Esileht Kodunurk Kauasäilivad puuviljad

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kauasäilivad puuviljad

Postitas:

Tänase olukorra raames – mis puuviljad on pikaaegse säilimisega? Kui nt peaks 2 ndl kraami ostma maale. Ananass?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 14:48; 14.03 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õunad, pirnid, arbuus, melon, apelsinid, mandariinid – enamik neist seisab nädal-kaks kui enne ära ei söö

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viilutasin suure kobara banaane sügavkülmakottidesse smuutiportsudeks, peotäis marju juurde ja lapsed saavad ise smuutit teha. Söömiseks võtsin ka suure kobara.
Samuti ostsin õunu mitmed kilod- jahedas seisavad need väga hästi. Õunakoogi küpsetamiseks rohelisi Granny Smithe. Ka sidrun ja apelsin seisavad. Kõvad suured kiivid valmivad mõnikord nädal aega järele.
Pirnid ja viinamarjad minu kogemuse järgi ei seisa.
Kuna olen meditsiinitöötaja, siis ei saa kahjuks kodukontorist tööd teha ja ilmselt varsti ei näegi enam oma peret.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kus säilitada saad.
Kui saad pimeda ja jaheda koha, erinevad liigid eraldad üksteisest, ei kuhja üksteise otsa, ega jäta kilekotti siis seisavad kaua. Nt kui paned õunad kasti üksteise otsa, siis alumised ei säili, kui banaanid jätad kotti lähevad kiirelt pruuniks jmt.
Kiivid – ostad veel siis kui kõvad on, säilivad nädal-kaks, sobib ka smuutiks teha. Sama banaanidega – isegi kui pruuniks lähevad saab smuutis ära kasutada, teha banaanileiba vmt.
Ananass – kui ostad võimalikult rohelise.
Pirnid, õunad – eraldad.
Greibid, pomelod, melonid jmt.

Teine on see, et õunu-pirne jmt ei kohi ära pesta ja siis seisma jätta. Pesed ainult selle koguse ja enne söömist, mis vaja.

Aga võib võtta ka väikese varu konservis ananasse, virsikuid, pirne jmt lisaks. Kasvõi lihtsalt magusaisu vastu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna olen meditsiinitöötaja, siis ei saa kahjuks kodukontorist tööd teha ja ilmselt varsti ei näegi enam oma peret.

Ma ei oska seda sõnadesse panna kui suur austus mul on meditsiinitöötajate vastu ja tahan sulle ainult head ja tugevat vaimu soovida! Et sul ja su perel läheks kõik hästi ja see keeruline aeg paari kuuga leevenduks.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 14:48; 14.03 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.mashed.com/78656/fruits-vegetables-last-longest/

õunad, apelsinid-pomelod-greibid-sidrunid. Melon ja ananass seisavad küll 4-5 päeva vähemalt, hoida jahedas, aga lõpuks võib siiski käärima minna. Konservvirsikud jms on hea mõte, saab kasvõi krõbedikku teha varuksostetud kaerahelvestega 🙂 banaan sügavkülma smuutiks on väga hea mõte
Ka minu poolt palju vastupidamist meie arstidele!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Kauasäilivad puuviljad