Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kodukontor

Tere!

Kuidas te korraldate kodukontorit laste kõrvalt? Meil on võimalik õnneks kodukontorit kasutada ja väikeste laste emana kasutan ma seda võimalust nohuste-köhaste lastega kodus olles. Aga on ikka jube väsitav. Kui töövabadel päevadel saad keskenduda lapse muredele ja tegemistele, siis laste kõrvalt tööd tehes tuleb siia juurde mahutada ka tööülesanded. Ehk siis selle kaheksa tunni sisse tuleb mahutada tööülesanded, laste vajaduste rahuldamine, söögi tegemine/soojendamine ning söömine. Juhe jookseb ikka kord tunnis päris tõsiselt kokku. Õhtuks oled omadega täiesti läbi ja siis vaatab vesiste silmadega mees otsa ja ootab oma tähelepanu.

Kuidas teil on kodukontoris töötamine korraldatud? Igasugused head nipid on teretulnud (kahjuks pehmete seintega lukustatavat tuba, kuhu lapsed vahepeal omaette panna, ei ole võimalik tekitada :P).

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 13:22; 18.02 17:51; 19.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötan õhtul kauem kuni asjad tehtud saavad.
päeval jagan tähelepanu haige lapse ja töö vahel, õhtul teen töö lõpuni, sest mees hoiab last.
kui sina pead haige lapsega päeval koju jääma on ainult loogiline, et õhul ei pea mees sulle mitte vesiste silmadega otsa vaatama ja meelelahutust nõudma, vaid võtma lapse enda vastutusele.
kui töö kannatab ainult õhtul tegemist siis vahel hoian päeval ainult last ja tööga ei tegele, va ajal kui ta magab, ja teen kogu töö õhtul kui mees on kodus.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis selle kaheksa tunni sisse tuleb mahutada tööülesanded, laste vajaduste rahuldamine, söögi tegemine/soojendamine ning söömine.

Kas su tööandja ka teab, et sinu tõlgendus kodus töötamisest on selline?
Kui tööandja võimaldab kodus töötamist, siis ta eeldab seejuures ikka ju töötegemist. Sinu laste vajadused ja söögitegemine paraku on küll sinu mured, mida peaks tegema tööaja väliselt (või siis tõesti teed osa tööd nende 8 tunni väliselt)
Kui ikka hakkama ei saa, siis tuleb ikkagi haigusleht võtta, olgugi et kodukontoris töötamist võimaldatakse. Poole tööajast lastega tegelemist ei ole ju seejuures silmas peetud.

Üks, mida ise osalt kodus töötava emana olen tahtnud soovitada vastaspoolele, kellele helistades teiselt poolt laste kisa on kuulda – müra summutava mikrofoniga peakomplekt telefoniga rääkimiseks is a must väikeste laste kõrvalt kodus töötamisel (kui töö eeldab ka telefonisuhtlust). Niimoodi võib kõrval kasvõi sõda käia, aga vastaspool ei saa sellest midagi teada.

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:17; 18.02 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust teemaalgataja aga nii saamatu ikka annab olla. Mees muidugi veel hullem

Ise töötan kogu aeg 2-3 päeva nädalas kodukontoris (kokku töökoormus 0,8). Lapsed on hetkel koolieelik ja üheksane aga selline elukorraldus on meil juba mitu aastat olnud. Väiksem laps saab ise valida, kas soovib lasteaeda minna või minuga koju jääda aga eelneval õhtul alati paneme plaani paika. Ütlen talle kas ja kui palju mul on plaanis tööd teha. Kui otsustab koju jääda, siis teab, et peab ise enda lõbustamisega hakkama saama. Iga paari tunni tagant teen temaga midagi nt 0,5h ja koos teeme pikema lõuna.

Kui aga tõesti haige või muul põhjusel väga tööd teha ei saa, siis loomulikult mees tegeleb õhtul lastega ning ma teen tööd. See ju kogu pere huvides. 17-21 on lausa neli tundi rahulikku tööaega.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul lapsed pisikesed olid, tegin koguaeg kodukontoris tööd. Haiged nad õnneks pm üldse polnud, seega virila lapsega samal ajal töötama ei pidanud. Tegin palju hilisõhtutel ja ka öösel tööd, selline rütm mulle sobis. Päevasel ajal käis lapsi lõbustamas ka lapsehoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ehk siis selle kaheksa tunni sisse tuleb mahutada tööülesanded, laste vajaduste rahuldamine, söögi tegemine/soojendamine ning söömine.

Kas su tööandja ka teab, et sinu tõlgendus kodus töötamisest on selline?

Kui tööandja võimaldab kodus töötamist, siis ta eeldab seejuures ikka ju töötegemist. Sinu laste vajadused ja söögitegemine paraku on küll sinu mured, mida peaks tegema tööaja väliselt (või siis tõesti teed osa tööd nende 8 tunni väliselt)

Kui ikka hakkama ei saa, siis tuleb ikkagi haigusleht võtta, olgugi et kodukontoris töötamist võimaldatakse. Poole tööajast lastega tegelemist ei ole ju seejuures silmas peetud.

Üks, mida ise osalt kodus töötava emana olen tahtnud soovitada vastaspoolele, kellele helistades teiselt poolt laste kisa on kuulda – müra summutava mikrofoniga peakomplekt telefoniga rääkimiseks is a must väikeste laste kõrvalt kodus töötamisel (kui töö eeldab ka telefonisuhtlust). Niimoodi võib kõrval kasvõi sõda käia, aga vastaspool ei saa sellest midagi teada.

Kas sa tööl istud 8h järjest arvuti taga? Pean tunnistama, et ma ikka käin tööl wcs ja on õudust, kolleegid tulevad ka veel jutustama. Teinekord läheb selleks lausa pool h. Ja avatud kontoris on töökatkestajaid küll ja veel. Nii et isegi, kui olen saamatult oma lastega kodukontoris, olen seal efektiivsem, kui ülerahvastatud päeval kontoris.

+9
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 13:22; 18.02 17:51; 19.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et isegi, kui olen saamatult oma lastega kodukontoris, olen seal efektiivsem, kui ülerahvastatud päeval kontoris.

Siis ei ole ju üldse probleemi?
Aga usun, et said tegelikult pointist aru.
Kui 8 tunni jooksul laste kõrvalt ei suuda vajalikku tehtud saada, teed ülejäänud ajal.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:17; 18.02 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olukorra kodukontoris lahendanud niimoodi, et kui mul on mingi asi vaja kiiresti valmis saada, siis selleks ajaks on mul inimene, kes last hoiab. Mõnikord on käinud meil kodus, teinekord saadan lapse kodust ära.

Osa tööst on selline, et üldse ei häiri, kui laps katkestab, aga osa asju on sellised, et vajan rahu ja vaikust.

Aga olgu veel öeldud, et ma päris kontoris tööl ei käigi, mul ongi kogu töö kodukontoris, sest olen väikeettevõtja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul kodukontoris korra tunnis juhe kokku jookseb, nagu kirjutasid, siis ma soovitaks hooldusleht võtta.
Meil on ka lubatud võimalusel ja vajadusel kodukontoris töötada, samas eeldatakse, et see on vabatahtlik. Keegi ei sunni kodukontoris tööd tegema. Kui lapsed on nii haiged, et nende kõrvalt tööd teha ei saa, siis võtad loomulikult hoolduslehe. Kui ise oled nii haige, et tööd teha ei suuda, võtad haiguslehe. Lähetusi ja kõiki vajalikke koosolekuid kodukontorist teha ei saa, seega võtad ka siis hooldus- või haiguslehe.
Kui suudad oma töö- ja koduelu kodukontoris ühildada ning veel nii, et tööpanus kvaliteedilt ei kannata, võid seda teha. Meil kaasneb kohustus vastata meilidele, suunata lauatelefon mobiilile, korraldada endale juurdepääs vajalikele infosüsteemidele jne. Kellaga keegi kõrval ei seisa, seega saab ka nii enne kui peale ametlikku tööaega töötada.
Meil on küll inimesed rahul selle võimalusega. Neid, kes hooldus- ja haiguslehte kasutavad, on samuti, seega ei võeta kodus töötamist kohustusena. Inimesed saavad ise aru, millal on võimalik kodus töötada ja millal mitte.

Teine võimalus on ka ametlik töökoormuse vähendamine.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 19:28; 19.02 20:38; 19.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan küsimusest täiesti aru, üldiselt sellisel juhul eeldaks kodukontor siiski eraldi ruumi, kus saaks ka ukse kinni tõmmata. Lisaks oled kodukontoris ka tavaliselt oma aja peremees ja saad seega teha pause, tõsta asju ringi jms.

Kuna suur osa firmadest kasutab ikka veel avatud kontoreid, siis tegelikult tõepoolest sul söögitegemine, laste hoidmine ja selle kõrvale veidi töö tegemine, on kordades nagunii efektiivsem kui avatud kontoris seda teha. Ei maksa ju üle ka pingutada.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks palju sõltub lapsest. Mina teen tihti kodukontorit, kuud lapsi jätan ehk kord kuus koju, kui just haiged pole. Just stresdi tõttu, mis kaasneb. Ja mitte niivõrd toidutegemise vmt tõttu, vaid laste omavaheline kraaklemine ????

Lisaks ei taha nad väga omaette hoovis mängida, mis tähendab, et nad ei saa õue. Minul aga selleks aega pole. Üritan neid harjutada ka omaette õues olema. Jama on see, et kodus nad ka ei maga päeval ja ainult vinguvad, millal puhkeaeg läbi saab… Söögitegemine on köömen, sest ise tahan ju ka süüa

Üle ühe päeva ma lastega kodus ei tööta, siis juba hooldusleht, sest enda närvid ka kallid ???? Õnneks mul lapsed harva haiged.

Lapsed 3 ja 5, parajad marakratid mõlemad ????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:51; 19.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohjah, ja siis imestatakse, miks tööandjad eelistavad mehi ja neile rohkem maksavad, kuna naised pläkutavad pool tundi kohvitades kolleegidega töö ajast ning kodukontoris kantseldavad lapsi, mitte ei tee tööd…

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te korraldate kodukontorit laste kõrvalt? Meil on võimalik õnneks kodukontorit kasutada ja väikeste laste emana kasutan ma seda võimalust nohuste-köhaste lastega kodus olles. Aga on ikka jube väsitav. Kui töövabadel päevadel saad keskenduda lapse muredele ja tegemistele, siis laste kõrvalt tööd tehes tuleb siia juurde mahutada ka tööülesanded. Ehk siis selle kaheksa tunni sisse tuleb mahutada tööülesanded, laste vajaduste rahuldamine, söögi tegemine/soojendamine ning söömine. Juhe jookseb ikka kord tunnis päris tõsiselt kokku. Õhtuks oled omadega täiesti läbi ja siis vaatab vesiste silmadega mees otsa ja ootab oma tähelepanu.

Väikeste haigetelaste kõrvalt tööd tehes ongi olukord selline. Aga mina ei tööta sel juhul 8 tundi järjest nagu tööl, vaid 8 tundi vastavalt võimalusele ja mingit vesiste silmadega meest mulle otsa vaatamas ei ole. Pigem vaatab ta õhtul lapsi ja ma saan oma päeval tegemata jäänud tööülesandeid lõpetada.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul kasutan teleka abi päevas paar tundi, paar tundi saab laps ka ise mängitud. Ülejäänud töötamise aja lükkan õhtusse, kui mees ka kodus ja tema siis tegeleb lastega ja teeb süüa. Mingit arusaamatut vesiste vasikasilmadega vahtimist ei toimu.

Seda siis sel juhul, kui vanavanemad last hoida ei saa.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohjah, ja siis imestatakse, miks tööandjad eelistavad mehi ja neile rohkem maksavad, kuna naised pläkutavad pool tundi kohvitades kolleegidega töö ajast ning kodukontoris kantseldavad lapsi, mitte ei tee tööd…

Postituse autor väidab, et peab 8h jooksul töötama, lapsi lõbustama ja mehele meelelahutust pakkuma. KÕIK ülejäänud vastajad ütlevad, et 8 töötunni jooksul nemad töötavad. Mis järelduse teeb loogiliselt mõtlev kägu? KÕIK naised töö ajal pläkutavad kolleegidega ja kantseldsvad lapsi, mitte ei tee tööd.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma aja (töö) teed tagasi õhtul kui mees kodus või kasvõi une arvelt öösel või ärkad varem. Või võta haigusleht. Aga seda ei tahaks teha, ega?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan kodukontoris kas üksi kodus olles (lapsed lasteaias) või siis, kui lapsed haiged. Viimasel juhul toimub see kokkuleppel juhiga, st ta teab, et tol päeval olen kodus haigete laste pärast ning tööd teen paratamatult vähem. Loomulikult ei saa haigete laste kõrvalt tööle 100% keskenduda. Samas vähemalt minu juht eelistab sellist 66-70% panustavat mind olukorrale, kus ma olen hoolduslehel, st ei tee üldse tööd. Lõpuks pean oma töö niikuinii kõik ise ära tegema, lihtsalt tol päeval teen vähem ja mõnel järgmisel siis rohkem.
Kõige kehvem punkt teemaalgataja olukorras on mees, kes eeldab, et kuna naine on kodus, siis on kõik korras, söök laual ja lapsed hoitud. Ka siis, kui samal ajal naine teeb tööd.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohjah, ja siis imestatakse, miks tööandjad eelistavad mehi ja neile rohkem maksavad, kuna naised pläkutavad pool tundi kohvitades kolleegidega töö ajast ning kodukontoris kantseldavad lapsi, mitte ei tee tööd…

läbipõlenud meeskolleegi pole ka kellegi vaja. Normaalne tööandja ei eeldagi, et töötaja kõik 8 h ilma pausita ekraani vahib. Ka tööl on ettenähtud puhkepausid. Arstid soovitavad regulaarselt pilgu ekraanilt kõrvale pöörata. ma muidugi ei tea, mis tööd sa teed, aga kui on tõsist vaimset pingutust nõudev töö, siis ei ole võimalik ilma läbipõlemata pausideta 8 h päevas ja nii iga päev töötada ja samal ajal endast kõik andes. Nii just tekivadki vead, sest lõpuks inimene väsib.

Normaalne tööandja teab, et hea töötaja on motiveeritud töötaja. Miks järjest enam katsetatakse maailmas lühemaid tööpäevi? Sest kellelegi pole vaja ületöötanud töötajat, kes lõpuks pole töövõimeline ja vihkab oma tööd.

Töönarkomaania on samasugune tervistkahjustav haigus nagu iga teine narkomaania. Oluline on töö ära teha, mitte 8 h arvutit vaadata

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:51; 19.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohjah, ja siis imestatakse, miks tööandjad eelistavad mehi ja neile rohkem maksavad, kuna naised pläkutavad pool tundi kohvitades kolleegidega töö ajast ning kodukontoris kantseldavad lapsi, mitte ei tee tööd…

läbipõlenud meeskolleegi pole ka kellegi vaja. Normaalne tööandja ei eeldagi, et töötaja kõik 8 h ilma pausita ekraani vahib. Ka tööl on ettenähtud puhkepausid. Arstid soovitavad regulaarselt pilgu ekraanilt kõrvale pöörata. ma muidugi ei tea, mis tööd sa teed, aga kui on tõsist vaimset pingutust nõudev töö, siis ei ole võimalik ilma läbipõlemata pausideta 8 h päevas ja nii iga päev töötada ja samal ajal endast kõik andes. Nii just tekivadki vead, sest lõpuks inimene väsib.

Normaalne tööandja teab, et hea töötaja on motiveeritud töötaja. Miks järjest enam katsetatakse maailmas lühemaid tööpäevi? Sest kellelegi pole vaja ületöötanud töötajat, kes lõpuks pole töövõimeline ja vihkab oma tööd.

Töönarkomaania on samasugune tervistkahjustav haigus nagu iga teine narkomaania. Oluline on töö ära teha, mitte 8 h arvutit vaadata

Teema pole ju töönarkomaaniast, vaid sellest, et teemaalgataja ei saa kodus töötada laste kõrvalt, olukord tekitab tal endal juba terviseprobleeme, stressist rääkimata. Mina soovitan siiralt võtta hooldusleht. Tööandja on võimaldanud kodukontori, kas ta peaks teemaalgataja lastele süüa ka minema tegema?
Tööalased kokkulepped on ka kokkulepped. Keegi ei käi kontrollimas, mida sa lõuna ajal teed, kuidas ja millal pausid on, kas sa vahepeal paned pesumasina tööle või helistad emale, oled sa terve päeva hommikumantlis või kostüümis. Oluline on see, et töö saaks tehtud ja antud juhul tööandja arvab, et ta on töötajale vastu tulnud. Tegelikult on olukord vastupidine. See pole töötajale kasulik, vaid kahjulik. Kasulik on võtta hooldusleht ja tööandjat sellest teavitada. Kõik saavad ju aru, et alati ei saa haigete laste kõrvalt kodus töötada, eriti kui abikaasa oma naise tööd ei väärtusta.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 19:28; 19.02 20:38; 19.02 23:18;
To report this post you need to login first.

Aitäh kõigile vastanutele. Päris põnev ja ka karastav on neid arvamusi lugeda. Palju parem, kui käia psühholoogi juures, kes ainult peegeldab sind ilma tõde välja ütlemata.

Muidugi ma saan oma töö tehtud, alustan hommikul enne, kui lapsed ärkavad ja teen seni, kuni asjad valmis. Ja teen enam, kui kontoris olles, sest kodus olles on tõestamisvajadus suurem (ilmselt oleneb ka inimesest, mõni võtab kodus töötamist, kui võimalust lihtsalt kord tunnis meile lugeda).

Ja muidugi võib lõpeks hoolduslehe võtta. Ainuke miinus on see, et kontorisse naastes tuleb mul kõik tegemata töö ise ära teha. Nii et lõpeks on vähem stressi tekitav tõbiste lastega kodus olla ja jooksvalt tööülesandeid täita,kui pärast topeltkoormusel oma asjad ära lahenda.

Aga kellel veel kommentaare, andku tulla, loen huviga, mis lastega kodukontoris töötamisest arvatakse.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 13:22; 18.02 17:51; 19.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastanutele. Päris põnev ja ka karastav on neid arvamusi lugeda. Palju parem, kui käia psühholoogi juures, kes ainult peegeldab sind ilma tõde välja ütlemata.

Muidugi ma saan oma töö tehtud, alustan hommikul enne, kui lapsed ärkavad ja teen seni, kuni asjad valmis. Ja teen enam, kui kontoris olles, sest kodus olles on tõestamisvajadus suurem (ilmselt oleneb ka inimesest, mõni võtab kodus töötamist, kui võimalust lihtsalt kord tunnis meile lugeda).

Ja muidugi võib lõpeks hoolduslehe võtta. Ainuke miinus on see, et kontorisse naastes tuleb mul kõik tegemata töö ise ära teha. Nii et lõpeks on vähem stressi tekitav tõbiste lastega kodus olla ja jooksvalt tööülesandeid täita,kui pärast topeltkoormusel oma asjad ära lahenda.

Aga kellel veel kommentaare, andku tulla, loen huviga, mis lastega kodukontoris töötamisest arvatakse.

Tead, olles olnud samas olukorras, kus sina (kõrge saavutusvajadus, väiksed lapsed, kodu- ja töökontor vaheldumisi, mees, kes sinu eriala ei väärtusta jne), soovitan sul veidi ennast säästlikumalt toimida. Kas rääkida mehega su vajadusest pere- ja tööelu ühildada ning tema rollist sinu elus selles plaanis või rääkida tööandjaga teemal, et sul pole asendajat, on liiga suur koormus, ranged tähtajad vmt. Või mõlemat. Ei tea ju mis tööd sa teed, seega on keeruline midagi soovitada. Hetkel on valikus su sõnul suurem stress ja väiksem stress ja see põletab lõpuks läbi. Positiivne saab olla ainult lühiajaline stress.

Kust sa selle aja psühholoogi jaoks veel leiad? Retooriline küsimus, pole vaja vastata.
Ja sul pole ironiseerida ka vastuste üle vaja – enamus siinsetest vastajatest kas on olnud või on sarnases olukorras, milles sina ning võivad hetkel samas olla tööandja või otsese juhi rollis.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 19:28; 19.02 20:38; 19.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 16 aastat niimoodi tööd teinud, 100% kodukontoris. Kui lapsed olid väiksed ja kodused, siis tõusin hommikul väga vara, nii umbes 5-5:30 paiku ja laste ärkamise ajaks oli juba üle poole tööajast tehtud. Kusjuures see hommikune vaikne aeg on uskumatult viljakas. Haige laps magab tavaliselt ka kauem.

Hommikusöögi ajaks oli siis minul esimene pikem paus. Järgmised 3-4 tundi sai kenasti koduste toimetuste vahele ära mahutatud ja kuskil kl 15-16 paiku olid töökohustused üldjuhul lõpetatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 16 aastat niimoodi tööd teinud, 100% kodukontoris. Kui lapsed olid väiksed ja kodused, siis tõusin hommikul väga vara, nii umbes 5-5:30 paiku ja laste ärkamise ajaks oli juba üle poole tööajast tehtud. Kusjuures see hommikune vaikne aeg on uskumatult viljakas. Haige laps magab tavaliselt ka kauem.

Hommikusöögi ajaks oli siis minul esimene pikem paus. Järgmised 3-4 tundi sai kenasti koduste toimetuste vahele ära mahutatud ja kuskil kl 15-16 paiku olid töökohustused üldjuhul lõpetatud.

Sama siin – ma tõusin ka hommikul enne teisi ja tegin olulised töötunnid juba ära. Sageli oli selleks ajaks kui mees ja lapsed üles said, minul töö juba tehtud. Kui oli suurem töömaht, siis ülejäänud töötunnid jätsin laste lõunauinaku ajaks. Harva jätsin mõned asjad ka õhtuks – siis oli mees töölt tagasi ja vaatas ise laste järele.
Mul oli osaline koormus – 4 tundi päevas, aga pingelisematel aegadel tuli ka 10 tundi päevas tööd teha. Eelmisel aastal tuligi üks kuu (mai), kus tööandja arvestas lõpuks 180 töötundi kuu lõikes – ise ka imestasin, et suutsin need tunnid ära teha ilma et pereelu ja töö kvaliteet kannataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohjah, ja siis imestatakse, miks tööandjad eelistavad mehi ja neile rohkem maksavad, kuna naised pläkutavad pool tundi kohvitades kolleegidega töö ajast ning kodukontoris kantseldavad lapsi, mitte ei tee tööd…

Täpselt!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed on haiged, siis ei saa sama elurütmi jätkata. Eriti kui pead veel tööd ka tegema. Püüa ikka mees lapsi hoidma suunata ja kui vaja, siis võta unetundidest lisa. Või kui sulle sobib, ärka varem. Päeval, kui lapsed üleval ja tegutseda tahavad, ei ole töötamine just kõige efektiivsem. Vihastad ennast seaks ja ikka midagi tehtud ei saa. Mina muidu loomu poolest pole öine töötaja, aga kui ma kahe tite kõrvalt ülikoolis kaugõppes käisin, siis ainus õppimisaeg oli õhtul ja öösel, kui lapsed magasid (neil oli selline vanusevahe, et nad päeval ei maganud samal ajal). Mees õhtuti lapsi ei hoidnud, tema tegi ka tööd, seega õppisin ainult laste ööune ajal. Oli väga raske ja koormav, aga sul ju lapsed ei ole aastate kaupa haiged, nädal-paar ja siis lähevad jälle lasteaeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töökohas on kodukontor väga soositud.
Sõltuvalt ametikohast, kas pead olema 9-17 kogu aeg kättesaadav või siis vaatad ise, mis kell oma tööülesanded tehtud saad. Vahet pole, kas töötad öösel või teed oma töö ette nähtud 8 tunni asemel 5 tunniga. Oluline on tulemus. Kohvita vahepeal ja korista korterit palju tahes.
Haige lapse kõrvalt mina töötasin nii, kuidas laps lubas. Tegin natuke tööd, siis tegelesin lapsega ja nii jälle edasi. Kui laps on rohkem haige, siis ta magab ka rohekm ja saab tööle pühenduda. Kui juba tervem, siis ta muidugi soovib et ma temaga mängiks jne, saab ka seda teha.
Üldiselt ma ei armasta seda kodukontori varianti, tegelikkuses on nii et hädapärased asjad teed kodus ära küll aga hiljem kontoris topelt.

Mees peab muidugi arusaaja olema, seda ma ei kujutaks küll ette, et selle “hullumaja” kõrvalt ta veel nägusid tegema hakkaks et saab vähe tähelepanu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Ma töötan palju. Hiljuti õnnestus mul oma kontor avada. Ma pole kunagi tahtnud, et mu kontor näeks välja nagu kõik teised. Tahtsin, et kontor oleks nagu töötajate teine ​​kodu. Seetõttu otsustasin teha sinna köögi ja ostsin kõik vajalikud seadmed. Veebipood rde.ee aitas mul seda kiiresti teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan igapäevaselt kodukontoris.
Lapsed on igapäevaselt koolis-lasteaias, aga kui väiksem on nt haige, siis paratamatult nendel päevadel jääb tööülesannetele vähem tähelepanu. Kui nendel päevadel jääb normaalsel tööajal midagi tegemata, siis teen need ära õhtul, kui laps magab.
Tegelikult klapitan nii ka teistel päevadel, kui nt tahan päeval trennis käia, siis arvestan, et panustan hommikul-õhtul rohkem.
Aga meie töö juures ostetakse tulemust, mitte tundi, nii et keegi huvi selle vastu ei tunne, mitu tundi, millal ja kus ma oma tööd teen seni, kuni kokku lepitud asjad on kokku lepitud ajaks tehtud.

Kui lapse haiguse ajale satub mõni intensiivne päev, kus pean kindlasti keskenduma ja rohkem pühenduma, palun lapse isa või vanaema appi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )