Esileht Koolilaps kirjutuslauatool-arvutitool?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: kirjutuslauatool-arvutitool?

Postitas:

Meie esimese klassi laps on pidanud juba paar korda kodus oma kirjaharjutusi lõpetama, ja annab tunda see, et tal ei ole õige kõrgusega mugavat kirjutuslauatooli. Aga nii palju, kui ma olen poodides-internetikataloogides reguleeritava kõrgusega arvutitoole näinud, on nad praktiliselt kõik ratastega (paar ilma ratasteta varianti on olnud hirmus rohmakad). Mina ratastega tooli oma majapidamisse ei taha (no võibolla on minu kiiks, aga mulle tundub, et siis hakkab üks pidev tooliga ringisõitmine ja mis see põrandaga teeb…).
Üks lahendus on mul endal ka tegelikult juba silma jäänud: nn õmbleja tool, mis on põhimõtteliselt nagu arvutitool, aga ratasteta. Aga see on ilma käetugedeta. Ma ei kujuta ise ette, kas käetoed on algklassilapse toolile pigem vajalikud või isegi mitte.
Kas kellegi lapsel on reguleeritava kõrgusega, aga ratasteta tooli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa kardad põranda pärast, siis saab tooli alla osta põrandakaitse.

https://www.aatrium.ee/catalogsearch/result/?q=p%C3%B5randakaitse

Ratastega tool laua juures on ikkagi kõige mugavam, saab end kergemini õigesse asendisse sättida. Nii et osta see matt tooli alla ja pole vaja mati pealt kaugemale sõita, samas laua ääres saab vajadusel veidi nihkuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on käetugedega tool, siis peab see olema ju kergelt nihutatav lauast eemale ja tagasi, muudmoodi sinna käetugede vahele ju ei poe. Ilma ratasteta ta tirib seda ka mööda põrandat, neile jalaotstele ei saa korralikke pehmendusi ka alla kleepida.
Meie ostsime korraliku ratastega kontoritooli, kus endalgi oli hea istuda ja panime vaiba alla. Ei toimunud mingit sõitmist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 10:18; 13.09 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kodus hoopis istumispall. Ja rüht on 5+. Ei lõhu mööblit ka 🙂

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kodus hoopis istumispall. Ja rüht on 5+. Ei lõhu mööblit ka ????

mnjaa, esimese klassi laps, istumispall ja tavakõrgusega kirjutuslaud? kuidas see laps seal siis istub sul? kui tasakaalu hoidmiseks vaja varbad maas hoida, siis laud on nina kõrgusel. kui pall on nii suur, et seal istudes oleksid käed korralikult laual, siis ei ulatu jalad maha.

kui ratastega tooli ei taha, siis võid ju rattad alt ära võtta ja suvalised puuklotsid asemele panna, istumisosa on siis ikka korralik

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heal toolil on olemas parketirattad. Siis ei juhtu põrandaga midagi. Saab valida ka vaibarattad või kõva põranda rattad. Need spetsiaalsed põrandakaitsed on rõvedad.
On olemas ilma ratasteta variante küll ja veel, kuid need pole tavapoodises vist nii kättesaadavad. Suurel osal tootjatel on töötooli variant ka ratasteta. Seda kasutatakse küll nõupdamiste- või klienditoolina näiteks. Soovitan minna (kui elate Tallinnas) Interasse või Iskusse või kasvõi Standardisse või Thulemasse (kuigi nad väga targad töötoolide osas seal ei ole). Hinnatase on küll paljude jaoks “üle mõistuse”, aga praktikuna ütlen, et see kvaliteet on seda väärt. Hea töötool peab vastu üle 10 aasta kindlasti (tipptootjatel on garantiiaeg praegu 8-aastat). Minu kogemus on mõnede toolidega juba 20+ aastat.

Sisearhitekt

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 10:28; 13.09 13:30; 13.09 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin ka suvel tooli-Iskus ei meeldinud kvaliteet, Interas on ülikallid ja ei sobi nooremale koolieale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 11:16; 13.09 13:44; 13.09 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kodus hoopis istumispall. Ja rüht on 5+. Ei lõhu mööblit ka ????

1. klassi lapsel, kes alles õpib tähti ja numbreid korralikult kirjutama, peaks ikka stabiilne ja õigel kõrgusel istumisalus olema.
13-aastane meil samuti hakkas kasutama istumispalli, aga mitte ka kogu koolitöö tegemise ajal. Talle ei sobinud, et nt loetav tekst iga liigutuse peale kõikus silme ees, pall ju vetrub.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 10:18; 13.09 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin ka suvel tooli-Iskus ei meeldinud kvaliteet, Interas on ülikallid ja ei sobi nooremale koolieale.

Sobivad ikka – hea tool on väga reguleeritav. Mis on ülikallis? 300-400 euroseid peaks seal küll olema.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 10:28; 13.09 13:30; 13.09 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin ka suvel tooli-Iskus ei meeldinud kvaliteet, Interas on ülikallid ja ei sobi nooremale koolieale.

Sobivad ikka – hea tool on väga reguleeritav. Mis on ülikallis? 300-400 euroseid peaks seal küll olema.

Mina ei leidnud algklassilapsele sobivat. Võib-olla perioodiliselt nende kollektsioon uueneb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 11:16; 13.09 13:44; 13.09 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin ka suvel tooli-Iskus ei meeldinud kvaliteet, Interas on ülikallid ja ei sobi nooremale koolieale.

Sobivad ikka – hea tool on väga reguleeritav. Mis on ülikallis? 300-400 euroseid peaks seal küll olema.

Mina ei leidnud algklassilapsele sobivat. Võib-olla perioodiliselt nende kollektsioon uueneb?

Kui väljapaneku hulgast otsida, siis, jah, ei pruugi leida. Tuleb tellida. Tasub kuulata sealseid konsultante, äärmiselt pädevad kontorimööbli osas.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 10:28; 13.09 13:30; 13.09 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin ka suvel tooli-Iskus ei meeldinud kvaliteet, Interas on ülikallid ja ei sobi nooremale koolieale.

Sobivad ikka – hea tool on väga reguleeritav. Mis on ülikallis? 300-400 euroseid peaks seal küll olema.

Mina ei leidnud algklassilapsele sobivat. Võib-olla perioodiliselt nende kollektsioon uueneb?

Kui väljapaneku hulgast otsida, siis, jah, ei pruugi leida. Tuleb tellida. Tasub kuulata sealseid konsultante, äärmiselt pädevad kontorimööbli osas.

Minule näidati ainult salongis olevaid toole. Teenus oleneb arvatavasti ka konsultandist kelle peale satud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 11:16; 13.09 13:44; 13.09 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma sai Jyski tooli ja sobib küll. Üle tunni ei istu seal päevas keegi. Selle jaoks 300-400 eurot raisata on minu jaoks liig.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud kasutatud büroomööbli poest ja noorimal läheb juba 5.aasta selle tooliga. Asja mõte on selles et ca 40-50 euri eest saad omale korraliku tooli mille konstruktsioon korras aga riie võib olla pleekinud ja mis uuena on maksnud 300-500 euri.
Rataste all on meil tavaline porivaip.
Näiteks Apuneks ehk http://www.ladus.ee Tallinnas Tähetorni tänaval.
Teine laps oli mul “keerutaja” talle ostsin korraliku puidust klienditooli.Ilma ratasteta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on sellised toolid
https://www.ikea.lv/et/products/soogituba/toolid/soogitoolid/ingolf-lastetool-art-60353838

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps kirjutuslauatool-arvutitool?