Esileht Koolilaps Kehalise tunnist vabastus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kehalise tunnist vabastus

Postitas:

Teismeline paugub köhida nagu kahur, lisaks nohu. Puudus koolist, tohterdasime, kahjuks üle paari päeva kodus olla ei kannata, et õppimises mitte liiga palju maha jääda. Kirjutasin kehalisest vabastuse – täna jahe, tuuline ja lisaks kerge vihmasadu. Õpetaja saadab õpilase koos teistega välja ja käsib kas n ringi joosta või n+1 ringi kõndida ja soovitab, et hingaku nina kaudu, et külma õhku kurku ei tõmbaks… :S
Olen üsna hämmingus. Vastutus laste tervise eest on antud arstide käest lastevanemate kätte, et see oleks õpetajate pädevusse üle läinud, ei ole ma veel kuulnud! Tegemist ei ole laisa, lodeva ja ülekaalulise vatitupsulapsega, kes kehalise tundidest viilida armastaks ja esimese köhatusega voodisse surutakse ning vatiteki alla peidetakse – poiss käib 3 x ndl trennis, liigub palju jala ja rattaga, aga praegu on ta tõesti haige. Ravimisega tegelen paraku mina, mitte õpetaja!
Kuidas reageerida? Kardan, et õpetajaga kontakteerumine on null tulemusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 17:04; 21.09 17:49; 21.09 18:37; 21.09 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa pead vabastusele lisama märkuse, et õuetunni korral lubada siseruumides olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 17:07; 21.09 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa pead vabastusele lisama märkuse, et õuetunni korral lubada siseruumides olla.

Ilmselt tõepoolest.
Aru ma ei saa, kas lapsukeste viilimine kehka tundidest on nii massiline, et õpetajad neid valimatult kaasa tegema kupatavad, nii haigeid kui ebahaigeid… Ema tõend e-koolis kui võltsing!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 17:04; 21.09 17:49; 21.09 18:37; 21.09 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtled tõsiselt, et teismeline ei või köha ja nohuga õues jalutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa pead vabastusele lisama märkuse, et õuetunni korral lubada siseruumides olla.

Ilmselt tõepoolest.
Aru ma ei saa, kas lapsukeste viilimine kehka tundidest on nii massiline, et õpetajad neid valimatult kaasa tegema kupatavad, nii haigeid kui ebahaigeid… Ema tõend e-koolis kui võltsing!?

Kas sa ise ei ole koolis käinud? Muidugi viilitakse, on alati viilitud. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 18:34; 21.09 18:39; 21.09 18:41; 21.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen täiesti teadlik värske õhu kasulikkusest ja positiivsest mõjust ülemiste hingamisteede haigusele, aga antud juhul mõtlen küll. Kui ei mõtleks, siis ei oleks palunud kehalisest vabastada ega imestaks õpetaja teguviisi üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 17:04; 21.09 17:49; 21.09 18:37; 21.09 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline paugub köhida nagu kahur, lisaks nohu. Puudus koolist, tohterdasime, kahjuks üle paari päeva kodus olla ei kannata, et õppimises mitte liiga palju maha jääda. Kirjutasin kehalisest vabastuse – täna jahe, tuuline ja lisaks kerge vihmasadu. Õpetaja saadab õpilase koos teistega välja ja käsib kas n ringi joosta või n+1 ringi kõndida ja soovitab, et hingaku nina kaudu, et külma õhku kurku ei tõmbaks… :S
Olen üsna hämmingus. Vastutus laste tervise eest on antud arstide käest lastevanemate kätte, et see oleks õpetajate pädevusse üle läinud, ei ole ma veel kuulnud! Tegemist ei ole laisa, lodeva ja ülekaalulise vatitupsulapsega, kes kehalise tundidest viilida armastaks ja esimese köhatusega voodisse surutakse ning vatiteki alla peidetakse – poiss käib 3 x ndl trennis, liigub palju jala ja rattaga, aga praegu on ta tõesti haige. Ravimisega tegelen paraku mina, mitte õpetaja!
Kuidas reageerida? Kardan, et õpetajaga kontakteerumine on null tulemusega.

Tõesti haige lapse koht ei ole koolis, vaid kodus. Paari päevaga ei saa keegi terveks, tüüpiline viirushaigus kestab 5 päeva. Kes seda püstijalu põdeda tahab, peab tüsistustega leppima ja siis tuleks suurem õppimisest maha jäämine. Praegu on sul muidugi lihtsam lapse ära külmetamises süüdistada õpetajat (kes vaid oma tööd teeb), kui iseennast, et end kehtestada ei suutnud ega käskinud lapsel koju jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 18:34; 21.09 18:39; 21.09 18:41; 21.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa pead vabastusele lisama märkuse, et õuetunni korral lubada siseruumides olla.

Ilmselt tõepoolest.
Aru ma ei saa, kas lapsukeste viilimine kehka tundidest on nii massiline, et õpetajad neid valimatult kaasa tegema kupatavad, nii haigeid kui ebahaigeid… Ema tõend e-koolis kui võltsing!?

Kas sa ise ei ole koolis käinud? Muidugi viilitakse, on alati viilitud. ????

😀 Tead, mina ligi 30 aastat tagasi olin see kehka õpsi pailaps, kelle alati andis ära rääkida, kui oli vaja rajooni võistlustele suusatama või pikka maad jooksma minna. Laps “kahjuks” emasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 17:04; 21.09 17:49; 21.09 18:37; 21.09 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(4)

No sina võisid ju olla, aga seda ikka nägid, mis ümberringi toimus – viilimine ja looderdamine. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 18:34; 21.09 18:39; 21.09 18:41; 21.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

n+1 ringi kõndida ja soovitab, et hingaku nina kaudu, et külma õhku kurku ei tõmbaks… :S

Kui laps on nii haige, et rahulikult jalutada ei saa, siis ei tohi teda üldse kooli lubada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meile tegi kehalise õpetaja juba 1. kooliaastal selgeks, et nemad viivad ka vabastatud lapse õue kaasa, kui lapsevanem ei ole andnud teistsugust korraldust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 17:07; 21.09 19:34;
To report this post you need to login first.

Tegemist on haridusministeeriumi poolt kehtestatud uue korraga. Õpetaja ei ole seda ise välja mõelnud.
Ametnikud on arvanud, et enamik vabastusi on vanemate poolt antud nn. mugavusvabastused ja et lapsed liiguvad liiga vähe.

Meie kool sõnastas seda nii: lapsevanem annab SOOVITUSE, tunnis osalemise määra otsustab õpetaja. Antud juhul ma arvan, et õpetaja lahendus oli isegi hea, kui lapse riietus on sobiv – näiteks jalutada paar ringi mõjub haigusest taastumisele hästi.

Ise kutsuksin kõiki üles DIALOOGILE kooli ja õpetajatega. Sest see on ainus asi, mis võiks toimida. Minu lastel on olnud pikaajalisi vabastusi (opi järgselt 1 aasta ja möödunud kevadel mitu kuud vigastuse järgselt) ja kuna olen ise füsioterapeut, siis olen ma mõne koha pealt väga kategooriline. Aga näiteks eelmisel kevadel täiesti loomulikult kehalise kasvatuse õpetaja nõustus minuga, et lapsel jääb jooksmata nii Cooperi test, kui hüppamata kaugushüpe, osalemata spordipäeval enamikel aladel (osales palliviskes). Aga nõrgaks kohaks ilmselt osutuvadki need juhud, kui soovid last saata kooli, et ta maha ei jääks, aga lapsel lihtsalt haiguse järgselt suutlikkus langenud ja tüsistuste oht suur.

Ise peaksime ka arvestama, et jõukohane ja mõistlik tegevus (nagu seekord kõndimine) on ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõustun sellega, et kui lapsele on antud vabastus, siis ei peaks õue külmetama. Meil peetakse õues tundi ka vihma ja tuulega (ilusa ilma puhul ei ole vastu, et laps õues jalutab) Koolist koju jätta naljalt ei taha, lasteaiast koju jätmine ei ole probleem. Koolis aga tuleks käia, et ei jääks maha. Aga siis võiks see laps kasvõi koolis midagi teha, kirjutagu referaati vms. Kui tervis nii hea on, et saab õues olla -siis saadan juba tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõustun sellega, et kui lapsele on antud vabastus, siis ei peaks õue külmetama.

Asi on lihtsalt selles, et aineõpetaja vastutab laste eest. Ja koolis ei ole kohti, kus kehalisest vabastatud aega saaksid veeta, rääkimata kellegi palkamisest, kes neid seal valvaks. Et kui kehalise tund on õues, siis vabastatud on ka sealsamas, arvestusega, et haiged lapsed koolis ei käi. Vabastus kirjutatakse haigusJÄRGSELT, mitte haigele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 18:34; 21.09 18:39; 21.09 18:41; 21.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstina. Kui laps on liiga haige jala kooliminekuks, on ta liiga haige koolis olemiseks. Kui laps on koolis, võib ta olla ka õues.
Haigele lapsele nagunii koolis olemine piin, ära piina last. Kui enesetunne hea ja siiski köha ja nohu, siis võib olla ka õues.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te räägite köhast ja nohust. Mul on raske liikumispuudega laps, kel on raske puue teisest eluaastast, ratastoolis olnud ja üldse on haigus raskelt kulgenud. Kehalisest peaks vabastus olema, aga peab individuaalse õppekavaga kõik kaasa tegema.
Ta peab ikkagi spordipäeval kohal olema ja mõned alad kaasa tegema või abistama. Laps kurdab, et mitu tundi tuleb seista ja asju tassida, et siis kogu alakeha valutab. Tal on kõver selgroog ja kogu alahea halvas seisus. Kirjutasin kehalise õpetajale, sealt vastati, et las istub spordipäeval vahepeal, kui ära väsib. Kooliõues ja staadionil kusagil istuda ei ole. Palusin, et ta ei peaks spordipäevi kaasa tegema, sest viimane kord sadas mitu tundi järjest ja oli viis kraadi, laps oli peale seda rohkem kui nädala haigena kodus. Laps varju alla minna ei saanud, sest oli abiline. Ei saa, õpetaja vastutab lapse eest, öeldi meile kirjalikult ja suuliselt. Tegemist on viielise õpilasega, kel on käitumisega kõik korras ja esindab kooli erinevatel võistlustel.
Ei saa spordipäevast puududa, nuta või naera. Raske liikumispuudega laps peab spordipäeval osalema. Kaks kehalise kasvatuse õpetajat on arvamusel, et peab kaasa tegema ja kõik. Lisaks käivad kehalise õpetajad vahetunnis temast mööda ja teevad märkusi “noh, mis sa siin kõnnid, kehalisse ei saa tuldud” (käisime röntgenis ja kirjutasin lapsele hommikupoole vabastuse, kehalises ka ei olnud). “mis sa jooksed siin ümber laua”, “mängid siin teiste lastega”, miks sa kehalises kaasa ei tee.
Räägime lapsest, kelle arstliku komisjoni dokumendid on kooli edastatud ja peab tegema ainult kehalist individuaalse õppekava järgi. Kuna tal väliselt, peale kõvera selgroo, lühenenud jalgade, eriortooside ja lonkava kõnnaku muud näha ei ole, siis arvavad mõlemad kehalise õpetajad, et tegemist on simulandiga. Hoolimata arstide dokumentidest ja korduvate komisjonide tõenditega. Helistasin kooli, ei olnud kasu. Lõpuks palusin abi Haridusministeeriumist ja õpetajad tõmbusid veidi tagasi, kuid nad kannavad vimma ja laps räägib, et temaga hästi ei suhelda. Spordipäeval peab ta osalema, aga üks tore haridusametnik ütles, et kirjuta hommikul lapsele puudumistõend, et laps on haige ja ära last kooli saada. Nii ma järgmine kord teengi, sest muud lahendust ei leia. Kas mind peetakse samuti “mugavustõendite” kirjutajaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile räägiti lastevanemate koosolekul, et sellest õppeaastast enam kehalisest vabastada ei saa, kõik peavad endale jõukohaselt kaasa tegema st. kui on haige, siis ei jookse, aga teeb võimlemisharjutusi või jalutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõustun sellega, et kui lapsele on antud vabastus, siis ei peaks õue külmetama.

Asi on lihtsalt selles, et aineõpetaja vastutab laste eest. Ja koolis ei ole kohti, kus kehalisest vabastatud aega saaksid veeta, rääkimata kellegi palkamisest, kes neid seal valvaks. Et kui kehalise tund on õues, siis vabastatud on ka sealsamas, arvestusega, et haiged lapsed koolis ei käi. Vabastus kirjutatakse haigusJÄRGSELT, mitte haigele.

Isegi meil väikses maakoolis, kus töötajaid pole ülearu (aga kus oleks?) leiduks keegi, kes last passiks, kasvõi sekretär või pannakse see laps mõnda suvalisse klassiruumi koos suvalise klassiga istuma. Aga teismelist pole vaja reeglina passidagi, kui ta normaalse ülalpidamisega on. Mõni kehalise kasvatuse või sporditeemaline raamat ette ja las istub toas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa pead vabastusele lisama märkuse, et õuetunni korral lubada siseruumides olla.

Ilmselt tõepoolest.
Aru ma ei saa, kas lapsukeste viilimine kehka tundidest on nii massiline, et õpetajad neid valimatult kaasa tegema kupatavad, nii haigeid kui ebahaigeid… Ema tõend e-koolis kui võltsing!?

Kehalise kasvatuse õpetajad on kogu aeg sellised olnud. Selline tunne, et õppima ei võetagi inimest, kelle kohta ei käi järgmine lause: siis kui jumal inimestele mõistust jagas, olid sportlased trennis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eile oli ju päris ok ilm. sa kirjutad, ngu väljas oleks olnud miinus kraadid ja talv.
aga mis saab talvel, kui on uus seadus? või arvatakse, et kui laps võis kooli kõndida, on see sama, mis kõndida kehalise tunnis ka õues.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

n+1 ringi kõndida ja soovitab, et hingaku nina kaudu, et külma õhku kurku ei tõmbaks… :S

Kui laps on nii haige, et rahulikult jalutada ei saa, siis ei tohi teda üldse kooli lubada.

Seda enam et praegu on väga soojad ilmad. Niiske õhk on hingamisteedele kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma võiks peaaegu samasuguse loo rääkida, kui Kägu 22:07, aga õige pisut leebemal kujul (tegu on pikaajalise, aga ilmselt mitte püsiva probleemiga).

Kehalise õpetajatega sai sellist lahingut peetud, et no anna kannatust. Eesti ühe nimekaima arsti (keda peaks teadma ka täiesti tavalised inimesed) tõendi ajal lajatati suvetööhoiatus. Ühe tõendi ajal öeldi, et said kooli tuldud, saad ka seda teha.
Mina kasutangi seda taktikat, et kui on spordipäev, siis laps on haige. Klassijuhataja majandab puudumistõenditega ja tema meelest on nii mõistlik. Laps on viieline.

Mulle tundub, et kehalise õpetajatele on mingeid tobedaid koolitusi tehtud. Kui mina täiskasvanuna end vigastaks, siis mind küll keegi sellise poolkurjategijana ei kohtleks. Muidu saaks veel elatud, aga kehalises muudkui tõenda, vabasta, õigusta. Nagu poleks ilmagi juba raske, siis tohutu tervisest hoolimise sildi all tuleb elu veel raskemaks teha.
Mõistlikult võiks asja võtta. Tegelikult ei juhtu mitte midagi, kui muidu kehalises korralik laps kord asja kergemalt võtab. Tohutu kiirustamisega võib aga isegi ühest väänamisest saada kuudepikkune probleem.
Ma ei saa asjast tegelikult aru. Kehalisest vabastamise õigus on antud lapsevanematele, aga tegelikult ei pea suur osa kehalise õpetajaid seda millekski. Ikka pead eraldi arstilt küsima, aga siis vaatab juba arst sind sellise näoga, et no mida – ma ei pea ju sulle seda tegelikult kirjutama.
Kui ema keelab mingi tegevuse, siis ema ei tea midagi (või siis on lihtsalt ülehoolitsev kanaema), aga kui hiljem vastutada on vaja, siis mina pole veel ühtegi kehalise õpetajat näinud, kes sellest huvitatud oleks. 🙂 Siis kõlbab ema ühtäkki väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa asjast tegelikult aru. Kehalisest vabastamise õigus on antud lapsevanematele, aga tegelikult ei pea suur osa kehalise õpetajaid seda millekski. Ikka pead eraldi arstilt küsima, aga siis vaatab juba arst sind sellise näoga, et no mida – ma ei pea ju sulle seda tegelikult kirjutama.

vähe sellest, et vanema tõendit peetakse eimillekski, aga mu gümnaasiumis käiv laps kuulis eelmisel aastal oma kehalise õpetajalt, et ka tema eriarsti poolt kirjutatud pikajaline vabastus on fiktiivne ja nagunii raha eest saadud. sai juunis veel ülesande kolm referaati kirjutada. nagu pärast mitmekuust puudumist vähe asju teha oleks olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile räägiti lastevanemate koosolekul, et sellest õppeaastast enam kehalisest vabastada ei saa, kõik peavad endale jõukohaselt kaasa tegema st. kui on haige, siis ei jookse, aga teeb võimlemisharjutusi või jalutab.

Väga õige. Kui nohu, siis õues jalutamine teeb igati head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 09:15; 22.09 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehalise kasvatuse õpetajad on kogu aeg sellised olnud. Selline tunne, et õppima ei võetagi inimest, kelle kohta ei käi järgmine lause: siis kui jumal inimestele mõistust jagas, olid sportlased trennis.

Täiesti nõus. Minu tütre koolis oli ette nähtud, et esimene veerand on kehaline väljas. Veerandi viimasel tunnil sadas juba lörtsi, kuid lapsed saadeti ikka pikale jooksuringile, kust nad läbimärgadena tagasi jõudsid. Pea kõik jäid haigeks, tütre pinginaaber oli 5 nädalat kopsupõletikuga maas. Ma olin kooli hoolekogus ja tõstatasin küsimuse, kas eeskirjad on jumalast antud või saab kehalist ka terve mõistusega võtta. Siis küll kahetseti, et õpetaja nii käitus, aga ega miski ei muutunud. Tundub, et kehalise õpetajatel peaks keegi mõistusega tugiisik olema nagu puudega inimestel.

Kas lapsed saadeti siseriietega õue jooksma või milles asi? Või tegelikult ikkagi viiliti ja jooksmise asemel jalutati või passiti niisama lörtsis?
Muuseas, kas teie koolis suusa- või uisutunde ei olegi? Ilmselt mitte, sest siis oleks juba pea terve klass surnuks külmunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esti nõus. Minu tütre koolis oli ette nähtud, et esimene veerand on kehaline väljas. Veerandi viimasel tunnil sadas juba lörtsi, kuid lapsed saadeti ikka pikale jooksuringile, kust nad läbimärgadena tagasi jõudsid. Pea kõik jäid haigeks, tütre pinginaaber oli 5 nädalat kopsupõletikuga maas. Ma olin kooli hoolekogus ja tõstatasin küsimuse, kas eeskirjad on jumalast antud või saab kehalist ka terve mõistusega võtta. Siis küll kahetseti, et õpetaja nii käitus, aga ega miski ei muutunud. Tundub, et kehalise õpetajatel peaks keegi mõistusega tugiisik olema nagu puudega inimestel.

Uskumatu. Vaat see ongi tulemus, kui lapsed pole enam harjunud õues olema. Kallis vanem, võta ometi midagi ette enne kui hilja on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina luban lastel lihtsalt koolist ära olla kehalise ajal, kui neil on kõva nohu. Meie lastel on anatoomiliselt hästi kitsad ninakäigud, mis allergia tõttu on veelgi rohkem umbes, ja igast nohust võib areneda põskkoopapõletik või kõrvapõletik. Ravime mitu päeva nohu kodus, siis peab paratamatult kooli minema, et mitte maha jääda (sest nohusid on meie peres iga kuu ja iga nohu kestab paar-kolm nädalat). Kehaline kasvatus on ju topelttund, väljas sajab enamasti vihma ja on lõikav tuul, ja sellise ilmaga kaks tundi jalutada ei tee küll kellelegi mitte midagi head.
Meie perearst ütleb, et nohuga on tervislik jalutada väljas 15 MINUTIT, mitte mingil juhul üle poole tunni, kusjuures eriti oluline on, et higiseks ei läheks, sest siis on väga kerge külmetada.
Meie kehalise õpetaja on ka hull, kes arvab, et isegi kui lund sajab ja tormituul on, siis lapsed (ka vabastatud) peavad 2 tundi õues külmetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 11:10; 22.09 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina luban lastel lihtsalt koolist ära olla kehalise ajal, kui neil on kõva nohu. igast nohust võib areneda põskkoopapõletik või kõrvapõletik. Meie perearst ütleb, et nohuga on tervislik jalutada väljas 15 MINUTIT, mitte mingil juhul üle poole tunni, kusjuures eriti oluline on, et higiseks ei läheks, sest siis on väga kerge külmetada.
Meie kehalise õpetaja on ka hull, kes arvab, et isegi kui lund sajab ja tormituul on, siis lapsed (ka vabastatud) peavad 2 tundi õues külmetama.

Kas su koolilaps on >5 aastane?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 09:15; 22.09 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutan otse klassijuhatajale, et laps PUUDUB kehalise kasvatuse tunnist tervislikel põhjustel. Laps ei kohtugi siis kehalise kasvatuse õpetajaga ning tunnist on põhjusega puudumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina luban lastel lihtsalt koolist ära olla kehalise ajal, kui neil on kõva nohu. igast nohust võib areneda põskkoopapõletik või kõrvapõletik. Meie perearst ütleb, et nohuga on tervislik jalutada väljas 15 MINUTIT, mitte mingil juhul üle poole tunni, kusjuures eriti oluline on, et higiseks ei läheks, sest siis on väga kerge külmetada.
Meie kehalise õpetaja on ka hull, kes arvab, et isegi kui lund sajab ja tormituul on, siis lapsed (ka vabastatud) peavad 2 tundi õues külmetama.

Kas su koolilaps on >5 aastane?

Mida küsid? 3 last on, nooremad algklassides, vanem gümnaasiumis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 11:10; 22.09 21:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Kehalise tunnist vabastus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.