Esileht Kodunurk Kasutatud voodipesu, rätikud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kasutatud voodipesu, rätikud

Postitas:
Kägu

Kas ostaksite kaltsukast voodipesu, rätikuid?

Kes ostnud, kuidas desinfitseerite enne kasutamist?

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ostaksite kaltsukast voodipesu, rätikuid?

Kes ostnud, kuidas desinfitseerite enne kasutamist?

Kui vaja oleks, ostaks küll. Peseks lihtsalt enne kasutamist ära. Hotellides ja igal pool magad ka ju teiste kasutatud asjade peal.

+37
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ostaksite kaltsukast voodipesu, rätikuid? Kes ostnud, kuidas desinfitseerite enne kasutamist?

Ei ostaks. Kui mingi väga suur häda käes oleks, siis pigem juba küsiks, kas mõnel tuttaval on üle ja võtaks tasuta vastu. Peseks pesumasinas läbi 95 kraadiga. Muud pole midagi vaja.

Kaltsukas aga siiski müüakse teinekord ka kasutamata komplekte, hinnasildid küljes, pakendis. Neid võib ju ikka osta. Aga samamoodi peseks kuumalt läbi, vähemalt 60 kraadiga, mine tea kui kaua need kuskil tolmunud on.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rätikuid peamiselt kasutatuna ostangi. Siis on lootust saada sellised, mis ikka kuivatavad ka. Voodipesu olen saanud kasutatuna sugulastelt ja ise parajaks õmmelnud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ostaksite kaltsukast voodipesu, rätikuid?

Kes ostnud, kuidas desinfitseerite enne kasutamist?

Kui  mul raha ei ole, siis ostaks. Enamus  teise ringipoodideson asjad juba korra pestud. Pesed kodus 95 kraadig aüle ja sobib. Mõtle, kui paljud inimesed haiglas veel voodilinu kasutanud on.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vajadusel ostaks, leidub ka peaaegu uusi või täiesti uusi komplekte.
Samas enamus kaltsukate hinnad on sellised, et kui otsida siis uuena saaks kusagilt soodukaga jyskist, realiseerimiskeskusest, sinsay või pepco sama hinnaga.

Seega oleneb – kui nt on mingi mega ilus muster või hea brändi kvaliteetne toode siis ostaks, peseks 90ga läbi – pole oluliselt rohkem erinev kui riideid osta või tõesti hotellis magada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik kui paljud arvavad, et asi rahas. Ei ole rahas küsimus. Olen enamasti tellinud nii riideid kui kodutekstiile ja kuigi eelistan kõige puhul naturaalset ja ihusõbralikku ja minu valikutel on enamasti ka kõikvõimalikud sertifikaadid, siis näen, kui palju prügi ka see võimalikult krskkonnasõbralik uute asjade ostmine tekitab. Isegi kui välispakend on plastivaba, on ikkagi iga asi välja võttes eraldi kilekotis, ka väga eetilistel ja puhastel brändidel kahjuks.

Niigi lähed poodi ja vaatad ringi – absoluutselt kõigel plastik ümber. Ja kui tahad teisiti – mis peaks ju ometi loomulik olema – pead tegema väga suure ringi ja tihti kaasneb sellega väga palju lisastressi. Kuhu me nii läheme?

Riideid pole probleemi kasutatuna osta (siiski aluspesu mitte). Nüüd aga vaatasingi just kodulähedases teise ringi poes ringi ja et tegelikult saaks täitsa ilma pakendita ka voodipesu ja rätikuid, aga kuidagi tõrge tekkis, ei teagi miks.. lootsin, et äkki jagatakse siin mõtteid, mis mind ümber veenaks või teisiti mõtlema paneks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina küll ei saa aru, mida seal nii kohutavalt desinfitseerida on vaja. Kas tekstiil on otsepostitusega kusagilt katkukoldest toodud? Ei ole ju. Ostad, pesed kodus läbi. Pseudoprobleem, mis asub kahe kõrva vahel, mitte selles kangas.

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui välispakend on plastivaba, on ikkagi iga asi välja võttes eraldi kilekotis, ka väga eetilistel ja puhastel brändidel kahjuks.

Niigi lähed poodi ja vaatad ringi – absoluutselt kõigel plastik ümber.

Hemtex näiteks ei kasuta kile pakendamisel. Neil on komplektiga samast materjalist “padjapüür” ümber.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti pesen alati maksimaalse lubatud kuumusega veega läbi tutikad linad, sest neid on kemikaalidega immutatud, et transpordil Aasiast Euroopasse putukad kallale ei tuleks, teise ringi voodipesu puhul teeksin täpselt sama.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hemtex näiteks ei kasuta kile pakendamisel.

kilet

peret

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ostaksite kaltsukast voodipesu, rätikuid?

Jah ostan. Pesen enne kasutusele võtnist, nagu ikka voodipesu ja rätikuid pesen. Ja triigin kuuma triikrauaga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ostnud kaltsukast paar tekikotti nende mustri pärast ja paar uut padjapüüri. Loomulikult pesen läbi ja ei ole minu jaoks probleemiks, et need tekikotid kasutatud on. Aga ma ostan kaltsukatest riideid ka.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesen ka kogu uuena ostetud voodipesu enne voodile laotamist läbi. Sama teeksin ka kasutatud pesu ostmisega. Kui oleks vaja, siis minul mingit tõrget ei tekiks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostaks küll, kui vaja oleks, aga pole ostnud kahel põhjusel.

Esiteks, ma ei osta üldse voodipesu ega köögirätikuid. Mul on eakas ema, kes oskab õmmelda ja kes veetis suure osa oma elust nii, et kui poodi midagi müügile tuli, tormati kohale ja osteti see ära isegi kui kohe vaja ei olnud. Ikka mustadeks päevadeks tallele. Selle tulemusena on tal kodus kappides lõputu varu tekstiili. Kui mul voodipesu või rätikuid tarvis, palun tal endale õmmelda. Mul ei ole küll jah mingitest moodsatest supermaterjalidest voodipesu, aga on selline, millega lapsest saati harjunud olen ja mis koduse tunde tekitab.

Teine põhjus on, et ma kardan, et kasutatud voodipesu on ehk juba mõnest kohast rohkem kulunud ja läheb rutem katki. Eriti kuna pestakse seda ju kõrgema temperatuuriga pidevalt.

Päris uue komplekti võiks muidugi ka kaltsukast osta, siis pole ju mingit vahet.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt ostan kaltsukast kodutekstiile ja voodiriideid kui leian endale sobivad mustrid või toonid. Enne kasutusele võtmist pesen vähemalt 60 kraadiga läbi nagu ka uhiuued tekstiilid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi pole rahas, vaid säästlikus tarbimisviisis ja keskkonnahoiul siis ostaks.

See tähendab, et kui sa kaltsukates nagunii käid, sobrad, vaatad ja ostad siis kui miski meeldib ja kõnetab – mitte sa pole sunnitud midagi ostma (mõtlen selle all, et näiteks kohe ja kiiresti uut komplekti ja rätikut vaja).

Kuna õiges suuruses asjade leidmine võtab aega, lisaks see, et mingit enamvähem komplekti kokku saada (ilmselt tihti ei leia kasutatuna komplektis lina+padjapüürid+tekk ) ja veel õiges mõõdus.  Ehk kui oledki pähe võtnud, et tahaks magamistuppa näiteks siniseid toone ja siis kui näed ükskord ühes kohas sobivat tekikotti ostad ära, teisest kohast padjapüürid, kolmandast lina vmt. Siis on aega ja võimalust vaadata, et ega kulunud pole ja valida.

Lisaks hea võimalus kui nt oleks vaja vahetukomplekte soodsalt suvilasse vmt.

Aga kui on vajadus, et mul voodipesu läks katki, mul oleks kohe vaja uut komplekti, et voodile nt 180×200 ja 200×200 tekikotti jne siis minu arust on peavalu hakata kaltsukaid läbi käima ja sellisel juhul sobivat otsima – vaid ongi samas hinnas võimalik juba eelmainitud kohtadest uusi osta.

Külas olles, hotellis jne magame nagunii tihti võõraste voodipesudega. Minu arust (minu kogemusel) pigem harv ja uuema aja komme on rohkem see, et viisakusest võetakse enda voodipesud kaasa.

Selles suhtes on küll see, et nagu kõige muuga võib kaltsukast leida väga häid leide, ilmselt ehk kuna voodipesude jmt ostjaid on vähem on ka lootust paremaid “pärleid” leida?!

 

Ehk kui oleks mingi jyski voodipesu pea jyski hinnaga siis selle pärast, et taaskasutus on ei ostaks.

Kui on nt a la uueväärne votex voodipesu kommihinnaga siis ilmselt ostaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kui oleks mingi jyski voodipesu pea jyski hinnaga siis selle pärast, et taaskasutus on ei ostaks.

Jyskis on täiesti kvaliteetne voodipesu müügil, seda kunstkiust satiini müüakse mujal ka, aga kes sul seda osta käsib.
Kaltsukast ostaksin küll kui midagi sobivat silma jääks, aga tähtis on, et oleks plekitu ja terve.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kui oleks mingi jyski voodipesu pea jyski hinnaga siis selle pärast, et taaskasutus on ei ostaks.

Jyskis on täiesti kvaliteetne voodipesu müügil, seda kunstkiust satiini müüakse mujal ka, aga kes sul seda osta käsib.

Kaltsukast ostaksin küll kui midagi sobivat silma jääks, aga tähtis on, et oleks plekitu ja terve.

Ma ei teinudki jyski voodipesu maha, vaid kirjutasingi jyski oma jyski hinnaga – ehk kui kaltsukas on kasutatud jyski voodipesu sama hinnaga, mis jyskist uue saab (tihti on kaltsukates tooted ka ülehinnatud) siis ei ostaks.

Tean, et seal on häid leide ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ostnud. Ma olen kasutatud ostnud palju riideid ka. Ei mõista miks võiks olla voodipesu või kätetätt hullem kui t-särk et seda peaks kuidagi desinfitseerima.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuskasutuskeskustes on teinekord selliseid “vana kooli” asju, mida tänapäeva poevalikust polegi kerge leida. Näiteks mulle meeldib, kui padjapüürid on nööpidega või nööridega, mitte lihtsalt selle nn tagasipöördega, meeldivad ka vanaaegsed linased asjad ja mõned nõuka-aegse voodipesu lillemustrid.

Mul ei ole olnud ka otsest hädavajadust kaltsukatest osta, sest väga palju on mul niigi perekonna pärandit (meil nimelt oli lisaks oma vanaisadele-vanaemadele veel mitu sellist üksikut vanatädi, kellel lapsi ei olnud, aga olid suured majapidamised, kuhu eluaeg oli igasugu kraami kogutud, sh lõpmatus koguses kodutekstiile ja nõusid ja mida iganes). Aga mingit erilist psühholoogilist tõrget mul ka ei ole — pole need voodilinad miskit erilisemad, kui seljas kantavad riided. Rõivad minu meelest võivad olla veel isegi intiimsemad, rohkem justkui konkreetse inimesega seotud, kuid neid ju ometigi massiliselt ostetakse tänapäeval kaltsukatest. Eriti noored ostavad.

Pesed lihtsalt need linad ja rätikud kohe 90 kraadiga läbi ja asi korras. Selliseid asju, mida ei kannata 90 kraadiga pesta, ei tasugi kasutatuna osta. Ja seda, mis ei meeldi, ei pea ju ostma. Paljude esemete puhul uuskasutuspoodides näha, et ilmselt mingi korralik vanaproua on neid oma kapis hoidnud, väga puhtad, triigitud ja vähe kasutatud asjad, ilmselt pärit ka väga puhtast majapidamisest. Kui miski on kahtlase välimusega, väga kortsus, mõjub võidununa, suitsulõhn on juures vmt — no siis ei osta ja kõik. See on natuke ka mingi kõhutunde küsimus, mõnest asjast tunned kuidagi kohe ära, et see võiks sinu pesukapis olla ja mõni on selgelt “võõra inimese asi”, mida ei suudaks omaks võtta ja kindlasti ei osta, kuigi värv näiteks sobiks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ostnud ja ostan. Pole probleemi sellega. Ostan ju ka riideid ja nõusid sealt. Olen suur taaskasutaja. Imestan, kui palju antakse või lausa visatakse ära korralikke endisaegseid kangaid ja voodipesu kangaid ja linu ja asju. Saadakse kas ema, vanaema või vanatädi asjad või kapp asjadega ja visatakse minema. Sain paari aasta eest ühe kilekotitäie kvaliteetsest kangast voodilinu. Roosa ja roheliseruudulised olid. Need kestavad ju aastaid, mitte  nagu need õhukesed lirakad, mida nüüd toodetakse. Kui leian kaltsukast mingi naturaalse riide, mis võiks olla mis tahes, siis teen sellest kas köögirätikud, laudina või liniku või sellised väikesed rätikud, mida saab saunas istumise all või välja tulles jalgade all kasutada. Oma ära kasutatud tekikotid kõik kasutan niikaua, kuni rebenevad katki. Siis  kasutan need ära kas millegi musta pühkimiseks lappidena ja mees garaazis.
Ületootmine ja lagastamine on jube.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu konkurentsitult lemmikud tekikotid on kaltsukast pärit. Hästi tiheda koega kvaliteetne puuvill, ühevärviline. Proovisin tuvastada, mis firma ja kus toodetud, et ehk saaks sellist head voodipesu veel osta, aga kahjuks oli tekikottide sildil ainult hooldusjuhis ja mitte grammigi muud infot. Nüüd käin ikka selle riiuli kaltsukasse sattudes ka läbi, lootuses teisi selliseid superleide kohata.

Kahe kõrva vahel mul mingit vastumeelsust ei teki. Nagunii pesen läbi enne kasutamist.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan enda omi nii kua kui saan ja ostan ka kasutatuid harva selle pärast 🙂 uusi ei osta kunagi 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat voodipesu ja aluspesu ostan alati uuena. Kõike muud võin kaltsukast osta.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei osta kasutatud tekstiili üldse. Jalanõusid ka mitte. Lihtsalt mingi tõrge on sellega seoses. Olen mõnes kaltsukas aega parajaks teinud, kuid mitte kunagi pole midagi ostnud. Iga kord tunnen nagu kirbud oleks külge saanud seal ringi käies.

Olen väga suur tarbija nii kiirmoe kui ka odavbrändide osas. Tihti on jäänud ka mulje, et nn kaltsukates on hinnad kõrgemad kui Sinsay sooduka ajal. Saan uue asja olematu raha eest. Kalleid asju ei osta seetõttu, et kodus on üli halb kaevuvesi, mis lihtsalt rikub riideid. Mulle väga sobib odav kiirmood.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asjadel loeb minu jaoks kasutamise aeg. Mida kauem kasutada saab, seda parem on see kõigile. Asjad kasutatakse lõpuni. Aeg oleks arusaamu muuta. Ja et kõik algab endast. Ma olen uuskasutusest ostnud täiesti kasutamata linariiet või puuvillast kangast või muud kangast, millest tekstiile õmmelda. Mitte keegi pole neid kasutanud. Hiljuti sain kaks head resti või siis tükki sellist kaheksakümnandate lõpu kangast, südametega kodutektsiilide jaoks. Paljud teavad neid. Mõtlesin, miks keegi need ära annab, need on ju väärtuslikud ja head. Ei maksa lasta maailmal kulgeda niikaugele, et ükskord jahitakse suure hinnaga tavalisi asju.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ostaksite kaltsukast voodipesu, rätikuid?

Kes ostnud, kuidas desinfitseerite enne kasutamist?

Ostan küll, sest tihti on ilusad – nii mustri kui ka kanga kvaliteedi poolest. Mu parimad voodipesud on kasutatuna ostetud (Hemtex, Finlayson jm).

Pesen täitsa tavaliselt.

 

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ostnud ikka kunagi varem, kaltsukate “õitseajal”, sealt olen saanud oma parimad suuuured linad ja juba pehmeks pestud tekikotid.

Loomulikult pesen need enne kasutamist läbi 65-kraadise programmiga. Pesen ka uued pakendist võetud voodipesu läbi ometigi, riidetolm ja värvijäägid, linad on jäigad… minu jaoks elementaarne. Seega enne kasutamist läbipesemise suhtes ei ole minu jaoks mingit vahet. Samuti pole mul mingeid komplekse “keegi on neid juba klasutanud” suhtes. Nagu keegi õieti ütles, hotellides magad linade vahel, mida on kasutanud mitte üks, vaid äkki sadu inimesi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ostaksite kaltsukast voodipesu, rätikuid?

Kes ostnud, kuidas desinfitseerite enne kasutamist?

Voodipesu ostmine kaltsukast ei erine kuidagi riiete ostmisest. Kui sulle sobib teise kantud riiet enda keha peale panna, siis mis sind takistab voodipesu osta ? Kuidas sa kasutatud riiete poest ostetud riideid puhastad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Kodunurk Kasutatud voodipesu, rätikud