Esileht Kodunurk Kodu kujundamine

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kodu kujundamine

Postitas:
Kägu

Mis on teie põhitõed oma kodu sisekujundamisel? Näiteks, mitu erinevat põhitooni on teie kodus? Kas toote värvi pigem värviliste seintega või mööbliga? Mida silmas pidada, et kodu ei läheks liiga kirjuks?

Minu kodus on praegu põhitooniks palju valget ja halli, natuke musta. Ma olen praegu väga segaduses, kas siia kõrvale sobiks veidi ka pruuni/pronksikarva tooni? Näiteks koridori porimati valiksin pruuni ja sinna juurde riiulile tumepruuni/pronksikarva korvikesed. Või peaks olema ikka must? Must porimatt mul praegu on ja sealt paistab iga liivatera välja.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on peamiselt valged seinad. Mööblis hall-valge ja puit. Põrandad soe puit, töötasapinna jmt samuti puitu sisse toodud. Detailid mustad ja kuldsed.
Pruunid toonid võivad liiga poriseks minna, aga pruunides toonides naturaalsed ajad (puit, punutud korvid, rotang jne) soojendavad seda palletti.
Värvi toovad rohelised lilled ja muu elu-olu pisi asjad, mida kerge muuta – pleedid, kardinad, padjakatted, vaasid jne.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pinteresti soovitan lehitseda, seal palju inspiratsiooni, mille järgi teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul puudub selline tervet kodu läbiv värviteema. Lastetoad on ikka laste eelistuste järgi. Magamistuba on mulle alati meeldinud pehmetes pruunikates-beežides jm soojades toonides. Ülisteriilsus ei meeldi.

Kas värv on seintel või mööblil – kuidas kujundades parasjagu meeldib. Korteris elades oli nö värv seintel. Nüüd majas pigem vastupidi – elutoa seinad tagasihoidlikud ja värvi toon tekstiiliga – kardinad, paar diivanipatja, lillepotid. Diivan-tugitoolid on praktiliselt pruunid.

Köögis on värv tööpinna taga, ülejäänud köök neutraalne.

Tegelikult plaanin elutoa värskendust ning soovin just seina -mitte just väga erksaks, aga veidi ikka uhkemat tapeeti ning siis kardinad tagasihoidlikuks. Ülejäänud osas nagulillepotid jmt jääks ikka samaks. Vaipa laste tõttu pole, aga võiks olla – kas värvitoov või neutraalne, sõltub juba, kuidas seinad-kardinad-diivan jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil on seinad elevandiluust hallini, põrandal tammeparkett, avatud köök valge. Mööbel heledamad puidud.

Värv tuleb vaipadest – armastan pakse idamaiseid värvilisi vaipu, ja patjadest-pleedidest taimedest ning lõikelilledest. Veidi on ka tapeeti, aga pigem sellistes kohtades mis esmapilgul varjatud.

Köögis palju lahtiseid riiuleid, seal ka natuke värvi nõudel näha.

Teemaalgatuse variant pruuni porimatt (pigem musta-hallikirju) ja pronksikarva korvikesed (ei taha mingeid korvikesi)  mulle isiklikult kindlasti ei meeldiks. Aga kui endale meeldib, siis lase käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teie põhitõed oma kodu sisekujundamisel? Näiteks, mitu erinevat põhitooni on teie kodus? Kas toote värvi pigem värviliste seintega või mööbliga? Mida silmas pidada, et kodu ei läheks liiga kirjuks?

Ma arvan, et peamine ongi enda jaoks välja mõelda need toonid, mida oma kodus näha tahad ja siis vastavalt neile asju soetada. Musta ja valget ma toonide alla ei loeks, toonid võiks olla neile lisaks. Minul on need hall ja pruun erinevates toonides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldmulje hele, sest suured aknad, aga värve on ka, laste- ja elutoas erksamaid, magamistoas õrnemaid. Liiga kirjut ei taha, toon-toonis ka mitte – 2-3 üksteisest selgelt eristuvat põhitooni toa kohta. Mustreid mõõdetult, praegu on neid ühes suures toas tekstiilidel ja teises efektseinal, väiksemates ei ole. Mööblitoon ruumis kas läbiv või eklektiline, mitte enam-vähem sarnane, aga siiski erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valdavalt tumedad toonid, kontrastiks hall ja valge. Industriaal – massiivsed detailid, veetorudest isetehtud mööbel jmt. Üldiselt olen aga väga kehva sisekujundaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teie põhitõed oma kodu sisekujundamisel? Näiteks, mitu erinevat põhitooni on teie kodus? Kas toote värvi pigem värviliste seintega või mööbliga? Mida silmas pidada, et kodu ei läheks liiga kirjuks?

Minu kodus on praegu põhitooniks palju valget ja halli, natuke musta. Ma olen praegu väga segaduses, kas siia kõrvale sobiks veidi ka pruuni/pronksikarva tooni? Näiteks koridori porimati valiksin pruuni ja sinna juurde riiulile tumepruuni/pronksikarva korvikesed. Või peaks olema ikka must? Must porimatt mul praegu on ja sealt paistab iga liivatera välja.

Mul on ka põhitoonid valge, hall ja must. Pruun ja beezh sobivad sinna juurde väga hästi. Meil on näiteks elutoas mööbel valge + hele puit, diivanid ja kardinad helehallid, põrand hele puit. Dekoratsioonielementides on aga lisaks heledale puidule ka musta. Ja nüüd ostsin diivaile helepruunid padjad – väga kena on. Samuti kasuta vahel laual vahel just helepruune taldrikualuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teie põhitõed oma kodu sisekujundamisel? Näiteks, mitu erinevat põhitooni on teie kodus? Kas toote värvi pigem värviliste seintega või mööbliga? Mida silmas pidada, et kodu ei läheks liiga kirjuks?

Minu kodus on praegu põhitooniks palju valget ja halli, natuke musta. Ma olen praegu väga segaduses, kas siia kõrvale sobiks veidi ka pruuni/pronksikarva tooni? Näiteks koridori porimati valiksin pruuni ja sinna juurde riiulile tumepruuni/pronksikarva korvikesed. Või peaks olema ikka must? Must porimatt mul praegu on ja sealt paistab iga liivatera välja.

Kui su eesmärk just Kauni kodu konkursil osalemine pole, siis osta täpselt seda värvi vaip ja korvid nagu sulle meeldivad. See on sinu kodu ja sina elad seal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen nö. mässaja, kes ei nõustu ainult valge/halli/musta/pruuniga. Seega on mul värvilised seinad. Aga heledat värvi. Magamistoa seinte värv on näiteks hele sinakakashall. Et liiga kirjuks ei läheks, valisin kardinateks kanga, milles kordub sama sinakashall.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magamistoa seinte värv on näiteks hele sinakakashall. Et liiga kirjuks ei läheks, valisin kardinateks kanga, milles kordub sama sinakashall.

See on ikka tõsiselt mässumeelne valik.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magamistoa seinte värv on näiteks hele sinakakashall. Et liiga kirjuks ei läheks, valisin kardinateks kanga, milles kordub sama sinakashall.

See on ikka tõsiselt mässumeelne valik.

Ma ka minestasin, et nii mässumeelne.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka minestasin, et nii mässumeelne.

Oli kohe tõsine oht veel liiga kirjuks minna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on vanillivärvi seinad ja pruunid puidust uksed, ongi selline kollakas-pruunikas kõik.

Aga mul tuli korvikestega meelde, et kui sul on mingi asi kollakas-helepruun näiteks, siis ära osta sinna hallikas- või punakas-helepruune korvikesi – osta tumepruun või erekollane vms. Meil on punakaspruunid köögitoolid suurtele ja kollakaspruunid lastetoolid ja see torkab minu meelest kohutavalt silma, erinevalt helepruuni kattega riiulis olevast ühest tumepruunist ja ühest kollakasvalgest korvist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodu on heledates ja värsketes toonides. Seinad on kreemikas-valged, põrandad valge õlivahaga tammeparkett, mööbel on igal pool valge va elutoas on kapp valgemaks toonitud tamm. Igas toas on üks kontrastem sein ja kardinad, padjad jms, mis annavad värvi. Elutoas eukalüptirohelise ja halli kombinatsioon. Magamistuba sini-valge. Värvid on üsna julged, aga samas ka mahedad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa sellest ei kirjuta kuidas sulle meeldib ujuda ja päevitada seal kus kedagi teist ei ole? Sa ju ise oma peaga leiutasid selle liigutuse?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa sellest ei kirjuta kuidas sulle meeldib ujuda ja päevitada seal kus kedagi teist ei ole? Sa ju ise oma peaga leiutasid selle liigutuse?

Ah?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme tooni sinine, betoon ja metall (ehk hall) ja oranž. Pruunid-beežid on nn vanainimeste värvid, neid toone ei talu mujal kui looduses. Valge on igav ja liiga levinud, must sünge ja iga määrdumine paistab välja.
Teised värvid on toredad, ainult et mitte minu kodus.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pean üles tunnistama, et mul kodukujundamise põhitõed puuduvad. Ei oska tõesti midagi välja tuua. Kõik sõltub ruumist ja kontekstist. Olen sisearhitekt.

Aga kui mõeldakse, et milliseid kujundamise põhimõtteid omas kodus kasutatakse, siis on muidugi teine asi. Ma püüan hästi lihtsana oma ruumi hoida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magamistoa seinte värv on näiteks hele sinakakashall. Et liiga kirjuks ei läheks, valisin kardinateks kanga, milles kordub sama sinakashall.

See on ikka tõsiselt mässumeelne valik.

Mulle endale küll tundub, et tänapäeval inimene, kes kõik 4 seina magamistoas värvilise tapeediga katab ning köögis kõik 4 seina ära värvib (ja mitte valge, hall või beež), on juba suur mässaja…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas, aga mul ema lubas teismelisena terves korteris värvidega mängida. Kõik tapeedid ka minu valityd. Elutoatapeet on küll täiesti mööda, aga seal on niigi täelik kaos-kakofoonia.

Oma toas nt on sisseehitatud kapp karmiinpunane.

Lõpuks tapeetis ema esiku lihtsalt roosaks. Vannituba helesinine, köök helekollane, minu tuba helelilla. Jee.

Oma kodus on kõik elevandiluu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris palju on puitu, sest vana talumaja. Oliivirohekat eri toonides, beežikat, köögis taimemustriline tapeet. Laste toad on laste endi valitud värvides – suuremal hallikassinine, väiksemal meekollakas, mööbel mõlemal puit ja valge. Ma ei põe ega mõtle liiga läbi kõike, ostan seda, mis ilus ja õdus tundub parasjagu ja oluline, et ise end oma kodus hästi tunneksime. Liiga kirju mulle ei meeldi, aga steriilne stiil sobiks meie perele veelgi vähem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka minestasin, et nii mässumeelne.

????????????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üldse kodu väga kirju.. elutoas on 2 seina erkoranzid ja ülejäänud seinad beezid, aga selline tumedam tummine beez. Köök on elutoaga kokku ehitatud, selle seinad on samuti beezid. Diivan on pruunikas. Mööbel on tamm. Kardinad on helehallid.

Magamistoa üks sein on “teal” värvi (sinakas-rohekas), teises seinas hele lehtedega tapeet, voodi on must. Esikus valge-hall puudega tapeet. Igasugused pisiasjad ja detailid meeldivad selle koosluse juures elutoas must ja kuldne. Valgete või heledat värvi seintega elamine mulle ei meeldi, värvid on minu teema.

Laps valis oma tuppa ise seintele värvid- üks sein erk kollane ja teine erk oranž. Ma ise poleks sinna selliseid värve valinud, aga see oli tema soov. Mööbel jms on tema toas hall või valge.

Tundub päris kirju elamine teiste kodudega võrreldes, aga tegelikult endale ei tundu, vastupidi, soe ja hubane olek on. Julge värvivalik on küll, eriti elutoas see erkoranz sein, aga minu koju sobib. Hirm oli küll, kui värvipott sai avatud ja nägin, kui erk see oranz potis oli 😀 õnneks seinas ei jäänud karjuma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kodu on täiesti kujundamata, õigemini on kodu välja kujunenud olenevalt rahalistest võimalustest, hetketujudest ja -viitsimisest ning pereliikmete personaalsetest soovidest ja koduloomade vajadustest.

Paljude jaoks tundub meie kodu kindlasti vanamoodne, maitsetu ja täiesti stiilitu, aga õnneks puudub mul vajadus vaevata pead teemadel a`la koridori porimati värviga kokkusobivad riiulikorvikesed jms:)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Kodu kujundamine