Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergema töö leht ja hüvitis

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kergema töö leht ja hüvitis

Postitas:
Kägu

Palun abi. Nimelt olen lapseootel ja kuna töö ei ole sobilik ja kergemale tööle pole võimalik üle viia siis olen kodus.

Käisin eelmine kuu graafikujärgselt tööl 2 päeva kuu alguses ja seejärel väljastas ämmaemand kergema töö lehe ja jäin koju. Töötasu oli enne seda 400-500€ kuus (osaline tööaeg) ja  koju jäämise kuul siis tuli 85€ töötasu nende kahe päeva eest.

Kuu möödas ja hüvitist sain kõigest ümmarguselt 50€… Arvestatud oli siis selle 80€ järgi hüvitis, kuid no mulle ei mahu see pähe kuidagi kas saab see asi olla õiglane?

Kas igakuiselt nüüd hakkangi saama 50€ kuna sain kõigest 2 päeva tööl käia enne?

 

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.haigekassa.ee/kergem-tool

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaksin haigekassast uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna töötasu kuus on alla miinumumpalga, siis saadav hüvitis ongi pisike.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmise aasta järgi saad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kergema töö leht ei tähenda ju seda, et jääd täiesti koju – tööl pead edasi käima, aga vastavalt tööandjaga kokkuleppele võidakse töökoormust vähendada (nt öötunnid on rasedale keelatud, samuti pikemad kui 8h päevad). Töötasu tuleb siis ka väiksem ja hüvitis ongi mõeldud selle teenimata jäänud osa kompenseerimiseks. Haigekassa hüvitab töötasu vahe, mille võrra inimese töötasu on kergemal tööl väiksem eelmise kalendriaasta ühe kalendripäeva keskmisest tulust. Hüvitise määr on 100% ja hüvitist makstakse 1 päevast.

Kui tervis ei luba ka kergemat tööd teha, siis tuleb töövõimetuslehele jääda – siis oledki täiesti kodune.  Hüvitise määr on 70% inimese eelmise kalendriaasta ühe kalendripäeva keskmisest tulust (tulumaks võetakse ka veel sealt maha)

Mind pandi viimase raseduse ajal ka kergemalt tööle, aga hüvitist ei saanudki, sest vahepeal oli palgatõus ning kuna ka vähendatud töötasu oli eelneva aasta keskmisest tasust suurem, siis polnudki midagi hüvitada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi. Nimelt olen lapseootel ja kuna töö ei ole sobilik ja kergemale tööle pole võimalik üle viia siis olen kodus.

Käisin eelmine kuu graafikujärgselt tööl 2 päeva kuu alguses ja seejärel väljastas ämmaemand kergema töö lehe ja jäin koju. Töötasu oli enne seda 400-500€ kuus (osaline tööaeg) ja koju jäämise kuul siis tuli 85€ töötasu nende kahe päeva eest.

Kuu möödas ja hüvitist sain kõigest ümmarguselt 50€… Arvestatud oli siis selle 80€ järgi hüvitis, kuid no mulle ei mahu see pähe kuidagi kas saab see asi olla õiglane?

Kas igakuiselt nüüd hakkangi saama 50€ kuna sain kõigest 2 päeva tööl käia enne?

Palun vabandust, aga sellise palgaga ei peaks ülalpeetavaid hankima, selle eest ei ole võimalik iseennastki üleval pidada.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi. Nimelt olen lapseootel ja kuna töö ei ole sobilik ja kergemale tööle pole võimalik üle viia siis olen kodus.

Käisin eelmine kuu graafikujärgselt tööl 2 päeva kuu alguses ja seejärel väljastas ämmaemand kergema töö lehe ja jäin koju. Töötasu oli enne seda 400-500€ kuus (osaline tööaeg) ja koju jäämise kuul siis tuli 85€ töötasu nende kahe päeva eest.

Kuu möödas ja hüvitist sain kõigest ümmarguselt 50€… Arvestatud oli siis selle 80€ järgi hüvitis, kuid no mulle ei mahu see pähe kuidagi kas saab see asi olla õiglane?

Kas igakuiselt nüüd hakkangi saama 50€ kuna sain kõigest 2 päeva tööl käia enne?

Palun vabandust, aga sellise palgaga ei peaks ülalpeetavaid hankima, selle eest ei ole võimalik iseennastki üleval pidada.

Tal võis olla selline sissetulek ajutiselt ja või ametlikult. Ei toeta üldse mustalt töötamist, aga tean, et seda teevad ka noored naised teatud valdkondades. Ta võib olla tudeng/kutseõppur, kes töötas osakoormusega kooli kõrvalt. Tal võib olla piisavalt hästi teeniv kaaslane kõrval Sel juhul soovitan kindlasti algusest peale iseenda tagalat kindlustama hakata, sest iial ei või teada, mis kaasaga võib juhtuda või elus ette tulla. Tal võib olla ka suur pärandus. Ta ju ei kirjuta, et ta ei saaks hakkama, vaid imestab, kas see on õiglane.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal võis olla selline sissetulek ajutiselt ja või ametlikult. Ei toeta üldse mustalt töötamist, aga tean, et seda teevad ka noored naised teatud valdkondades.

kui ise hoida maksude maksmisest kõrvale, siis ei tasu ka vinguda, et toetused väikesed

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi. Nimelt olen lapseootel ja kuna töö ei ole sobilik ja kergemale tööle pole võimalik üle viia siis olen kodus.

Käisin eelmine kuu graafikujärgselt tööl 2 päeva kuu alguses ja seejärel väljastas ämmaemand kergema töö lehe ja jäin koju. Töötasu oli enne seda 400-500€ kuus (osaline tööaeg) ja koju jäämise kuul siis tuli 85€ töötasu nende kahe päeva eest.

Kuu möödas ja hüvitist sain kõigest ümmarguselt 50€… Arvestatud oli siis selle 80€ järgi hüvitis, kuid no mulle ei mahu see pähe kuidagi kas saab see asi olla õiglane?

Kas igakuiselt nüüd hakkangi saama 50€ kuna sain kõigest 2 päeva tööl käia enne?

jah, sest haigekassa maksab lehe esimesele päevale eelneva kalendriaasta keskmise järgi. kui leht algas detsembris, siis on aluseks 2021 aasta keskmine. kui jaanuaris, siis 2022 keskmine. kui aasta keskmine jäi alla miinimumi (nt osad kuud ei käinudki tööl vms), siis vaadatakse lehe algusele eelnenud kuu palka. kui see on vähemalt miinimum, siis makstakse eelmise kalendriaasta miinimumpalga järgi 70%. kui eelmise kuu palk oli alla min palga (teemaalgatajal oli, kui eelneva tasu 400-500), siis makstakse eelmise kalendriaasta reaalse keskmise järgi 70%. kui eelmisel aastal teenisidki kokku vaid mõnisada eurot, siis ongi 70% sellest paar eurot päeva kohta.

https://www.haigekassa.ee/tooandjale/ajutise-toovoimetuse-huvitis/kokkulepitud-tootasu-markimine

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ju ei kirjuta, et ta ei saaks hakkama, vaid imestab, kas see on õiglane.

On ikka õiglane. Kui midagi maksudeks ei maksa, tööd eriti ei tee, mis toetusi siis kogu aeg vaja on. Mõni arvab, et sõna “rase” tähendab juba seda, et mitte midagi enam iialgi tegema ei pea, riik ainult plekib toetusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi. Nimelt olen lapseootel ja kuna töö ei ole sobilik ja kergemale tööle pole võimalik üle viia siis olen kodus.

Käisin eelmine kuu graafikujärgselt tööl 2 päeva kuu alguses ja seejärel väljastas ämmaemand kergema töö lehe ja jäin koju. Töötasu oli enne seda 400-500€ kuus (osaline tööaeg) ja koju jäämise kuul siis tuli 85€ töötasu nende kahe päeva eest.

Kuu möödas ja hüvitist sain kõigest ümmarguselt 50€… Arvestatud oli siis selle 80€ järgi hüvitis, kuid no mulle ei mahu see pähe kuidagi kas saab see asi olla õiglane?

Kas igakuiselt nüüd hakkangi saama 50€ kuna sain kõigest 2 päeva tööl käia enne?

Enne mida Sa 2 päeva täöl käisid? Kas üldse

Ta ju ei kirjuta, et ta ei saaks hakkama, vaid imestab, kas see on õiglane.

On ikka õiglane. Kui midagi maksudeks ei maksa, tööd eriti ei tee, mis toetusi siis kogu aeg vaja on. Mõni arvab, et sõna “rase” tähendab juba seda, et mitte midagi enam iialgi tegema ei pea, riik ainult plekib toetusi.

Mis ajast haigekassa TOETUSI maksab? See on ikkagi hüvitis, kuna rasedus ei võimalda olemasolevat tööd teha. Äkki inimesel on raseduse katkemisoht selle töö tegemist jätkates või on töö mingit muud moodi ohtlik (raskuste tõstmine, töötamine kemikaalidega, füüsiliselt väga raske töö, töö millega võib ennast liialt venitada vms) ega päris niisama kergema töö vajaduse tõendit ju ei anta ikka, selleks on omad nõuded olema! Kõik ei ole kontoritöötajad ometigi. Rohkem mõistmist!
Ja pole vaja mind saamatuses süüdistama hakata, ma olen juba 56 ja oma 3 rasedust edukalt ära kandnud ning lapsed ilma emapalgata üles kasvatanud.

TA-d aidata kahjuks ei oska, soovitan haigekassast uurida, aga eespool on ka keegi väga ilusti ära selgitanud asja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on ilmselt selles, kuidas raamatupidaja (või kes seal firmas töövõimetuslehti täidab) lehe ära täitis. Ta ilmselt kirjutaski sinna mitte lepingujärgse palga, vaid sellel kuul teenitud palgasumma. Suhtle haigekassaga, vaidlusta kergemale tööle üleviimise hüvitis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasu oli enne seda 400-500€ kuus (osaline tööaeg)

loe teemaalgatust, ta töötas osaajaga ning palgaga 400-500 eurot kuus (sõltub, mitu tööpäeva mingis kuus on), mis jääb alla miinimumi ja selle peabki raamatupidaja sinna lehele kirjutama. osaajaga töötaja puhul kirjutataksegi tema osaaja tasu, mitte ei arvutata seda ümber täisajaga tasuks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergema töö leht ja hüvitis