Esileht Koolilaps Kas tunnete huvi selle vastu, mida Teie lastele lasteaedades ja koolides sisse söödetakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kas tunnete huvi selle vastu, mida Teie lastele lasteaedades ja koolides sisse söödetakse?

Postitas:

Toetage palun laste tervislikku kasvatust. Tehke seda palun ka need, kes siiamaani kõiksugu heategevuskampaaniatest eemale on hoidunud, sest pole olemas ju mitte midagi tähtsamat, kui OMA laste tervise eest seismine…
http://www.petitsioon.com/oigus_kasvatada_last_tervislikku_elustiili_jargides

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole märganud, et koolides lapsed pinkide külge kinni seotaks ja neid kellegi teise poolt söödetaks. Nad ikka ise söövad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söövad kahjuks näljastena ikkagi just seda, mida neile toiduainetöösturid läbi lasteaedade ja koolide juhatajate, omakasu ajendil pähe määrivad, sest toiduvalikut neile ju millegi pärast EI JÄETA?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna meie kool (tavaline tallinna piirkonnakool) osaleb juba mitu aastat tervist edendavate koolide kampaanias ja tean, et enamik tallinna koole on, siis pean sellist petitsiooni täiesti mõttetuks.
Kas toore porgandi ja kapsa, toorsalatite, wrappide, mahlade jne pakkumine kooli kohvikus lisaks väga tervislikule koolitoidule on tõesti siis nii tervistkahjustav?
või pole teema autoril absoluutselt aimu, mida tegelikult koolides lastele söögiks pakutakse.

Pole mõtet lahmida, et KÕIK koolid ja lasteaiad pakuvad ebatervislikku toitu, kui see tegelikult nii pole. See, et mõned õpilased koolitoitu (praad, supp, magustoit jne) ei söö ja eelistavad selle asemel koolimajast välja lipata ning lähedal asuvatest kohvikutest pizzat või saiakesi osta, pole kooli rida.
Kui vahetundideks koolimaja uksed lukku keerataks, oleks ju kohe järgmine petitsioon, et õpilased on kui vangid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no lasteaia toit on ikkagi põhiliselt piim igas vormis, igal toidukorral ja nisu koos piimaga või eraldi, puuviljade ja juurviljade osakaal on nutma-ajavalt väike ju.
samuti pole arvestatud sellega et tänapäeval on ka palju talumatusi- näiteks minu lapse pim jääb mitu astat joomata- ja nagu ma aru saan on see piim riiklikult doteeritud. kas riiklikult ei võiks riisi või sojapiima siis pakkuda neile lastele?
kasvõi hinnast sõltuvalt 2-3 korda nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin selle petitsiooni läbi. Ühes osas tahaksin küll allkirja anda, teises osas aga mitte. Seega jääb allkiri andmata.
Olen nõus, et tänapäeval on toiduained ületöödeldud või liiga tehislikud.
Samas ei ole ma täielikult vaktsineerimise vastane ning laste täieliku taimetoitluse poolt ma ka ei ole – osad asendamatud aminohapped, mis on lapse arenguks hädavajalikud, ei ole saadavad taimetoidust.
Samuti ei ole ma nõus lasteaia- ja koolitoitu puudutavas osas. Minu laste lasteaias oli ja koolides on korralik salati valik. Koolis nt on võimalik võtta mitut erinevat sorti toorsalatit. Ja kas juba laps seda endale võtab, sõltub tema kodusest toitumisharjumusest.
Kahjuks vanema poja puhul pidin lasteaias panema toorsalati ja ühepajatoidu keelu alla – poiss nimelt tugevalt allergiline porgandile ja kapsale. Ja tema allergial ei ole miskit pistmist tänapäeva maailmaga – see on meil pärilik. Allergiline olin mina, minu vend, minu ema, minu vanaema, minu vanavanaema. Tõenäolisemalt ulatub see veel kaugemalegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja! Miks jätad sa kirjutamata, et ei kavatse selle petitisiooniga mitte kooli- ja lasteiatoidu parandamiseks midagi ette võtta vaid tahad seda kasutada kohtus oma lapse isa vastu, kes väikest last tahab mitteeakohasest ja sunniviisilisest (toor)taimetoitlusest päästa!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 09:27; 31.05 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei meeldi mulle see taimetoitluse vägisi pealesurumine. Allkirja ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toetage palun laste tervislikku kasvatust. Tehke seda palun ka need, kes siiamaani kõiksugu heategevuskampaaniatest eemale on hoidunud, sest pole olemas ju mitte midagi tähtsamat, kui OMA laste tervise eest seismine…
http://www.petitsioon.com/oigus_kasvatada_last_tervislikku_elustiili_jargides%5B/tsitaat%5D
Eks ikka huvitab aga kui paljudel vanematel on võimalik olulisemalt kallimat toidraha lasteaias maksta?
Vaadake palju täsikasvanud inimene ainult lõunale kulutab raha. selle summa eest saaks lapsi lasteaias paremini toita aga mis see kuus kokku teeb? väga paljud inimesed ei suudaks enam last lasteaias hoida.

See on muidugi hea, et kõik allkirja andnud inimeste nimekiri on avalik. Saab näha kes hulluks läinudon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 09:43; 31.05 06:58; 01.06 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis ka küsimus, et kui paljud siis meie lastevanematest on nõus rohkem raha lasteaia – ja koolitoidule kulutama.
Olen olnud lasteaia hoolekogus ja ka mõnekümne sendi võrra päevase toiduraha kergitamine toob kaasa hulga lapsevanemaid kes ei suuda sel juhul toiduraha maksta.
Seda, mida meie laps kodus ja kooliajal sööb, saame ikka ise mõjutada. Selleks pole vaja petitsioonis osaleda. Ka minu koolilapsed räägivad kuidas klasiikaaslased käivad igal võimalikul juhul krõpse ja limonaadi ostmas. Ju selleks raha on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 10:15; 31.05 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba teemaalgatuse pealkiri viitab algataja ebastabiilsusele. \”Sisse söödetakse\” on juba algusest peale vale lähenemine ja kogu ülejäänud jutt ka. Ei kirjutaks teie petitsioonile alla ka siis, kui peale makstaks. Meie koolid ja lasteaiad annavad endast parima, et lapsi võimalikult hästi toita nende võimalustega, mis neil on. Keegi ei anna selleks rohkem raha ja kõik lapsed ei söö kunagi kõike niikuinii, lisaks on neid toitlustajaid rapitud nii palju kui kulub juba igal pool. Aitab, see on ülinõme. Meil elavad välismaalased, kelle lapsed on mingil põhjusel eesti koolis või lasteaias käinud või käias, ainult kiidavad meie süsteemi, kus lasteasutustes on mitu korda päevas korralik toit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 12:09; 01.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku on adressaat täiesti vale. Lapse toitumisharjumused kujundatakse kodus ja lasteaed või kool võivad teha milliseid pingutusi iganes, kui laps on kodus kehvapoolselt toituma harjunud, ei aita toiduvaliku muutmine kuidagi.
Loomulikult tunnen ma huvi, mida minu lapsed koolis söövad ja olen korduvalt saanud kinnitust, et selles Tallinna G5 koolis, kus nad õpivad, on laste toit igati korralik ja tervislik. Kahjuks on olukord ikkagi nutune, sest igal koosolekul võetakse üles teema, kus räägitakse, et üle poole lastest koolisööklas pakutavat toitu ei söö, vaid eelistavad kooli puhvetis müüdavaid pirukaid ja pitsalõike.
Seetõttu keeldun ma ka sellele petitsioonile alla kirjutamast.
Lisaks pean seda avaldust piiratud silmaringi ja haridusega inimeste vaimusünnitiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On täiesti ilmne, et petitsiooni algataja tahab seda petitsiooni oma huvides ära kasutada, mitte maailma ega eesti lapsi päästa.
Negatiivsed või petitsiooni argumente kahtluse alla seadjate kommentaarid on petitsiooni algataja poolt kustutatud.
Petitsioonile on allkirju andnud enamus lastetud inimesed, kes ei soovi ka oma nime avaldada.
Seega äärmiselt kahtlane seltskond.
Pakun, et kaugele selle petitsiooniga ei jõua.
Ja minu kommentaari teemaalgataja siin kustutada ei saa:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 12:26; 01.06 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsi petitsiooni enda juures kommenteerida, seega teen seda siin. Kulla algataja:

Esiteks on petitsioonis teemad segi nagu puder ja kapsad. Vaktsineerimine, vähk ja ülekaalulisus ei ole küll niimoodi omavahel seotud nagu petitsiooni sisukirjeldusest võiks aru saada.

Teiseks sisaldab petitsioon enam kui kahtlaseid väiteid. Kindlasti pole vaktsineerimisest keeruline loobuda \”arstide vähese lugemuse ja teadlikkuse tõttu\”. Pigem võivad siin mängu tulla isiksuste kokkupõrked ja kommunikatsioonihäired. Kuigi ma ise vaktsineerimisest täielikult loobumist kindlasti õigeks ei pea, pole minu perearst küll kunagi poole sõnanagi mingit vaktsineerimisalast survet avaldanud.

Samuti pole mina isiklikult kusagil kohanud mõnda ametnikku, kes oleks üritanud mulle selgeks teha, et ma valesti elan. Petitsioonis aga on järgmine lause: \”Kõikjal kohtavad terviseteadlikumad vanemad halvustavat suhtumist väheteadlike ametnike ja arstide poolt, kelle teadlikkuse tõstmist ühiskond ei soovigi toetada.\” Minu hinnangul on tegemist populistliku lausvalega.

Seega usun, et enamus oma ajuga analüütiliselt ja kriitiliselt mõtlevatest inimestest, kes isegi paljusid petitsioonis välja toodud ideid pooldavad, ei saa sellist jama puhta südamega allkirjastada. Lisaks veel kõlakad mingist vanemate omavahelisest vaidlusest, mis petitsiooni algatas. Head valgust ei heida ka ebasobivate kommentaaride kustutamine.

Tehku igaüks nüüd omad järeldused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 15:55; 30.05 20:51; 31.05 11:53; 31.05 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eagle Rocki kolled¸i tudeng võitis esikoha Greater Idaho Fallsi teadusmessil. Tema eesmärgiks oli näidata, kui hästi me oleme kohastunud, uskumaks hädakellalööjate prahiteadust ja tundmaks hirmu kõige ees elukeskonnas.
Projekti käigus laskis ta inimestel kirjutada alla petitsioonile, mis nõudis kemikaali nimega dihüdrogeenmonoksiid allutamist rangele kontrollile või selle täielikku kasutamisest kõrvaldamist.

Tal oli selleks palju veenvaid põhjendusi, nimelt:

1)see võib põhjustada liigset higistamist ja oksendamist,
2)see on happevihma peamine komponent,
3)gaasilises olekus võib see tekitada tõsiseid põletushaavu,
4)selle juhuslik sissehingamine võib inimese tappa,
5)see aitab kaasa erosioonile,
6)see vähendab sõidukite pidurite efektiivsust
7)seda on leitud parandamatute vähihaigete kasvajakoes.

Ta küsis 50 inimeselt, kas nad toetavad kemikaali ära keelamist.
Nelikümmend kolm(43) vastas jaatavalt
Kuus(6) ei osanud vastata
üks(1) teadis, et tegemist on veega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et üks põhiprobleeme selle petitsiooniga on, et pole ära toodud, kellele see esitatakse ning mis see konkreetne tulemus peaks olema. Selline õigus nagu \”Õigus kasvatada last tervislikku elustiili järgides\” on minu hinnangul absoluutselt igal lapsevanemal juba praegu olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 15:55; 30.05 20:51; 31.05 11:53; 31.05 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma põhimõtteliselt olen nõus, et koolitoit ei ole parim. Raha on vähe – hea kõlks. Mina olen vanem, kes on valmis maksma juurde, et laps saaks korralikult süüa.

Laps käib Mustamäel tavakoolis, mida toitlustab ettevõte, mis toitlustab enamikku Mustamäe koole. Ma jälgin menüüd kodulehelt iga nädal ja küsin samuti lapselt, kuidas maitses ja mida ta sõi. Olen märganud, et tihti on menüüs makaronitooted, alalõpmata on singi-hapukoorekaste (mis pagana toit on SINGI-HAPUKOOREKASTE!?), ahjukartul lisandiga (mis salapärane asi on küll LISAND), tatra-hakklihahautis (neil päevil on laps öelnud, et täna oli paljas tatar ja tee, hakkliha silm ei tuvastanud). Vähemalt kord nädalas loen välja menüüst supi, milles ilmselt pole lihagi, näiteks LILLKAPSASUPP. Iga nädal on 5 koolipäeva, millest tundub, et 2 lastakse kuidagi üle jala ja kolmel päeval pakutakse enam-vähem korralikku toitu. Lihast kui on midagi, siis hakkliha, mille kvaliteeti tahaks tegelikult vägagi teada ja hinnata. Direktori korrutamist, et tegemist on väga tervisliku ja toitva menüüga, ei usu ma enam ammu. Pigem tekitab see usaldamatust, sest menüüd ma loen ja näen must-valgelt, mis toidud on.

Tegemist I klassi lapsega. On olnud juhuseid, kus ta on öelnud:

* porgandisalat koolis on väga paha maitsega, seda ma ei söö (kodus sõna otseses mõttes vohmib sisse värske porgandi salatit)
* pidevalt on makaronid. kui kodus pakun välja, et teeks makarone, siis vastuseks on, et koolis on kogu aeg makaronid, ma ei taha neid enam.
* kui loen menüüst, et olid sellised salatid ja küsin, kas pakuti, siis on olnud kordi, kui laps ütleb, et salatit täna üldse ei olnud
* on olnud kord, kus ta ütles, et täna oli ainult tatar ja tee ja kuna pinginaaber Johan tatart ei söö, siis tema jõi ainult teed ja sõi leiba.

Laps tuleb lõuna ajal koju ja on alati väga näljane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 21:38; 31.05 21:37; 03.06 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toetage palun laste tervislikku kasvatust. Tehke seda palun ka need, kes siiamaani kõiksugu heategevuskampaaniatest eemale on hoidunud, sest pole olemas ju mitte midagi tähtsamat, kui OMA laste tervise eest seismine…
http://www.petitsioon.com/oigus_kasvatada_last_tervislikku_elustiili_jargides%5B/tsitaat%5D

Ma ei usu, et selliselt koostatud petitsioon aitaks kuidagi muuta menüüd lasteaias või koolis või muuta riiklikku vaktsineerimiskalendrit. Puuduvad konkreetsed selgitused, analüüs, eesmärgid. Mismoodi ja kes sellele peaks reageerima? Kuhu see üldse saadetakse? Mida taotletakse kellelt?

Peale selle pole sellisel petitsioonil mingit pistmist heategevusega. Nii petitsioon kui üleskutsed allkirja saamiseks on pentsikud.

Vabandust, kui kedagi solvan, aga juba mitmendat päeva imestan selle asja üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kuhu see üldse saadetakse? Mida taotletakse kellelt?
[/tsitaat]
Petitsiooni arutelu #21 –
tsitaat
\”Ma usun, et Vastutustundega Vanemate Liidu juhatajana võtan selle kohtusse kaasa ja näitan seda ametnikele, kes arvavad vastupidi. Kui kohus otsustab ema kahjuks ja laps seetõttu temast eemaldatakse, siis ma lisan selle petitsiooni kaebusele kuni Euroopa Liidyu kohtuni välja\”

Puhtalt isiklik vendetta, absoluutselt mitte mingit hoolimist tegelikult laste tervislikust toitumisest lasteaedades ja koolides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 09:27; 31.05 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on valus teada, millises pimeduses Te tavatoitujad, kräpisööjad ja apteekide püsikliendid ikka veel elate.

Esiteks pole mina mitte petitsiooni algataja, vaid edastaja ja kuna see petitsioon puudutab laste aina põduramat tervist üldiselt, siis pole tähtis mitut etappi ja kus see kokkuvõttes läbib, vaid kui palju suudab see inimestel nende haiguste tekkimise algallikate kõrvaldamisel, nende toitumisharjumuste kahjulikkust neile teadvustada…

Vaadake palun tõele näkku ja tõdege, et Teie tervis on tegelikult käest ära ja palun leidke ka põhjused, miks Te kardate pidevalt külmetuda, viirustesse nakatuda, miks Teil on pidevalt pea ja liigestevalud, allergia, punnid ja numbrid arstide vastuvõtule, muudest raskematest hädadest rääkimata ja kui Te seejuures nimetate end veel ka terveteks, siis on see kahjuks Teie enese meelepete!

Palun süvenege oma toitumisse, tehke uuring oma veresoonkonna ummistuste, keha mürkainete sisalduse ja ka soolteummistuse kohta ja ärge mõelge, milline tablett neid hädasid paremini ravida võiks, vaid kust need hädad küll tegelikkuses alguse on saanud….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke plusspunkt selles teemas minu poolt on koolitoidu kesine valik. Ülepäeva esinevad makaronid, salat on tihtipeale otsas ja sada muud häda. Aga selle toidu hinda vaadates on häbi kobiseda. Kodus kulub raha toidule ikka kordades rohkem.
Nüüd ülejäänu… Inimene on loomult ja vajaduselt kiskja. Ehk tema keha vajab liha (eriti punast). Laps ei pruugi muudest toiduainetest piisavalt loomset valku, rauda ja B-vitamiini saada. Siia lisaks veel, et taunin viiteid \”USA ja Austraalia uuringutele\”. Hoopis teine keskkond ja kliima. Ega eestlased asjata oma lapsi suvel õue aja – D-vitamiini manustamise maksimumaeg on üliliühike.
Vaktsineerimine… Mina ise olen täielikult \”puhas leht\”. Ühtegi vaktsiini pole elu jooksul saanud. Aga kõik haigused olen läbi põdenud. Ja selliseid põdemisi ei sooviks surmavaenlaselegi (tüsistused, kooma, letargiline uni, hüsteeriahood jne). Kogemustele tuginedes on minu laps vaktsineeritud ja ta on need haigused ka INIMLIKULT läbi põdenud.
Ja kõige lõpuks veel kogu teemaalgatuse mõte – kasutada allkirju isiklikus plaanis kohtus… NO TÕESTI??? WTF???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lgp. raivoorg!
Põlastav suhtumine teistesse inimestesse, kellel on teistsugune arvamus, aitab saavutada suure populaarsuse ja palju poolehoijaid. See on kindel fakt, jätka samas vaimus. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike lisa kah.
Siin Eestis üks Ema üksi ei suuda sotsiaalameti, lastekaitse,
lasteaia, kohtu ametnike, sugulaste, rumaluse, arutuse ja teadmatuse
vastu seista. See on ta murdnud.
AVALDAGEM TOETUST OMA OSAVÕTUGA 18.-19. augusti Toortoidufestivalil
Elja talus.
Tuli mõte tõmmata avalikkuse tähelepanu selle kahetsusväärse
sündmusega toortoidufestivalile. Ehk kuulutada selle festivali esimene
päev taime ja toortoitlase toetuspäevaks. Jutides tähelepanu
järgmsitele asjaoludele:
1. Kui väheteadlikud on Eesti ametnikud: lasteaedades, lastekaitse ja
sotsiaalametis, kohtus, politseis
2. Kui haiged on Eesti lapsed: vähis, diabeedis, ülekaalus, südame
veresoonkonnahaigustes, kroonilises väsimuses jne, jne
3. Kui vähe teavitavad vastavad ametkonnad vanemaid tervislikust
elustiilist, võimalusest hoida ära ja ravida elustiiliga tänapäeva
raskeid haigusi
4. Olla toetuseks üksteisele ja oma valikutele kasvatada meie
ühiskonnas üles TERVE laps.
Selle toetuspäeva puhul otsustasime korraldajatega, teha festivalile
tulijatele ja oma toetust jagavate inimestele osavütuks sellise
pakkumise:
Osavõtutasu 10 eur (ilma toiduta). St festivali täispilet pakub kõiki
toidukordi. Kuid kui Teil on võimalik tulla oma toiduga, oma kulul
siis osamaks on 10 eur inimese kohta.
Palun tuleme kokku taime ja toortoitlased ja toetagem meie lapsi, meie
valikuid, meie õigust kasvatada oma last tervikliku lähenemisega,
hirmust vabana. Näidakem, et meid on palju:), et me oleme arukad:), et
meis on teadlikkust ja armastust:).
Inglismaal on 6 miljonit veganit
USAs kahekordistus ainuüksi viimase aastaga taimetoitlaste arv.
Maailma kaks eesrindlikumat riiki on näinud, et tablettide, süstide,
ebaloomuliku-lisandeid täis oleva toiduga ei ole võimalik hoida oma
ühiskonda terve ja jätkusuutlikuna. Bill Clinton veganina on loonud
fonfi, mis toetab 250 koolis USA-s taimetoidu tervislikkuse õpetamist.
Eesti ei pea olema tagurlik maa. Eestlase tervis on Euroop Liidu üks
viimaseid. Keskmine eluiga on arenenud riikide lõpupoole.
Südamehaigused ja vähk esirinnas.
KUI MITTE NÜÜD SIIS KUNA, KUI MITTE SINA SIIS KES
Palun registreeru kohe ja kutsu sõber kaasa.
http://toortoidufestival.info/
NB! Festival jääb ka oma moonakotile vaatamata loomse toidu, alkoholi,
suitsu ja narkovabaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 09:43; 31.05 06:58; 01.06 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikkagi, lugupeetud hr Raivo Org, olen nüüd juba huvitatud sellest lapsest. Miks on asi nii terav, et antud lapse ema vastu on juba huvi tundnud ka sotsiaalamet ja lastekaitsetöötajad? Rääkimata sellest, et kohtulikult sekkuvad juba sugulased (sh lapse isa).
Meil ei saavuta seda nii lihtsalt.
MILLINE ON TEEMAALUSE LAPSE TERVISLIK SEISUND? Kas keegi võiks mind valgustada

//Siiralt mures juba. Äärmuslik toortoit imiku- ja väikelapseeas ei ole üldse naljaasi. Sellest võib saada pöördumatud tervisekahjustused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab kui fundamentalistide kokkutulek.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väike lisa kah.
Siin Eestis üks Ema üksi ei suuda sotsiaalameti, lastekaitse,
lasteaia, kohtu ametnike, sugulaste, rumaluse, arutuse ja teadmatuse
vastu seista. See on ta murdnud.
AVALDAGEM TOETUST OMA OSAVÕTUGA 18.-19. augusti Toortoidufestivalil
Elja talus.
Tuli mõte tõmmata avalikkuse tähelepanu selle kahetsusväärse
sündmusega toortoidufestivalile. Ehk kuulutada selle festivali esimene
päev taime ja toortoitlase toetuspäevaks. Jutides tähelepanu
järgmsitele asjaoludele:
1. Kui väheteadlikud on Eesti ametnikud: lasteaedades, lastekaitse ja
sotsiaalametis, kohtus, politseis
2. Kui haiged on Eesti lapsed: vähis, diabeedis, ülekaalus, südame
veresoonkonnahaigustes, kroonilises väsimuses jne, jne
3. Kui vähe teavitavad vastavad ametkonnad vanemaid tervislikust
elustiilist, võimalusest hoida ära ja ravida elustiiliga tänapäeva
raskeid haigusi
4. Olla toetuseks üksteisele ja oma valikutele kasvatada meie
ühiskonnas üles TERVE laps.
Selle toetuspäeva puhul otsustasime korraldajatega, teha festivalile
tulijatele ja oma toetust jagavate inimestele osavütuks sellise
pakkumise:
Osavõtutasu 10 eur (ilma toiduta). St festivali täispilet pakub kõiki
toidukordi. Kuid kui Teil on võimalik tulla oma toiduga, oma kulul
siis osamaks on 10 eur inimese kohta.
Palun tuleme kokku taime ja toortoitlased ja toetagem meie lapsi, meie
valikuid, meie õigust kasvatada oma last tervikliku lähenemisega,
hirmust vabana. Näidakem, et meid on palju:), et me oleme arukad:), et
meis on teadlikkust ja armastust:).
Inglismaal on 6 miljonit veganit
USAs kahekordistus ainuüksi viimase aastaga taimetoitlaste arv.
Maailma kaks eesrindlikumat riiki on näinud, et tablettide, süstide,
ebaloomuliku-lisandeid täis oleva toiduga ei ole võimalik hoida oma
ühiskonda terve ja jätkusuutlikuna. Bill Clinton veganina on loonud
fonfi, mis toetab 250 koolis USA-s taimetoidu tervislikkuse õpetamist.
Eesti ei pea olema tagurlik maa. Eestlase tervis on Euroop Liidu üks
viimaseid. Keskmine eluiga on arenenud riikide lõpupoole.
Südamehaigused ja vähk esirinnas.
KUI MITTE NÜÜD SIIS KUNA, KUI MITTE SINA SIIS KES
Palun registreeru kohe ja kutsu sõber kaasa.
http://toortoidufestival.info/
NB! Festival jääb ka oma moonakotile vaatamata loomse toidu, alkoholi,
suitsu ja narkovabaks.
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 09:26; 01.06 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on valus teada, millises pimeduses Te tavatoitujad, kräpisööjad ja apteekide püsikliendid ikka veel elate.

Esiteks pole mina mitte petitsiooni algataja, vaid edastaja ja kuna see petitsioon puudutab laste aina põduramat tervist üldiselt, siis pole tähtis mitut etappi ja kus see kokkuvõttes läbib, vaid kui palju suudab see inimestel nende haiguste tekkimise algallikate kõrvaldamisel, nende toitumisharjumuste kahjulikkust neile teadvustada…

Vaadake palun tõele näkku ja tõdege, et Teie tervis on tegelikult käest ära ja palun leidke ka põhjused, miks Te kardate pidevalt külmetuda, viirustesse nakatuda, miks Teil on pidevalt pea ja liigestevalud, allergia, punnid ja numbrid arstide vastuvõtule, muudest raskematest hädadest rääkimata ja kui Te seejuures nimetate end veel ka terveteks, siis on see kahjuks Teie enese meelepete!

Palun süvenege oma toitumisse, tehke uuring oma veresoonkonna ummistuste, keha mürkainete sisalduse ja ka soolteummistuse kohta ja ärge mõelge, milline tablett neid hädasid paremini ravida võiks, vaid kust need hädad küll tegelikkuses alguse on saanud….[/tsitaat]
olen 42, mul on 3 last jas mul pole ühtegi ülalpooltoodud hada v.a. allergia mesilasmürgi vastu. arsti vastuvõtul pole aastaid käinud.
ja küüniliselt öeldes on lapsed tänapäeval haigemad kuna meditsiin turgutab ellu üha viletsamas seisus imikuid kes vanadel headel aegadel oleks lihtsalt ära surnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 10:15; 31.05 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küsiks teemaalgatuse pooldajatelt, miks on täielik taimetoitlus võrdne puhta, tervisliku, loomuliku ja lisaainetevaba toitumisega? intensiivne põllumajandus on igas valdkonnas sama – võimalikult palju kasumit võimalikult väheste kulutuste ja vähese praagiga. ehk siis mürgi- ja lisaainetevaba toidu saamiseks peaks eelistama mahetoitu, sellest pole aga petitsioonis sõnagi. ka loomi kasvatatakse mahedalt, samuti toodetakse piima mahedalt. mu oma tädi teeb seda oma paarikümne lehmaga.

teemaalgatuses häirib kõige rohkem see, et tegemist on peaaegu seosetu või lõdvalt seotud ideede kompotiga, kus peamine eesmärk jääb täiesti selgusetuks. vaktsineerimine, erinevad haigused, tervislik toitumine, täielik taimetoitlus vs lihasöömine, nö puhas toit vs toidulaadne toode jne jne. kui petitsioon võtaks selge seisukoha, mille eest võideldakse (on see siis taimetoitlus, mahetoit koolidesse, üldise toitumisalase teadlikkuse tõstmine vms), siis oleks võimalik selle poolt hääletada.

eriti mage on muidugi ühe konkreetse lapse hooldusõigusealase kohtuvaidluse asjasse segamine. mulle väga meeldis väikelapse teema all ühe juristi kommentaar, et teda kohtunikuna teeks selline materjal kohtuvaidluse dokumentide hulgas väga ettevaatlikuks ja seda mitte taimetoitlasest ema suhtes positiivselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pyha joosep kyll. Petitsiooni text on ju ysna tyypiline seosetu sonimine, milliseid toodavad kodanikud, kellel on napilt haridust & pooled poldid pahatihti logisevad kah.

Lasteaedades & koolides pyytaxe selle rahaga, mis on, pakkuda võimalikult tervislikku toitu. Toitlustajatel tuleb see muidugi välja vahelduva eduga. Nagu perenaistelgi. Lisax kipub koolijyts ikka raiskama oma taskuraha millegi magusa, kirju & kihiseva peale, kui teda just ööpäevaringse vanemliku valve all ei hoita.

& vaktsineerimise kohta on minu laste arst alati andnud pädevat nõu, lähtudes konkreetse lapse tervislikust seisundist. Yhe puhul, näitex, on ta ISE soovitanud osadest vaktsiinidest loobuda & teistega aasta-paar oodata.

No & toortoit . . . huh, brrr, marutõbised naadinärijad! Taimetoitlus, nagu siin juba mainitud, peab olema tasakaalustatud & läbimõeldud, laste puhul veel eriti.

Kardetavasti on see petitsioon kohtu jaox argument kyll. Mõjuv argument. Teise osapoole kasux;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on valus teada, millises pimeduses Te tavatoitujad, kräpisööjad ja apteekide püsikliendid ikka veel elate.

Esiteks pole mina mitte petitsiooni algataja, vaid edastaja ja kuna see petitsioon puudutab laste aina põduramat tervist üldiselt, siis pole tähtis mitut etappi ja kus see kokkuvõttes läbib, vaid kui palju suudab see inimestel nende haiguste tekkimise algallikate kõrvaldamisel, nende toitumisharjumuste kahjulikkust neile teadvustada…

Vaadake palun tõele näkku ja tõdege, et Teie tervis on tegelikult käest ära ja palun leidke ka põhjused, miks Te kardate pidevalt külmetuda, viirustesse nakatuda, miks Teil on pidevalt pea ja liigestevalud, allergia, punnid ja numbrid arstide vastuvõtule, muudest raskematest hädadest rääkimata ja kui Te seejuures nimetate end veel ka terveteks, siis on see kahjuks Teie enese meelepete!

Palun süvenege oma toitumisse, tehke uuring oma veresoonkonna ummistuste, keha mürkainete sisalduse ja ka soolteummistuse kohta ja ärge mõelge, milline tablett neid hädasid paremini ravida võiks, vaid kust need hädad küll tegelikkuses alguse on saanud….[/tsitaat]

Kui inimeste eluiga pidevalt tõuseb ehk siis eakate inimeste arv tänase rahvaloenduse andmetel on viimase 10 aasta jooksul mitu protsenti tõusnud, siis kuidas saab rääkida inimeste aina kehvenevast tervisest. Ka tervisenäitajad on võrreldes 10 aasta taguse ajaga paranenud. Seda muuseas üle maailma kõigis arenenud riikides. Kas neil petistioonikirjutajatel puudub igasugune analüüsivõime?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on valus teada, millises pimeduses Te tavatoitujad, kräpisööjad ja apteekide püsikliendid ikka veel elate.

Esiteks pole mina mitte petitsiooni algataja, vaid edastaja ja kuna see petitsioon puudutab laste aina põduramat tervist üldiselt, siis pole tähtis mitut etappi ja kus see kokkuvõttes läbib, vaid kui palju suudab see inimestel nende haiguste tekkimise algallikate kõrvaldamisel, nende toitumisharjumuste kahjulikkust neile teadvustada…

Vaadake palun tõele näkku ja tõdege, et Teie tervis on tegelikult käest ära ja palun leidke ka põhjused, miks Te kardate pidevalt külmetuda, viirustesse nakatuda, miks Teil on pidevalt pea ja liigestevalud, allergia, punnid ja numbrid arstide vastuvõtule, muudest raskematest hädadest rääkimata ja kui Te seejuures nimetate end veel ka terveteks, siis on see kahjuks Teie enese meelepete!

Palun süvenege oma toitumisse, tehke uuring oma veresoonkonna ummistuste, keha mürkainete sisalduse ja ka soolteummistuse kohta ja ärge mõelge, milline tablett neid hädasid paremini ravida võiks, vaid kust need hädad küll tegelikkuses alguse on saanud….[/tsitaat]
Võta nüüd ikka päris rahulikult. Meie peres ollakse väga harva haiged. Samuti teeme endast oleneva, et süüa võimalikult puhast toitu – kasvatame palju ise, hangime tuttavatelt mahepõllundustalunikelt, piimaonu toob kaks korda nädalas piima koju kätte. Samuti söövad lapsed alati pigem porgandit ja õuna kui krõpsu ja saiakest. Ma ei ostagi viimaseid koju rohkem kui ehk paar korda aastas. Lapsed on karastatud. Magame märtsist novembrini praokil aknaga toas.

See kõik aga ei tähenda, et ma sooviksin üldse mõistma hakata, kuidas peaks omavahel seotud olema vaktsineerimine ja laste rasvumine. Näiteks. Või kuidas mõni ametnik mind ahistab kui ma lapsele igapäevase saiakese asemel õuna või porgandit pakun.

Kes iganes selle petitsiooni (raske sellist asjandust isegi petitsiooniks nimetada) algatas, võiks juba aru saada, et inimesed ei ole siin niivõrd petitsioonis tõstatatud tervislikkuse või isegi toortoidu kui kontseptsiooni vastu, vaid hoopis selle vastu, et kokku on keeratud terve hulk teemasid, mis ei ole niimoodi otseselt omavahel seoses. Samuti puudub \”petitsioonil\” konkreetne sihtgrupp kellele see esitataks ning mingi konkreetne idee, mille eest see seisab üleüldiselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 15:55; 30.05 20:51; 31.05 11:53; 31.05 12:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Koolilaps Kas tunnete huvi selle vastu, mida Teie lastele lasteaedades ja koolides sisse söödetakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.