Esileht Ilu ja tervis Kaua kestab palavik?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kaua kestab palavik?

Postitas:
Kägu

Mul on nädal aega köha ja 5. päeva palavik, kogu aeg u 37,5, vahel natuke rohkem, natuke vähem. Täna käisin arsti juures lõpuks, siiani ootasin, et ehk läheb ise üle. Arst kuulas kopsu, ütles, et kopsupõletikku pole. Otsustas, et ootame esmaspäevani ja kui siis ikka parem pole, teeb vereproovi ja vbl saan antibiootikumid.

Köha on selline, et kui hoog tuleb, tundub nagu lihased rebeneks tükkideks, lihtsalt kõõksuma ja öögatama võtab, vaat et piss püksi ei tule. Võtan juba mitu päeva gelomyrtoli, natuke tuli mingit kollast pläga välja köhides, aga köha pole vähemaks jäänud.

Koroona see igatahes pole, tegin 2 testi, negatiivsed. Aga ma olen sellest palavikust ja köhimisest nii väsinud ja vaevatud, öösel magada ei saa, maja kajab köhimisest. Arstile sai kõik räägitud, ikka käskis esmaspäevani oodata.

Mul pole varem kunagi sellist haigust olnud. Isegi koroona oli teistmoodi, köhisin ainult ühe päeva. Olen siin nüüd ärevuses, et kas ongi mingi bakter ja pean siin marineerima ilma asjata esmaspäevani, kuigi oleks võinud kohe ravima hakata. Internet ütleb, et palavikud lähevad tavaliselt 3-4 päevaga üle. Kust kurat ma sellise jama endale külge sain, ma olen väga harva köhas üldse….

Kuna mul on konstantselt paha olla, siis on meeleolu väga mõru, hirm nahavahel ja tunnen end väga äpult ja kärsitult.

Kirjutage midagi oma kogemustest, kas see on tavapärane, et palavik nii kaua kestab ja ikka iseeneslikult alla läheb? Kas lõpeb tõenäoliselt AB-ga see asi? Olen surmani tüdinenud ja väsinud, iga pingutus võtab higiseks, lihased tuikavad. Tahan juba terveks saada.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavikku ei ole ju ! 37.5 pole palavik.Köha ei kaogi kiirelt.Sa võid köhida  2 nädalat vähemalt.Nii et siin midagi kummalist küll ei ole.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raadiost just räägiti et inimesed on hakanud massiliselt haigestuma kopsuvähki.Tasuks ikkagi kopsust pilti teha.On kindlam.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raadiost just räägiti et inimesed on hakanud massiliselt haigestuma kopsuvähki.Tasuks ikkagi kopsust pilti teha.On kindlam.

Tobe vastus. Palavik küll kuidagi kopsuvähki jäämisega ei seostu.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Köha võib kesta paar kuud. Palavik võib olla nädalaid. Jah, oledki haige,  midagi teha ei ole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavikku ei ole ju ! 37.5 pole palavik.Köha ei kaogi kiirelt.Sa võid köhida 2 nädalat vähemalt.Nii et siin midagi kummalist küll ei ole.

Huvitav -huvitav, kui mu tavaline kehatemperatuur on alla 37, siis mis mõttes ei ole 37,5 palavik? Ei tea, miks arst siis mitu korda palavikust rääkis, kui proua kägu ometigi teab, et polegi palavikku?

Tegelikult muidugi ei ole 37,5 palavik juhul kui kraadida kõrvatermomeetriga. Mina rääkisin kaenla alt kraaditud temperatuurist. Kuna mul on mõlemad termomeetrid olemas, siis tean, et nende vahe on u 5 pügalat. Kõrvast kraadides on 38,1 praegu. On küll palavik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavikku ei ole ju ! 37.5 pole palavik.Köha ei kaogi kiirelt.Sa võid köhida 2 nädalat vähemalt.Nii et siin midagi kummalist küll ei ole.

Huvitav -huvitav, kui mu tavaline kehatemperatuur on alla 37, siis mis mõttes ei ole 37,5 palavik? Ei tea, miks arst siis mitu korda palavikust rääkis, kui proua kägu ometigi teab, et polegi palavikku?

Tegelikult muidugi ei ole 37,5 palavik juhul kui kraadida kõrvatermomeetriga. Mina rääkisin kaenla alt kraaditud temperatuurist. Kuna mul on mõlemad termomeetrid olemas, siis tean, et nende vahe on u 5 pügalat. Kõrvast kraadides on 38,1 praegu. On küll palavik.

On-on ja see on eriti nõme palavik. Ma olen täitsa audis  kui juba 36,8 kukub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemuse põhjal võib olla nii ja naa. Mina ise olen väga harva palavikus ja tavaliselt max 2 päeva, samas mu teismelistel lastel on olnud viirusega ka 5-6 päeva palavik. Aga korra elus olen olnud ka kopsupõletikus, kuulamisega ei tuvastanud perearst seejuures midagi, aga vereanalüüs ja röntgen näitasid.

Arvan, et su perearst on kooner või laisk, et ta vähemalt vereanalüüsi ei teinud, kui sa juba seal kohal olid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavikku ei ole ju ! 37.5 pole palavik.Köha ei kaogi kiirelt.Sa võid köhida  2 nädalat vähemalt.Nii et siin midagi kummalist küll ei ole.

Loomulikult on see palavik! Alates 37,0 on palavik. Polegi midagi nii veidrat varem lugenud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on see palavik! Alates 37,0 on palavik. Polegi midagi nii veidrat varem lugenud.

Väga paljudel inimestel pole see mingi palavik, vaid ajutine kehatemperatuuri tõus. Paljudel naistel on olenevalt tsükli faasist vahepeal 37.5, mis pole mingi palavik. Samas minu isa oli näiteks selline, et tema normaalne kehatemperatuur oli 36,5 ja kui tal oli 36,8, siis ta oli juba siruli maas. Individuaalsed iseärasused on väga suured, seega sellist reeglit ei ole, et alates 37 on palavik ja asi vask.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona see igatahes pole, tegin 2 testi, negatiivsed.

Kui pole koroona siis on ilmselt eelnevalt põetud koroonaga ikkagi seotud. Mul palavikku ei olnud aga köha oli rekordiline, pmst köhisin nii et veri taga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavikku ei ole ju ! 37.5 pole palavik.Köha ei kaogi kiirelt.Sa võid köhida 2 nädalat vähemalt.Nii et siin midagi kummalist küll ei ole.

Loomulikult on see palavik. Selline väike palavik näitabki pigem mingit põletikulist protsessi. Arst oleks pidanud kohe selle vereproovi tegema. Mul eelmisel aastal tehti perearsti juures kiirtest näpuotsa verest. Vastuse sai minutitega.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on see palavik. Selline väike palavik näitabki pigem mingit põletikulist protsessi. Arst oleks pidanud kohe selle vereproovi tegema. Mul eelmisel aastal tehti perearsti juures kiirtest näpuotsa verest. Vastuse sai minutitega.

Medtöötajatele õpetatakse, et 37,5 pole palavik. Palun konsulteerige mõne õe või arstiga.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib olla mingi viirus, kuid ka kopsupõletik. Kui esmaspäeval AB peale saab siis läheb ehk paremaks. Mu lapsel oli väike köha nädalajagu ja ka 37.3-37.7 palavik. Kuulamisega kopsus midagi polnud, ka vereproovis oli põletikunäit pigem piiripealne, kuid röntgen näitas põletiku. Sai AB peale ja juba teine päev kadus palavik.

Köha ise võib nädalaid kesta, kuid palavik on see, mis on kahtlane. Samas 5 päeva võib ka viirusega seotud olla….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli umbes kuu aega selline “palavik” 37.4-37.6.

Alguses lihtsalt suur väsimus, lõpuks lisandus ka peavalu ja oli põskkoopa põletik. Nohus ma ei olnud kordagi. Ei enne ega pärast. Lõpuks, kui kummardades valu silmade ümbrusse lõi, sain aru, et põskkoobas ja arst ka kinnitas seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Medtöötajatele õpetatakse, et 37,5 pole palavik. Palun konsulteerige mõne õe või arstiga.

Vii end ise kurssi:

https://www.virtuaalkliinik.ee/haigusteave/2016/05/31/palavik

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

37,5 on muidugi palavik, ainult et pole vaja seda veel tablettidega alla hakata võtma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tobe vastus. Palavik küll kuidagi kopsuvähki jäämisega ei seostu.

Tobe oled ise.
http://www.antimicrobe.org/e13.asp

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tobe vastus. Palavik küll kuidagi kopsuvähki jäämisega ei seostu

Minu sõbral oli nädalaid madal palavik, arsti juurde minnes sai kopsuvähi diagnoosi ja sealt edasi elas vaid 4,5 kuud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Medtöötajatele õpetatakse, et 37,5 pole palavik. Palun konsulteerige mõne õe või arstiga.

Vii end ise kurssi:

https://www.virtuaalkliinik.ee/haigusteave/2016/05/31/palavik

Loe subfebriilne palavik kohta ja küsi õelt või arstilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on terve elu 37.3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiskasvanud inimesel 5 päeva temperatuur 37,5 pole muidugi probleem, millest numbrit teha.  te nagu päriselt ka aina kraadite ennast?

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiskasvanud inimesel 5 päeva temperatuur 37,5 pole muidugi probleem, millest numbrit teha. te nagu päriselt ka aina kraadite ennast?

Mina olen selle teema algataja. Teadmiseks siis teemakaevurile ja teistele, et sain diagnoosiks bronhiidi, põletikunäitaja oli 13 ja pidin antibiootikume võtma. Ka pärast seda kestis köha edasi ja ma olin nii nõrk, et trepist ei saanud üles. Arst hakkas väga agaralt oma tööd tegema, käisin igasugu testidel, kopsufunktsiooni testil, röntgenis, LOR-arstil ja ultrahelis. See haigus kestis peaaegu kaks kuud, alles praegu on nagu normaalse inimese tunne tagasi, peaaegu. Ma ei ole elu sees varem niimoodi haige olnud, ei teadnudki, et mu organism on võimeline nii vussi minema.

Sina mine oma jutuga, et selline palavik pole mingi teema metsa kännu otsa ja kraaksu seal omaette.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiskasvanud inimesel 5 päeva temperatuur 37,5 pole muidugi probleem, millest numbrit teha. te nagu päriselt ka aina kraadite ennast?

Mina olen selle teema algataja. Teadmiseks siis teemakaevurile ja teistele, et sain diagnoosiks bronhiidi, põletikunäitaja oli 13 ja pidin antibiootikume võtma. Ka pärast seda kestis köha edasi ja ma olin nii nõrk, et trepist ei saanud üles. Arst hakkas väga agaralt oma tööd tegema, käisin igasugu testidel, kopsufunktsiooni testil, röntgenis, LOR-arstil ja ultrahelis. See haigus kestis peaaegu kaks kuud, alles praegu on nagu normaalse inimese tunne tagasi, peaaegu. Ma ei ole elu sees varem niimoodi haige olnud, ei teadnudki, et mu organism on võimeline nii vussi minema.

Sina mine oma jutuga, et selline palavik pole mingi teema metsa kännu otsa ja kraaksu seal omaette.

su esialgne jutt, mida kommenteerisin,  ei olnud kuid kestvast subfebriilsest temperatuurist. ma ei ole ennustaja ega mõtetelugeja. seda ei ole ka sinu perearst.

viis, kordan viis päeva, ei olegi selline temperatuur probleem. edasine sõltub arengutest.

ja metsas käin  muide hea meelega. proovi ka! 😉

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teadmiseks siis teemakaevurile ja teistele, et sain diagnoosiks bronhiidi, põletikunäitaja oli 13 ja pidin antibiootikume võtma.

Tegelikult põletikunäitaja 13 on ka suhteliselt väike ja tavaliselt sellega küll antibiootikume ei määrata. Aga ju siis arst otsustas kõigi sümptomite pealt kokku.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei noh muidugi, eks käod ole ju ikka kõik targemad kui arstid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel ikka kõigub kehatemperatuur. Enamus siiski teab, mis on ta nö normmalne vahemik.
Kui aga enesetunne on halb(nagu oleks kõrge palavik) ja kraadimisel on see vaid paar pügalat üle ja see püsib nädalaid, siis isegi võib palavikuks lugeda.
Mul muidu on normaalne 36.6. Aga oli ka peaaegu kuu aega vahelduva eduga ja halva enesetundega max 37.4(mida ju tegelikult palavikuks ei loeta). Lõpuks siis lisandus kummardamisel terva valu ja oli põskkoopapõletik. Ilma igasuguse eelneva nohuta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel ikka kõigub kehatemperatuur. Enamus siiski teab, mis on ta nö normmalne vahemik.

Kui aga enesetunne on halb(nagu oleks kõrge palavik) ja kraadimisel on see vaid paar pügalat üle ja see püsib nädalaid, siis isegi võib palavikuks lugeda.

Mul muidu on normaalne 36.6. Aga oli ka peaaegu kuu aega vahelduva eduga ja halva enesetundega max 37.4(mida ju tegelikult palavikuks ei loeta). Lõpuks siis lisandus kummardamisel terva valu ja oli põskkoopapõletik. Ilma igasuguse eelneva nohuta.

Mulle tundub, et osad on siin ikka väga valesti aru saanud asjast. Miks peab ometi kannatama kuu! aega halba enesetunnest ja palavikku? Ilmselgelt pole see ju normaalne olukord ja ei pea olema mingit kõrge palaviku tunnet, et aru saada, et tervisega on midagi lahti. Kui sul juba enesetunne on selline, et muudkui kraadid end ning see nädalaga üle ei lähe, siis on viimane aeg end arstile vedada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiskasvanud inimesel 5 päeva temperatuur 37,5 pole muidugi probleem, millest numbrit teha. te nagu päriselt ka aina kraadite ennast?

Mina olen selle teema algataja. Teadmiseks siis teemakaevurile ja teistele, et sain diagnoosiks bronhiidi, põletikunäitaja oli 13 ja pidin antibiootikume võtma. Ka pärast seda kestis köha edasi ja ma olin nii nõrk, et trepist ei saanud üles. Arst hakkas väga agaralt oma tööd tegema, käisin igasugu testidel, kopsufunktsiooni testil, röntgenis, LOR-arstil ja ultrahelis. See haigus kestis peaaegu kaks kuud, alles praegu on nagu normaalse inimese tunne tagasi, peaaegu. Ma ei ole elu sees varem niimoodi haige olnud, ei teadnudki, et mu organism on võimeline nii vussi minema.

Sina mine oma jutuga, et selline palavik pole mingi teema metsa kännu otsa ja kraaksu seal omaette.

oh issand 😀 ju arst kirjutas selle AB su rahustamiseks välja, sest AB kirjutamiseks peaks põletikunäit olema üle 50. söö aga terviseks, aga mõtle sellele, et iga asjatult söödud ABkuur mõjutab su edasist AB toimimist ning mida rohkem neid süüa, seda vähem need mõjuvad ja kui kord tõesti AB vaja, siis ei pruugi need enam toimidagi. põletikunäit 13 võib olla suvalise haigusega, kui organism on natuke häiritud. muidugi läheb põdemisega kaua ja raskelt, kui mõttetute AB-dega oma organismi kurnad

arst võiks su psühholoogi/psühhiaatri juurde ka ärevust kontrollima saata

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

oh issand ???? ju arst kirjutas selle AB su rahustamiseks välja, sest AB kirjutamiseks peaks põletikunäit olema üle 50. söö aga terviseks, aga mõtle sellele, et iga asjatult söödud ABkuur mõjutab su edasist AB toimimist ning mida rohkem neid süüa, seda vähem need mõjuvad ja kui kord tõesti AB vaja, siis ei pruugi need enam toimidagi. põletikunäit 13 võib olla suvalise haigusega, kui organism on natuke häiritud. muidugi läheb põdemisega kaua ja raskelt, kui mõttetute AB-dega oma organismi kurnad arst võiks su psühholoogi/psühhiaatri juurde ka ärevust kontrollima saata

Aitab küll nüüd, lõpeta ära see mauramine. Psühhiaatri juurde on sul endal asja, sest sul on ilmselt paranoia ja luulud, kui kujutad ette, et arstid päriselt ka kirjutavad inimestele antibiootikume närvide rahustuseks. LOL, sellise asja peale annab ikka tulla. Kui elad Põhja-Eestis, siis Tln Paldiski mnt on erakorraline vastuvõtt ka, selliste sümptomitega saad vast ka täna juba jutule.

Mis puutub AB “terviseks” söömisesse, siis tänan küsimast, need mõjusid tõesti tervistavalt. Mul oli see 40 eluaasta peale teine kord AB võtta. Ja kolmandal päeval pärast kuuri algust oli näit langenud 7 peale, st tegemist oli põletikuga, mille vastu see AB aitas.

Mina nüüd rohkem siia teemasse kommenteerima ei tule. Perekooli näikse olevat üle võtnud mingid eneseupitajad ninatargad, kes ei suuda taluda, et arstid päriselt ka teavad meditsiinist rohkem kui google ja ravivad inimesed terveks. Ikka kägu peab saama tarka panna, isegi teemades, mis juba lõpetatud on.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Ilu ja tervis Kaua kestab palavik?