Esileht Ilu Kes on täiskasvanuna oma puseriti hambad sirgeks lasknud reguleerida?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kes on täiskasvanuna oma puseriti hambad sirgeks lasknud reguleerida?

Kas on tõesti nii, er täiskasvanuna (vanema täiskasvanuna) breketeid kandnud peavad hiljem eluaeg kandma öösiti suus mingit asjandust, mis välistaks hammaste tagasinihkumise? Lisaks veel kinnitatakse hammast siseküljele mingi traadike? Kas see ebamugav ei ole? Ma ikka lootsin, et teen breketiravi läbi ja hiljem enam midagi suus kandma ei pea. Nüüd aga loen netist breketite kohta ja pole enam nii kindel, kas olen selleks valmis. Vanust on juba 44.

Hambaarst soovitas Invisalign breketeid: https://www.angelorthodontics.co.uk/how-much-does-invisalign-cost/
Kas kellelgi on just sellise hambareguleerimisega kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 02.04 16:24; 24.06 12:39; 28.06 10:21; 28.06 11:09; 27.07 12:11; 16.09 12:39; 06.09 16:16; 21.09 15:02; 07.10 21:29; 09.02 01:04; 10.02 15:55; 04.03 12:58; 30.03 19:09; 16.04 12:21; 16.07 10:34; 18.07 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin breketid 30-aastaselt ja pidin neid kandma 2,5 aastat. Peale breketite eemaldamist pandi nii ülemise kui alumise hambakaare taha traat ja öösiti pean kandma kapesid ka. Ebamugav on küll, aga muudmoodi ei saa – muidu vajuvad tagasi. Mul ühel sõbrannal ei pandud traati ja ongi jälle hambad tagasi viltu vajunud.

Traati muidu tunda ei ole, aga hambaid niiditada saab vaid spets niitidega nüüd ja see on palju tüütum kui tavaline niiditamine. Ja paar korda on see traat ka lahti tulnud, kui olen midagi kõvemat hammustanud ja siis on paras jama, et millal ortodondil oleks aega see tagasi panna. Väga ebamugav on, kui lahtine traat suus lipendab, aga ortodondil võibolla aegu pakkuda alles järgmisesse nädalasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

nii huvi pärast küsin, kui koledad need hambad sul siis on? Kui lapsena ei nõutud klambreid, siis ei saa ju midagi hullu olla? Ehk tasuks pigem isikliku omapärana käsitleda…

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen üle viiekümne ja jään surmani puseriti, mõni aasta tagasi ka soovitati, ei enam. Kui ise laps olin, oli asjaajamine keerulisem ja ema vist ei osanudki asju ajada. Nii see jäi, võtangi nüüd isikupärana ja elan üle 🙂

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii huvi pärast küsin, kui koledad need hambad sul siis on? Kui lapsena ei nõutud klambreid, siis ei saa ju midagi hullu olla? Ehk tasuks pigem isikliku omapärana käsitleda…

Vaat minul olid küll päris puseriti ja kuigi käisin korralikult hambaarsti juures, siis ükski ei soovitanud klambreid. Üleval olid mul parajad kihvad ja all hambad lausa kahes reas. Breketid lasin panna 30+ vanuses. Alumise rea taha pandi traat. Ülemise rea paigal hoidmiseks peaksin kasutama kapet, aga sellest loobusin ma üsna pea. Mingil määral on hambad tagasi vajunud, aga võrreldes kunagisega on vahe tohutu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Traatide ja kapede kandmine ei sõltu vanusest, seda peavad kõik tegema, kui ortodont vajalikuks peab. Kapede kandmine kuulub ravi juurde ja saab läbi ca 2-3 aasta jooksul. Traadid pandi mulle küll nii üles kui alla ja ortodont seletas, et hammastel on “mälu” min 10 aastat, mille jooksul püüavad vanasse asendisse tagasi vajuda. Kohe öeldi, et sajad tuhanded inimesed käivad selle traadiga ringi elu lōpuni. Mina samamoodi ja mingit ebamugavust see küll ei valmista. Üks kord on 7a jooksul traat ühe hamba küljest lahti tulnud ja anti ülikiiresti aeg selle kinnitamiseks, ajakulu on ju tegelikult paar minutit, mis sellele kulub. Sõbranna kandis breketeid samal ajal ja talle millegipärast ortodont traate ei pannud ning nüüd on endine olukord suuresti taastunud.
100% olen rahul, et selle asja ette võtsin nind sageli pole asi üldse iluveas (ka mul mitte), vaid tõsises terviseprobleemis, mis võib vanemas eas puseriti hammaste tõttu tunda anda.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 23:20; 18.09 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe öeldi, et sajad tuhanded inimesed käivad selle traadiga ringi elu lōpuni.

Esimest korda kuulen.
Mul oli see traat all 2 aastat, siis lasin eemaldada. Kõik ilus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravi tegin läbi 35aastasena.
Minul on kape küll ainult ülahammaste jaoks. Ortodont ütles, et alla ei tehta. Traadid mõlemal kaarel.

Mees tegi ravi läbi 37aastasena. Põhjuseks valest hambumusest tekkinud hammaste kulumine. Oli valida selle või proteeside vahel 50ndates.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel ka breketid. Põhjus pole esteetiline. Sama mis eelmiselgi, hambad kuluvad valesti ja valida oli kas 6 krooni panna või breketid. Arst soovitas tungivalt säilitada oma hambaid ja kannatada breketid ära. Saab ka traadi hammaste taha, mis on oma hammastega sama tooni.
Sealjuures 2 eelmist tohtrit soovisid ainult kroone panna(olnselgelt omakasu huvides)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe öeldi, et sajad tuhanded inimesed käivad selle traadiga ringi elu lōpuni.

Esimest korda kuulen.

Mul oli see traat all 2 aastat, siis lasin eemaldada. Kõik ilus.

Kui ainult all, siis oli ka ilmselt suht kerge olukord. Enamasti ikka all ja üleval. Aga mul konkreetsed näited olemas, et need traadid väga vajalikud.

Ahjaa ja lisaks veel, et peale breketiravi pole ühtegi auku pidanud parandama (7a). Varem kulusid hambad siit ja sealt ning aastas tuli vähemalt üks auk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 23:20; 18.09 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Evelin Ilves lasi oma väga puseriti naeratuse üleöö sirgeks teha, ma pole hambaarst, nii et ei tea, kas tegemist on kroonide või millegi muuga, aga igatahes on ka see variant.

Ise lasin 26-selt breketid panna, kandsin 2 aastat. Seejärel kleebiti alumiste kuue esihamba taha traat ja see on mul seal juba üle kümne aasta nüüdseks olnud, ei sega üldse, väga kiiresti harjusin. Ülemiste paigalhoidmiseks tuli alguses mingid kuud ööpäevaringselt suulae plaati kanda (ainult söömise ajaks võtsin ära), seejärel ainult öösiti (äkki pool aastat või nii) ja siis üle ühe öö. See plaat oli esimesed paar päeva harjumatu, aga jällegi harjusin üsna kiiresti ja ei saa öelda, et see seganud oleks. Plaati tuli kasutada kas aasta või isegi paar (öösiti siis) ja kui lõpetasin, jäid hambad ilusti paigale.

Ma tahaks hoopis seda öelda, et olenemata sellest, mis meetodi valid, ei kujuta sa isegi ette kui palju paremaks su naeratus ja välimus sellega muutub! Mina olin küll väga üllatunud, isegi näokuju ja profiil läksid palju ilusamaks. Igati väärt. Olgu siis breketite, kroonide või millegi muuga, selles osas oskab ortodont parimat nõu anda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kandsin breketeid 24-26a vanuses. kandsin ca kaks aastat, pärast pidi suulaeplaati ka kandma, aga see oli nii ebamugav, et mina sellega jändama ei hakanud. õige natukene vajus tagasi, aga see mind ei häiri. kuna eemaldati üks terve hammas ja teiselt poolt oli nagunii üks hammas juba ära võetud, siis hammastel oli ruumi ja kokkuvõttes olen rahul.

alumised hambad on mul ikka puseriti, aga neid ei näe keegi, kuna isegi väga pea kuklas naerdes nad välja ei paista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

42 aastaselt ortodont soovitas tungivalt alustada hammaste sirgeks ajamisega- kuna vale hambumuse tõttu olid alumised hambad suulakke juba vao sisse surunud. Ise ma eriti aru ei saanud, et oleks hädasti vaja- süüa sai ilusti ja oma ettepoole ja suure vahega hammastega olin harjunud ja arvasin, et kui on siiamaani elatud, siis elab lõpuni ka.
Umbes 2 aastat olid breketid, välja tõmmati tarkusehambad, sest need surusid ka tagumisi hambaid viltu ja peale seda olen umbes 4 aastat mõlema hambarea taga kandnud traati, mida ei ole näha ja mis ei sega ka kuidagi mind. Kapet üritasin kanda, aga umbes peale 6 kuud loobusin- see ei sobinud mulle mitte kuidagi ja hambad ei ole ka uuesti laiali vajunud- käin kord aastas arsti juures ja kõik on korras olnud. Soovitan igati see asi läbi teha- sirged hambad on kõike seda väärt

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin panna breketid ülakaarele, kui olin 26, ära võeti, kui olin 27 (praegu 30; ülemised “kihvad” ulatusid koledalt ettepoole, lihtsalt ennast häiriv esteetiline põhjus). Traat on siiani hammaste taga, arst küll ei öelnud, et see mingi hetk ära võetakse. Kapesid ei tehtud ja neid kandma ei pidanud. See traat ei ole üldse häiriv tegelikult, alguses tundsin seda pidevalt, aga nüüd nii ära harjunud, et ei sega absoluutselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul ei ole ka asi ennekõike esteetiline – alumised hambad on pisut puseriti, aga need ei paista isegi rääkides välja -, vaid hoopis vales hambumuses. Alumised hambad on nimelt liiga taga ja seetõttu valesti kulunud. Seetõttu soovitasidki mitu hambaarsti breketeid. Mul on muidu väga terved ja tugevad hambad, ei taha vale hambumuse tõttu liiga varajaste proteesidega riskida. Minu hirm oli pigem see, et äkki breketiravi rikub kuidagi mu heas korras hambaid (noh, natuke hirmutas muuhulgas ka see, et nii vanal inimesel hakatakse lõualuus hambaid teise asendisse loksutama, kukuvad veel välja!) aga arst ütles, et nende breketitega seda ohtu polevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 12:39; 18.09 15:15; 18.09 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ei ole.
aga ma kasuasin teist moodust.
sahtel puhtaks ja implandid suhu. töötab ka hästi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

seda ei ole.

aga ma kasuasin teist moodust.

sahtel puhtaks ja implandid suhu. töötab ka hästi.

No ma ei kavatse küll oma terveid ja tugevaid hambaid suust välja lasta võtta, et kunsthambad asemele panna. 😀

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 12:39; 18.09 15:15; 18.09 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raviplaan on ikka indivduaalne. Kuigi nagu olen aru saanud, sisi eluaegne reteiner ehk kullast kaar hammaste taga on nagunii soovituslik, et hambad tagasi ei valguks. Eriti, kui ruumi tegemiseks on hambaid välja tõmmatud – et ei tekiks hammaste vahele liig suurt vahet.

Minul on ülemiste hammaste taga reteiner (kinnitatud püsivalt, suust ära ei võta). See on kullast ehk antibakteriaalne. See ei häiri mind, pole tekitanud probleeme hambahügieeniga. ma olen väga laisk hambaniidi kasutaja ja ka reiteneri ümbrust kuidagi eraldi ei puhasta – pole sellest mulle probleeme tekkinud, ei auke esihammastes ega ka hambakivi reteineri ümber. Breketid olid umbes 12 a tagasi äkki, olin siis 23-25 vmt, ei mäletagi täpselt ja traat pole kordagi lahti tulnud, lasin muidugi ühes Tallinna kõveimas kliinikus panna

Mingi aeg peale breketite eemaldamist pidin tõesti kandma öösiti ka seda vanakooli hambaklambrit suus. Aga ainult öösiti ja ehk oli 6 kuud vmt.

Kui mingit kapet vmt on terve elu vaja öösiti kanda, siis see on individuaalne ja sõltub raviplaanist, kui hull olukord oli jne. Ka minu jaoks oli breketite panemisel oluline, et mulle endale ka raviplaan sobilik ja ei tekitaks liigset ebamugavust – selles osas saan su murest aru. Näiteks oli minu põhimure, et kuna hambad terved, ei tahtnud lasta ühtki välja tõmmata – õnneks oli minu puhul võimalik teistsugune raviplaan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ei ole.

aga ma kasuasin teist moodust.

sahtel puhtaks ja implandid suhu. töötab ka hästi.

No ma ei kavatse küll oma terveid ja tugevaid hambaid suust välja lasta võtta, et kunsthambad asemele panna. ????

Minu arust need kunsthambad näevad nii jubedad välja, ka need kõige kallimad kroonid. Vaadake kasvõi neid staarblogijaid, näevad välja nagu see koer Pedigree reklaamis, kelle hambad ei taha suhu ära mahtuda. Kaugele näha, et võlts.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Breketid (valged keraamilised) lasin panna 33 aastaselt nii alla kui üles. Ravi kestis 4 aastat ja selle jooksul üks breket purunes kui midagi väga kõva hammustasin. Peale ravi lõppu pandi nii üles kui alla ees olevate hammaste taha traadid ja elu lõpuni kannan öösiti kapet.
Traadid ei sega kui on hästi paigaldatud, kapega olen samuti ära harjunud. Üldmulje paranes väga palju ja kokkuvõttes oli see kõik seda väärt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin breketid panna 43 aastaselt, ravi lõppes 45 aastaselt. Väga rahul. Väga väga väga rahul. Enne ja pärast fotosid vaadates sain alles reaalselt aru, kui palju ilus hambarida välimusele juurde annab kõrvalseisja pilgu läbi.
Minu probleemiks polnudki mitte puseriti hambad, vaid mul oli eelkõige sügavhambumus (alumised hambad läksid üha rohkem ja rohkem suulakke aastatega) ja see, et hambad on väiksed ja veidi sissepoole kaldu, nii et fotodel naeratades tundusid hambad alati hallid või siis üldse sahtel tühi – hambaid ei paistnudki. Nüüd on hambad ilusti ettepoole toodud, lasin ka valgendada, olen tõsiselt rahul ja ütlen sulle, et igal juhul tasub teha.
Mina invisaligni ei saanud panna, kuna alumist hambakaart oli vaja kummidega ettepoole tõmmata. Olid metallbreketid nii üleval kui ka all, ei näinud põhjust neid kuidagi varjata või vähem märgatavaks teha. Metallid on väiksemad kui keraamilised, sestap ka mugavamad ja hügieen on lihtsam, rohkem hambapinda jääb vabaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise alustasin breketraviga 24 aastaselt ja kestis kokku kaks aastat. Peale breketite eemaldamist kleebiti alumiste ja ülemiste esihammaste taha traat ning lisaks traadile pidin igal ööl kandma läbipaistvat kapet esihammastel. Kapet suutsin kanda 8-9 kuud, mingil ajal loobusin sellest mille tulemusena vajusid esihambad üsna palju paigast ära. Igatahes seda kapet ma enam ammu-ammu kanda üldse ei saagi. Vahesid ei ole õnneks tagasi tulnud ja hambumus on ka normaalsena püsinud. Hammaste taha kleebitud traat õnneks ei sega ja õnneks pole see kordagi kuskilt lahti tulnud. Breketravi lõpetamisest on minul möödas 6 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks ainult alla aasta veidi, mis on kummaline, sest olin 30 (täitsa täiskasvanud) ning esihambad korralikult sissepoole.
Seda suulaeplaati, mis kaasa anti, ma eriti ka ei kandnud, sest polnud nagu võimalust, olin just tutvunud oma elukaaslasega ning häbenesin seda 🙂
Tagasi veidi vajusid, kuid ma siiski nimetaks oma naeratust väga kauniks, sest varem oli lihtsalt kohutav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu Kes on täiskasvanuna oma puseriti hambad sirgeks lasknud reguleerida?