Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen-palun abi

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kodulaen-palun abi

Postitas:

Tere,
On paar küsimust seoses kodulaenuga…ehk saan siit informatsiooni.

1. Kas on võimalik laenu võtta ka rohkem, kui müügikuulutuses antud summa? Näiteks: pank on andnud vastuse, et laenavad max 80 000…leidsin korteri 65 000 …kas saan siis ka 75 000 kodulaenu võtta?

Kodulaenu sissemaksu summa oleks eelnevalt kontol olemas.(Saaksingi lähisugulaselt sissemaksu summa laenata…ja pärast siis tagasi maksta…või pank teeb ülekande otse korteri müüjale…mitte minu pangakontole?)

2.Kui olen abielus,aga soovin laenu üksi võtta (kuna hetkel elame ja oleme probleemide tõttu lahus, aga kohe lahutama ei kiirustanud(peres ka 2 last)…aga tulevik teise poolega pole kindel, sooviksin üksi võtta laenu. Kas siis saab teha ka lahusvara lepingu või pigem lahutada? PS: lahutamist oleme ka viimasel ajal kaalunud mõlemad.

Miks aga soovin oma kodu, kuna kuumakse tuleks oluliselt väiksem kui üürimakse.
Palk laekub mulle panka umbes 1200eur kuus.
Mehel puudub ametlik ja kindel sissetulek.

Mida soovitaksite teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Laenu antakse konkreetse objekti ostmiseks, mitte maksimaalse võimaliku järgi, mida sissetulek lubaks. Ostetav objekt läheb tagatiseks ja selle hinnast umbes 80% (erinev, vastavalt panga tingimustele) saab võtta laenu. Laenusumma tuleb korraks sinu kontole, kust see kohe edasi kantakse pangatöötaja poolt, ise sellega opereerida ei saa.

2) Lahusvara lepingu ja piisava sissetuleku korral saab osta üksinda kinnisvara. Lahusvara lepingu saab teha ka abielu keskel, mitte ainult alguses.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Laenu antakse konkreetse objekti ostmiseks, mitte maksimaalse võimaliku järgi, mida sissetulek lubaks. Ostetav objekt läheb tagatiseks ja selle hinnast umbes 80% (erinev, vastavalt panga tingimustele) saab võtta laenu. Laenusumma tuleb korraks sinu kontole, kust see kohe edasi kantakse pangatöötaja poolt, ise sellega opereerida ei saa.

Mina sain rohkem. Ostusumma kanti kohe üle, ülejäänud jäi minu kontole ostetud maja remondiks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Laenu antakse konkreetse objekti ostmiseks, mitte maksimaalse võimaliku järgi, mida sissetulek lubaks. Ostetav objekt läheb tagatiseks ja selle hinnast umbes 80% (erinev, vastavalt panga tingimustele) saab võtta laenu. Laenusumma tuleb korraks sinu kontole, kust see kohe edasi kantakse pangatöötaja poolt, ise sellega opereerida ei saa.

Mina sain rohkem. Ostusumma kanti kohe üle, ülejäänud jäi minu kontole ostetud maja remondiks.

Jah, eks saab ikka rohkem, kui põhjendad ära, et kasutad seda enda ostetava kinnisvara parendamiseks (niisama suvaliselt suuremat summat kodulaenuna ei anta). Aga sel juhul peab olema kindlasti lisatagatis, kui laenusumma on ostetava kinnisvara hetkeväärtuse järgi maksimumini viidud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 08:23; 02.09 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Laenu antakse konkreetse objekti ostmiseks, mitte maksimaalse võimaliku järgi, mida sissetulek lubaks. Ostetav objekt läheb tagatiseks ja selle hinnast umbes 80% (erinev, vastavalt panga tingimustele) saab võtta laenu. Laenusumma tuleb korraks sinu kontole, kust see kohe edasi kantakse pangatöötaja poolt, ise sellega opereerida ei saa.

Mina sain rohkem. Ostusumma kanti kohe üle, ülejäänud jäi minu kontole ostetud maja remondiks.

Mina sain samamoodi.
Abieluvaralepingut muutma ei pea. Notar saab vormistada ka konkreetse ostetava kinnisvara inimese lahusvaraks. Selle jaoks ei pea abieluvara lepingut muutma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teema autor ei küsi ju remondiks, vaid sisuliselt selleks, et omafinantseeringut mitte maksta! Et võtame omafinantseeringu lühiajalise laenuna lähedaselt ning maksame lähedasele siis tagasi panga laenatavast rahast. Selge on see, et niisuguseks skeemiks pank küll laenusummat ei suurenda, vähemasti mitte siis, kui asju ausalt ajada. Kui remondiks laenusummat suurendada, siis ilmselt tekib pangal ju ka vähemasti teoreetiline õigus (iseasi, kas nad seda probleemide puudumisel rakendavad) kontrollida, kas laenusumma eest on remonti tehtud või mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teema autor ei küsi ju remondiks, vaid sisuliselt selleks, et omafinantseeringut mitte maksta! Et võtame omafinantseeringu lühiajalise laenuna lähedaselt ning maksame lähedasele siis tagasi panga laenatavast rahast. Selge on see, et niisuguseks skeemiks pank küll laenusummat ei suurenda, vähemasti mitte siis, kui asju ausalt ajada.

Selline skeem loomulikult läbi ei lähe. Kui korteri turuväärtus on 65 000, siis pank annab laenu selle korteri ostuks max 52 000, s.t. 80% korteri väârtusest ja see summa võib sõltuvalt asukohast olla ka väiksem.

Kui pank on konkreetse inimese max laenusumma võimekuseks hinnanud 80 000, ega see siis ei tähenda, et kaks korda odavama kunnisvara ostuks ikka sama summa antakse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 08:23; 02.09 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodulaen on riigi poolt soodustatud asi, ehk tulymaksu saab tagasi. Selleks ju esitatakse laenulepingud maksuametile. Selline lihtlabane skeemitamine pole lihtsalt panga huvides, sest lõppeks võib riik panga peale ka tigedaks saada.
Kodulaenuga koos võib muidugi saada muud laenu, nt remondi -või väikelaenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen-palun abi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.