Esileht Kodunurk Kinnisvara hindamisakt ja kodulaenu võtmine maapiirkonnas

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kinnisvara hindamisakt ja kodulaenu võtmine maapiirkonnas

Postitas:

Tere

Siin on kindlasti kasutajaid, kes on ka nii-öelda maapiirkondades korteri või maja ostmiseks kodulaenu taotlenud. Ise olen hetkel selles staadiumis, et sobiv objekt on välja valitud, omanikuga kokkuleppele jõutud, pangast ka positiivne otsus just saadud, aga pole objektile hindamisakti…

Ja nüüd jäin ma mõtlema, et kuna objekt asub umbes 40 km kaugusel Tartust, võib korteri ostuhinna ja hindamisaktiga määratud summa vahele tulla päris suured käärid… Minu kahjuks muidugi!

Mõtlesingi küsida, et kuidas teistel on sellistel puhkudel läinud? Kas ostetav/müüdav kinnisvara on hinnatud palju odavamaks kui plaanitud ostu/müügi hind?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pangale iseenesest asukoht sobis? Ainuke võimalus on akt teha ja kui see tuleb väiksem, siis saad laenu vähem. Akti põhjal võid ka hinnas alla küsida kui müüja nõus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteri asukoht sobis. Kortermaja on hiljuti renoveeritud, torustikud ja elektrijuhtmed vahetatud, aga korter ise vajab veel sanitaarremonti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pandi hindamisakti täpselt see summa, mida maja müüjad küsisid. Ei hakanudki uurima pärast, kas see oli meelega niimoodi hinnatud või mitte. Üldiselt kõik asjapulgad üritasid kaasa aidata pangast laenu saamisele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan nõuannete ja arvamuste eest! Korter on ostetud, ost notariaalselt vormistatud ja remonditööd on teostamisel. Seepärast pole ka enam aega olnud Perekoolis käia 😀 😀 😀

Minul siis korteri hinnati 500 eurot odavamaks kui ostuhind ja akti lõpus siis hinnang “ümardati” ostuhinnani. Mulle nii sobis. Hindamisakt koos sõidukuludega läks maksma 190 eurot, mis oli ka veidi odavam kui ise ootasin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas enne hindamisakti pank positiivse otsuse andis? Üldiselt käib see ikka vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 23:36; 28.11 18:12; 28.11 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas enne hindamisakti pank positiivse otsuse andis? Üldiselt käib see ikka vastupidi.

Ma ei teagi, kuidas seda nimetada… Laenukomisjon? Igatahes, organisse, kes otsustab laenu andmise või mitte andmise üle lõplikult, enne ei saadetud, kui hindamisakt oli panka saadetud.

Positiivse otsuse all pidasin silmas laenuhalduri vastust mulle, et olen kodulaenu kõlbulik ja et ka suurematest linnadest väljaspool antakse eluaseme ostuks kodulaenu, ka väiksemates summade puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas enne hindamisakti pank positiivse otsuse andis? Üldiselt käib see ikka vastupidi.

Ma ei teagi, kuidas seda nimetada… Laenukomisjon? Igatahes, organisse, kes otsustab laenu andmise või mitte andmise üle lõplikult, enne ei saadetud, kui hindamisakt oli panka saadetud.

Positiivse otsuse all pidasin silmas laenuhalduri vastust mulle, et olen kodulaenu kõlbulik ja et ka suurematest linnadest väljaspool antakse eluaseme ostuks kodulaenu, ka väiksemates summade puhul.

OK. Laenuhalduri “otsus” ei pruugi midagi tähendada. Küll ja veel olnud juhtumeid, kus inimesed broneeringutasustki ilma jäänud, kuna laenuhaldur ütleb, et kindlalt saavad, aga komisjon ütleb “ei”. Endal pole laenuhaldur kunagi ilma hindamisaktita midagi öelda tahtnud, kuna niivõrd palju sõltub ka objektist. Mõnele objektile ei pruugi laenu saada näiteks seetõttu, et paberid korrast ära vms.

Palju õnne Sulle aga uue kinnisvara puhul sellegipoolest! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 23:36; 28.11 18:12; 28.11 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain sinust aru. Ma ise lisan niipalju, et objektiga seotud võimalikke “üllatusi” on raske ette näha, aga pangale esitatavaid isiklikke andmeid ei tasu “ilustada” ehk varjata finantskohustusi jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain sinust aru. Ma ise lisan niipalju, et objektiga seotud võimalikke “üllatusi” on raske ette näha, aga pangale esitatavaid isiklikke andmeid ei tasu “ilustada” ehk varjata finantskohustusi jne.

Nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 23:36; 28.11 18:12; 28.11 23:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Kinnisvara hindamisakt ja kodulaenu võtmine maapiirkonnas