Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kelle oma on Facebooki lehekülg?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kelle oma on Facebooki lehekülg?

Postitas:

Umbes 3 aastat tagasi tegin asutusele, kus ma töötan, FB lehe oma eraisiku konto alt. Olen seda üksi hallanud. Kevadel liideti asutus, kus ma siiani ainsa inimesena töötasin, suurema asutusega. Kuna ühendatud asutuses töötamine mulle ei sobi, soovin töölt lahkuda. Nüüd tekkis küsimus, et kellele kuulub minu loodud FB-leht? Kas asutusele või mulle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 16:00; 09.10 18:01; 09.10 20:52; 09.10 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asutusele loomulikult.

Saad määrata uue haldaja lehele ja ennast ära kustutada sealt lehelt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult asutuse oma. Tahad töölt lahkudes kõik kaasa kahmata, millega sul kokkupuude on olnud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskate äkki seadusele viidata, mis ütleb, et Facebookis eraisiku poolt tehtud lehekülg kuulub asutusele?

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 16:00; 09.10 18:01; 09.10 20:52; 09.10 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskate äkki seadusele viidata, mis ütleb, et Facebookis eraisiku poolt tehtud lehekülg kuulub asutusele?

Oeh. järsku nimi@ettevõte.ee meiliaadress peaks ka sulle kasutada jääma?

Kui see oli su tööülesannete hulgas ja said selle eest ka (kaudselt) palka (nt tegid seda oma tavapärasest tööajast) siis isegi ei tohiks sellist küsimust tekkida. Kui tegid seda omast vabast ajast ja ideest saaks ettevõtte sind isetegevuse (firmana esitlemine, firmana info kogumine jne) vastutusele lasta võtta.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 aastat on piisavalt pikk aeg firmal otsustamaks, kas soovib töötaja eraisiku konto abil tehtud lehte endale või osta või säilitada või midagi muud.

Mina töötajana annaksin ilusti teada (mitte telefoni teel), et nüüd on asjad nii ja palun vastu võtta otsus. Loomulikult pole mingit kobisemist, kui töölepingu kohaselt oligi selline kokkulepe, mis on muidugi imelik, et seda tööle võetud inimese isikliku FB konto kaudu teha otsustati. Midagi jäetakse rääkimata!

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama situatsioon, kuigi veel lahkuma ei hakka. Aga kui hakkan, määran uue halduri ja ennast palun ära kustutada. Mis mul selle lehega teha. Kuigi pole mu tööülesannetes kirjas, et peaksin mingit FB lehte tegema. Mis sinu plaan siis on, mingit raha hakata välja pommima või mis?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskate äkki seadusele viidata, mis ütleb, et Facebookis eraisiku poolt tehtud lehekülg kuulub asutusele?

Oeh. järsku nimi@ettevõte.ee meiliaadress peaks ka sulle kasutada jääma?

Kui see oli su tööülesannete hulgas ja said selle eest ka (kaudselt) palka (nt tegid seda oma tavapärasest tööajast) siis isegi ei tohiks sellist küsimust tekkida. Kui tegid seda omast vabast ajast ja ideest saaks ettevõtte sind isetegevuse (firmana esitlemine, firmana info kogumine jne) vastutusele lasta võtta.

Nagu ütlesin olin lehe tegemise hetkel ainus töötaja ja asutuse juht ning otsuseid võtsin vastu mina.

Ma siiski sooviks otsest viidet seadusele, mis keelaks mul seda lehte sulgemast või ümber nimetamast ja kohustaks seda asutusele andma.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 16:00; 09.10 18:01; 09.10 20:52; 09.10 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama situatsioon, kuigi veel lahkuma ei hakka. Aga kui hakkan, määran uue halduri ja ennast palun ära kustutada. Mis mul selle lehega teha. Kuigi pole mu tööülesannetes kirjas, et peaksin mingit FB lehte tegema. Mis sinu plaan siis on, mingit raha hakata välja pommima või mis?

FB jälgijad on ju kliendid, kelle ma saan uude töökohta kaasa võtta või hakata neile ise teenust pakkuma.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 16:00; 09.10 18:01; 09.10 20:52; 09.10 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugune intellektuaalne omand, mille sa töölepingut täites tööandja huvides lood, kuulub tööandjale!

Sa riskid vargusega. Mis ja kuidas leht loodi, ei puutu asjasse. Kas tööandja üldsa käskis isiklikku kontot kasutada või oli ülesanne leht luua ja sa omavoliliselt tegid isikliku konto alt?

Lõpuks määrid oma maine ka uue tööandja ees, kuna pole usaldusväärne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, aga olukord, kus olen loonud ettevõttele domeeni ja olen ise eraisikuliselt ka omanik – siis see on küll ju eraomand. Mul pole mingut kohustust seda tasuta üle anda (Kui just see mu töölepingus märgitud kohustuste hulka polnud arvestatud, a’ la lausega, et töötaja kohustus on ettevõtte nimele teha domeen).

Mille poolest siis facebook lehega on teisiti?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 10:19; 10.10 10:24; 11.10 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustus veel juurde – domeeni nimele on õigus sellel, kes selle esimesena registreerib (isegi kui see on tähttähelt sama, mis ettevõtte nimi).

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 10:19; 10.10 10:24; 11.10 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugune intellektuaalne omand, mille sa töölepingut täites tööandja huvides lood, kuulub tööandjale!

Sa riskid vargusega. Mis ja kuidas leht loodi, ei puutu asjasse. Kas tööandja üldsa käskis isiklikku kontot kasutada või oli ülesanne leht luua ja sa omavoliliselt tegid isikliku konto alt?

Lõpuks määrid oma maine ka uue tööandja ees, kuna pole usaldusväärne.

Mida ta siis varastab? Vaevalt kellelgi üldse selliseid lepinguid on sõlmitud kus kõik on täpselt kirja pandud.

Antud loos mina jätaks kõik sinna paika, midagi üle andma ei hakkaks, kellelegi kirjutama ka mitte. Milleks? Võib-olla kedagi ei huvitagi. Kui tulevad küsima, siis eks näis. Üldiselt on elus kõik kaup mida saab vahetada ja müüa, pole midagi et kõik on tööandja õigus. Autorlus jääb ka alati.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et Mari Millimallikas, kes oli ütleme SA Merihobukesed juhatuse liikmeks palgatud, tegi oma FB konto alt lehekülje Merihobukesed, mille kaudu populariseeris asutuse tegevusala, ütleme meriadrust padjakatete punumist.

Nüüd otsustas SA Merihobukeste nõukogu, et liituvad SA-ga Merekivikesed. Ühendatud asutuse nimeks saab SA Sukk ja saabas ning tegemist on asutusega, mis teeb erinevatest looduslikest materjalidest tekstiilitooteid, mööblit, pakub koolitusi, peab e-poodi jne.

Mari ühendatud asutuses töötada ei soovi, ta tegi oma firma, nimega Meelerahu, mis tegeleb meriadrust toodete valmistamise ja müügiga. Ta soovib omaloodud FB lehekülje nimetada ümber, Merihobukeste asemel kannaks see nüüd tema firma nime Meelerahu.

Mina arvan, et Mari võib lehte teise nimega edasi pidada, kui ta muudab firma andmed lehel ära ning teeb avaliku postituse, milles annab teada, et Merihobukesi enam ei eksisteeri  – see liitus Merekivikestega ning nende uus FB leht asub aadressil xxx/sukkjasaabas. Nii saaksid kõik soovijad liituda ka uue leheküljega, vanalt ära minna või sinna edasi jääda.

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustus veel juurde – domeeni nimele on õigus sellel, kes selle esimesena registreerib (isegi kui see on tähttähelt sama, mis ettevõtte nimi).

Kui sa lood ettevõtte nimega domeeni ja plaanid selle eest hakata raha välja pressima, siis jääd kohtuvaidluse puhul kaotajaks, sest seda loetakse sinu poolt pahatahtlikuks domeeni omastamiseks. Need ajad on möödas, kus nupumehed erinevate firmade nimedega domeene registreerisid eesmärgiga nime omanikule need maha parseldada.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 23:01; 11.10 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugune intellektuaalne omand, mille sa töölepingut täites tööandja huvides lood, kuulub tööandjale!

selle loogika järgi kuuluvad siis mata õpsil peas olevad matemaatiilised valemid ja ülesannete lahenduskäigud ka kehkaõpsist direktorile ja töölt lahkudes tuleks mataõpsil ajud läbi torkida, et tööandja vara mujal kasutada ei saaks, eks?

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tòsi, kui tegu on patendiametis registreeritud kaubamärgiga.
antud kontektsis see aga nii vist ei ole.

Aga kui sa arvad, et lood endale ettevõtte mikudmannid ja tahad domeeni mikudmannid, mis on juba kellegi teise poolt registreeritud… Siis unista edagi, saada selle ainult üle osta. Mingit õigust sul sellele automaatselt ei ole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 10:19; 10.10 10:24; 11.10 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tòsi, kui tegu on patendiametis registreeritud kaubamärgiga.

antud kontektsis see aga nii vist ei ole.

Aga kui sa arvad, et lood endale ettevõtte mikudmannid ja tahad domeeni mikudmannid, mis on juba kellegi teise poolt registreeritud… Siis unista edagi, saada selle ainult üle osta. Mingit õigust sul sellele automaatselt ei ole.

See asi, mis keelatud, käib ikka niipidi, nagu esmalt küsimus esitati. Kõgepealt lood ettevõtte mikudmannid, töötad selle üles ja siis keegi kolmas registreerib domeeni mikudmannid ning soovib ettevõttele mikudmannid domeeni maha müüa – vot see pole võimalik. S.t. on võimalik muidugi, kui ettevõtte mikudmannid omanik on piisavalt loll, et seda teha. Kui ei ole loll ja võtab ette kohtutee, siis ei lähe see läbi. Ei pea tingimata olema registreeritud kaubamärk.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 23:01; 11.10 10:42;
To report this post you need to login first.

Töösuhtes loodud teose varalised õigused lähevad üle tööandjale

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa olid ettevõtte juhatuse liige ja selle töö käigus tegid tegevusi, mis ettevõtet kahjustavad – registreerisid ettevõtte nimega domeeni enda nimele, tegid sama FB kontoga –  ning hakkad nüüd ettevõttelt välja pressima või võtad jälgijad kaasa, siis see on küll ettevõte huvide kahjustamine. Leping või mitte, aga juhatuse liige ei tohi sellist asja teha. Juhatuse liiget saab võtta vastutusele ettevõtte huvide kahjustamise eest.

Moraalselt on see selge kaabaklus.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebook loeb lehe omanikuks seda, kes on juriidiliselt ettevõtte omanik. Kui võtad lehe n-ö endaga kaasa, on ettevõttel alust algatada “omaniku ümber suunamise protsess”, mis on küll väga tülikas, aga võimalik.

Sinu maine on selle teoga jäädavalt rikutud. Lisaks kasutad sa teadlikult n-ö sisseinfot oma kasuks. Kas ja kuidas sind selle eest vastutusele saab võtta ei oska öelda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa peaksid seda endale tahtma, kui sa seal enam ei tööta? Muidugi see jääb ettevõttele, keegi teine töötaja pannakse sellele adminniks ja kõik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kelle oma on Facebooki lehekülg?