Esileht Sünnitus Keiser või tuharseisus sünnitamine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Keiser või tuharseisus sünnitamine

Postitas:
Kägu

Kuidas on teie kogemused esiteks välise pööramise õnnestumise või ebaõnnestumisega

Ning teiseks millise valiku olete teinud kui see on ebaõnnestunud

Pole üldse abi sellest, et mulle antakse ise valida kumba soovin, sest ma ei ole ju riskidega täpselt kursis ja Eesti kohta on statistika väga lünklik

Kuulaksingi lihtsalt reaalseid kogemusi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

15 a. tagasi oli poeg tuharseisus,  tehti väline pööramine, mis ei õnnestunud. See oli suht vägivaldne protseduuri – kaks ämmakat/arsti viskusid muhu kõhu otsa ja surusid. Kuna poiss ei pööranud, öeldi, ei tule nädala pärats tagasi. Min mõtlesin mitu päeva j siis ütlesin, et ei tee seda enam teist kora – ju tal oli minig põhjus, et ei tahtnud pöörata. Tehti keiser, mis muidugi ka polnud tore protseduur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus: pidin minema keisrilõikele, kust mind saadeti koju, sest laps oli ise ennast vahepeal õiget pidi pööranud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuharseisus sündimine on lapsele väga traumeeriv. Kindlasti teha keiser.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada tuharseisus lastakse sündida vaid väga väikese sünnikaaluga tüdrukutel. Traumeeriv on see nagunii aga poistel on oht munandeid vigastada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin hiljuti tuharseisus poisi. Kui lugeda esialgset informatsiooni internetis siis toesti ei julgeks. Süvenedes aga saad aru, et see kòik vana ja aegunud info. Keerama ei hakatud, sest mul emakas vahesein. Arstid kòik soovitasid ise synnitada sest beebi kaal oli keskmisest pisem ja ma korduvsúnnitaja. Nii tànulik neile, et seda teed làksin. Kindlasti ei ole beebile tuharseisus synnitus traumeerivam kui pea ees. Pigem just keiser traumeeriv. Kui sinu tingimused sobivad ja arstid soovitavad, siis go for it!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei ole beebile tuharseisus synnitus traumeerivam kui pea ees.

On küll.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada tuharseisus lastakse sündida vaid väga väikese sünnikaaluga tüdrukutel. Traumeeriv on see nagunii aga poistel on oht munandeid vigastada.

See on ammu ümber lükatud müüt. Tänapäeval võib nii poisse kui tüdrukuid tuharseisus sünnitada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuharseisus sündimine on lapsele väga traumeeriv. Kindlasti teha keiser.

Mida sa paanitsed? Tuharseis on normaalne, kuid vähemlevinud pikiseisus sünnitus. Sünnitus on lapsele nagunii traumeeriv, keiser on kõvasti traumeerivam kui vaginaalne sünnitus. Vaginaalse puhul peaseis või tuhaseis on sama traumeerivad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://sfomc.org/tuharseisus-beebi-pohjused-tusistused-pooramine-ja-sunnitus/

https://perekool.ee/tuharseis-loomulik-sunnitusviis-voi-kesriloikega-sunnitus/

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/94586443/tuharseisus-beebi-ilmale-toonud-ema-arst-utles-et-tulime-haiglasse-nii-hilja-et-keisriloige-pole-enam-voimalik

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/92378519/ta-pooras-end-35-nadalal-tuharseisu-ema-ma-ei-olnud-sellise-lopptulemusega-uldse-arvestanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaginaalse puhul peaseis või tuhaseis on sama traumeerivad.

Ei ole. Peaseis on loomulik sünniasend, tuharseis ei ole. Mul laps sündis pepu ees ja jalad sirgelt üleval. Ta lihased olid peale sündi krampis. Nii kui teki seest välja võtsin, et mähet vahetada, tõusid jalad sirgelt üles pea juurde. Nii ikka pikka aega. Ja muud lihased olid ka tal valulikud, arst ütles. Nad on nutusemad peale vales asendis sündimist kui õiges asendis sündinud beebid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen keisrilõikega “sünnitanud” tuharseisus tüdruku.

Prooviti kaks korda välist pööramist, mõlemad katsed ebaõnnestusid. Esimesel korral oli arst lootusrikas, sest beebi liikus hästi, aga miski nagu siiski takistas. Kuna ruumi ja lootevett veel oli, prooviti nädal hiljem uuesti, aga seis sama – õnnestus ca pool pööret teha ja laps vupsas tagasi. Kogemus polnud minu jaoks kuigi jube. Igal juhul soovitan proovida, kui seda varianti on sobivaks hinnatud ja pakutud.

Pärast ebaõnnestunud pööramisi anti mulle küll põhimõtteliselt valida, kas soovin keisrit või loomulikku sünnitust, aga see kõlas umbes, et “kas siis teeme keisrilõike, jah?”. Mulle tundues igal juhul, et too arst soovitas keisrit. Ei saa öelda, et oleks mingi plusside ja miinuste põhjalik kaalumine toimunud. Ise olin kogu olukorrast pabinas ja valisin selle, mida mulle justkui soovitati. Tagantjärele tarkusena mõtlen, et oleks võinud küsida veel mõne spetsialisti arvamust. On ka neid arste, kes tuharseisus lapse vaginaalsesse sünnitusse soosivamalt suhtuvad.

Keisrilõige õnnestus hästi, sündis terve laps, kel pole ka sünnijärgselt olulisi terviseprobleeme olnud ja ise taastusin ka ruttu. Selles mõttes läks kõik hästi. Siiski ei arva ma, et keisrilõige on miski, mida peaks tegema ilma tugeva põhjenduseta. Tuleb võtta aega (nii palju kui võimalik) ja see otsus läbi mõelda. Mul on nüüd eluks ajaks armiga emakas ja sellest tulenevad riskid edasiste raseduste jaoks.

Jah, riskid, et miskit läheb pahasti nii keisrilõike ajal kui riskid hilisemate tüsistuste tekkeks on madalad, aga kas madalamad, kui need riskid, mida toob tuharseisust sünnitamine… Ei oska öelda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piisab kui loed statistikat kui palju jama juhtub kui laps sünnib tuharseisus. Tutvusringkonnas on jutte viimaste aastate jooksul kus lapsel vigastati õlg kuigi keegi siin väitis et riskid olid “vanasti”. Ei ole. Tuharseis on kindlasti ohtlikum esimese vaginaalse sünnituse puhul, sest siis laps sõna otseses mõttes teeb endale ise teed välja. Järjestikuliate sünnituste puhul avaneb emakas kiiremini ja ohte on vähem. Plaaniline keiser on statistika järgi kõige ohutum viis ja kindlasti ei mõtleks ma keisteiarmile kui lapse tervis on kaalul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja, jagan nüüd siis ise ka enda kogemust
Rääkisin lõpuks mitme erineva TÜKi arsti ja ämmaemandaga ning otsustasin välimisest pööramisest ja ka loomulikust sünnitusest loobuda kuna mul oli eelnevast sünnitusest juba keisriarmiga emakas. Lisaks sisetunne- peas käis millegipärast kogu aeg ringi lause “pole vaja”.
Pandi paika planeeritud keisri aeg. Nädal enne seda, 37n algas aga sünnitegevus pihta ning tehti erakorraline keiser. Kui beebi kätte saadi, öeldi mulle, et teda poleks saanud väliselt pöörata kuna nabanöör oli niivõrd jäme ja lühike, et beebil polnud mingit võimalust end õigesse asendisse sättida. Arst ütles ka, et enamasti ongi ikka olemas põhjus, miks osad lapsed end peaseisu ei keera.
Jalgu hoidis beebi üleval ~1,5kuud. Väga hea unega laps, nutab vaid õhtul kui gaasivalud kimbutavad. Hetkel on ta 2,5kuune ning pingeid kehas enam ei ole. Usun, et tegin enda ja lapse jaoks kõige ohutuma valiku ja ei kahetse seda. Küll aga võttis teisest keisrist taastumine terve kuu enne kui valu seljast ja jalgadest lõpuks kadus ning taas sirgelt seista sain

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Sünnitus Keiser või tuharseisus sünnitamine