Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsundusleping ja Töötukassa

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Käsundusleping ja Töötukassa

Postitas:

Hei!

Olen äsja bakalaureuse lõpetanud ja nüüd omandan sessioonõppes magistrikraadi. Terve ülikooli aja olen töötanud käsunduslepinguga ühes tootmisettevõttes – lihtsalt on selline töö ja leping kooliga väga hästi sobinud. Nüüd aga ähvardab “koondamine” (kuigi seda käsunduslepinguga pole). Kas mul on üldse võimalik Töötukassast mingit toetust saada käsunduslepinguga?

Viimasel ajal töötuse määr on tõusnud ja sestap küsin tööotsijatelt või äsja töö leidnutelt, et kaua kogu protsess on aega võtnud/võttis? Kõrgharidusega mingi eelis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Olen äsja bakalaureuse lõpetanud ja nüüd omandan sessioonõppes magistrikraadi. Terve ülikooli aja olen töötanud käsunduslepinguga ühes tootmisettevõttes – lihtsalt on selline töö ja leping kooliga väga hästi sobinud. Nüüd aga ähvardab “koondamine” (kuigi seda käsunduslepinguga pole). Kas mul on üldse võimalik Töötukassast mingit toetust saada käsunduslepinguga?

Viimasel ajal töötuse määr on tõusnud ja sestap küsin tööotsijatelt või äsja töö leidnutelt, et kaua kogu protsess on aega võtnud/võttis? Kõrgharidusega mingi eelis?

Ei. Käsunduslepinguga ei saa midagi. Töötukassa tegeleb töölepingu alusel töötanud inimestega.

Kõrgharidusega võib uue töö leidmine ikka pigem raskem olla kui lihtsam.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks küll ollakse nõus töötama käsundiga, sellest ma aru ei saa, aga niipalju tean, et on vaidelmiskoht selle üle, kas sisuliselt on tegu töölepinguga. Pead uurima seadust ja kui on tõestus, et töötad sisuliselt töölepinguga, siis kehtivad selle tingimused ka sulle.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsunduslepinguga ka töötuskindlustuse hüvitist ei saa.
Noore inimesena saad vast kergessi mõnesse tuntud riidepoodi tööle. Palgad seal tagasihoidlikud, kui noor inimene saab vast hakkama, kuni parema koha leiad.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinu eest on töötuskindlustusmakset makstud?

Töö leidmise aeg sõltub väga palju valdkonnast ja kogemusest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te annate täiesti ebapädevat nõu?

Loomulikult saab VÕS lepingu lõppemisel töötuskindlustushüvitist. Uuri lähemalt Töötukassa kodulehelt – https://www.tootukassa.ee/et/teenused/tootuskindlustushuvitis

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lepingu tüüp iseenesest ei ole määrav. töötuskindlustushüvitise saamiseks on oluline, et sa ei ole töölt lahkunud omal soovil või kokkuleppel tööandjaga. ära lase ennast ära rääkida.

https://www.tootukassa.ee/et/teenused/tootuskindlustushuvitis

konsulteeri otse töötukassaga.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tähtajaline leping, mis lõppeb, saab töötukindlustushüvitist. Isegi kui lahkud omal soovil ja lähed näiteks üheks päevaks tähtajalise lepinguga tööle Selverisse tööampsu tegema, saad töötukindlustushüvitist. Koondamisraha ei saa. Kas on võlaõiguslik leping või tähtajaline tööleping, ei oma tähtsust.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võlaõiguslikul lepingul on töötamise registris lihtsalt lõpetamise kuupäev. VÕS lepingule ei kirjutata lõpetamise põhjust nagu töölepingule. Kui VÕS leping on viimane töösuhe, siis see annab samuti töötuskindlustushüvitise õiguse. Jah, VÕS lepinguga ei saa ei tööandja ega töötukassa käest koondamishüvitist nagu ei saa ka saamata puhkuse kompensatsiooni (kui lepingus pole selle kohta eraldi kokku lepitud).

Seega regitreerid ennast peale VÕS lepingu lõppemist töötuks ja teed lisaks töötuskindlustushüvitise avalduse. Kõige mugavam neid teha Töötukassa kodulehelt sisse logides.

Uue töö otsimine sõltub väga paljudest erinevatest asjadest. Kõige olulisem ise mitte lootust kaotada, kandideerimisel välja tuua oma oskused ja kogemused, mis konkreetse töökohaga haakuvad. Kandideerimise ebaõnnestumisel meeles pidada, et nt 20st kandidaadist 1 sai ja 19 mitte. Edu!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsundusleping ja Töötukassa