Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme operatsioon

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kilpnäärme operatsioon

Postitas:

Tere! Mul on kilpnäärme alatalitlus (diagnoositud 4 aastat tagasi, praegu võtan 100 mg L-Tyroxini iga päev), samuti kilpnäärmes suured sõlmed (suurim 5 cm) ja tsüstid, kaelal suur mügar näha, segab neelamist, kurgus on surve ja valu jne. Pikka aega olen seda üritanud vaikselt taluda ja oma igapäeva elu osana näha, iga poole aasta tagant on seni tehtud biopsia ja ultraheli, aga nüüd on asi nii kaugel, et ees on ootamas kilpnäärme eemaldamine. Seoses sellega sooviksin lugeda teiste inimeste kogemust, kel kilpnääre on eemaldatud, kas siis sõlmede või muul põhjusel. Kuidas operatsioon kulges, kui pikk oli taastumine, kuidas see on mõjutanud edasist tervist jne. Oleksin väga tänulik, kui oma kogemust jagasite.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen ka varsti opile, aga siis eemaldatakse vaid üks sagar ja uuritakse, kas oleks põhjust ka teine välja võtta. Mul kilpnäärmega muid probleeme ei ole (ptüi-ptüi-ptüi), aga sõlmed on mulgi probleemiks. Peamine sõlm on küll väiksem kui Sul, aga pärast biopsia tulemusi soovitas kirurg ikka tungivalt vähemalt poolgi eemaldada. Minu op on planeeritud paari nädala pärast, nii et varsti võin siin teemas oma esmaseid muljeid jagada. Kui Sul, teemaalgataja, on juhuslikult op varem kui mul, siis huviga loeksin Sinu vastuseid samadele küsimustele. Loodame parimat muidugi????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 22:29; 05.11 16:04; 19.11 19:12; 06.12 00:40; 26.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen ka varsti opile, aga siis eemaldatakse vaid üks sagar ja uuritakse, kas oleks põhjust ka teine välja võtta. Mul kilpnäärmega muid probleeme ei ole (ptüi-ptüi-ptüi), aga sõlmed on mulgi probleemiks. Peamine sõlm on küll väiksem kui Sul, aga pärast biopsia tulemusi soovitas kirurg ikka tungivalt vähemalt poolgi eemaldada. Minu op on planeeritud paari nädala pärast, nii et varsti võin siin teemas oma esmaseid muljeid jagada. Kui Sul, teemaalgataja, on juhuslikult op varem kui mul, siis huviga loeksin Sinu vastuseid samadele küsimustele. Loodame parimat muidugi????

Mul on opini veel mitu kuud. Kus haiglas sul op tulemas on?

Mul endal vaikselt muudkui koguneb uusi küsimusi, näiteks, et kui määratakse asendusravi (ma juba võtan L-Tyroxini, siis ilmselt doos veel suureneb), siis kõiki neid hormoone, mida kilpnääre toodab, see ju ei asenda, et mis saab ülejäänutest. Lugesin, et edaspidi siis tuleb hakata jälgima ka kaltsiumi jmt, päris mitu asja võib paigast minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seda oppi pole tehtud, mis teemaalgajat ees ootab.
Aga minul oli aastat 10 tagasi kiiritusega op. Kuna mul nääre oli suurenenud, siis tuli radioaktiivset joodi sisse võtta. Pärast seda võtan L-tyroxini iga päev 125.
Ma ei oska öelda kõrvalnähte, sest vanust üksjagu ja ei oska öelda, mis näärme puudusest tingitud, mis ealised iseärasused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on opini veel mitu kuud. Kus haiglas sul op tulemas on?

PERHis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 22:29; 05.11 16:04; 19.11 19:12; 06.12 00:40; 26.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehtud nüüd. Operatsiooni kulgemise kohta ei oska midagi öelda, ise “magasin”, aga kirurg ütles, et kõik läks hästi. Lõigati reede hommikul, mitu tundi pärast ärkamist lamasin lihtsalt ühes asendis voodis, sest väga ebamugav oli olla ja püsti tõusmine oli mu jaoks sel hetkel täiesti ei-ei. Samal õhtul lubas arst juba koju minna, aga ma kasutasin võimalust ikkagi ööseks haiglasse jääda, sest noh, mul oli üsna valus püsti saada. Järgmisel hommikul pakkisin oma kompsud kokku ja tulin koju.

Laupäev-pühapäev ei olnud väga meeldivad päevad. Ma läksin opile kerge köha ja nohuga ning pärast oppi oli köhimine õudukas. Samuti pea liikuvus oli väga piiratud. Oli selline tunne, et pead ei saagi enam täiesti püsti panna. Ma tegin siin juba nalju ka teemal, et tavaliselt on samade probleemidega patsiendid vanemad ja arst on harjunud, et võib väikese neck-lifti sama opi käigus ära teha????. Pühapäeva õhtul suutsin ka külje peal lamamiseks enam-vähem mugava asendi leida.

Eile (esmaspäeval) ja täna on juba märgatavalt parem. Valu pole iseenesest probleemiks (täna nt ainult ühe ibumetin 400mg võtnud ja ei tunne hetkel vajadust rohkem võtta), aga just see küsimus, et kuidas nüüd kaelalihaseid jälle õigesti kasutada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 22:29; 05.11 16:04; 19.11 19:12; 06.12 00:40; 26.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehtud nüüd. Operatsiooni kulgemise kohta ei oska midagi öelda, ise “magasin”, aga kirurg ütles, et kõik läks hästi. Lõigati reede hommikul, mitu tundi pärast ärkamist lamasin lihtsalt ühes asendis voodis, sest väga ebamugav oli olla ja püsti tõusmine oli mu jaoks sel hetkel täiesti ei-ei. Samal õhtul lubas arst juba koju minna, aga ma kasutasin võimalust ikkagi ööseks haiglasse jääda, sest noh, mul oli üsna valus püsti saada. Järgmisel hommikul pakkisin oma kompsud kokku ja tulin koju.

Laupäev-pühapäev ei olnud väga meeldivad päevad. Ma läksin opile kerge köha ja nohuga ning pärast oppi oli köhimine õudukas. Samuti pea liikuvus oli väga piiratud. Oli selline tunne, et pead ei saagi enam täiesti püsti panna. Ma tegin siin juba nalju ka teemal, et tavaliselt on samade probleemidega patsiendid vanemad ja arst on harjunud, et võib väikese neck-lifti sama opi käigus ära teha????. Pühapäeva õhtul suutsin ka külje peal lamamiseks enam-vähem mugava asendi leida.

Eile (esmaspäeval) ja täna on juba märgatavalt parem. Valu pole iseenesest probleemiks (täna nt ainult ühe ibumetin 400mg võtnud ja ei tunne hetkel vajadust rohkem võtta), aga just see küsimus, et kuidas nüüd kaelalihaseid jälle õigesti kasutada.

Rõõm kuulda, et hästi läks. Hoian pöialt, et edasine taastumine kiiresti kulgeks. Kui kauaks esialgu haigusleht on? Ja mis ravimidoos määrati, nüüd, kui kilpnääre on eemaldatud?

Praegu ilmselt vara küsida, aga kas tunnetus kaelas on sama, st on parem olla? Mul on suur muna kaela peal, nii et praegu on neelamisel ja niisamagi kogu aeg nagu klomp kurgus ja surub kaelale. Ise loodan, et pärast opi vähemalt sellest poomistundest saab lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehte ei võtnud, sest minu tegemiste juures selleks otseselt vajadust ei olnud. Üldiselt juba 6-7 päeva pärast oppi käisin kohtumistel ja kaks nädalat hiljem ei võtnud enam valuvaigisteid ka (kirurg kusjuures imestas, kui ütlesin, et 12 päeva pärast oppi veel valuvaigisteid võtan).

Ravimeid mulle ei määratud, sest pool kilpnääret jäi alles ja lihtsalt jälgime, kuidas see üks pool nüüd hakkama saab. Endokrinoloog on määratud kuu pärast oppi, et vaadata üle, mis organismis toimub. Üldiselt suuri muutuseid ei ole täheldanud, ainult seedimine on tibake muutunud ja lõuapiirkonnas on mõned vistrikud tekkinud, mis näitab samuti, et hormoonidega on midagi muutunud. Vahepeal oli hull väsimuseperiood ka, aga see võis olla ka millestki muust põhjustatud. Neelamise osas tundub, et on küll kuidagi vabam, aga võib-olla on lihtsalt need esimesed opijärgsed päevad liiga hästi meeles :).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 22:29; 05.11 16:04; 19.11 19:12; 06.12 00:40; 26.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
ka minul oli äsja kilpnäärme operatsioon, niiet mõtlesin oma kogemust jagada.
Kilpnääre oli väga-väga suur, sellest tulenevalt oli vaja opereerida (naistel on norm maht kuni 25 ml üks sagar, mul oli 160 vasak sagar).
Kuna tegemist oli nii suure kilpnäärmega, siis arst isegi ei ennustanud, kas eemaldatakse kogu nääre või suudab ta päästa parema sagara.
Op toimus täpselt nädal tagasi, 29.11, PERHis, opereeris dr Käis.
Operatsioon ise u 2 h, mina läksin kl 12.30 opile, jalule tõusin järgmine kord öösel nii 3 ajal, voodis lebasin ja muidugi suhtlesin lähedastega jne.
Minul oli suur hirm, et kaob hääl, kuna häälenärvid on väga lähedal ja neid ei pruugi näha olla ja kui kirurg läheb korra vastu, siis närv paralüseerub ja on oht kaotada hääl. Seega minu kõige suurem hirm ärkamissaalis oli, et kas mul hääl on. Oli! Milline kergendus! Sain narkoosist õudsa peavalu ja jah, keha tösta alguses keeruline, kuna peab ju kaela tõstma. Aga õnneks on palatistes ju pultidega vooodid, võtsingi puldi voodisse ja nii oli alguses hea tõusta. Aga see oli ka paar päeva nii, edaspidi polenud enam probleeme. Mind jäeti sisse kuni esmaspäevani, kuna mul olid dreenid sees, need võeti ära pühapäeval. Esmaspäevl käis arst, kes seletas, mis tehti: osa kilpnäärmest jäeti, see peaks tootma vajalikud hormoonid. Kõik selgus aga 2-3 jooksul, kas see osa saab hakkama. Eemaldatud kilpnääre saadetakse pataloogi juurde, pahaloomulisuse välistamiseks ja et teada saada, kas opi käigus tulid kaasa ka kõrvalkilpnäärmed, mis on olulised kaltsiumi omandamisel. See selgub ka vereproovist. Ehk siis hetkel ma ei võta hormoonravimeid, olen paarkolm kuud stand-by peal. Ootan analüüside vastuseid. Haiglast tulin ära esmaspäeval ja tööle läksin teisipäeval. Olemine oli täiesti ok ja ma ei näinud vajadust kodus passida. Füüsilisest tegevusest loomulikult hoidun hetkel (sport, raske töö), aga kõik muu on ok ja lubatud. Haav on muidugi võimas, aga see pidi ajapikku pea nähtamatuks muutuma. Ausalt öeldes pole mul selle armiga ka mingeid probleeme, nagunii kannana koguaed kaelaketti, mis selle armi ära varjab. Praegu vahetan haava peal igapeävaselt haavaplaastreid, sellised suht nähtamatud.
Igatahes minul läks kõik hästi ja minu vaevused on kadunud. Mul oli enne ikka tõsine õhupuudus ja neelamisel raskus ja üldse nööris kõri.
PERHis on nii armas õdede ja hoolduspersonal, olen neile ja doktorile tõsiselt tänulik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kõigile, kes siin oma kogemust jagasid. Mul endal on jaanuaris kirurgiaeg ja siis alles saan teada, millal op tuleb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas selles teemas vastanud operatsioonil käinutel läinud on? Ise olen ootejärjekorras, ilmselt tuleb operatsioon millalgi jaanuaris lõpupoole. Närv hakkab sisse tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain opiaja oodatust kiiremini, nii et minulgi nüüd see tehtud. Lõigati ära üks sagar. Kõige raskem oli opipäeval narkoosist ärkamine ja toibumine ning järgmine päev, siis oli valud, uimasus. Dreen oli haavas järgmise päevani, siis võeti ära.

Ees ootab nüüd uuesti endokrinoloogi juurde minek, et vaadata, kuidas L-tyroxini doosi muutma peab (kuna seda pidin võtma juba enne lõikust, siis tõenäolisest senisest ei piisa).

Ja nagu ühel eespool kirjutajal, äralõigatud osa läks halvaloomulisuse välistamiseks laborisse, vastusega läheb aega, aga loodan parimat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin hommikul haiglasse sisse, järgisel hommikul koju tagasi. Öösel anti jäätükke imeda, kodus võtsin valuvaigisteid vist esimesel päeval ainult. Hääl oli kähe ning kael ja nägu veidi paistes algul kuskil paar nädalat. Kuna laps oli väike, siis polnud aega endaga väga tegeleda ega muretseda, armiplaastreid panin, aga ei tea, kas aitas. Midagi suurt ei põdenud ega põe ka praegu. Praeguseks on arm näha õrnalt kaelal, aga kannan lühemat kaelaketti ripatsiga. Tabletti võtan igapäevaselt, aga endiselt ka väga ei põe, kui võtmine vahepeal läheb meelest. 🙂 Perearst kutsub 2x aastas vereproovi andma, seni on kõik olnud korras, kuigi vahepeal muudavad doosi veidi. Tsüstid olid, aga mitte halvaloomulised. Ära muretse üle!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin hommikul haiglasse sisse, järgisel hommikul koju tagasi. Öösel anti jäätükke imeda, kodus võtsin valuvaigisteid vist esimesel päeval ainult. Hääl oli kähe ning kael ja nägu veidi paistes algul kuskil paar nädalat. Kuna laps oli väike, siis polnud aega endaga väga tegeleda ega muretseda, armiplaastreid panin, aga ei tea, kas aitas. Midagi suurt ei põdenud ega põe ka praegu. Praeguseks on arm näha õrnalt kaelal, aga kannan lühemat kaelaketti ripatsiga. Tabletti võtan igapäevaselt, aga endiselt ka väga ei põe, kui võtmine vahepeal läheb meelest. ???? Perearst kutsub 2x aastas vereproovi andma, seni on kõik olnud korras, kuigi vahepeal muudavad doosi veidi. Tsüstid olid, aga mitte halvaloomulised. Ära muretse üle!

Mul enne alatalitluse diagnoosi ja rohu määramist oli meeletu väsimus, ei jaksanud mõni päev end liigutadagi, käed-jalad külmad, juuksed hakkasid hõrenema, nahk kuivas – sellised klassikalised sümptomid. Kui L-tyroxini võtma hakkasin, läks mõnevõrra paremaks, aga ega energiat väga palju ikka ei ole, nii et ma juba enesetunde pärast muretsen, et see veel hullemaks ei läheks nüüd.

Mul opist taastumine veel suht värske (kolm päeva möödas), praegu häirib kõige rohkem kaela ja kukla kangus ning valulikkus, neelata ka valus veel, ühte kõrva kiirgab valu, nii et võtan ikka veel valuvaigistit. Maganud olen praegu selili, ei ole julgenud külili keerata, sest siis on kaelas veel valu. Loodetavasti on järgmine nädal juba parem. Kodused asjad teen tasapisi muidugi ära, lapsed kooli-lasteaeda saadetud jne, selliseid väikseid koduseid tegemisi see kaela kangus ja valu ei sega.

Kui varem opi kohta infot otsisin, siis tundus, et ei ole kuigi palju inimesi, kel seda vaja on läinud, ei leidnud palju kommentaare, aga samas haiglas oli minuga samal ajal mitu inimest kilpnäärmeopiga, eelmise päeva opi inimesed, kes just välja said, kui mind sisse võeti. Ja siingi nüüd ikka päris mitu kommenteerijat oma kogemust jagamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edu taastumisel! 🙂 See kaela ja kukla kangus oli tõesti üks kõige ebameeldivamaid asju kogu protsessi juures.
Mul endal on praeguseks olukord selline, et kui kaelal armi poleks, siis vist isegi ei mäletaks, et pool kilpnääret puudu on. Kaebuseid ei ole ja rohtu ei pea võtma. Eemaldatud sagaralt ka midagi halba ei leitud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 22:29; 05.11 16:04; 19.11 19:12; 06.12 00:40; 26.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missugust armikreemi pärast opi kasutasite? Ma ise määrin praegu Contractubexiga, nagu arst soovitas. Pärast määrimist paneb veidi kihelema ja kipitama, võiks isegi öelda, et valutama. Soovitati päris pikalt, u 2 kuud määrida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nüüd opist mitu nädalat möödas, aga kael on endiselt valus. Mitte otseselt armikoht, vaid kogu kaela ulatuses lõua alla ja kõrvadeni välja. Kui neelatada, siis kisub nagu kogu kaela kaasa. On kellelgi sarnast asja olnud pärast kilpnäärmeoppi? Üsna ebamugav olemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.10 13:27; 03.11 13:49; 20.11 10:17; 06.12 12:31; 13.01 21:11; 22.01 13:45; 23.01 07:52; 03.02 16:39; 23.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme operatsioon