Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen ja lahkuminek

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kodulaen ja lahkuminek

Postitas:

Tere!
Võtsime paar aastat tagasi mehega kahepeale kodulaenu. Nüüd aga otsustasime lahku minna. Laen sai võetud 25 aastaks. Ideaalis jääksin mina korterisse edasi elama ja võtaksin üksinda laenu enda peale, aga pole otseselt pangalt uurima veel läinud. Kogu sissemakse raha tuli minu poolt, ehk siis see raha kuulub justkui mulle, mitte mehele – tema sellega nõus.

Maksimaalse pangalaenu kalkulaatori alusel peaksin laenujäägi summas ka üksinda laenu saama, aga eks see ole teada, et tihti maksimaalset summad nad ei annaks.

Igal juhul minu küsimus – kui keegi veel kahepeale laenu võtnud ja siis lahku läinud – mida olete soetatud ühisvaraga teinud?
Kui lihtne on laenu üksinda enda peale vormistada, mis lisatasusid ja -toiminguid tuleks?
Ja kas on vahet, et mina olen hetkel laenu nö kaastaotleja, mees põhitaotleja, samas laenumaksed lähevad minu kontolt maha?
Ja kui keegi veel enda nimele laenu üksinda võtnud – kas tavapäraselt tõstetakse sel juhul ka intressi?

Muidu olen mõelnud ka korteri müügile, aga see oleks pigem viimane variant, ideaalis jääks siiski siia üksinda edasi elama.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:58; 28.05 10:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Lahendamine nii, et mina jäin korterisse elama ja mees maksis edasi nagu seni oli maksnud, tasaarveldasime seda elatise arvelt ehk siis makse võrra maksis elatist vähem.

Uurisin ka laenu üksi võtmist aga see oleks tähendanud üsna suuri kulusid ja tol hetkel ei pidanud mõistlikuks. Nüüdseks 5a toiminud see lahendus meil. 5a jooksul plaanin müüa korteri ja eks siis saab selle osa ka korda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees on nõus kaasomandi lõpetama ja rahalisi nõudeid tal pole, siis on sammud sellised:

Esiteks panka uurima, kas pank on nõus lepingu muutmisega laen sinu nimele vormistada.

Seejärel notarisse kaasomandi lõpetamise kokkulepet sõlmima, panga esindaja (hüpoteegi tõttu) tuleb ka sinna.

Laenuintressi muudatus oleneb, milline intress hetkel on, kas jääb samaks või tõuseb.

Kulud kaasnevad laenulepingu muudatusega ning notaritasu näol.

 

 

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:49; 15.04 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

panga esindaja (hüpoteegi tõttu) tuleb ka sinna.

Pangaga on vaja omanike muutus kooskõlastada, aga seda ei pea notaris tegema.
Hüpoteegi poolest tõesti, aga kas see ei olene mitte praeguse hüpoteegi tagatavatest nõuetest? Kui tagab juba naise tulevikus üksi võetavat laenu, ei ole ju panga esindajat kohale vaja. Kui ka mehe tuleviku omi tagab, siis küll.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 16:08; 15.04 07:31; 15.04 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas mees on elukaaslane v abikaasa? ei saanud aru.

arvan, et laenulepingust vabastatakse mees ja intress jääb vast samaks. kui sinu sissetulek on piisav muidugi.

laenulepingu muutmistasu vast.hinnakirjale.

eluase vormistatakse sinu nimele 100% st ost-müük.tagatavaid hüpoteegi nõudeid ka muudetakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 17:13; 15.04 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangaga on vaja omanike muutus kooskõlastada, aga seda ei pea notaris tegema.

Mis mõttes?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 06:36; 15.04 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangaga on vaja omanike muutus kooskõlastada, aga seda ei pea notaris tegema.

Mis mõttes?

Otseses mõttes. Pank ei ole tehingu osaline notaris kui küsimus puudutab ainult muutust omanikeringis ja hüpoteek jääb endisel kujul kehtima.
Küll aga peab selle muudatuse jaoks enne tehingut panga nõusoleku küsima, kui hüpoteegiga on tagatud kehtiv laenuleping.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 16:08; 15.04 07:31; 15.04 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangaga on vaja omanike muutus kooskõlastada, aga seda ei pea notaris tegema.

Mis mõttes?

Otseses mõttes. Pank ei ole tehingu osaline notaris kui küsimus puudutab ainult muutust omanikeringis ja hüpoteek jääb endisel kujul kehtima.

Küll aga peab selle muudatuse jaoks enne tehingut panga nõusoleku küsima, kui hüpoteegiga on tagatud kehtiv laenuleping.

Sinu kommentaarist jäi mulje, et omanikevahetus tehakse ainult pangas. Ja notarisse pole vaja üldse minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 06:36; 15.04 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu kommentaarist jäi mulje, et omanikevahetus tehakse ainult pangas. Ja notarisse pole vaja üldse minna.

Ei tea, miks sul selline mulje jäi. Otsesõnu on kirjas, et jutt käib pangaga kooskõlastamise, mitte omanike vahetuse enda vormistamisest.
Kirjutasin konkreetselt panga esindaja osalemise kohta notaris. Omanikud loomulikult peavad sinna minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 16:08; 15.04 07:31; 15.04 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu kommentaarist jäi mulje, et omanikevahetus tehakse ainult pangas. Ja notarisse pole vaja üldse minna.

Ei tea, miks sul selline mulje jäi. Otsesõnu on kirjas, et jutt käib pangaga kooskõlastamise, mitte omanike vahetuse enda vormistamisest.

Kirjutasin konkreetselt panga esindaja osalemise kohta notaris. Omanikud loomulikult peavad sinna minema.

Eks pangast saab selle üle küsida, kas nad tulevad ka tehingu juurde või ei.

Endal viimane kogemus: kinkisin oma poole kaasomandist eksi uuele kaasale tingimusel, et tema võtab minu senise kaastaotleja rolli endale (eks maksis ise sissemakse ja laenumakseid, seega mul rahalisi nõudmisi polnud). Panga esindaja oli notaris kohal, kuigi hüpoteegiga muudatusi ei tehtud, ainult laenulepingu osas.

 

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:49; 15.04 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panga esindaja oli notaris kohal, kuigi hüpoteegiga muudatusi ei tehtud, ainult laenulepingu osas.

usun et muudeti hüpoteegiga tagatavaid nõudeid(ehk laenulepingu osapooled). sinu nimi jäeti välja ja lisati siis uue isiku nimi .

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 17:13; 15.04 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangast väideti, et laenu kaassaaja vabastamiseks võib laenujääk olla 70-80 % kinnisvara väärtusest. Kas see mingi reaalne asi? Ehk selline kitsas 10 % vahemik, ehk kui hinnatakse kõrgemaks ja laenujääk seetõttu tuleb 69 %, siis kaassaajad vabastada ei saa.

On kellelgi selle kohta kogemusi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:58; 28.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangast väideti, et laenu kaassaaja vabastamiseks võib laenujääk olla 70-80 % kinnisvara väärtusest. Kas see mingi reaalne asi? Ehk selline kitsas 10 % vahemik, ehk kui hinnatakse kõrgemaks ja laenujääk seetõttu tuleb 69 %, siis kaassaajad vabastada ei saa.

On kellelgi selle kohta kogemusi?

Kas Sa teed nalja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oli seal sõna Alla, mitte olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama juhtum. Me polnud abielus ja võtsime laenu kahe peale. Kuna mees tahtis korterit endale siis tegin mehele notaris kinkelepingu enda osa peale ja tema maksis mulle selle osa kinni, mida koos elades pangalaenuks maksime. Meil oli see igakuiselt täpselt pooleks. Meile mõlemale sobiv lahendus. Jah, kinkelepinguga on variant, et kui mul ühel päeval pole kuskil elada, võin oma kinkelepingust taganeda ja uuesti sisse kolida. Aga selle peale ta ütles, et ega ta mind lageda taeva alla ei jätakski 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama juhtum. Me polnud abielus ja võtsime laenu kahe peale. Kuna mees tahtis korterit endale siis tegin mehele notaris kinkelepingu enda osa peale ja tema maksis mulle selle osa kinni, mida koos elades pangalaenuks maksime. Meil oli see igakuiselt täpselt pooleks. Meile mõlemale sobiv lahendus. Jah, kinkelepinguga on variant, et kui mul ühel päeval pole kuskil elada, võin oma kinkelepingust taganeda ja uuesti sisse kolida. Aga selle peale ta ütles, et ega ta mind lageda taeva alla ei jätakski ????

See on nüüd küll veidi eksitav info, et kinkelepingust niisama lihtsalt loobuda oleks võimalik. Sellel on kindlasti mingisugune ajaline piiritlus ning mis kõige olulisem, kingi saaja peaks kinkija suhtes eriti vääritu teo toime panema. Seega kindlasti pole eksmehel tegemist olukorraga, kus a la 10 aasta möödudes endine kaaslane peaks koduta jääma ning selle tõttu oleks õigustatud avaldama soovi tagasi kolimiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen ja lahkuminek