Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaugtöö, mida teha välisriigis

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kaugtöö, mida teha välisriigis

Postitas:

Plaanin tulevikus välisriiki elama minna, ent tahaks proovida teha mingit kaugtööd, mida saan siis kaugelt teha.
Milline töö seda võimaldab? Enamus tööpakkumised eeldavad siiski kontoris kohapeal käimist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

fotograaf. pildistad kohalikke

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 19:23; 22.11 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugune töö, mida saad teha vaid üle neti. Teen raamatupidamist kaugtööna mitmele firmale, olen mõne omanikuga kohtunud korra paari-kolme aasta tagant, aga sedagi mitte tööga seotult.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

fotograaf. pildistad kohalikke

Sa vist ei saa aru, mida kaugtöö tähendab 🙂

Teemaalgataja, ka smõtled kaugtööd välismaa ettevõttele, st et töötad välismaal välismaa ettevõttele, aga oma välismaa kodunt? Või mõtled, et elad välismaal, aga töötad Eesti ettevõttele oma välismaa kodunt? Selle viimase versiooniga võib tekkida see probleem, et kuis elle riigi, kuhu elama lähed, elatustase on kõrgem, siis ei pruugi sul Eesti palgast piisata. Nt sa võid ju töötada IT alal ja kaugtöö võimalik, kuid kui elad Norras, siis tahad saada ka palka Norra tasemel, mitte Eesti tasemel 🙂 Muidugi teine asi, kui lähed madalama elatustasemega riiki, siis hea jääda Eesti palgale 🙂

Muidu kaugtööna saab teha neid töid, mille tegemiseks piisab sul arvutist ja telefonist. Ehk sa ei pea viibima kuskil tootmise/teeninduse juures jne.

Nt IT (va teatud juhtudel tugi/helpdesk, sõltuvalt töökorraldusest), raamatupidamine (eeldusel, et dokumendid kõik elektroonilised), igasugune nõustamine (juriidiline, turundus, finants), kirjalik tõlge, keeleline toimetamine jne. EHk kõik tööd, kus sa saad suurema osa tööst töötada mingite kirjalike dokumentidega. Aeg-ajalt kooslekutel osalemist saab korraldada skype- jmt vahendusel.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 08:32; 22.11 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

fotograaf. pildistad kohalikke

Sa vist ei saa aru, mida kaugtöö tähendab ????

Teemaalgataja, ka smõtled kaugtööd välismaa ettevõttele, st et töötad välismaal välismaa ettevõttele, aga oma välismaa kodunt? Või mõtled, et elad välismaal, aga töötad Eesti ettevõttele oma välismaa kodunt? Selle viimase versiooniga võib tekkida see probleem, et kuis elle riigi, kuhu elama lähed, elatustase on kõrgem, siis ei pruugi sul Eesti palgast piisata. Nt sa võid ju töötada IT alal ja kaugtöö võimalik, kuid kui elad Norras, siis tahad saada ka palka Norra tasemel, mitte Eesti tasemel ???? Muidugi teine asi, kui lähed madalama elatustasemega riiki, siis hea jääda Eesti palgale ????

Muidu kaugtööna saab teha neid töid, mille tegemiseks piisab sul arvutist ja telefonist. Ehk sa ei pea viibima kuskil tootmise/teeninduse juures jne.

Nt IT (va teatud juhtudel tugi/helpdesk, sõltuvalt töökorraldusest), raamatupidamine (eeldusel, et dokumendid kõik elektroonilised), igasugune nõustamine (juriidiline, turundus, finants), kirjalik tõlge, keeleline toimetamine jne. EHk kõik tööd, kus sa saad suurema osa tööst töötada mingite kirjalike dokumentidega. Aeg-ajalt kooslekutel osalemist saab korraldada skype- jmt vahendusel.

Sa vist ei tea milline on fotograafi töö.
Mina olen ‘kaugtöö fotograaf’ Kanadast.
Töötan ja pildistan euroopas aga teen seda Kanada ettevõtte tellimusel.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 19:23; 22.11 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju, mis on su oskused. Ma ei hakka soovitama fotograafi ametit, kui sul puudub hea silm ja kompositsioonitaju. Kirjuta kõigepealt, mida sa hästi valdad ja sealt edasi saab soovitada.
Kui numbriinimene, siis andmesisestaja, raamatupidamine, analüütika, IT, virtuaalassistent.
Kui kunstiinimene, siis fotograafia, turundus (digiturundus), disainer, kirjanik, sisulooja, blogija, youtuber.
Ka müügitööd saab teha mõnele Eesti ettevõttele töötades mõnes nende sihtriigis.

Vahet pole, mida teed, selleks, et ära elada, pead seda hästi tegema. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on tõsine teemaalgatus või lihtsalt loodud teemapüstitus, et arutelu tekitada?

Kaugtööna saab teha iga tööd, milleks ei pea viibima füüsiliselt kuskil kohal.

Lisaks on vaja, et see, kes sulle kaugtööd pakub ka seda toetab, kuna töö korraldus, kus puuduvad sisseharjunud tavad on paljudele arusaamatud. Suur hulk töid, mida väga edukalt saab teha kaugtöö vormis jäävad selliste takistuste taha.

Seega üldise küsimuse vastusena võiks sulle lugeda siin vastuseks tuhandeid ja rohkem töövõimalusi, saad seda ju ise ka mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui jutt käib sellest, et töötaksid välismaal kaugtööna Eesti ettevõttele, siis on see ka ettevõtte poolt väikestviisi risk ja vastutulek – ja see tuleks ilmselt kõne alla siis, kui oled ise üle keskmise tegija või tegutsed valdkonnas, kus on tööpuudus. Nt miks peaks keegi pakkuma kaugtöö võimalust keskmisel tasemel raamatupidajale, kui neid on hetkel Eestis jalaga segada?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

fotograaf. pildistad kohalikke

Sa vist ei saa aru, mida kaugtöö tähendab ????

Teemaalgataja, ka smõtled kaugtööd välismaa ettevõttele, st et töötad välismaal välismaa ettevõttele, aga oma välismaa kodunt? Või mõtled, et elad välismaal, aga töötad Eesti ettevõttele oma välismaa kodunt? Selle viimase versiooniga võib tekkida see probleem, et kuis elle riigi, kuhu elama lähed, elatustase on kõrgem, siis ei pruugi sul Eesti palgast piisata. Nt sa võid ju töötada IT alal ja kaugtöö võimalik, kuid kui elad Norras, siis tahad saada ka palka Norra tasemel, mitte Eesti tasemel ???? Muidugi teine asi, kui lähed madalama elatustasemega riiki, siis hea jääda Eesti palgale ????

Muidu kaugtööna saab teha neid töid, mille tegemiseks piisab sul arvutist ja telefonist. Ehk sa ei pea viibima kuskil tootmise/teeninduse juures jne.

Nt IT (va teatud juhtudel tugi/helpdesk, sõltuvalt töökorraldusest), raamatupidamine (eeldusel, et dokumendid kõik elektroonilised), igasugune nõustamine (juriidiline, turundus, finants), kirjalik tõlge, keeleline toimetamine jne. EHk kõik tööd, kus sa saad suurema osa tööst töötada mingite kirjalike dokumentidega. Aeg-ajalt kooslekutel osalemist saab korraldada skype- jmt vahendusel.

Sa vist ei tea milline on fotograafi töö.

Mina olen ‘kaugtöö fotograaf’ Kanadast.

Töötan ja pildistan euroopas aga teen seda Kanada ettevõtte tellimusel.

See siiski ei ole klassikaline kaugtöö. Selle kohaselt on ka igasugune lähetus kaugtöö või kui keskkonnainspektor läheb mingit objekti kontrollima, automaatselt kaugtöö. Aga ei ole.

kaugtöö tähendab, et teed oma tööd tööandja tavapärasest töökeskkonnast eemal. Kui oled fotograaf ja tööandja tellimus on teha pilt männist, siis et männist pilt saada, pead sa minema õue mõne männi juurde – see ei ole kaugtöö. Kaugtöö puhul ei ole määrav, et teed seda teisest riigist, vaid just see, et sinu töökoht ei ole ette määratud. Nt seesama männi pildistamise näide – sa ei saa seda teha ükskõik kus, sa pead minema selleks männi juurde, mitte McDonaldsisse. Aga nt tõlketööd võin teha ka McDonaldsis või ükskõik kus istudes, st töö ei sea mulle tingimusi töö tegemise kohta valides.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 08:32; 22.11 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lappa tööpakkumisi, kaugtöö pakkumised on täiesti olemas. Sealt valid mida oskad teha või mida võid juurde õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui numbriinimene, siis andmesisestaja,

Andmeid ei sisetata enam ammu käsitsi, aga pk-s ei vaibu unistus seda lihtsat tööd leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui numbriinimene, siis andmesisestaja,

Andmeid ei sisetata enam ammu käsitsi, aga pk-s ei vaibu unistus seda lihtsat tööd leida.

Töötan rahvusvahelises finantsettevõttes ja meil on suur osakond kus just tegeletaksegi klientide saadetud dokumentide põhjal andmete sisestamisega. Kui seda teeb inimene, mitte robot siis ju ongi tegu käsitsi andmete sisestamisega.
Ka neis firmades mis pakuvad nö e-arve teenust, sisestatakse paljudel juhtudel andmeid süsteemi käsitsi.
Kas need ettevõtted ksugtöö võimalust pakuvad, on iseasi.
Meie firma pakub kodukontoris töö tegemise võimalust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui numbriinimene, siis andmesisestaja,

Andmeid ei sisetata enam ammu käsitsi, aga pk-s ei vaibu unistus seda lihtsat tööd leida.

Mõtlen ka sama. Ilmselt on igas suures ettevõttes keegi, kes sisestab andmeid, aga pole kunagi näinud, et keegi kuskil otsiks andmesisestajat. Tavaliselt leitakse see inimene kergelt koha pealt, selle ameti peale pole ju eriharidust vaja.

Olen nõus, et välismaale kolida ja lahedalt ära elada, selleks peab olema mingi haridus/amet omandatud, mida turg rohkem vajab. St et nõudlus on suurem kui pakkumine. Suvaline säga ei saa mingit magusat kaugtöö kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaugtöö ei ole mingi amet. See ei ole IT, kokk või keevitaja. See on lihtsalt tööviis. See, mida sa juba praegu teed või võiksid ja oskaksid teha. Ja kui töö iseloom on selline, et ei pea otseselt kuskil kohapeal olema, siis ongi ju olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andmeid ei sisetata enam ammu käsitsi, aga pk-s ei vaibu unistus seda lihtsat tööd leida

Ma kunagi nägin kõrvalt kuidas statistikaametis andmesisestajad andmeid paberilt sisestasid.
Seda tempot oli valus vaadata, ma ei kujuta ette kuidas seda 8 tundi päevas tehakse.
Samaliigiliste andmete puhul on ka keskmine tempo teada, seega venitamisvõimalust väga pole.

Lihtsast tööst on asi väga kaugel.

teemasse: minul on raamatupidaja kaugtöötaja, pole teda aastaid näinud. Kui vahepeal on teise maailma otsa kolinud, siis palun, mis mul sellest kus ta elab kuni töö tehtud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkad ettevõtjaks ja teed ettevõtte, kus on rakendatud kõik sinu oskused. Vajadusel õpid midagi juurde. Kui keegi ei paku seda, mida vajad, loo see endale ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andmeid ei sisetata enam ammu käsitsi, aga pk-s ei vaibu unistus seda lihtsat tööd leida

Oi ja kuidas veel sisestatakse. Saladuskatte all võin öelda, et isegi ülemaailmsetes kontsernides. Andmetüüpe, mida sisestada, on tohutult palju, enamikul pole aimugi, mida kõike sisestatakse ning osade puhul on AIl täpsuse protsent väike, inimest on ka siiski vaja. Ettevõttes, kus mina töötan, ei saa andmesisestust ainult kaugtööna teha, sest koostöö ei toimi sama hästi. 1-2 päeva nädalas tohib kodust teha, rohkem mitte, v.a erandjuhtudel.
Eraldi teema on veel see müüt, nagu andmesisestus oleks lihtne töö. Ettevõttes, kus mina töötan, ei ole see seda. Uute töötajate pealt on näha, et läheb oma paar kuud enne kui hakatakse teemat tajuma. Vigu tehakse alguses päris palju, sest ei ole tähelepanelikkust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turundus näiteks (sotsiaalmeedia jm). Mu naaber töötab nii ühe Kagu-Aasia ettevõtte heaks. Kõik koosolekud teeb Skype vahendusel siinsamas Eestis olles ära.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaugtöö on võimalik, aga see on ettevõtte poolt suur vastutulek. Teised töötajad peavad minema selle extra mile’i selleks, et see üks saaks kuskilt talle meeldivamast kliimast (ja võibolla ka teisest ajavööndist) tööd teha. Enamasti ei ole võimalik saada kaugtööle nii, et kandideerid töökohale ja siis teavitad, et töötad näiteks Hispaaniast. Kui oled selline sinikrae reaprogeja, kellel endal väga mõtlemisvõimet vaja ei ole, kellele kõik peab ette ära kirjeldatud olema nagunii – jah, selline kirjutagu koodi kust tahab. Ja reeglina võetakse sellise töö peale ka pigem inimene Indiast või Filipiinidelt – märkimisväärselt soodsam. Mingit kasutegurit mujal elava eestlase tööle võtmine ei anna.

Kui oled olnud kuskil pikka aega tööl, kus sinu oskusi ja teadmisi väärtustatakse ja sinu väljavahetamine oleks ettevõttele üsna keeruline ja kulukas, siis jah, sellises olukorras tullakse sulle vastu ja nõustutakse kaugtööga. Aga pikka perspektiivi sellisel tööl siiski ei ole. Mu enda üks alluvatest töötab kaugtöö vormis teisest riigist. Kõik tehnilised vahendid on olemas, kõik suhtluskanalid valla, aga kui mul on vaja kiiret vastust küsimusele, siis loomulikult pöördun ma pigem kõrval istuva kolleegi poole kui hakkan Skype’i kõnet tegema. Isegi Tiimitööst on selles kontekstis samuti väga raske rääkida – kõik ülejäänud tiimiliikmed peavad nahast välja pugema, et see “kliimapagulane” oleks ka alati kaasatud ja ei jääks mingist infost ilma. Mida aeg edasi, seda vähem tema panusega ka arvestatakse.

Ja hoidku selle eest, kui see kaugtöötaja peaks olema vahepeal kättesaamatu või osalema videokoosolekutel ilma videota – kõigil on kohe peas pilt, kuidas eelnimetatu istub basseini ääres palmi all ja limpsib kokteili.

Nagu ma ütlesin, üks minu alluvatest on praegu kaugtööl. Ilmselt kannatan selle veel aasta aega välja, kuniks mul kodumaal on talle täieõiguslik mantlipärija välja koolitatud. Selle paari aastaga, mis ta on ära olnud, on tal kadunud igasugune kontakt ettevõtte organisatsioonikultuuriga. Tal on kadunud oskus enda tööülesandeid ise prioritiseerida vastavalt ettevõtte prioriteetidele – ta lihtsalt ei tunneta mis on oluline, ei hinga sama õhku mis teised. Kui tööl on pingeline periood ja kõik rabavad üksteist maksimaalselt toetades, on meil üks töötaja, kes on täiesti sellest ringist väljas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui numbriinimene, siis andmesisestaja,

Andmeid ei sisetata enam ammu käsitsi, aga pk-s ei vaibu unistus seda lihtsat tööd leida.

????

Jah, meil ka enam ei sisestata arveid käsitsi. Lisad aga foto raamatupidamisprogrammi ja korras.. ainult, et teenusepakkuja kontoris istuvad inimesed, kes neid sisestavad käsitsi pildi järgi???? kahjuks ei ole veel masinad võimelised töötlema keskmise ettevõtte kulutšekke. Inimese jaoks lihtne töö on masinale keeruline. Tšekid on erinevas formaadis, erineva sisuga, erinevas keeles, pildid erineva kvaliteediga jne. Lisaks peab otsustama, mis kategooriasse kulu läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaugtöö, mida teha välisriigis