Esileht Pereelu ja suhted Kasulaps hoiab eemale

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kasulaps hoiab eemale

Postitas:

Võtsin aastaid tagasi enda juurde õe poja. Õde ja õemees läksid lahku ja soovisid lapsed lastekodusse panna, kuid minu ema ehk laste vanaema võttis lapsed enda juurde ja hiljem võtsin mina ühe lapse enda hoolde (oli ta siis 7 aastane). Elas ta meie peres kuni ülikoolini, siis leidis endale töö ja korteri ning peale seda hakkas üha vähem meiega suhtlema. Peale ülikooli kolis teise linna, siis kolis ajutiselt teise riiki, kuid tagasi tulles suhtles meiega veelgi vähem. Külas käib harva, peab mitu korda kutsuma, siis lõpuks tuleb. Jõulud, uusaasta, jaanid ei ole ta kunagi meiega, kui kellelgi meie perest on juubel, siis tuleb ka korraks läbi. Helistab harva.

Hetkel on ta 34, pere ei ole, tema suhetest ja igapäevaelust teame väga vähe, ise ta sellest üldse ei räägi. Tean, et viimasel ajal suhtleb rohkem minu vanema pojaga (43) – internetis ja helistab, minu tütrega ja mehega ei suhtle üldse. Oma lihase õega minuteada ta suhtleb väga vähe. Ema on tal nüüdseks surnud, isaga ei suhtle samuti üldse.

Ei ole mina vahet teinud temal ja enda lastel, ei ole ma ta vastu kuri olnud ja endateada ei ole ka keegi teine.

Kunagi küsisin, miks ta eemale hoiab, siis ütles, et ei hoia, palju teha ja vahemaad pikad. Laste ja naise kohta küsides sai ta kord lausa kurjaks, et ta ei taha kumbagi ja et kas ma sellest siis aru ükskord juba ei saa.

Ei tea ma mida arvata. Ei tunne ta sõpru ega läbikäimisi, kord külas käies oli tal kõik tipp-topp, probleeme ei paistnud tal olema, aga ega ta ei räägi ka midagi.

Mis võib küll viga olla ja kas olen midagi valesti teinud. On kellelgi kogemust või oskab midagi arvata?

Aitäh.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 22:55; 16.08 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemusi ei ole kasulastega, aga arvan, et ta on end kapseldanud ja palju haiget saanud. Pole ju ka ime, kui ta enda vanemad teda ei tahtnud. Teda väntsutatud siia ja sinna ja ta ei teagi, et kus ta koht ja kuhu kuulub. Teie olete muidugi head teinud, et ta enda juurde elama võtsite, aga tema jaoks see pole see päris. Teie polegi süüdi selles. Pole päris oma vanemaid ja kindlat turvalist ja sooja kodu. See on minu arvamus.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külas käib harva, peab mitu korda kutsuma, siis lõpuks tuleb. Jõulud, uusaasta, jaanid ei ole ta kunagi meiega, kui kellelgi meie perest on juubel, siis tuleb ka korraks läbi. Helistab harva.

Kui harva on harva?
Noor mees, arusaadav, et uusaastal ja jaanipäeval sugulastega passida ei viitsi. Jõulude osas tekitab muidugi küsimust, et kus ta siis on sel ajal kui enamus inimesi on oma perega?
Selline lugu, nagu temal, muudabki ilmselt endassetõmbunuks veidi. See on ju hästi, kui sünnipäevadel meeles peab. “Seltsidaamiks” olemist ei saaks temalt nagunii eeldada.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema toetas pikki aastaid oma sõbranna last, kui neil isa sai surma ja ta emal olid rasked ajad – tõi selle lapse vahest neile, võttis suvilasse kaasa, alati käis see laps veerandi lõpus emale tunnistust näitamas ja ema andis temale šokolaadi. Ta oli minust noorem ja emale väga meeldis selle lapsega tegeleda ning see tüdruk käis ka meelsasti meil, emal töö juures, maal jne. Suhtlesid veel siis, kui ta läks ülikooli. Aga kui mu ema jäi haigeks, suri – siis enam me teda ei näinud, kuigi ta ema matustele tuli.

Siis ma sellele ei mõelnud, nüüd lihtsalt seda teemat lugedes tuli meelde, et ema hoolis väga sellest lapsest, tegeles temaga jne. Ema matusele tuli minu ja venna sõbradki, sest ema oli väga tore inimene, kellel oli alati mõni hea sõna varuks, kes oskas hoolida ja näha inimest. Ma ei heida ette, võibolla oli põhjus või ei pidanud oluliseks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on ju täiskasvanud inimesega, sul pole mingit võimu tema käitumist või olemist (enam) suunata või kontrollida.
Tekstist jäi ka mulje, et tegu on eduka inimesega (?), kui tal palju teha ja ei ela ka teile väga lähedal. Samuti ehk tunneb ta, et pole teiega palju ühist – eriti, kui sind huvitab rohkem ta olematu pereelu, mitte, millega ta igapäevaselt tegeleb – töö ja hobi ja iapäevaelu õnn.

Ma arvan, et sa ei pea ennast kuidagi süüdi või halvasti tundma. Isegi lihastes peredes pole vanemate ja sellises vanuses laste suhted alati roosilised. Sellises vanuses inimesele (olen ka ise 34, aga erinevus selles, et mul on ka pere ja omad lapsed) on oluline see tunne, et saan ise oma eluga hakkama, aga ema (või antud juhul kasuema) on kuskil olemas ja alati kui vaja, saan tema pooel pöörduda, tema juurde minna. Seega, hoia oma uks alati avatud, saada ikka kutseid tulekuks, aga liigselt peale tükkida pole ka mõtet ja ette heita, et miks sa siis ei tule/nud…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töönarkomaani oled näinud? Kui saaks ei võtaks ühtegi vaba hetke endale. Üks osa 30neseid on just sellised. Puhkus on neile piin, suhtlema on valmis ainult nendel teemadel ,mis teda huvitavad. Niisama olmest rääkimist ei talu. Olmega seotule tuleb kiiresti leida lahendus ja sellele ei keskenduta. Kõik suhted, mis pole huvitavad, jäävad tahaplaanile. Kui peaks olema eduka väga töise inimesega, siis on sul vedanud, kui ta vahest harva läbi astub. Selliseid suhteid nagu on lastega, keskealistega loota ei tasu. Miks peaks tal koguaeg olema aega läbitulla? Miks? Ta on ju siis elus läbikukkunud, kui pole oma elu. Ja küll ta mäletab ja hindab, aga hindab sellega, et loob oma elu. Ja miks peaks pärima igapäeva elu kohta või naise või laste kohta, see on ju talle ebamugav. Küsi pigem, mida ta tööl teeb. mis oskusi tööl vaja on. Las ta räägib endale mugavast teemast.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste ja naise kohta küsides sai ta kord lausa kurjaks, et ta ei taha kumbagi ja et kas ma sellest siis aru ükskord juba ei saa.

See kõlab, nagu ta oleks homoseksuaal. Aga vahet pole, võib igasugu põhjusi olla, miks eemale hoiab, lahedam seltskond, pikk vahemaa, muud tegemised, eks ta natuke kurb ole, aga küll ta siis teie ukse üles leiab, kui tal abi peaks vaja olema.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui mu ema jäi haigeks, suri – siis enam me teda ei näinud, kuigi ta ema matustele tuli.

Siis ma sellele ei mõelnud, nüüd lihtsalt seda teemat lugedes tuli meelde, et ema hoolis väga sellest lapsest, tegeles temaga jne. Ema matusele tuli minu ja venna sõbradki, sest ema oli väga tore inimene, kellel oli alati mõni hea sõna varuks, kes oskas hoolida ja näha inimest. Ma ei heida ette, võibolla oli põhjus või ei pidanud oluliseks.

Ma ei saa praegu aru. Ise kirjutad, et ta käis su ema matusel, aga mida sa siis täpsemalt talle ette heidad (oleme ausad, heidad ikka küll)? Et ta nüüd sinul enam külas ei käi? Või millele need viimased laused su postituses viitavad?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et te ole vbl midagi valesti teinud, aga see inimene lihtsalt ei hooli teist. Mitte et tema jaoks midagi valesti oleks, aga lihtsalt ei hooli. Ei ole armastussidemeid ja sisemist soovi suhelda. Tahab rahulikult oma elu elada. Ära torgi siis. Tal ei ole kohustust teiega suhelda, kui te teda just ametlikult adopteerinud ei ole. Isegi sel juhul on tal vaid hoolduskohustus, aga mitte praegu kohustust teiega oma elu jagada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et tegu on tavalise kinnise eestlasega, kelle iseloom on lihtsalt selline. Lapsendamisega pole siin eriti midagi pistmist.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastesaamise kohalt – mul on üks meessoost sõber, kes on samas vanuses ja ei taha lapsi. Ja on viinud suhtluse miinimumini oma perega, kuna alati küsitakse laste kohta. Kuna nii palju küsitakse, siis ta ongi tundlikuks muutunud sel teemal ning võib üsna järsult vastata. Ta on tööalaselt üsna edukas, ei ole pidutseja tüüpi, ei ole homo, aga talle meeldib tema vabadus ja nii on otsustanud mitte peret luua. Kahjuks tema sugulastel on raske sellest aru saada.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see kasulaps on meessoost, siis see on lihtsalt tüüpiline keskmise meessoost lapse käitumine. Nad ei vaja sageli pidevat suhtlust ega lähedust ja ei suuda aru saada, miks ema seda vajama peaks. Ja eriti, kui sa iga kord küsid, et kas tal juba kaaslast ei ole, siis paneb see teda eriti eemale hoidma.

Õigupoolest hoidsin mina oma vanematest ka eemale perioodil, kus mul õppimine venima jäi ja peret ka ei tekkinud ega tekkinud. Olin ise ka ju nende teemadre pärast mures. Vanemate pärimine tekitas lisastressi ja justkui söüütunnet, mida ma pigem vältisin nii, et külastasin neid võimalikult harva.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et ta on seda tüüpi inimene lihtsalt, kes eemale hoiab ja ei oska läbi käia inimestega, ilmselt ka ei vaja sellist pidevat lähedaust. Mina ei ole oma venda näinud aastaid juba. Ta lihtsalt ei tule kunagi kohale, kui meie ema või isa juurde sõidame. Ise elame teises riigis. Inimesed ei oska vahel lihtsalt teisiti. See ei tähenda, et keegi midagi valesti on teinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kunagise tööülesannete tõttu puutusin kokku lapsendatud lastega ja pidin läbima päris mitu koolitust, kus räägiti selliste laste psüühikast, hirmudest, mõttemallidest jne. Kindlasti ei ole ma spetsialist, kuid arvan, et saan neist natuke paremini aru küll.

Lugedes teie lugu, siis leian pojal klassikalisi nn hüljatud lapse sündroomi sümptomeid – oluliseim on hirm taaskord hüljatuks saada, mistõttu hakkavad nad vältima igasuguseid lähedasi suhteid, sest kardavad tunda seda hirmu ja valu, mida vanemate (eriti ema) hülgamine neile tekitas. Nad ei usalda mitte kedagi. Seetõttu saan aru, miks ta väldib lähedasi suhteid kõikide inimestega, kaasa arvatud teiega. Ja just seetõttu ei ole tal ka tahtmist luua peret, sest ta arvab (kogemusele baseerudes), et varem-hiljem jäetakse ta maha ja ta saab taaskord haiget. Isegi kui ta suhte looks, siis statistiliselt ei ole sellised suhted pikad, sest alateadlikult hakkab ta iseenda suhet rikkuma, sest hirm mahajätmise ees on nii suur, et ta pigem ise lõpetab suhte ära, kui et kogeb jälle mahajätmist. Selles suhtes on sellistel inimestel õigus – nad jäetaksegi maha, sest nende käitumine on paljudele inimestele vastuvõetamatu või arusaamatu (nad ei ava ennast peaaegu mitte kunagi).

See on ainult positiivne, et ta on pühendunud tööle, sest see viib mõtted eemale ja annab talle tegevust. Paljud sellise ajalooga inimesed kahjuks lõpetavad vanglas või suitsiidiga.

Te ei ole midagi valesti teinud! Olete väga tubli, et õe lapse eest hoolitsesite (ja hoolitsete muretsete ka edaspidi). Tänu te vaevalt, et temalt kunagi kuulete, sest mahajätmine on jätnud temasse piisavalt sügava haava ja kogu tema energia kulub endale turvalise keskkonna loomisele. Laske tal olla rahus, kuid aeg-ajalt palun andke endast ikkagi teada ja kutsuge ikka külla, sest talle on suureks abiks teadmine, et kõik inimesed ei ole sellised, kes enda lapsi hülgavad. Tal on vaja seda näha ja kogeda. Kui te talle selja keerate, siis tõestate talle veelkord, et ühtegi inimest ei tasu usaldada. Samas andke talle palju-palju vabadust ja hingamisruumi ning kui see on tema soov, siis laske tal ka minna – vahel sellised inimesed soovivad keerata selja enda lapsepõlvele, ehitada endale sobiv elu. Kui te liiga palju endast meelde tuletate, tuletate sellega meelde ka tema lapsepõlve, millest ta võib soovida ennast distantseerida. Kui ta on adopteeritud, siis on tal küll seaduslik kohustus teid abistada, aga soovitaksin seda mitte kunagi temalt nn välja nõuda – tema eest ei hoolitsenud keegi, tema ei palunud teid endale emaks, seega on see tema silmis (ausalt öeldes ka minu silmis) täiesti ebaaus. Kuna teil endal on lapsed, siis vast ei teki kunagi seda vajadust.

Üks asi, mida soovitaksin – ärge mitte mingil juhul suruge teda! Nagu isegi mainite, sai ta kurjaks, kui pere kohta küsisite. Hüljatud lastes on enamasti meeletus koguses viha ja neid ei tasu endast välja ajada, tulemused võivad olla lausa kriminaalsed. Seda seetõttu (arvatavasti), et ta vajab kontrolli enda elu ja tegemiste üle, sest lapsepõlves tal see täielikult puudus. Olge ettevaatlik isegi soovitustega, kui ta ise ei küsi, siis pole vaja enda arvamust avaldada. Nad võivad olla plahvatusohtlikud.

Veel kord – te ei ole absoluutselt midagi valesti teinud. Ja tema käitumine on täiesti normaalne temasugustel inimestel. Andke talle vabadust.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll mingi spetsialist, aga ma kujutan ette küll, miks ta viimseni pingesse ja närvi läheb küsimuse peale, et miks lapsi juba pole. Ta on ise olnud hüljatud, mahajäetud ja väntsutatud lapsena. Ma arvan, et ta teab ise ka, kui katkine inimene ta on ja ilmselt annab endale aru, et pole lihtsalt sobiv isaks. Ja võib olla on tal õigus.

See aga ei tähenda, et talle seda laste ja pere teemat peaks kogu aeg meelde tuletama.

Ma ise mõtlen, et kui ma oleks samasuguse elusaatusega olnud, siis ma ilmselt esimesel võimalusel jätaks maha ja keeraks selja kõigele, mis mulle natukenegi enda ema ja isa meenutab. Muidu on pidev vana haava lahtikiskumine ja minevikutrauma läbielamine. Kindlasti oli tal teie juures hea ja on ka väga ilusaid mälestusi, aga need mälestused, mis vanematega seostuvad on lihtsalt tugevamad ja valusamad ja lämmatavad selle hea. Ja need tulevad iga kord meelde, kui ta teie juurde tuleb. Ja nii siis ongi, et parem mitte üldse torkida, et mitte endale kogu aeg haiget teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kõik inimesed ei olegi suured suhtlejad. Kui tunned huvi tema käekäigu vastu, siis uuri oma pojalt, kellega ta suhtleb.

Mina ka ei suhtle oma emaga väga tihti. Niisam ahelistamist ja lobisemist on ikka väga harva. Sest ma lihtsaalt ei ole selline inimene. Ma ei helista ja ei lobise sõbrannadega ka. Lepime kohtumis ekokku ja siis räägime. Kuna ema elab minust 230 km, ning mehe vanemad elavad ka umbes sama kaugel, siis paratamatult ei jõua me alati ka kord kuus vanemate juurde – sets ma ei viitsi koos väikelastega sõit aiga kuu 2x nii kaugele, et jõuaks mõlemate vanavanemate pool käidud. Tahaks ju vahepeal ka ise mehega välja skäia, mõni nädalavahetus ka kodusolemist koos lastega nautida jne, et ei oleks koguaeg nädalavahetuseti mingi “plaan”. Tasapisi üritan välja mõelda, kuidas sada asjalood sinnamaale, et jõulud võiksid olla meie pere üritus meie kodus…mulle üldse ei meeldi suur triangel kogu suguvõsaga (võibolla ka seetõttu, et nii mul kui mehel on palju õdesid-vendi ja lärm on liiga suur).

Väga tihti põhjendatakse, et katkiste perede lapse dkäituvadki nii ja naa ja kolmandat moodi aj unustatakse, et k atervete perde lapsed võviad täpselt samamooid käitudaa, siis muidugi peetaks enied lihtsaal troppideks, samas kui lahutatud vanemate lastel on justkui vabandus varnast võtta 😀

Mina arvan, et inimest tuleb aktsepteerida sellisena nagu ta on. Oma emalt olen otse küsinud, kas ta tahaks, et ma helistaks sagedamini, nt kord nädalas, et niisama lobiseda. Ta kehitas ainult õlgu, et ei tunne puudust. Mehe ema aga helsitab paar tundi peale tema juurest lahkumist, et kas jõudsime ikka koju ilusti 😀 Inimesed on erinevad…

Kui sa tahad temaga rohkem suhelda,a siis võta telefon ja helista talle ise ja küsi, kuidas läheb. ütle otse, et sulle ikka meeldiks veidi sagedamaini sidet pidada, et tunne d muret tema pärast, kui üldse ei suhtle ja ei tea, kas kõik on hästi. Aga – kui sa hakkad telefonis rääkima talle sellest, et täna panid moosi sisse natuke rohkem suhkrut ja poes ei olnud kanafileed saada, siis unusta ära, selline asi tõrjubki ja saad telefonis vastuseks aianult ükskõikseid “mhm”-e

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi küsisin, miks ta eemale hoiab, siis ütles, et ei hoia, palju teha ja vahemaad pikad. Laste ja naise kohta küsides sai ta kord lausa kurjaks, et ta ei taha kumbagi ja et kas ma sellest siis aru ükskord juba ei saa.

Ei tea ma mida arvata. Ei tunne ta sõpru ega läbikäimisi, kord külas käies oli tal kõik tipp-topp, probleeme ei paistnud tal olema, aga ega ta ei räägi ka midagi.

No miks sa siis torgid selliseid teemasid? Naine ja lapsed on väga isiklik teema ja uurida vallaiselt inimeselt kas ja millal siis kaasa ja lapsed tekkivad, on lihtsalt inetu.

Ja see külas käies kõik tipp-topp on ka selline.. No ei ole tõesti vaja teisle külas käies mõelda sellele, kas on tipp-topp või ei. Kõrge privaatsusvajadusega inimene ei talu sellist uurimist ja hindamist üldse ja hakkabki suhtlust vältima. See on inimlik.

Samamoodi võiks suhe nässu minna sul ka oma lapsega, kui liigselt ta pereplaneerimisse sekkuksid või uurkisid, kui tipp-topp tal ikka kodus on..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile arvajatele!

Sain siit päris palju mõtlemisainest ja psühholoogi jutus oli palju, mis käiks justnagu poisi kohta. Eelkõige vihastamise teema – viha on tal tõesti kerge tekkima ja juhendamist ei ole ta kunagi kannatanud, kõik asjad on ta ise katse-eksitus meetodil õppinud, järjepidevust ja tahtejõudu on tal kindlasti rohkelt. Samuti mõtlen nüüd tagasi, et sõpradega on tal ka nii, et need muutusid tal ajas. Tüdrukuid tal ikka oli, aga minu teada õiget pruuti ei olnud.

Eks see nüüd järele mõteldes võib küll nii olla, et poiss tahab lapsepõlvest kaugele, ega see tal ilus tõesti kahjuks ei olnud.

Adopteeritud ta ei ole, olin abikaasaga tema esindaja. Aga oma lapseks pean ikka.

Aitäh veel kord.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 22:55; 16.08 17:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Kasulaps hoiab eemale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.