Esileht Kodunurk Kassipoeg justkui ei saa vett joodud

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kassipoeg justkui ei saa vett joodud

Postitas:

Mul on olemas juba 10 aastat üks kass. Temaga kõik tip-top. Nüüd aga võtsin omale kassipoja. See selline nöbininaga, šoti tõu sarnane. Ja no ei saa see loomake vee joomisega hakkama. Juua ta tahab, sest käib seal kausi juures. Aganii kui jooma hakkab, nii hakkab puristama. Vôtab pea ära ja hakkab raputama. Saan aru, et kuna tal see koonuosa nii nöbi, siis äkki läheb nina vette joomise ajal. Vanal kassil etteulatuv koon, temaga sellist “nalja” polnud. Ok, püüdsin siis alustassiga, aga kordus sama – kassipoeg juua ei saa. Kas tal tehnika vale või mis nõu annate, kuidas talle vett saaksin anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki vaesele loomale osta küülikute/roti jms joogipudel, milles on kuuliga ots? Seepärast ma neid haigeks aretatud tõuge ei ostagi, ei saa nad isegi hingata (kujutage ise ette elu ränga permanentse nohuga nt)  ega juuagi…

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks suhtle kassipoja sünnikoduga – millisest anumast seal kassipojad vett jõid? Karta muidugi on, et mingite tõukassi sarnaste loomade müüja ei huvitu sellest, kas need loomad üldse joomisega hakkama said. Kõlab nagu kassipoeg oleks veel ka ülinoor ja üldse mitte loovutusealine kui tal joomine selliseid raskusi tekitab. Senikaua kuni su kassipoeg seda joomise kunsti käppa saanud ei ole, pead talle söötma korralikes koguses konservtoitu, et ta oma vedelikuvajaduse sealt kätte saaks ja kuivtoidu menüüst täielikult ellimineerima. Vastasel juhul on sul varsti kroonilise kõhukinnisuse ja laienenud pärasoolega kass, kes peab elu lõpuni lahtisteid saama ja aegajalt kliinikus narkoosis soolt tühjendamas käima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kindlasti peab niikaua kui mingi joogimoodus kassil selgeks/”käppa” saab, andma veerikast toitu! Kui just hädasti anda krõbinaid, siis nt need enne veega leotama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki aitab selline purskaevulaadne jootmisnõu. nõustun ka eelnevalt öelduga, et vaesed loomad keda inimene on lõbu pärast aretanud ja terve elu selle läbi kannatavad. Tuttaval on buldog, küll maksis nina opi eest korraliku summa, ikkagi nohiseb kogu aeg. On teada, et koeral on just selleks pikk nina, et saaks korralikult hingata ja õhku jahutada, vaesed koonuta penid on sellest ilma jäetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kassipoeg on loovutatud natuke liiga vara – siis, kui tahket toitu juba oskab ise süüa, aga jooma on harjunud ikkagi veel emapiima. St vedelikku tahab imeda, mitte lakkuda. Kindlasti anna seni ainult konservtoitu, kuni joomise ära õpib, krõbukad teevad selles olukorras ta tervisele kahju. Ja kannatlikult harjuta teda kausist jooma, alguses oma näppude abil – teed näpu kausis märjaks ja ulatad talle, võimalikult kausi veepinna lähedal. Kui ta sul näpu pealt juba vett lakub, siis pikkamööda lased sõrme järjest allapoole, vee poole, kuni sõrm ise ongi juba vees ja kass lakub niimoodi. Kui ta selle nipi selgeks saab, siis ongi korras. Tahab natuke aega ja harjutamist, aga asja saab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kassipoeg on loovutatud natuke liiga vara – siis, kui tahket toitu juba oskab ise süüa, aga jooma on harjunud ikkagi veel emapiima. St vedelikku tahab imeda, mitte lakkuda. Kindlasti anna seni ainult konservtoitu, kuni joomise ära õpib, krõbukad teevad selles olukorras ta tervisele kahju. Ja kannatlikult harjuta teda kausist jooma, alguses oma näppude abil – teed näpu kausis märjaks ja ulatad talle, võimalikult kausi veepinna lähedal. Kui ta sul näpu pealt juba vett lakub, siis pikkamööda lased sõrme järjest allapoole, vee poole, kuni sõrm ise ongi juba vees ja kass lakub niimoodi. Kui ta selle nipi selgeks saab, siis ongi korras. Tahab natuke aega ja harjutamist, aga asja saab.

Kusjuures hakkasingi nii tegema. Sest tal nina kausis, seega tahab. Ja tõesti lakub  mu näppe ja kausi äärele tilkunud piiskasid.
Kassipoeg on natuke üle 3 kuu vana. Kas see ongi liiga vara ema juurest toomiseks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipoeg on natuke üle 3 kuu vana. Kas see ongi liiga vara ema juurest toomiseks?

Üle 3 kuu on ok vanus, aga ma kardan, et see vanus on sulle valetatud arvestades kassipoja ebaküpset käitumist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma kunagi kellelegi ei soovita, et söötke oma kassile toitu, mida tähistatakse nimega “complementary food”. Aga teie puhul oleks ehk hea ajutiselt lisaks proovida neid nö kassisuppe (nende koostis on vedelam, loom saab sealt koos toiduga rohkem vedelikku kätte – nt Porta21 teeb selliseid vedelamaid konserve, loomapoest võib saada ka spetsiaalpuljongeid, võib ju konservi sellega vedelamaks segada). Aga seda kõike ajutiselt kuni joomine selge, sest kassipojal on tegelikult vaja ikkagi kvaliteetset täissööki, kus kõik tema jaoks vajalikud toitained ning puuduks kahtlase sisuga lisaained.

Lisaks, mina prooviks sinu asemel kassi harjutada voolavat vett jooma. Mul on paari kassiga kogemusi olnud, kes väga meelsasti joovad nt nirisevast kraanist. Alguses on mäng vee juures, et harjuks ja kui tal on janu, siis ehk julgeb lõpuks ka keelega limpsida nirisevat vett. Ka see on hea, kui paneb käpa vee alla või vee sisse ja siis lakub seda. Mul nt üks kass tihti nii joobki, et mul on pool põrandat vett täis plätserdatud ja käpad märjad. Samuti võiks teie puhul äkki abi olla “cat fountain” märksõnaga joogianumatest, mitmed mudelid on sellise disainiga, kus aparaat ise tekitab voolavat vett ja kass ei peagi nägu nö vette toppima.

Igal juhul kannatlikkust ja jõudu teile!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

pane kassi jooginõu kõrgemale, et ta ei peaks allapoole kummarduma.

või siis panegi tema joogivesi kõrgesse kannu või vaasi ja vaata et see kogu aeg täis oleks..

minu oma kass just nii joobki, lillekastmise kannust. ja kui juhust on, siis jooksvat kreenivett ka. täiesti tavaline krantskass, aga talle lihtsalt meeldib nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

krantskass

🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kassipoeg hakkas kausist jooma 😇

Ma arvan, et aitas see näpuga harjutamine. Samas tunnistan, et oli päevi, mil ma kartsin, et ta üldse pole vett tarbinud, kuigi pissiklombid olid liivakastis, aga ta sõi ka vaid konservi, ja ma andsin talle lusikaga vett. Ise kartsin, et teen sellega karuteene. Aga juba kolm päeva tagasi märkasin, et kassipoeg on veekausi juures pikka aega ja limspib vett. Nüüdsest oleme perega teda korduvalt näinud joomas. Aga siiski –  ta võtab seda vett vaid siis, kui kauss on äareni täis ehk et kaussi ta oma nina väga pista ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kassipoeg hakkas kausist jooma 😇

Ma arvan, et aitas see näpuga harjutamine. Samas tunnistan, et oli päevi, mil ma kartsin, et ta üldse pole vett tarbinud, kuigi pissiklombid olid liivakastis, aga ta sõi ka vaid konservi, ja ma andsin talle lusikaga vett. Ise kartsin, et teen sellega karuteene. Aga juba kolm päeva tagasi märkasin, et kassipoeg on veekausi juures pikka aega ja limspib vett. Nüüdsest oleme perega teda korduvalt näinud joomas. Aga siiski – ta võtab seda vett vaid siis, kui kauss on äareni täis ehk et kaussi ta oma nina väga pista ei taha.

Kauss võiks olla võimalikult lai ja madal. Osad kassid ei ole nõus sööma/jooma sügavast ja kitsast nõust, sest vurrud lähevad kausi serva pihta ja neile ei meeldi see.
Whisker Fatigue on googli otsingu märksõna.
Üldjuhul lahendus ongi madala ja laia söögi ja jooginõu kasutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Kassipoeg justkui ei saa vett joodud