Esileht Ilu ja tervis Kes kasutab toitumispäevikuid?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kes kasutab toitumispäevikuid?

Postitas:

Soovitati tap.nutridata programmi. Hakkasin oma tänase päeva söömist sisestama ja sain jahmatava tulemuse – minu roheline hommikusmuuti (kiivid, avokaadod, banaan, spinat, nõges ja vesi) andis ligi 500 kalorit, kui lisasin juurde omleti sibulaga, sain kokku 800. Võisin küll kogustega puusse panna, kuna ma ei kaalunud omletti ega muud. Lõunaks sõin täisterapasta ja õhtuks lahja köögiviljasupi + 1 leib pasteediga. Tulemuseks sain, et ületarbisin rasvu, lähemalt uurides tundub, et enamik rasvu tuli avokaadost, mis ometigi on tervislik. Samuti sain teada, et omletti süües ületan koheselt päevas kolesteroolinormi. Mulle tundub, et toitun päris tervislikult, aga selle keskkonna järgi on tulemus kehv. Milliseid keskkondi te kasutate ja kas võib olla, et olen antud keskkonnas asjad täitsa valesti sisestanud?
Nutikella järgi tean, et olen täna kulutanud 2500 kalorit, toiduga sõin sisse kuskil 1900. Seega iseenesest hästi, et kulutasin rohkem kui sõin, aga ehmatama pani rasvade hoiatus.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 21:26; 24.02 19:32; 24.02 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks soovitusi ole erinevaid. Ma jälgisin näiteks üht toitumiskava ja kui need toidud nutridatasse lõin, olid alati valgud üle normi. See nutridata jälgib sellist soovitust, et süsivesikud on suhteliselt kõrged, valgud madalad, rasvad madalad. Samas paljud teised soovitused jälle ei soovita nii palju süsivesikuid. Seega mine võta kinni.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nigel reklaam!
Muuhulgas, isegi kui sellises koguses sööte siis ikka rohkem seksutamist on ka abiks!

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan MyFitnessPal’i ja makrosid jälgin alati grammides, mitte protsentides. Teemaalgataja kirjutis on ehe näide sellest, kuidas inimesed ARVAVAD, et nad toituvad jube tervislikult, aga tegelikult pole neil toitumisest aimugi. Banaan ja avokaadoD (mitu tükki?) annab lõdvalt 500 kalorit kokku, need on väga energiarohked puuviljad.

Nutikella kalorikulutust ära usu.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 08:56; 24.02 17:25; 24.02 20:25; 24.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nutridata on väga mõistlik programm, sest esiteks on ta riiklikult rahastatud ja teadsulikel alusetel põhinev ning teiseks paneb sind mõtlema. Minul tuli samuti tihti valke üle normi. Hakkasingi vaatama, et ma üritasin leiba, putrusid jms vähem süüa ja selle arvel sõin liha, muna ja juustu liiga palju, mis kindlasti pole tervisele kasulik.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan MyFitnessPal’i ja makrosid jälgin alati grammides, mitte protsentides. Teemaalgataja kirjutis on ehe näide sellest, kuidas inimesed ARVAVAD, et nad toituvad jube tervislikult, aga tegelikult pole neil toitumisest aimugi. Banaan ja avokaadoD (mitu tükki?) annab lõdvalt 500 kalorit kokku, need on väga energiarohked puuviljad.

Nutikella kalorikulutust ära usu.

Banaani ja avokaado vahe on glükeemilises koormuses. Banaanil on see ühe banaani kohta ca 13 ja avokaadol 0. Seega kaalulangetaja võib avokaadosid rahulikult süüa, samas banaani kui veresuhkrut tõstva viljaga võiks ettevaatlik olla.

Muidu glükeemiline indeks banaanil olla 50, mis on selline keskmine ja avokaadol 15, mida loetakse madalaks. Kaalulangetamisel ei ole olulised ainult kalorid. Kaloritest tähtsamgi on veresuhkur stabiilselt madalamapoolne hoida. Madalama glükeemilise indeksi/koormusega toitaineid võib julgelt kõvasti rohkem süüa kaloritele nii suurt tähelepanu pööramata. Seega TAI äpp on selle koha pealt suht mõttetu vaev.

Kes veel pihta pole saanud, siis rasva talletamise mehhanism kehas on toit -> kõrgenenud veresuhkur -> kõrgenenud insuliinieritus. Insuliin on rasva talletav hormoon. Kaalulangetaja eesmärk peaks olema insuliinitase pigem keskmine-madal hoida. Kalorid on sealjuures umbes kümnendajärgulise tähtsusega. Minu isikliku arusaama kohaselt on igasugused kalorilugemise äpid selajuures üldse üks lisatüütus ja mõttetus.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:35; 24.02 19:43; 25.02 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, mitu neid avokaadosiD siis oli?
1/3 ühest avokaadost võiks ehk toidukorras olla. Mõni ime, et rasvad lõhki.
Programm pole milleski süüdi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 13:45; 25.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks keskmine avokaado on üle 300 kalori ja sisaldab ligi 30 grammi rasva.

Ahjaa, lisaks hakkas teemaalgataja postitusest silma lause, et ta ei kaalunud mitte midagi. Ilma kaalumata asjade toitumisprogrammi sisestamine on täiesti mõttetu tegevus. Kui see smuuti sisaldas tõesti mitut avokaadot, siis 500 kaloriga ei saa siin kuidagi hakkama enam 😀

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 08:56; 24.02 17:25; 24.02 20:25; 24.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane ikka. Söön kaks praetud muna ja ma olen päevase lubatud rasvakoguse ületanud? Kaks avokaadot ja kogu päevane rasv täis. Mulle tundub, et midagi mul on siin ikka valesti. Muidugi ei söö ma avokaadot iga päev, lihtsalt juhtus see esimene päev. Munast hakkan nüüd küll eemale hoidma…
Kokkuvõttes kulutasin eile 2700 kalorit, sisse sõin 1900, et justkui oleks võinud veel süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 21:26; 24.02 19:32; 24.02 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane ikka. Söön kaks praetud muna ja ma olen päevase lubatud rasvakoguse ületanud? Kaks avokaadot ja kogu päevane rasv täis. Mulle tundub, et midagi mul on siin ikka valesti. Muidugi ei söö ma avokaadot iga päev, lihtsalt juhtus see esimene päev. Munast hakkan nüüd küll eemale hoidma…

Kle…kui ma peale sünnitust 15kg alla võtsin, sõin iga päev 3 muna ja 1-2 avokaadot. Nagu juba mainitud, võib neid rahulikult süüa. Maha tuleb menüüst hoopis tõmmata kõik, mis on tärkliselised süsivesikud, jahu, suhkur ja muidu kõrge glükeemilise indeksiga kraam. Nii suudad ka pikaajaliselt kaalu langetavalt toituda. Kui rasva ja valku liiga vähe on, istud näljas ja see ei ole jätkusuutlik. Kalorid ei ole kaalulangetmaisel põhiline näitaja, vastupidiselt sellele, mis umbluud meile aastakümneid pähe on taotud. Keha ei põleta toitu samamoodi nagu see ahi, kus seda kaloraaži arvutamiseks põletatakse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:35; 24.02 19:43; 25.02 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane ikka. Söön kaks praetud muna ja ma olen päevase lubatud rasvakoguse ületanud? Kaks avokaadot ja kogu päevane rasv täis. Mulle tundub, et midagi mul on siin ikka valesti. Muidugi ei söö ma avokaadot iga päev, lihtsalt juhtus see esimene päev. Munast hakkan nüüd küll eemale hoidma…

Kokkuvõttes kulutasin eile 2700 kalorit, sisse sõin 1900, et justkui oleks võinud veel süüa.

No aga mis su päevane rasvakogus siis olema peab? Grammides palun, mitte protsentides.

Kaks muna sisaldab kokku 14 grammi rasva, praadimise õli tuleb lisaks muidugi arvestada. Ei ole mu meelest kogu päevane lubatud rasvakogus. Kas sul on üldse ettekujutust, mis su päevane kaloraaž ja makrod olema peaksid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 08:56; 24.02 17:25; 24.02 20:25; 24.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane ikka. Söön kaks praetud muna ja ma olen päevase lubatud rasvakoguse ületanud? Kaks avokaadot ja kogu päevane rasv täis. Mulle tundub, et midagi mul on siin ikka valesti. Muidugi ei söö ma avokaadot iga päev, lihtsalt juhtus see esimene päev. Munast hakkan nüüd küll eemale hoidma…

Kokkuvõttes kulutasin eile 2700 kalorit, sisse sõin 1900, et justkui oleks võinud veel süüa.

No aga mis su päevane rasvakogus siis olema peab? Grammides palun, mitte protsentides.

Kaks muna sisaldab kokku 14 grammi rasva, praadimise õli tuleb lisaks muidugi arvestada. Ei ole mu meelest kogu päevane lubatud rasvakogus. Kas sul on üldse ettekujutust, mis su päevane kaloraaž ja makrod olema peaksid?

Siin on kirjas, et minu vanustel (38) peaks soovitatav olema 25-35 gr rasva. Arvutas jah muna koos praadimisega + avokaado rasvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 21:26; 24.02 19:32; 24.02 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja on ju loogiline, et munad ja avokaado korraga lööb selle rasvakoguse lõhki?

PS- rasva ei pea kartma. Üldse mitte. Toitumisprogramm annab päevase rasvakoguse selle loogikaga, et rasva poleks liiga vähe (mis on halb, sest liiga väike rasvade kogus võib halvasti mõjutada hormonaalset tasakaalu), aga sa VÕID rasva tarbida rohkem kui programm ette annab. Kaalu langetamiseks on oluline, et oleks kaloridefitsiit ja kui sa eelistad süüa rohkem rasva, siis võid sa seda teha, eeldusel, et kalorite arv jääks samaks. Selleks tuleb süüa vastavalt vähem süsivesikuid. Valgu vähendamist pigem ei soovita ja üleüldse soovitab see TAI arvutus minu arust isegi liiga vähe valku.

Rasvade energiaväärtus on 9 kalorit grammi kohta ning süsivesikutel (ja valgul) 4 kalorit grammi kohta. Nii et kui sa tahad süüa rohkem rasva ja vähem süsivesikuid, kui programm ette annab, pead natuke arvutustööd tegema.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 08:56; 24.02 17:25; 24.02 20:25; 24.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle…kui ma peale sünnitust 15kg alla võtsin, sõin iga päev 3 muna ja 1-2 avokaadot.

Kle… pärast sünnitust allavõtmise võtad tõesti mingiks mõõdupuuks või?? ma võtsin ka kilo päevas ja nii terve nädala, toitumist üldse jälgimata – peaks sellest mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi tegema või?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmne näide imestamisest- ma ei söö midagi aga ikka olen paks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomsetes asjades ongi palju koledterooli. Hari ennast veidi rohkem tervisliku toitumise osas, ammu on ära tõestatud, et muna igapäevane tarbimine on sama kahjulik kui suitsetamine.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomsetes asjades ongi palju koledterooli. Hari ennast veidi rohkem tervisliku toitumise osas, ammu on ära tõestatud, et muna igapäevane tarbimine on sama kahjulik kui suitsetamine.

Pole mõtet seda vana ja ammu ümber lükatud müüti propageerida. https://www.bbc.com/future/article/20190916-are-eggs-good-for-you

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:35; 24.02 19:43; 25.02 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane ikka. Söön kaks praetud muna ja ma olen päevase lubatud rasvakoguse ületanud? Kaks avokaadot ja kogu päevane rasv täis.

Kui sa ei kuule, mida sulle räägitakse ja loetust ka aru ei taha saada, siis loomulikult jääbki segaseks. Sinu mitu avokaadot ajasid praegu rasvad lõhki, mida sa nendest munadest veel jahud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 13:45; 25.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane ikka. Söön kaks praetud muna ja ma olen päevase lubatud rasvakoguse ületanud? Kaks avokaadot ja kogu päevane rasv täis. Mulle tundub, et midagi mul on siin ikka valesti. Muidugi ei söö ma avokaadot iga päev, lihtsalt juhtus see esimene päev. Munast hakkan nüüd küll eemale hoidma…

Kokkuvõttes kulutasin eile 2700 kalorit, sisse sõin 1900, et justkui oleks võinud veel süüa.

No aga mis su päevane rasvakogus siis olema peab? Grammides palun, mitte protsentides.

Kaks muna sisaldab kokku 14 grammi rasva, praadimise õli tuleb lisaks muidugi arvestada. Ei ole mu meelest kogu päevane lubatud rasvakogus. Kas sul on üldse ettekujutust, mis su päevane kaloraaž ja makrod olema peaksid?

Üks gramm rasva on 9kcal, 10 grammi rasva 90kcal, 100 grammi rasva 900kcal.
Tavaline % jaotatud toitumiskava ongi 50% süsivesikuid, 30% valku ja 20% rasva. Kui päevane kaloraaz oleks 2000 kcal, siis 20% sellest oleks 200kcal, st 200 kcal ulatuses rasva mis teeks siis umbes 22 grammi rasva päevas. Aga alati taandub kõik energia kulutamisele, st kui kuulutad rohkem energiat, siis sööd ka rohkem, sest muidu väsid ära ja muutud jõuetuks. Eks see kõik ongi hästi individuaalne. Kui palju energiat keegi päevas ikkagi kulutab. Tundaega jooksmas käia ei kuluta väga palju kaloreid. Aga kui käia päevas 3 korda tundaega jooksmas, siis juba kulutab. Üldiselt paberil kalorite arvutamine sobib rohkem eesmärgikindlatele sportlastele kui tavalisele inimesele. Tavalisele inimesele sobib süüa vähem koguseliselt ja rohkem energiat mingi tegevusega kulutada ja loomulikult aega aega aega.

Elus saavatavad need kes suutavad meelekindlaks jääda ja ei jäta progressi pooleli. Need kes pooleli jätavad ükskõik mis põhjusel, need ei saavuta midagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 12:42; 27.02 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemuseks sain, et ületarbisin rasvu

Mina ütleks selle kirjelduse põhjal, et sa hoopis alatarbisid valke.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemuseks sain, et ületarbisin rasvu

Mina ütleks selle kirjelduse põhjal, et sa hoopis alatarbisid valke.

See on ainult tippsportlastel oluline, tavainimesel ei juhtu midagi kui ta mitu päeva valke tarbib vähem ja midagi muud rohkem. Tähtis on lihtsalt vähem süüa ja leppidagi sellega kui on soov saada saledaks ja jäädagi saledaks. Tavainimesel pole vahet, kas süüa täna kaks muna ja homme mitte ühtegi või süüa igapäev üks muna.
Valem on alati toit = pekk, nii lihtne see ongi. Söö vähem, tarbi vähem ja kaal hakkab vaikselt langeb ja kui pekki läksid 5 aastaga, siis 5 nädalaga saledaks ei saa, sellest peaks ka aru saama.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 12:42; 27.02 15:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Kes kasutab toitumispäevikuid?