Esileht Hobinurk Klassikasuusk

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Klassikasuusk

Postitas:

On siin mõnda suusaharrastajat, kes teaks vastata, kas on libisemise mõttes olulist vahet  määritaval suusal ja skin suusal, a la et skin suuska ei maksa ikka võtta, sest palju aeglasem?

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Juhul kui suusk vastab väga täpselt sinu kaalule siis suurt vahet ehk ei olegi. Igapäevaselt sõites on need skinid jmt rajal küll selgelt äratuntavad-tasasel ja laskumistel jäävad jalgu, tõusudest lähevad mängeldes otse üles. Kindlasti on olusid kus skinid oma raudse pidamisega ületavad tavasuuska ,  isiklikult eelistan siiski pidamist määrida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan määritavat suuska. Hooaja alguses panen pidamisteibi ja sellega kütan kogu hooaja. Kui tehnika on ok, siis läheb ka sellega jäljes kuni keskmistest tõusudest üles. Libisemist on nagunii vaja panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On vahe just laugel maal, kus sõidetakse vahelduvas tehnikas. Laskumisel ei ole vahet. Kui oled algaja, siis see vahe ei sega, ma arvan. Kui oled hea suusaga sõitnud, siis karvakas jääb sellele ikka alla. Aga samas parem sõita sellega korralikku tehnikat kui mittepidava suusaga kuidagi ukerdada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidu jah uisku suusatan oma lõbuks, aga tahaks Tartu maratoni teha, mitte teisi. Õpiks klassika stiili ära aga ongi küsimus, et mis suusad hankida selle jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui Sa täispikka (63km) Tartu Maratoni soovid läbida, siis vali igaljuhul korralik määritav suusk. Vastasel juhul võib see teekonna läbimine üsna piinarikkaks osutuda.

Määritava suusa puhul on sul võimalik ettevalmistada suusad vastavalt rajatingimustele ja temperatuurile. Kuna TM esimene pool on oluliste tõusudega, vajab see head pidamist, teine pool aga suhteliselt lauge ning vajab head libisemist. See skin-suusk annaks sulle pidamise, kuid selle arvelt kannatab libisemine, mida sul just lõpuks vaja on, kus ülakeha, käed ja vaim juba üsna väsinud on.

Ja kindlati ära unusta suusavalikul suusapainet vastavalt enda kaalule ja pikkusele, ning õigesti mõõdetud pidamisalavahemikku.

Mõnusat talve!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et alustaks ikka poolega ja sedagi avatud rajal see aasta. Ma ei usu, et 63km tahan.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alternatiiv, et unusta see TM ära ja osta vabastiili suusad. TM on emotsioonina küll vägev, aga vabastiil on sõitmise mõttes mõnusam kui klassika.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et alustaks ikka poolega ja sedagi avatud rajal see aasta. Ma ei usu, et 63km tahan.

Õige suhtumine-järgmisel aastal siis lühem maa ühisstardist ja kunagi tulevikus päris sõit 🙂

63 km jaoks võiks tänaseks  vähemalt sadakond kilomeetrit korralikus klassikatehnikas juba treenitud olla, rääkimata usinast harjutamisest jooksu-ratta jm aladel kogu aasta vältel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alternatiiv, et unusta see TM ära ja osta vabastiili suusad. TM on emotsioonina küll vägev, aga vabastiil on sõitmise mõttes mõnusam kui klassika.

:). kirjutasin ju eespool, et muidu sõidan uisustiilis oma lõbuks. Mul on olemas uisusuusad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et alustaks ikka poolega ja sedagi avatud rajal see aasta. Ma ei usu, et 63km tahan.

Õige suhtumine-järgmisel aastal siis lühem maa ühisstardist ja kunagi tulevikus päris sõit ????

63 km jaoks võiks tänaseks vähemalt sadakond kilomeetrit korralikus klassikatehnikas juba treenitud olla, rääkimata usinast harjutamisest jooksu-ratta jm aladel kogu aasta vältel.

Ei saa kurta treenimatuse üle.  🙂 Muidu olen triatlonisõber ja poolik IM on ikka tehtud ja uuelegi regatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa kurta treenimatuse üle.  ???? Muidu olen triatlonisõber ja poolik IM on ikka tehtud ja uuelegi regatud.

No siis on eeldused et asi õnnestuda võiks täitsa olemas. Kui sportlik taust on selline siis võiks skini teema jätta pühapäevasportlastele ja osta kohe korralik klassikasuusk-ükskord sa jõuad 63 km rajale nii-kui-nii 😀

TM puhul tasub silmas pidada et põhiüritusel see suusatakse, mitte ei uisutata- ehk kuipalju sulle uisutamine ka ei meeldiks-treenida tuleb ikka suusatamist (need on sisuliselt täiesti erinevad spordialad).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa kurta treenimatuse üle. ???? Muidu olen triatlonisõber ja poolik IM on ikka tehtud ja uuelegi regatud.

No siis on eeldused et asi õnnestuda võiks täitsa olemas. Kui sportlik taust on selline siis võiks skini teema jätta pühapäevasportlastele ja osta kohe korralik klassikasuusk-ükskord sa jõuad 63 km rajale nii-kui-nii ????

TM puhul tasub silmas pidada et põhiüritusel see suusatakse, mitte ei uisutata- ehk kuipalju sulle uisutamine ka ei meeldiks-treenida tuleb ikka suusatamist (need on sisuliselt täiesti erinevad spordialad).

Jah tean, see pärast võtsingi esimeseks korraks vabaraja, kus võib juhendi järgi  ka vabastiilis läbida, et ku kui klassika sammu käppa selleks ajaks ei saa, siis läheb uisusuusaga. Ma pole üle 21km varem suusatanud, 31km on ka pisut hirmus, muidugi tempo tapab, mitte vahemaa, tean, tean seda ka. Ma pelgan seda pidamise määrimise värki.

Tänu nõu andmast!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm. Vaatan, et olengi 10h suusatanud see talv. See umbes teebki 100km.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on klassikasuuski 3 erinevat paari, mida kasutan vastavalt vajadusele:

tahkemäärdesuusk (külma ilma oma), kliistrisuusk ja skin (Rossignol. Märgin selle ära, sest Rossi suusk ja Fischeri skinsuusk töötavad erinevalt. Tean mitmeid, kes ei ole Fischerit pidama saanud. Olen ise ka Fischerit proovinud ja sellega oli rohkem trikitamist)

Tartu maratonile lähen üksnes 1. või 2. variandiga. Skin on trennisuusk, et ei peaks pidamise määrimisega tegelema.

Olenevalt ilmaoludest võib skin olla väga hea suusk (nii lippe, kui pidamise poolest) ja ka väga halb. Nt külma ilmaga ei taha üldse libiseda, sõidad nagu vati sees ja pidamine naksab kinni. On vägagi ebameeldiv, kui tõukad end libisemisse ja siis vaata, et ninali ei lenda. Samuti ei taga sõltuvalt ilmast skin igakord ka pidamist. Ilmast sõltuvalt valin ka trenni tegemiseks aeg-ajalt määrdesuusa.

Lisaks on skiniga see teema, et sellel hakkab suusk pidama väikse viivitusega ehk siis mitte kohe, kui suusa maha astud. See vajab alguses ka harjumist.

Samas ei kahetse, et sai ostetud – määrimisega vaeva vähem. Saigi trennisuusaks soetatud + lisaks see, et plaan minna Islandi maratonile ning seal võib maratoniraja ulatuses väga suured temperatuuri kõikumised olla ja rajal määrimise teenust ei pakuta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen juba mitmendat korda: KlassikaKUUSK.

Hakkasin mõtlema, et milline on mitteklassikakuusk. 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei kahetse, et sai ostetud – määrimisega vaeva vähem.

Et trenniks üks kiht pidamismääret juurde lisada ei kulu enam kui 2 minutit. Ja et enamus talveolusid saaks kaetud piisab üksnes määrdekorgist, violetsest ja sinisest purgimäärdest, kogumaksumusega 15 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei kahetse, et sai ostetud – määrimisega vaeva vähem.

Et trenniks üks kiht pidamismääret juurde lisada ei kulu enam kui 2 minutit. Ja et enamus talveolusid saaks kaetud piisab üksnes määrdekorgist, violetsest ja sinisest purgimäärdest, kogumaksumusega 15 eurot.

Kas võiksid palun kopeerida lingi, mis toodet silmad pead?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt ühe suvalise firma ja poe näitel , kõigil tootjatel on see jaotus enam-vähem samasugune, selline enim  ette tulevaid olusid kattev pidamismäärete stardikomplekt.

https://www.nevene.ee/toode/122-rex-lilla-0-2c/

https://www.nevene.ee/toode/115-rex-sinine-2-8c/

https://www.nevene.ee/toode/612-rex-sunteetiline-kork/

https://www.nevene.ee/toode/210-rex-punane-kliister/

https://www.nevene.ee/koik-suusamaarimisest/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Täitsa põnev maailm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahe on suurim vist siis kui on sula ilm nagu eelmine aasta Tartu Maratonil, kui maratoni päeva hommikul tuli peale kuu pikkust külma + kraadid ning mitte kellelgi ei pidanud, peale nende kel karvased suusad.

Mulle pandi alla miski kliister aga sellega erilist pidamist polnud ning rajal muud inimesed kes olid lasknud proffidel panna olid ka hädas, kas ei pidanud või kleepus lumi alla kinni. Mõni üksik oli õnneseen ning pidamine õnnestus ja tõusudel sai teistest mööda jalutada.

Loodan, et sel aastal sula ei tule, see oleks õudus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minu kaalule ja pikkusele tavasuuska polnud, siis võtsin ikkagi karvasuusad. Võiste metsa küngastest saab ludinal soonte sees üles, laskumisel pole tõesti nii kärme kui mu uisussuusad aga pole viga, kus mul kiiret ja Jõulumäe künka laskumiselt jõuab laskumise lõpus olevast tõusust kenasti üles välja. Olen praegu täiesti rahul veel. Esimesed 15km õnnelikult läbitud. Suusatreenes kommenteeris, et algajale harrastajale  on see vägagi mõistlik. Vaatan uuel hooajal, et ehk saan õigel ajal päris suusale ka pihta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Hobinurk Klassikasuusk