.
Riburada hakkasid lahkuma, kes kolis välismaale, kes tegi teist satsi lapsi.
Asemele tulid algul teistest osakondadest asendajad, hiljem täiesti uued inimesed. Vanuse ülempiir kerkid 70-ni, valdavalt oli vanus 50-60.

Teate, niii ägedat seltskonda pole iial varem kogenud! Rõõmuga lähen tööle ja tööd on mõnus teha. On nalja ja naeru, nõuandeid, elukogemuste jagamist, lugusid ja uudiseid, hoolimist ja üksteisega arvestamist. Mõnus!

Ei tea, mis siis “meie noortel” viga oli, aga tõesti need inimesed oleksid võinud olla klassikalised vinguvad vanatüdrukud, kuigi ei olnud (meil on jah naiskollektiiv).
Aga ega muidugi ühe kogemusega üldistada saa.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avatud kontoris jube kui keegi seal oma huumorit ja toredust teeb

Tüüpiline eestlane – ainult oma urus kössitab, kõik vähegi aktiivsemad või jutukamad inimesed segavad. Sest töö on maailmas kõige olulisem!!
Olulisem headest suhetest ja mõnusast-vabast töökeskkonnast.

A no muidugi on Perekoolis kõik väga spetsiifilise eriala tippspetsialistid, need muidugi ei suhestu madalamal positsioonil kolleegidega. Pardon!

PS. Äkki tasuks jarjutada tähelepanu jagamist? Läheb elus ikka vaja.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tore ja lõbus peaks olema tööl? Kui palju te suhtlete tööl töökaaslastega?

Ei peaks olema ebameeldiv. Mõni asjalik vestlusejupp, mõni jagatav infokild, huvitav fakt kolleegi kohta – teretulnud. Targad inimesed teretulnud.

Aga mõnes töökohas, kus olen käinud, on üksteise kätekreemide nuusutamist, šopingutulemustest aruandmist, lõkerdamist, huilgamist, kiljumist (musuuuuuuuu, Kätukene, isssssssssand kui ilus PRUUUUUUN sa oled) ja trallitamist küll liiga palju.

See kiitev huilgamine on ikkagi kordades sõbralikum ja parem kui mornid torisevad näod ja üksteise norimine stiilis miks sa ei naerata kell 8 hommikul, mingi idioot oled stiilis vihkav suhtumine.

Need pole vastandid ju. Hulgamise ja kriiskamise vastand oleks lihtne tere ja vaikus. Mingi idioodiks sõimamine ja näoilme pärast mõnitamine on just selliste üliintensiivsete kriiskajate ja kõkutiste rida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tööl peaks tore olema. Töölaua taga lõputult vadistavad kolleegid ei ole tore nähtus, aga abivalmid ja lahked kolleegid on küll eluliselt olulised. Mingi nugadega üksteisel seljas “konkurentsikollektiiv” o küll koht, kust peale paari päeva proovimist lahkumisavaldusega ära lähen.

Ideaalseid kollektiive ei ole, kuid mulle meeldis 2000. aastate lõpupoolel töötada ühes rikkas firmas, kus kõigil olid head palgad, üksteist abistati jõudumööda ning ka isikliku elu muredele teati toimivaid lahendusi (kust leida head arsti, kuhu minna algklassilapsega reisile, palju raha kaasa võtta jne), nii firma ise kui ka kliendid tegid hästi palju kvaliteetseid üritusi – kokkuvõttes oligi tore, kuigi oli ka omajagu probleeme.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mõnes töökohas, kus olen käinud, on üksteise kätekreemide nuusutamist, šopingutulemustest aruandmist, lõkerdamist, huilgamist, kiljumist (musuuuuuuuu, Kätukene, isssssssssand kui ilus PRUUUUUUN sa oled) ja trallitamist küll liiga palju.

Aga mis see sinu asi on kui nendele inimestele nii sobib?

Huvitav, mis põhjusel peaks “teistes töökohtades” käima?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline eestlane – ainult oma urus kössitab, kõik vähegi aktiivsemad või jutukamad inimesed segavad. Sest töö on maailmas kõige olulisem!!
Olulisem headest suhetest ja mõnusast-vabast töökeskkonnast.

Olen ikka mitmes kohas elus töötanud. Eelmises kohas olid au sees head suhted ja et koos on fun. Ägedad ühisüritused, palju koosolemisi. Soositi rõõmsat ja lustlikku suhtlemislaadi. Muusikat lubati mängida tööruumides, puhkeruumis oli see lausa valgusega. Ühesõnaga, sellest, et meil on ägedad ja vahvad inimesed, oli palju kuulda ja näha. Palju pidutsemist, juhtkonna poolt kaetud laudu. Vist ei ole ühtki üldkoosolekut, kus iga osakonna juht ei rääkinuks, et jälle oli äge kuu oma supertublide töökaaslastega, oma sõpradega. Vau, kui tore meil koos on ja ainult nii sünnib parim tulemus 🙂

Pole elus varem ega hiljem töötanud kollektiivis, kus nii palju klatši ja seljataga rääkimist oleks. Vaheldumisi sotsmeedia postitustega, kus me taas kõik käest kinni võtsime, naeratasime ja õhku kargasime. Et siis minna grupi kaupa eraldi ja hakata puid alla panema, kuidas tema on nõme ja too on tobe, aga ikkagi on tööl nii äge. Tagasi vaadatagi õudne.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis põhjusel peaks “teistes töökohtades” käima?

Mitu võimalust. Näiteks inimesed käivad oma hetketöökohast teistes töökohtades enne seda, kui nad praegusesse töökohta tööle tulid. Või teine võimalus, mis on näiteks minul. Meil on hästi suur mitme tegevusalaga firma. Ei ole Postimees Grupp, aga see torkas näitena pähe. Ütleme, et mina töötan raamatupidamises. Aegajalt on vaja küsida midagi näiteks mõne arve kohta turundusest, raadiomüügist, tehnikaosakonnast, uudistetoimetusest, IT osakonnast, portaalilt jne. Meil on veel erinevamad tegevusalad, aga see ei tähenda, et kontserni sees ei peaks osad ametimehed ka teistes töökohtades käima. Arusaadav, et Kaubamaja Grupi Selveri müüja ilmselt ei pea KIA Autos käima, aga kas turundusdirektor ei pea, pole kohe üldse mitte kindel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis see sinu asi on kui nendele inimestele nii sobib?

Aga kui oled pidanud seal tööl käima?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avatud kontoris jube kui keegi seal oma huumorit ja toredust teeb

Tüüpiline eestlane – ainult oma urus kössitab, kõik vähegi aktiivsemad või jutukamad inimesed segavad. Sest töö on maailmas kõige olulisem!!

Olulisem headest suhetest ja mõnusast-vabast töökeskkonnast.

Töö on tööl kõige olulisem. Kujutate ette!
Vaba töökeskkond- Sõbralik, arvestav ja toetav. Tore – ei ole oluline.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peab tööl olema tore. Aga tore inimeste jaoks on ilmselt väga erineva tähendusega. Minu jaoks ka ei oleks tore siis, kui käiks lakkamatt eraelust jutustamine. Aga tore tähendab seda,  kus oma tööd tehakse normaalselt ja hästi. Ning kollegid saavad hästi läbi, vahel kohtutakse kohvinurgas, vahel võibolla mõni tööväline jutt ka töölaua taga, mingil määral teatkase ka üksteise eraelust. Aga pidevat intensiivset eraelust rääkimist ma enam toredaks ei peals.

Huvitav, mis põhjusel peaks “teistes töökohtades” käima?

No ikka väga palju erinevaid põhjuseid võib olla. Nt on sinu töö pakkuda mingit tugiteenust, lähed erinevatesse kohtadesse kohale, kui seda tugiteenust vaja on (haldus, It-probleemide lahendamine, varustamine, kasvõi koristamine jne.)

Või töötad ettevõttes, mis pakub erinevatele ettevõtetetle mingeid projekte. Käid nende projektide koosolekutel, tutvustmaisel, IT-lahendust kliendi arvutisse installeerimas ja hiljem toetamas.

Või oled hoopis nt IT ettevõttes, mis oma tööajaid erinevatesse ettevõttetesse tööle annab (outsource). Ma ise töötan suure ettevõtte IT-s ja meil on pidevalt ka erinevate etevõttetet välispartneried mõneks ajaks meie juures tööl.

Ja loomulikult on mul oma suure ettevõtte sees vahel asja teistesse osakondadesse ning näen ka sealseid inimesi ja nende töökultuuri.

Jne-jne.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööülesanded võiksid loomulikult suuremalt jaolt meeldida, huvitavad olla. Aga töökaaslased peaksid lihtsalt normaalsed inimesed olema. Käin tööl leiba teenimas, sõbrannad on ikka mujalt kui töö juurest.

Tibitsemist ja heinondust ei kannataks päevagi. Töökaaslasi aga teatavasti valida ei saa. Valin ikkagi, kellega rohkem suhtlen ja kellega minimaalselt – nii palju, kui mingi ülesande ellu viimiseks vaja on.

No ja “nõukaajast” ülemusi ka mitte, olgu – need väga kaasaegsed, oma arust kõutšivad juhid ei kõlba ka kusagile, minu hinnangul on hea juht kusagil nende kahe vahepeal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tibidega ei oska nagu alati olla, aga onu Heinodega oskan küll hästi jutule saada. See on hiljem tulnud oskus kusjuures.

Kuna noorena olin suhtlemises väga tagasihoidlik, siis seetõttu olen alati olnud väga tänulik olnud neile ekstravertidele, kes tahavad ka vaiksematega jutlema tulla ja teevad seda nagu oleks juba ammune vana tuttav.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööl peaks olema tore?