Esileht Ilu ja tervis Kirjutage hambaravi hindadest

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kirjutage hambaravi hindadest

Postitas:

Mul on päris koledad hambad. Kasvavad risti rästi ja lausa 3 hammast täitsa ära lagunenud. Kindlasti on ka pisiauke hulgi, mida ise ei näegi. Mul on kogunenud ports raha- 3000€. Ja hetkel töökoht ka stabiilne, mõtlesin, et teen suure investeeringu iseendasse ja enda enesekindlusesse. Õnneks mul esihambad valged, terved. Et kohe ei karju teisele näkku augud ja puuduolevad hambad, kuid kardan alati naeratada (hehee, mulle maskiteema täitsa sobib!)- äkki keegi märkab!

 

Ja nüüd vaatan hambakliinikute hinnakirja. Lugesin hambad ka kokku ja ei saa üldse aru, kas sellest rahast piisaks?! Kas breketeid ka saaks panna? Näiteks mul on tarkusehambad ilusad- ehk annaks neid mudides breketitega tühimikke täita?

 

Rääkige palun enda edulugudest! Kuidas krokodillihammastest sai ilusa hambarivi välja võluda! Tahaks loomulikke, ilusaid, terveid hambaid. Just nimelt terveid!

+3
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kõigepealt arvan, et see on sul väga hea mõte oma hammastesse see 3000 eurot paigutada. Hinnad on erinevates kliinikutes päris erinevad, kahjuks aga ka töö kvaliteet, mistõttu on raske öelda, kus hinna-kvaliteedi suhe parim on. Päris esimese tundmatu arsti juurde kindlasti ei läheks. Üks on kindel. Enne kui breketraviga alustada, tuleb need lagunevad hambad korda teha, samuti tehakse enne hambakivi eemaldus. Alles siis saab hakata breketitele mõtlema, kui ravitööd kõik tehtud. Nn nähtamatuid breketeid selle raha eest ei saa, aga tavalisi peaks saama küll paarist tuhandest alates. Samuti saab breketravi teises pooles maksta jooksvalt ka osamaksetega. Mine julgesti ortodondi konsultatsioonile ja küsimusi hinna kohta pole vaja üldse häbeneda, võid rahulikult öelda, kui suur su eelarve on ja siis arst pakub välja variandid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et tallinnas saad sa selle raha eest nibin-nabin breketid suhu. ja koguda jõuad veel tüki raha sinna juurde, sest ortodondi juurde pääsed alles u poole aasta pärast, millest kulub breketiteni veel teist sama palju.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Breketitest ei tea, aga ühe hamba juureravi Tallinnas oli 160€. Ainult juureravi. Kroon tuleb veel eraldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkige palun enda edulugudest! Kuidas krokodillihammastest sai ilusa hambarivi välja võluda! Tahaks loomulikke, ilusaid, terveid hambaid. Just nimelt terveid!

Enne tee ikka hambad korda, siis tasub alles breketite peale mõelda. Kliinikud pakuvad ka konsultatsioone, mida teha ja mis järjekorras.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambad korda saaksid küll selle raha eest (kui just mingeid implantaate pole vaja panna), ehk siis augud parandatud, lootusetult lagunenud eemaldatud ja need, mida saab, üles ehitatud (kui neid päris hullus seisus tõesti vaid 3 tk).

Breketiravi: alguses konsultatsiooni, piltide ja raviplaani peale läks meil (Tartus) ca 100 eurot. 2 kaart kõige odavamat lahendust (mida meile ortodont soovitas, kuna olevat ravi osas paremgi, kuigi visuaalselt silmatorkavam) ca 1600 eurot. Need on need summad, mis tuleks kohe ravi alguses tasuda. Edasi on aktiveerimine jms, mille 1 kord maksab umbes kuni 100 eurot (mõnikord, kui mõnd lisaseadet vaja paigaldada, siis ehk läheb rohkem), aga see on pikema aja jooksul ja mõni kord võib tublisti alla 100 euro jääda. Ravi kestab 2-3 aastat, siis breketite äravõtmine ja reteinerite tegemine/panemine maksab jälle natuke (sadades eurodes). Kogu ravi maksab vast nii 3000 euro kanti, vähemalt ise olen sellise summaga arvestanud.

Aga enne, kui breketeid panna saab, peavad hambaaugud likvideeritud olema ja samuti korralik suuhügieen sisse juurdunud. Nii et alusta sellest ja pane ortodondile aeg. Tõenäoliselt jõuab hambad enne ära ravida kui ortodondi aeg kätte jõuab, järjekorrad on pikad…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 00:27; 27.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hammas on täitsa olematuks kaariesega läinud, siis see on väga suur terviserisk ja tuleks kindlasti välja tõmmata. Enne muidugi tasub uurida, kas ei saa seda üles ehitada, kui hambast on mingi sein veel alles, siis võib täitsa saada. Üldiselt on täidise panemine suhteliselt mõistliku hinnaga, kallid on just juureravi, breketid ja implantaadid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kanna maski, saad odavamalt läbi.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hammastele tehti pakkumine 17000 eest. Sisaldas viie hamba juureravi ümberravi ja kroone. Juureravi ümberravi ühele hambale maksis veidi üle 700 euro.
Mõtlesin vaadata ka veidi ringi enne selle pakkumise vastuvõtmist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 kaart kõige odavamat lahendust (mida meile ortopeed soovitas)

Ortopeed?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Investeeri esmalt hammaste ravisse, aga järgi hinnakirjasid, hinnakirjade erinevused võivad olla mitmekordsed, ravi kvaliteet on enamasti ühesugune, kõige odavamat ära vali, meil on mõned sosssepad kindlasti, kelle juures käia ei taheta. Hea hambaarsti järjekord on tavaliselt paar kuud. Kui teed hambaid korda, siis uuri oma hambaarstilt, et ta soovitaks sulle ortodonti, tavaliselt on neil paar tuttavat nime ja vahel saab soovitusega kiiremini järjekorda. Ortodont teeb sulle raviplaani ja saadab, seal on kirjas maksumus ja siis saad otsustada kas alustad ravi ja kas sul jätkub sellest summast.

Ilma hambaid parandamata ei pane ükski ortodont sulle breketeid ja ei tee muud ravi, alusta sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mainitakse ka puuduolevaid hambaid, siis kahtlen, kas selle eest hambaid korda saab (ja ma ei mõtle sinna hulka breketeid – need maksavad ise umbes 3000 ringi). Mine kiiremas korras hambaarstile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahel saab puuduolevad augud ortodontiaga korda. nihutatakse teisi hambaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Breketitest ei tea, aga ühe hamba juureravi Tallinnas oli 160€. Ainult juureravi. Kroon tuleb veel eraldi.

Mul ühe kunagi kehvasti tehtud juureravi ümbertegemine läks kuskil 8 kuud ja ~1000€

Aga korda tehti ja väga korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hammastele tehti pakkumine 17000 eest. Sisaldas viie hamba juureravi ümberravi ja kroone. Juureravi ümberravi ühele hambale maksis veidi üle 700 euro.

Mõtlesin vaadata ka veidi ringi enne selle pakkumise vastuvõtmist.

17000? Päriselt?

5×700=3500

üks kroon on maksimum 500

x500=2500

sain kokku 6 tonni + siis lihvimised, süstid, tihvtid jm. nipet-näpet.

Millest tuleb 17000? Ma käin ka kallis firmas Tartus ja umbes samad tööd tehtud, aga nii hullu summat küll ei küsitud.

Äkki sellele lisandus veel mingi pikem ortodontiline ravi (Invisalign kapedega korrigeerimine või Incognito breketravi). Siis ei imesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagunii maksad selle kõige eest järk-järgult ja osa kaupa. hakka lihtsalt otsast pihta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 kaart kõige odavamat lahendust (mida meile ortopeed soovitas)

Ortopeed?

Ortodont ikka. Vabandust! Ortopeed hammastega muidugi ei tegele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 00:27; 27.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muig, eriala koosolekul ajas tegelane sassi dendroloogi ja ornitoloogi, pole ime, et ortopeed ja ortodont sassi lähevad.
Kunagi esihamba kildu remontides andis tegelane garantii kuus kuud, püsib juba aastaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks regulaarselt hambaarsti juures ei käida? Ise käin vm korra aasta, kahe jooksul. Seega hambad ei jõua lagunema hakatagi, enne saavad parandatud. Nii on arved ka väiksemad. Käin ühe ja sama arsti juures juba aastaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi saad selle raha eest kindlasti korda, aga kui palju on juba iseasi.

Toon näiteks- mul tagumine hammas, mis oli korduvalt parandatud, hakkas lagunema. Oli vaja teha juureravi, siis hamba ülesehitus. Praeguseks on seesama üks hammas mulle maksma läinud umbes 900 EURi. Arst lisas ka, et see ülesehitatud hammas on ajutine lahendus, ning tuleks panna kroon kui ülejäänud suu ka korda on saanud. Kroon läheb lisaks umbes 800 vist.

Mina käin Tallinna kesklinnas ühes kliinikus – mitte kõige kallimas. Ja olen arvestanud, et üks pisiauk on umbes 80-100 EURi. Suurem auk umbes 150-200.

Minul on palju auke ning töö kestab. Arsti arvates kulub veel umbes 5000-6000. Ja see ei sisalda breketiravi – ainult hambaravi ennast.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin hambaarsti juures Raplas. Seal on hinnad normaalsed mu jaoks ( viimane kord tegin soodapesu, mis maksis alla 50€. Väikese hambaaugu parandus jääb sama hinna juurde (koos tuimestusega)).

 

Ortodondi juurde saab kiirelt Tallinnas Liimi tänaval. Suvel oli ootejärjekord 2 nädalat vaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi saad selle raha eest kindlasti korda, aga kui palju on juba iseasi. Toon näiteks- mul tagumine hammas, mis oli korduvalt parandatud, hakkas lagunema. Oli vaja teha juureravi, siis hamba ülesehitus. Praeguseks on seesama üks hammas mulle maksma läinud umbes 900 EURi. Arst lisas ka, et see ülesehitatud hammas on ajutine lahendus, ning tuleks panna kroon kui ülejäänud suu ka korda on saanud. Kroon läheb lisaks umbes 800 vist. Mina käin Tallinna kesklinnas ühes kliinikus – mitte kõige kallimas. Ja olen arvestanud, et üks pisiauk on umbes 80-100 EURi. Suurem auk umbes 150-200. Minul on palju auke ning töö kestab. Arsti arvates kulub veel umbes 5000-6000. Ja see ei sisalda breketiravi – ainult hambaravi ennast.

Käid ikka jube kallis kohas, peab ütlema. Mina kesklinna kliinikutes üldse ei käi, kus kallis rendihind paneb ravihindadele suure tüki juurde. Mul pole augu lappimine iialgi üheski kliinikus 200 eurot läinud. Juureravi lasin teha arsti juures, kes ongi sellele spetsialiseerunud, teeb mikroskoobiga ja see läks kuskil 300-400 euro vahel maksma, mitte 900.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Kirjutage hambaravi hindadest