Esileht Hobinurk Keskealise kassi pissimine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Keskealise kassi pissimine

Postitas:

Meie kass saab kohe 7 aastaseks. Ilmselt juba keskealine? Nüüd viimasel ajal olen täheldanud, et pissihulk on suurenenud ja haiseb, kui kasti puhastan. Külalistelt on küsitud, et elamises muidu pissihaisu ei ole aga kui ma kasti puhastan, siis tunnen. Eelnevalt sellist asja ei ole tähele pannud. Vee joomine suurenenud ei ole. Samuti ei ole tal nähtavaid probleeme pissimisega, et tervise pärast muretsema peaks. Ei sirtsuta mujale ega kräunu kastis hädal käies. On isane, 100% tubane ja kastreeritud. Toitu vahetanud ei ole, liiv on ka koguaeg sama olnud(paakuv cats best öko rohelisega).
On selline asi kassi vananedes normaalne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 16:20; 01.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 aastat on puhta noor alles. Kasside ootatav eluiga on tõhusalt tõusnud seoses sellega, et neile enam inimeste liigsoolast toitu väga ei anta ja kodus (toas) peetakse.
Kas kasti kohta ka muutnud ei ole, et kassil ebamugavam minna? Kui muidu on elurõõmus ja hea isuga ning joomiseelistustes ka muudatusi pole siis arvan, et kassil on laiskus. Venitab kasti minekuga, selleks ajaks kui läheb, on maht suurem ja aroom vängem. Analoog inimestega.
Aga meelerahu huvides võib alati veterinaariga konsulteerida. Seda ma ütlen, et uriiniproovi võtmine on kassil tõsisem ettevõtmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 17:46; 01.05 21:11; 03.05 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 aastat on puhta noor alles. Kasside ootatav eluiga on tõhusalt tõusnud seoses sellega, et neile enam inimeste liigsoolast toitu väga ei anta ja kodus (toas) peetakse.

Kas kasti kohta ka muutnud ei ole, et kassil ebamugavam minna? Kui muidu on elurõõmus ja hea isuga ning joomiseelistustes ka muudatusi pole siis arvan, et kassil on laiskus. Venitab kasti minekuga, selleks ajaks kui läheb, on maht suurem ja aroom vängem. Analoog inimestega.

Aga meelerahu huvides võib alati veterinaariga konsulteerida. Seda ma ütlen, et uriiniproovi võtmine on kassil tõsisem ettevõtmine.

Kasti(Kinnine, uksega) koht on sama koguaeg olnud. Äkki peaks üldse kasti uue vastu välja vahetama? Ma küll pesen seda regulaarselt, kui liiva täielikult välja vahetan aga valge kiht kasti küljes on. Tal on selline komme, et ukseava juurde pissib ja taha kakab. Paar korda on juhtunud, et pissib ka ukseavat välja, kui ma olen pissipallide koristamisega hooletu olnud. See on nüüd viimase aasta teema. Ennenmalt ta seda kunagi ei teinud, isegi, kui kast oli nagu tõesti must(kui olime nv kodust ära aga toitja käis).

Laisk on ta nagunii, magab enamuse ajast kusagil kapis või sooja radika peal. Vahel harva käib värsket õhku rõdul nuusutamas koos minuga. Üksi pelgab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 16:20; 01.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üle ka mõtle. Ei ole mingit häda kasti vahetama hakata selle valge kihi pärast. Ma pesen kasti harja ja suvalise vedelseebi törtsuga ja käib väga hästi.
Mul kaks kassi ja seda luuki ei aktsepteeri kumbki. Kinnine kast, aga luugi asemel tühi auk.
Kass priskemaks ei ole läinud, et kastis kitsas äkki?
Ja ilmselgelt lõhn on eri kangusastmega kui ninapidi kasti koristada. Kas ei või olla, et oled ise hakanud suuremate paakunud pallikeste pärast muretsema ja rohkem tähelepanu pöörama?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 17:46; 01.05 21:11; 03.05 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal teab, mis neil seal sooltes toimub. Kass saab väga korralikku sööki, aga vahest suudab sittuda sellise haisupommi, et esikus võtab hais  hinge kinni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konsulteeri arstiga. Selle kirjelduse järgi võiks pakkuda puusalt, et neeruprobleemid või diabeet. Kassi pole mõtet esialgu arsti juurde tirima hakata, helista arstile ja kurda mure ära, tõenäoliselt palub pissiproovi viia.

Seda ma ütlen, et uriiniproovi võtmine on kassil tõsisem ettevõtmine.

Mille pooles see mingi eriline ettevõtmine on? Enamik kasse on nõus pissima tühja liivakasti, kust selle uriini kenasti pudelikesse saad kallata. Ja nendele kassidele, kes tühja liivakasti pissimisest keelduvad, on veterinaaridel müügil spetsiaalne pissiproovi kassiliiv – asendad oma tavalise liiva sellega, see liiv ei ima uriini sisse, kaasas on pipett, millega saad siis sealt liiva vahelt uriini kätte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konsulteeri arstiga. Selle kirjelduse järgi võiks pakkuda puusalt, et neeruprobleemid või diabeet. Kassi pole mõtet esialgu arsti juurde tirima hakata, helista arstile ja kurda mure ära, tõenäoliselt palub pissiproovi viia.

Seda ma ütlen, et uriiniproovi võtmine on kassil tõsisem ettevõtmine.

Mille pooles see mingi eriline ettevõtmine on? Enamik kasse on nõus pissima tühja liivakasti, kust selle uriini kenasti pudelikesse saad kallata. Ja nendele kassidele, kes tühja liivakasti pissimisest keelduvad, on veterinaaridel müügil spetsiaalne pissiproovi kassiliiv – asendad oma tavalise liiva sellega, see liiv ei ima uriini sisse, kaasas on pipett, millega saad siis sealt liiva vahelt uriini kätte.

Vot seda ma ei teadnud. Käisin kassiga veterinaari juures (Soomes) ja siis võeti süstlaga läbi kõhu otse põiest. Kassil oli muidu pissimisega probleem ka sel ajal. Ega muud varianti polnudki ilmselt minu kassile sel hetkel. Aga see on tore, et seda vähem invasiivselt ka saab teha.  Jälle targem. Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 17:46; 01.05 21:11; 03.05 22:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Hobinurk Keskealise kassi pissimine