Esileht Tööelu, raha ja seadused. Katkised töövahendid ettevõttes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Katkised töövahendid ettevõttes

Postitas:

Mida teha ettevõttes, kus tingimused on halvad. Töövahendid on katkised, uusi ei ole võimaldatud, öeldakse, et sobib ka vana kasutamiseks.
Kas saab kuskile pöörduda?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võiksid muidugi täpsustada seda, kas treipink on vana ja väsinud või ei kirjutata sulle välja uut kitlit. Reegel muidugi on üldjoontes sama. Pöördu oma otsese ülema poole. Tsehhi juhataja, osakonna meister vms Kui tema ei viitsi end liigutada, siis võid marssida sisse ka peadirektori kabinetti ja oma muret kurta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektroonika seadmed (arvuti, telefon), on ajahambusse jäänud ja firma ei ole nõus väljaminekut tegema.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektroonika seadmed (arvuti, telefon), on ajahambusse jäänud ja firma ei ole nõus väljaminekut tegema.

Mis aastast need siis on? 2023?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektroonika seadmed (arvuti, telefon), on ajahambusse jäänud ja firma ei ole nõus väljaminekut tegema.

Oleneb tööst, kui vana arvuti takistab tööd (oled mingi IT mees näiteks), siis on ehk põhjust kaevelda, aga kui vajad arvutit suva meilide saatmiseks ja on lihtsalt tiba aeglane, siis ju vahet pole. Sama telefoniga. Kui lihtsalt ei meeldi, et vana mudel, siis savi, aga kui näiteks sul on töö tõttu vaja üliteravaid pilte, aga see teeb uduseid siis ehk on mingi probleem. Katki tähendab, et üldse ei tööta.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et lauaarvutit võiks vahetada iga 5-6 aasta ja telefoni iga 2-3 aasta järel. Minimaalselt. Võib ka sagedamini.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et lauaarvutit võiks vahetada iga 5-6 aasta ja telefoni iga 2-3 aasta järel. Minimaalselt. Võib ka sagedamini.

Võib ikka jah, aga mis mõttega telefoni vahetada nii tihti, kui sellega ainult helistatakse. Töötaja võib ise endale uue mudeli osta, kui tahab, miks tööandja peaks kogu aeg uusi mudeleid ostma. Kahe aastaga see küll nii vanaks ei jää, et helistada ei saa.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On vaks vahet, kas töövahend on katki, st sellega ei ole võimalik tööd teha, näiteks – telefoniga ei saa helistada, või on tegemist lihtsalt vanema mudeliga, millega saab suurepäraselt helistada, aga see võib lihtsalt ebamugavam olla. Kui tööd EI SAA teha katkiste seadmete tõttu, siis saab tööandja sellest aru siis, kui sa tööd ei tee. Kui tegelikult ikka saab küll paar aastat vanema telefoniga helistada ja arvutis tööks vajalikud programmid jooksevad, siis sinu edevuse rahuldamiseks tõesti ei pea tööandja  paar aastat vanu seadmeid uute vastu vahetama. Sul on alati võimalus jalgadega hääletada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötaja võib ise endale uue mudeli osta, kui tahab, miks tööandja peaks kogu aeg uusi mudeleid ostma. Kahe aastaga see küll nii vanaks ei jää, et helistada ei saa.

Ma olen ise tööandja kulu ja kirjadega iga kahe kuni kolme aasta tagant telefoni välja vahetanud. Meil on näiteks nii kombeks tööl. Vana telefon muidugi töötab ja otseselt viga pole, aga tehnika areneb ja läheb kogu aeg paremaks ja mul on soov ajaga kaasas käia. Kodus on üks sahtel muidugi vanu, aga töötavaid telefone täis ning midagi ma nendega ette võtta ei oska.

+1
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmes suures ettevõttes ei osteta kontoritöötajatele ja juhtidele mingeid telefone,

töölistest rääkimata. Sim kaardi saad ja see on ka kõik, telefoni ostad ise ja vaheta siis kasvõi iga kuu moodsama vastu.

Arvuti muidugi ostetakse kõigile, kellel seda vaja kasutada on.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmes suures ettevõttes ei osteta kontoritöötajatele ja juhtidele mingeid telefone,

Eks see on kõik võimalik kirja panna töölepingusse või siis kehtestada juhtkonna käskkirjaga, kuidas antud ettevõttes on korraldatud telefonide ostmine töötajatele.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektroonika seadmed (arvuti, telefon), on ajahambusse jäänud ja firma ei ole nõus väljaminekut tegema.

Kas sooviksid lihtsalt uuemaid mudeleid või takistavad aegunud töövahendid tööd? (nt telefon kustub poole kõne pealt,  arvuti hangub vms).

Kui kehvad töövahendid takistavad tööandja poolt antud ülesannete täitmist,  siis võid nõu küsida Tööinspektsioonist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siiski ka selline variant, et töövahendiga saab hädapärast midagi tehtud, aga heas korras see siiski ei ole. Ntks käru rattarehv jookseb korrapäraselt tühjaks või labidavars logiseb. Aegajalt peab jälle rehvi pumpama või vart kinnitama. Nõme ja raiskab tööaega – aga päris 100% ei takista.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmes suures ettevõttes ei osteta kontoritöötajatele ja juhtidele mingeid telefone,

töölistest rääkimata. Sim kaardi saad ja see on ka kõik, telefoni ostad ise ja vaheta siis kasvõi iga kuu moodsama vastu.

Arvuti muidugi ostetakse kõigile, kellel seda vaja kasutada on.

Eks see on kõik võimalik kirja panna töölepingusse või siis kehtestada juhtkonna käskkirjaga, kuidas antud ettevõttes on korraldatud telefonide ostmine töötajatele.

Ok, ma selgitan siis uuesti. Kogemus mitmest suurest ja nimekast ettevõttest, kus töötajaid palju. Ettevõte ei pane töölepingusse mingeid telefone, nende mudeleid, kaotamist, lõhkumist, uuendamist ega võimsust. Ka ei tegele keegi selliste käskkirjadega. Sest see on ajaraiskamine ja mõttetu kulu ettevõttele, efektiivsus null. Kandideerid, osutud valituks, palk sobib, siis tuled tööle oma telefoniga, sim kaardi saad, kui oled kontoritöötaja, spetsialist või juht, tööline ei pruugi saada sedagi, kui peab oma töökohal olema ja telefoni näiteks üldse kappi jätma. 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektroonika seadmed (arvuti, telefon), on ajahambusse jäänud ja firma ei ole nõus väljaminekut tegema.

Kas see segab reaalselt su töötamist? Ei saa vanema mudeli telefoniga suhelda ja arvuti ei jooksuta töö tegemiseks vajalikke programme? Pealkirja järgi mõtlesin, et kasutatavad aparaadid/masinad on katkised ja eluohtlikud – sel juhul võiks tõesti TI poole pöörduda. Kui telefoni vana mudel töötamise täiesti võimatuks muudaks, ju siis juhtkond ka reageeriks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektroonika seadmed (arvuti, telefon), on ajahambusse jäänud ja firma ei ole nõus väljaminekut tegema.

See ei ole ju katkine töövahend. Katkise puhul on töötamine võimatu, antud juhul ei ole see takistatud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40a olen töötanud erinevates riigi ja munitsipaalasutustes. Mitte kuskil pole iial antud mingit telefoni. Isegi sim kaarti ja numbrit asutuse poolt mitte.  On olemas ühises tööruumis lauatelefon, mida saab vajadusel kasutada ja kogu lugu.
Antud teemas tundub, et vist on töö tõttu ette nähtud helistamine (ja selleks on telefon), aga töötaja tahab isiklikke asju, nt erinevad äpid, ka töö ajal selle telefoniga ajada ja selleks pole konkreetne mudel piisavalt kiire. Tööandja poolt oleks normaalne tegelikult eraldada sellele töötajale hoopis nuputelefon või lauatelefon ja sellest peaks teemaalgatajale piisama. mitte vinguma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötaja võib ise endale uue mudeli osta, kui tahab, miks tööandja peaks kogu aeg uusi mudeleid ostma. Kahe aastaga see küll nii vanaks ei jää, et helistada ei saa.

Ma olen ise tööandja kulu ja kirjadega iga kahe kuni kolme aasta tagant telefoni välja vahetanud. Meil on näiteks nii kombeks tööl. Vana telefon muidugi töötab ja otseselt viga pole, aga tehnika areneb ja läheb kogu aeg paremaks ja mul on soov ajaga kaasas käia. Kodus on üks sahtel muidugi vanu, aga töötavaid telefone täis ning midagi ma nendega ette võtta ei oska.

Miks sa tööandja vara oma kodus sahtlis hoiad? Või kas erisoodustusmaks makstud?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmes suures ettevõttes ei osteta kontoritöötajatele ja juhtidele mingeid telefone,

Eks see on kõik võimalik kirja panna töölepingusse või siis kehtestada juhtkonna käskkirjaga, kuidas antud ettevõttes on korraldatud telefonide ostmine töötajatele.

Miks peaks ettevõte töötajatele telefone ostma? Töötajad ostku ise endale telefon. Ja ettevõte ostab telefonid oma ettevõttele, mitte kellelegi isiklikuks meelelahutuseks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigiasutustes tehakse igasuguseid lollusi. Kahe aasta tagant uus telefon töötajale osta, sest ta tahab olla kaasaegne, ei ole absoluutselt mõistlik. Aga kui tegu erafirmaga, mis mõtleb ka majanduslikult, siis see võib olla kasulik boonus, mis on odavam, kui tõsta selle inimese palka. On oma telefoniga rahul ja selle arvelt saab palgafondis kokku hoida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks ettevõte töötajatele telefone ostma? Töötajad ostku ise endale telefon. Ja ettevõte ostab telefonid oma ettevõttele, mitte kellelegi isiklikuks meelelahutuseks.

Ma igaks juhuks mainin ära, et tegevus ei toimu riigiettevõttes ja maksumaksja raha ei kulutata mitte sentigi. Miks ma peaksin oma raha eest telefoni ostma, kui tööandja on valmis mulle iga kahe aasta tagant uue telefoni andma? Number on jah tööandja oma ja telefoniarved maksab ka tööandja. Ka näiteks välismaal kulutatud roamingu eest, kui näiteks arve võib minna kolmekohaliseks (see juhtub kergelt väljaspool EU-d). Vana telefoni tööandja tagasi ei soovi. Erisoodustusmaks on raamatupidamise teema, küllap nemad seal teavad kas ja kuhu maksma peab. Ei oska sel teemal vaielda.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40a olen töötanud erinevates riigi ja munitsipaalasutustes. Mitte kuskil pole iial antud mingit telefoni. Isegi sim kaarti ja numbrit asutuse poolt mitte. On olemas ühises tööruumis lauatelefon, mida saab vajadusel kasutada ja kogu lugu.

Eraettevõtluses on see normaalne, et inimene saab endale tööandja kulul telefoni, kui see on vajalik tööülesannete täitmiseks.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvutit on samuti mõistlik 4-5 aasta tagant vahetada, sest vahepeal on lihtsalt uued ja paremad arvutid välja mõeldud. Vana arvuti lihtsalt muutub aeglasemaks. Lisaks turvalisusega seotud probleemid. Näiteks täna ei ole enam turvaline täita tööülesandeid win7 arvutiga.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana telefon muidugi töötab ja otseselt viga pole, aga tehnika areneb ja läheb kogu aeg paremaks ja mul on soov ajaga kaasas käia.

Ma kasutan töötelefoni kolmeks asjaks – helistamiseks, sõnumite ja meilide saatmiseks. Mida sa enda omaga veel teed lisaks, et üle kahe aasta vana telefoniga seda teha ei saa?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

#4317342: Vana telefon muidugi töötab ja otseselt viga pole, aga tehnika areneb ja läheb kogu aeg paremaks ja mul on soov ajaga kaasas käia. Ma kasutan töötelefoni kolmeks asjaks – helistamiseks, sõnumite ja meilide saatmiseks. Mida sa enda omaga veel teed lisaks, et üle kahe aasta vana telefoniga seda teha ei saa?

See taivopalm töötabki vähe kummalises ettevõttes, kus talle makstakse Perekoolis istumise eest rohkem kui 3000 eurot kuus. Asi siis ta telefonidega üle kullata.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan tegelikult probleemist aru, kolisin kunagi ühelt töölt teise, töö sisu oli sama. Uues kohas olid ülivanad arvutid ja kasutati tasuta tarkvara, et mitte maksta litsentsi eest. Kohutav oli töötada, arvutid jooksid koguaeg kokku, dokumente küljendada ei saanud korralikult. Kõik muudkui kirusid, kui arvuti jälle mingi triki tegi, no väga raske oli töötada ja sada korda kauem aega läks tööle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik muudkui kirusid, kui arvuti jälle mingi triki tegi, no väga raske oli töötada ja sada korda kauem aega läks tööle.

Nojah, aga kui tööandja on nii loll, et talle sobib see väiksem tööjõudlus, siis pole see ju sinu asi. Sama rumal tegu kui aina uuemaid ja uuemaid telefone osta lihtsalt helistamiseks. Ega kõik firmaomanikud ei mõtlegi väga ratsionaalselt. Aga kui firma nii välja veab, siis pole ju vahet.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvutit on samuti mõistlik 4-5 aasta tagant vahetada, sest vahepeal on lihtsalt uued ja paremad arvutid välja mõeldud. Vana arvuti lihtsalt muutub aeglasemaks. Lisaks turvalisusega seotud probleemid. Näiteks täna ei ole enam turvaline täita tööülesandeid win7 arvutiga.

Tõesti? Windows 7 asendati 2012. aastal, st 12 a tagasi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa enda omaga veel teed lisaks, et üle kahe aasta vana telefoniga seda teha ei saa?

Põhimõtteliselt saab, aga elu läheb edasi ja telefonid lähevad ajas paremaks. Peale kolme aastat ei ole nutitelefoni aku enam sama vastupidav nagu uuel ja ka see on üks argument telefoni välja vahetamiseks.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See taivopalm töötabki vähe kummalises ettevõttes, kus talle makstakse Perekoolis istumise eest rohkem kui 3000 eurot kuus.

Ma tegelikult ei ole kunagi endast selles võtmes rääkinud, et kus ma täpselt töötan ja kui palju teenin. Las see praegu jääb minu teada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Katkised töövahendid ettevõttes