Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergemale tööle üleviimise leht ja töötamine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kergemale tööle üleviimise leht ja töötamine

Postitas:

Olen viidud üle kergemale tööle, kuid tööandjal on mulle tööd pakkuda, seega Haigekassa maksab palgavahe mulle kinni. Lepingus on palgapäev 10 (st täna), kuid tasu pole mulle tööandja poolt laekunud. Kas olen õigesti aru saanud, et sisuliselt pole ju tegu haigushüvitise, vaid töötasuga, seega tuleb järgida palgapäeva? Tööandja väitis, et kuna tegu on haiguslehega, siis võivad nad selle 2ndl jooksul kinnitada. Aga sellisel lehe erijuhul taoline tähtaeg töötaja ehk minu suhtes väga ebaõiglane. Oskab keegi mind aidata?
Leht, millest jutt käib, on lõppenud ja alanud uus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 19:50; 10.07 20:20; 10.07 20:37; 10.07 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööandja pole sulle sentigi maksnud? tema peab ainult oma osa maksma, haigekassa maksab oma osa sulle otse, mitte ei hüvita tööandjale. tööandja peab oma osa ikka palgapäeval maksma.
tööandjal on haiguslehe, sh ka kergemale tööle üleviimise lehe kinnitamiseks aega 7 tööpäeva. haigekassal seejärel 30 päeva aega oma osa maksmiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 20:11; 10.07 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ebaõiglane on see süsteem ses osas küll, et haigekassa makstav osa tuleb mõnikord pika hilinemisega. oletame, et olid terve juunikuu tavalisel haiguslehel. juuni palga oleks sa saanud 10. kuupäeval, kuid haiguslehel olles peab tööandja selle alles kümnendaks kinnitama, siis on haigekassal veel 30 p aega maksmiseks, seega võib juuni eest saadav raha kontole jõuda ka alles augustis.
haigekassa tavaliselt maksab küll paari päeva jooksul peale lehe kinnitamist, aga nõuda seda ei saa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 20:11; 10.07 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööandja pole sulle sentigi maksnud? tema peab ainult oma osa maksma, haigekassa maksab oma osa sulle otse, mitte ei hüvita tööandjale. tööandja peab oma osa ikka palgapäeval maksma.

tööandjal on haiguslehe, sh ka kergemale tööle üleviimise lehe kinnitamiseks aega 7 tööpäeva. haigekassal seejärel 30 päeva aega oma osa maksmiseks.

Minu suure nõudmise peale alles täna ehk täpselt 7 päeva hiljem leht lõpuks kinnitati. Aga tööandja pole mulle midagi maksnud tõepoolest. Isegi Haigekassa on oma ülekande mulle juba teinud (jõuab minuni ilmselt esmaspäeval). St, et tööandja on vist sisestanud lehe juurde mulle makstava summa, aga pole mulle ülekannet teinud. Aga aitäh, sain kinnitust, et ka praegusel juhul tuleb järgida palgapäeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 19:50; 10.07 20:20; 10.07 20:37; 10.07 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viidud üle kergemale tööle, kuid tööandjal on mulle tööd pakkuda, seega Haigekassa maksab palgavahe mulle kinni. Lepingus on palgapäev 10 (st täna), kuid tasu pole mulle tööandja poolt laekunud. Kas olen õigesti aru saanud, et sisuliselt pole ju tegu haigushüvitise, vaid töötasuga, seega tuleb järgida palgapäeva? Tööandja väitis, et kuna tegu on haiguslehega, siis võivad nad selle 2ndl jooksul kinnitada. Aga sellisel lehe erijuhul taoline tähtaeg töötaja ehk minu suhtes väga ebaõiglane. Oskab keegi mind aidata?

Leht, millest jutt käib, on lõppenud ja alanud uus.

Palgavahe maksab sulle haigekassa mitte tööandja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viidud üle kergemale tööle, kuid tööandjal on mulle tööd pakkuda, seega Haigekassa maksab palgavahe mulle kinni. Lepingus on palgapäev 10 (st täna), kuid tasu pole mulle tööandja poolt laekunud. Kas olen õigesti aru saanud, et sisuliselt pole ju tegu haigushüvitise, vaid töötasuga, seega tuleb järgida palgapäeva? Tööandja väitis, et kuna tegu on haiguslehega, siis võivad nad selle 2ndl jooksul kinnitada. Aga sellisel lehe erijuhul taoline tähtaeg töötaja ehk minu suhtes väga ebaõiglane. Oskab keegi mind aidata?

Leht, millest jutt käib, on lõppenud ja alanud uus.

Palgavahe maksab sulle haigekassa mitte tööandja

Seda ma kirjutasingi ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 19:50; 10.07 20:20; 10.07 20:37; 10.07 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain tööandjaga ühendust, seletasin talle asja lahti ja tasu jõuab minuni loodetavasti nädalavahetuse jooksul. Teistele samas olukorras olijatele – tehke kindlaks, et teie tööandja teab, kuidas ta käituma peab. Minul oli üleüldse palju vaidlemist lihtsalt selle üle, kas kergema töö leht on üldse haigusleht ja kas ta peab mulle tunnitasu maksma.

Õudne on rasedana oma närve näiliselt nii lihtsa asjaga kulutada!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 19:50; 10.07 20:20; 10.07 20:37; 10.07 21:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergemale tööle üleviimise leht ja töötamine