Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellele makstakse tötutoetust

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kellele makstakse tötutoetust

Postitas:
Kägu

Lugesin ja lugesin ja jääb ikka segaseks, et kui töötaja kirjutab ise lahkumisavalduse, kas ta saab ka taotleda töötukassast töötutoetust? Või makstakse seda ainult koondatutele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötutoetust saad ikka. Töötuskindlustushüvitist ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahkusin töölt vabatahtlikult ja saan töötutoetust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötukindlustushüvitist omal soovil lahkudes ei saa, aga näiteks kui töötad kasvõi mõned päevad tähtajalise lepinguga (teed mõne tööampsu) pärast seda omal soovil lahkumist, siis saad küll.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tötudele

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on siis neile töötutele, kes ei saa töötuskindlustushüvitist või saavad seda alla 327,05 euro?

Praegu just loen, et edaspidi plaanitakse 130 miljonit (aastas ilmselt?) kokku hoida töötutoetuste muutmise pealt. Ühele töötule makstakse kuus vist maksimaalselt 327,05 eurot (kui ta on terve kuu töötu ja täidab neid muid nõudeid, mis Töötukassal on)?
Kas meil on siis tõesti igal aastal umbes 50000 töötut (arvestatuna maksimaalsele ajale, mil inimene saab töötutoetust), kel pole muid sissetulekuid, mis oleks üle 327 eurot kuus?
Registreeritud töötute arv muidugi ongi umbes see number, kuid nad ometi kõik ei kvalifitseeru töötutoetusele? Või ongi plaan, et edaspidi töötutoetust ei maksta?

Aga vähemalt ei minda töötuskindlustushüvitise kallale? Olen pea 40, aga pole veel õnnestunud töötu olla. Olen hoolega töötuskindlustushüvitist maksnud ja maksan edasi. Elus korra on mind koondatud ja siis olen sest rahast nii palju kasu saanud, et Töötukassa maksis mulle koondamishüvitist. Kuna ma koondamisele vaatamata töötuks ei jäänud, siis muud ei saanudki. Minu jaoks on see täiendav riigimaks. No olgu, aga ma tahaks selle maksu eest siiski jätkuvalt seda kindlustunnet, et kui kaotan töö (koondatakse, tähtajaline leping lõppeb vms), siis saan siiski mingi sissetuleku, et mõne kuu jooksul uus töökoht leida.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kohe 40 ja elus teist korda töötukassas arvel. Eelmine kord pool aastat ja nüüd kohe saab ka pool aastat täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötukindlustushüvitist omal soovil lahkudes ei saa, aga näiteks kui töötad kasvõi mõned päevad tähtajalise lepinguga (teed mõne tööampsu) pärast seda omal soovil lahkumist, siis saad küll.

Üks tobu on seda miinustanud, aga see on tegelikult tõsi. Kui viimane tööleping on tähtajaline, saab kindlustushüvitist, lepingu pikkuse kohta pole midagi öeldud. Ja on ka tingimus, palju pead viimaste aastate jooksul olema töötanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kohe 40 ja elus teist korda töötukassas arvel. Eelmine kord pool aastat ja nüüd kohe saab ka pool aastat täis.

So? Tundsid vajadust sellest siia teemasse kirjutada?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kohe 40 ja elus teist korda töötukassas arvel. Eelmine kord pool aastat ja nüüd kohe saab ka pool aastat täis.

So? Tundsid vajadust sellest siia teemasse kirjutada?

Vastus sellele, kes kirjutas, et tema pole kunagi töötu olnud. See et tema pole, ei tähenda, et teised pole. Mulle jääb mulje, et nii mõnegi jaoks on töötu olemine midagi halba. Kõik töötud pole joodikud ja laisad

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik töötud pole joodikud ja laisad

Just. Mina töötan sellises valdkonnas, kus on alatasa mingeid ümberkorraldusi. Mind on aastate jooksul koondatud kolm korda ettevõtte sulgemise tõttu. Ühes kohas aimasin seda juba ette, et varsti läheb koondamiseks ja lahkusin enne ise.

Kui töötad mingis kindlas riigiasutuses kindla ameti peal, no näiteks oled suures koolis füüsikaõpetaja, siis ma arvan, et 99,9% on sul selline amet, et sa ei jää iial töötuks kui just ise ära ei lähe. See on niisugune valdkond ja amet, et füüsikaõpetajaid alati napib ja seega töökoht on eluaegne. Mõni teine valdkond on pidevas muutumises, seal on lihtsam tööst ilma jääda ka enda tahtest sõltumata. Nii kui majanduskriis saabub siis jälle pannakse mõni osakond kinni ja istud töötukindlustuse peal.

Kui aga ka lähed kohe teise kohta tööle, siis seda koondamishüvitist mida maksab tööandja ja töötukassa ühekordselt, on täitsa meeldiv saada. Nagu väike lotovõit lisaraha näol.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lahkusin nt 4 aastat tagasi töölt poolsunniviisiliselt. Olin ka FIE, ehk tegin kuus u 100 euro eest lisaraha. Töötukassas öeldi, et kuna olete ettevõtja siis ei mingit raha 20 aasta eelneva töötamise eest. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötukassas öeldi, et kuna olete ettevõtja siis ei mingit raha 20 aasta eelneva töötamise eest

Mul oli nii, et ma olin lisaks põhitöökohale, kust mind koondati, töötajana kirjas ka ühes teises firmas, kuhu ma tegin korra kuus väga väikest asja, mille eest laekus arvele umbes 50€.

Töötukassas öeldi, et enne ma ei saa end töötuna registreerida kui see teine firma ei ole mind töötamise registrist maha võtnud. Käisin kirjutasin avalduse seal teises firmas ja siis mind võeti registrist maha. Siis sain end töötuna arvele võtta ja ka kindlustusraha.

FIEnduse puhul sa oleksid pidanud enda FIEks olemise lõpetama või peatama. Ma ei tea, miks sulle seda ei soovitatud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötutoetust makstakse ka ühele lapse vanematest, kes kasvatavad kuni 8-aastast last. Seda vanemate omavahelisel kokkuleppel ja kord viie aasta jooksul.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ja seda põhjusel, et kuni 8-aastase lapse kasvatamine võrdub Eestis töötamisega 365 päeva aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötutoetust makstakse ka ühele lapse vanematest, kes kasvatavad kuni 8-aastast last. Seda vanemate omavahelisel kokkuleppel ja kord viie aasta jooksul.

Mis jura see peaks olema?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötutoetust makstakse ka ühele lapse vanematest, kes kasvatavad kuni 8-aastast last. Seda vanemate omavahelisel kokkuleppel ja kord viie aasta jooksul.

Mis jura see peaks olema?

Uurisin ja tuleb välja, et nii on https://www.tootukassa.ee/et/teenused/tootutoetus/too-ja-tooga-vordsustatud-tegevus

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö kaotamise korral

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellele makstakse tötutoetust