Esileht Väikelaps Kas voodriga vihmariided peaksid kindlasti olema?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas voodriga vihmariided peaksid kindlasti olema?

Postitas:

Ma ei suuda otsustada! Iga sügis ma istun sama probleemi ees, ja ma isegi ei tea, kas see on probleem. Võib-olla sügisärevus lihtsalt.

Kirjutage, millised on teie laste sügis-talve riided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kummalgi lapsel ei ole kummiriideid, ei voodriga ega voodrita. Olen paar korda üldise vooluga kaasa läinud ja need ostnud, aga selga on saanud paar korda ja rohkem neid ei osta ka. Need ei hinga ju absoluutselt, seljast võttes on kere täiesti niiske. Ei kujuta ette, et ise selliseid asju kanda tahaks. Paar tundi vihma/lörtsiga õues olla kannatab ka korralike vett hülgavate riietega. Meil olemas mõlemal lapsel nii kevadeks/sügiseks kui talveks nii kombe kui komplekt, siis on varu olemas, kui üks peaks tõesti liiga märjaks saama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem ilma voodrita. Fliis ajab higistama ja kumm ise on jahe. Seega ilma voodrita saab ilusti normaalsete õueriietw peale tõmmata.
Meil on kasutusel vaid püksid. Jope ei ole kasutust leidnud ja ei olegi enam ostnud.

Meil on need kummipüksid lasteaias kohustuslikud.
Mina olen väga rahul. Vihm, vihmaks aga säästab tohutult kombekat sopa pesemisest.
Mina ei ole kunagi saanud pihta sellele, et pühid vaid lapiga kuivanud sopa kombeka pealt maha!?
Mu poiss mäkerdab sopas ikks nii, et lapiga seda küll maha ei saa ja muidu niisama “maha pühkides” jääb kombele ikkagi selline imelil mulla/sopa hais juurde.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea olema. Hea on, kui on olemas mingid üleminekuaja riided – st enne paksu talvekombet ja pärast voodrita sügisriideid (kilekaid). Paljud kasutavadki neid voodriga vihmariideid üleminekuriietena – neil on vooder ja no nagunii on enamuse ajast märg. Aga lisaks siis fliisvoodriga kummiriietele näiteks on Lennel olemas 40 g kui ka 80 g soojustusega riided, samuti osad käsitöömeistrid õmblevad lastele soojustusega sügisriideid jne.

Oma vanemale lapsele ostsin kevadel esmakordselt fliisvoodriga kummikombe, seni polnud. ja nüüd tellisin ka nooremale fliisvoodriga kummijope, kuid püksid lähevad kuni talvekombe aeg on, kilepüksid dressipükste peal.

tasub tuletada meelde, mis riietuses pidid käima sügisel ja talvel tänased 40-aastased, ei olnud mingeid vetthülgavaid materjale jne, kelgumäel käidi karupükstega ja kui oli märjem lumi, siis oligi tagumik ka märg – aga elasime üle. Nii et arvan, vähem pabistamist selle riietusega, peaasi, et veekindel on ja alati saab alla soojema kihi panna 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea. Üle mõelda pole mõtet, palju sõltub elukohast ja -stiilist.
Minu omadel on fliisvoodriga kummipüksid, kummijopel ei näe mõtet, samuti ei tundu sügisese sopaga kombekas nii praktiline, sest jope ei saa sugugi nii mustaks kui püksid. Aga need lähevad ikkagi pori JA külmaga käiku, mitte igaks juhuks. Voodrita kummipükse ei kasuta sellepärast, et kilepüksid hoiavad sama hästi kuivas, aga kumm on umbsem ja kohmakam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kandsid kaks last möödunud talvel Didriksoni voodriga kummiriideid. Ainult sopp maas oligi. Talvekombed jõudsid selga kolmel päeval. Mõtlesin õudusega, kui oleks pidanud iga päev või paari päeva tagant tavakombekaid pesema, sest sopaseks said lapsed ikka korralikult. Õues käisime hommikul ja õhtul. Nii et möödunud talve järgi võttes olid need riided asendamatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omal on lasteaias varuks voodrita kilejope, fliis, traksidega kevad-sügis püksid, gore-tex ks jalatsid,kummikud, peas puuvillane müts, kaelussall. Kui läheb külmaks -nn ülemineku kombe, gore-tex jalatsid/termokummikud/lörtsisaapad, kilepükstele peale paksem jope, pähe meriino tuukrikas. Kindad -porikindad, talvekindad, õhukesed sõrmikud, et varieerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tasub tuletada meelde, mis riietuses pidid käima sügisel ja talvel tänased 40-aastased, ei olnud mingeid vetthülgavaid materjale jne, kelgumäel käidi karupükstega ja kui oli märjem lumi, siis oligi tagumik ka märg – aga elasime üle.

On sul mõni ametlik viide selle kohta, et “elasime üle”? Statistika nende kohta, kes ei elanud? Nende kohta, kes kannatavad nüüd kroonilise põiepõletiku käes või kes end viljatuks külmetasid? Või on see lihtsalt sinu suhtumine, et “pidin mina kannatama, kannatagu minu lapsed ka”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan ka vaid voodriga kummiriided/kummikombe (n-ö ülemineku ajaks). Minu meelest asendamatu jahedal sügisel porise ilmaga.
Voodrita kummiriideid ei osta, senini tavaliste k/s riietega kenasti hakkama saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin lapsele Didriksoni ilma voodrita vihmakomplekti, sest alati saab panna rohkem riideid alla ja soojema ilmaga ei hakka palav. See on siis peamiselt lasteaia jaoks.

Kui ilm läheb juba väga külmaks, siis selle jaoks on soojem kombekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma voodrita on mõistlikum, seda siis saab sama komplekti ka soojal ajal kasutada. Kummiriided saab tõmmata näiteks k/s kombe peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie jaoks asendamatud praeguste ilmadega, kui vihm platsis.
Laps on lasteaias terve hommiku õues ja kui on jahedam, olen palunud panna just voodriga kummikombe- mugav ja praktiline tal ronida ja tegutseda. All vaid õhukesed toariided- retukad ja pluus.

Kui on muidu soe ja lihtsalt kaste/niiske või hoov märg, siis tavalised kummipüksid dressikatele peale.

Meil pole higistamisega probleeme tekkinud. See puhas kumm siiski vihmase ilmaga väljas liikumiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldivad hirmsasti icepeaki softshell püksid ja jope. osteselt kileriiete järgi pole vajadust näinud kui need olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan selle, mida parasjagu poest saada on. Päris kummi ei osta, need on nii rasked ja kanged, et laps ei jaksa kõndida. Ostan just neid nö hingavaid vettpidavaid riideid, mis muidugi lombis pikalt istudes lasevad osa vett läbi. Aga kuna ma tahan, et lapsed kuus kilomeetrikest kõndida jaksaksid, siis pigem olgu veidi märjad. Vahel lihtsalt polegi meie väikelinna poes ilma fliisikihita veekindlaid riideid saada. Siis lihtsalt läheb vähem rõivaid alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tasub tuletada meelde, mis riietuses pidid käima sügisel ja talvel tänased 40-aastased, ei olnud mingeid vetthülgavaid materjale jne, kelgumäel käidi karupükstega ja kui oli märjem lumi, siis oligi tagumik ka märg – aga elasime üle.

On sul mõni ametlik viide selle kohta, et “elasime üle”? Statistika nende kohta, kes ei elanud? Nende kohta, kes kannatavad nüüd kroonilise põiepõletiku käes või kes end viljatuks külmetasid? Või on see lihtsalt sinu suhtumine, et “pidin mina kannatama, kannatagu minu lapsed ka”?

Statistika on. Siis oli perse märg ja iive nullis.
Praegu on Didrikson, emapalk, perse on kuiv ja iive on miinuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, milline on laps. Mul oli väga püsimatu laps, kes vanuses 1-5 viskas end suvalisel hetkel maha, püherdas kohta valimata või õigemini, valides nimelt selleks näiteks mutimullahunniku või poriloigu. Tema puhul olid kummipüksid väga omal kohal. Teine laps oli rohkem vaoshoitud, tema puhul siis lihtsalt vetthülgavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Kas voodriga vihmariided peaksid kindlasti olema?