Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme operatsioon

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kilpnäärme operatsioon

Postitas:
Kägu

Tere! Mul on kilpnäärme alatalitlus (diagnoositud 4 aastat tagasi, praegu võtan 100 mg L-Tyroxini iga päev), samuti kilpnäärmes suured sõlmed (suurim 5 cm) ja tsüstid, kaelal suur mügar näha, segab neelamist, kurgus on surve ja valu jne. Pikka aega olen seda üritanud vaikselt taluda ja oma igapäeva elu osana näha, iga poole aasta tagant on seni tehtud biopsia ja ultraheli, aga nüüd on asi nii kaugel, et ees on ootamas kilpnäärme eemaldamine. Seoses sellega sooviksin lugeda teiste inimeste kogemust, kel kilpnääre on eemaldatud, kas siis sõlmede või muul põhjusel. Kuidas operatsioon kulges, kui pikk oli taastumine, kuidas see on mõjutanud edasist tervist jne. Oleksin väga tänulik, kui oma kogemust jagasite.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lähen ka varsti opile, aga siis eemaldatakse vaid üks sagar ja uuritakse, kas oleks põhjust ka teine välja võtta. Mul kilpnäärmega muid probleeme ei ole (ptüi-ptüi-ptüi), aga sõlmed on mulgi probleemiks. Peamine sõlm on küll väiksem kui Sul, aga pärast biopsia tulemusi soovitas kirurg ikka tungivalt vähemalt poolgi eemaldada. Minu op on planeeritud paari nädala pärast, nii et varsti võin siin teemas oma esmaseid muljeid jagada. Kui Sul, teemaalgataja, on juhuslikult op varem kui mul, siis huviga loeksin Sinu vastuseid samadele küsimustele. Loodame parimat muidugi🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lähen ka varsti opile, aga siis eemaldatakse vaid üks sagar ja uuritakse, kas oleks põhjust ka teine välja võtta. Mul kilpnäärmega muid probleeme ei ole (ptüi-ptüi-ptüi), aga sõlmed on mulgi probleemiks. Peamine sõlm on küll väiksem kui Sul, aga pärast biopsia tulemusi soovitas kirurg ikka tungivalt vähemalt poolgi eemaldada. Minu op on planeeritud paari nädala pärast, nii et varsti võin siin teemas oma esmaseid muljeid jagada. Kui Sul, teemaalgataja, on juhuslikult op varem kui mul, siis huviga loeksin Sinu vastuseid samadele küsimustele. Loodame parimat muidugi🙂

Mul on opini veel mitu kuud. Kus haiglas sul op tulemas on?

Mul endal vaikselt muudkui koguneb uusi küsimusi, näiteks, et kui määratakse asendusravi (ma juba võtan L-Tyroxini, siis ilmselt doos veel suureneb), siis kõiki neid hormoone, mida kilpnääre toodab, see ju ei asenda, et mis saab ülejäänutest. Lugesin, et edaspidi siis tuleb hakata jälgima ka kaltsiumi jmt, päris mitu asja võib paigast minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul seda oppi pole tehtud, mis teemaalgajat ees ootab.
Aga minul oli aastat 10 tagasi kiiritusega op. Kuna mul nääre oli suurenenud, siis tuli radioaktiivset joodi sisse võtta. Pärast seda võtan L-tyroxini iga päev 125.
Ma ei oska öelda kõrvalnähte, sest vanust üksjagu ja ei oska öelda, mis näärme puudusest tingitud, mis ealised iseärasused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on opini veel mitu kuud. Kus haiglas sul op tulemas on?

PERHis

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tehtud nüüd. Operatsiooni kulgemise kohta ei oska midagi öelda, ise “magasin”, aga kirurg ütles, et kõik läks hästi. Lõigati reede hommikul, mitu tundi pärast ärkamist lamasin lihtsalt ühes asendis voodis, sest väga ebamugav oli olla ja püsti tõusmine oli mu jaoks sel hetkel täiesti ei-ei. Samal õhtul lubas arst juba koju minna, aga ma kasutasin võimalust ikkagi ööseks haiglasse jääda, sest noh, mul oli üsna valus püsti saada. Järgmisel hommikul pakkisin oma kompsud kokku ja tulin koju.

Laupäev-pühapäev ei olnud väga meeldivad päevad. Ma läksin opile kerge köha ja nohuga ning pärast oppi oli köhimine õudukas. Samuti pea liikuvus oli väga piiratud. Oli selline tunne, et pead ei saagi enam täiesti püsti panna. Ma tegin siin juba nalju ka teemal, et tavaliselt on samade probleemidega patsiendid vanemad ja arst on harjunud, et võib väikese neck-lifti sama opi käigus ära teha😅. Pühapäeva õhtul suutsin ka külje peal lamamiseks enam-vähem mugava asendi leida.

Eile (esmaspäeval) ja täna on juba märgatavalt parem. Valu pole iseenesest probleemiks (täna nt ainult ühe ibumetin 400mg võtnud ja ei tunne hetkel vajadust rohkem võtta), aga just see küsimus, et kuidas nüüd kaelalihaseid jälle õigesti kasutada.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme operatsioon