Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keskmine pension maksuvabaks

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Keskmine pension maksuvabaks

Postitas:

Ma võib-olla olen valesti aru saanud, vabandan ette, aga kõigil inimestel on ju maksuvaba tulu 500 eurot ja pension nii suur enam-vähem ongi. Et siis kui keskmine pension maksuvabaks, siis puudutab see uus maksuvabastus vaid seda osa, mis on üle 500 euro? Ehk kogu võit oleks pensionärile see, et kui tema pension on nt 530 eurot, siis ka sellelt 30 eurolt enam tulumaksu ei arvestata?

Kui üle-eelmine valitsus tulumaksu reformis, siis oli palju õiendamist selle üle, et töötavad pensionärid pidid hakkama rohkem maksu maksma, aga selles osas uus valitsus ju midagi muuta ei plaani?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

kõigil inimestel on ju maksuvaba tulu 500 eurot ja pension nii suur enam-vähem ongi.

minu emal on pension 700€ ja ta on terve elu pigem madalapalgaline olnud.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:28; 09.02 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigil inimestel on ju maksuvaba tulu 500 eurot ja pension nii suur enam-vähem ongi.

minu emal on pension 700€ ja ta on terve elu pigem madalapalgaline olnud.

tore on! aga see ei puutu praegu asjasse, jutt oli keskmisest pensionist.
see peaks praegu jah 520 euro kandis olema.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 17:56; 10.02 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigil inimestel on ju maksuvaba tulu 500 eurot ja pension nii suur enam-vähem ongi.

minu emal on pension 700€ ja ta on terve elu pigem madalapalgaline olnud.

Sinu ema oli ilmselt lapsena Siberis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ema maksab 7 eurot tulumaksu iga kuu. Ka see on pensionöri jaoks raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigil inimestel on ju maksuvaba tulu 500 eurot ja pension nii suur enam-vähem ongi.

minu emal on pension 700€ ja ta on terve elu pigem madalapalgaline olnud.

Kui madal on madal, minu ema oli ka tavaline töötaja pigem madala palgaga ja pika tööstaaziga aga saab alla 500 euro.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigil inimestel on ju maksuvaba tulu 500 eurot ja pension nii suur enam-vähem ongi.

minu emal on pension 700€ ja ta on terve elu pigem madalapalgaline olnud.

Kui madal on madal, minu ema oli ka tavaline töötaja pigem madala palgaga ja pika tööstaaziga aga saab alla 500 euro.

mu ema oli eluaeg teadlane, üsna väikse palgaga. staaž, tõsi, oli suur, üle 50 aasta. aga ei mingit siberit. ilmselt mõjutas kolmas sammas, sinna ta kogus usinalt.

mis keskmist puudutab, siis arvatavasti viib selle keskmise alla 3000 rahvapensionäri, kui need maha arvata, siis on keskmine pigem 600 kanti ehk tm tuleb ikka maksta küll.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:28; 09.02 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigil inimestel on ju maksuvaba tulu 500 eurot ja pension nii suur enam-vähem ongi.

minu emal on pension 700€ ja ta on terve elu pigem madalapalgaline olnud.

Sinu ema oli ilmselt lapsena Siberis.

Või oli riigi palgal ja saab 50 protsenti lisa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa saab ligi 700 pensioni – ta jäi pensionile paar aastat peale seda, kui muudeti süsteem ära, lisaks on pikk staaž ja saab 4 lapse eest lisa (ema on surnud). Siberis ei ole käinud, aga töötas 18-71 (ülikool läks ka sisse).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa saab ligi 700 pensioni – ta jäi pensionile paar aastat peale seda, kui muudeti süsteem ära, lisaks on pikk staaž ja saab 4 lapse eest lisa (ema on surnud). Siberis ei ole käinud, aga töötas 18-71 (ülikool läks ka sisse).

just siin üks võimalik konks ongi, et enne 1998 aastat palga suurus-väiksus arvesse ei lähe. loevad ainult tööaastad. kõikidel ühte moodi.
alates 1999 aastast arvestatakse ka makstud sotsiaalmaksu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 17:56; 10.02 11:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keskmine pension maksuvabaks