Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võtmine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kodulaenu võtmine

Postitas:

Kas soovitaksite noorel inimesel (24 a) üksinda kodulaenu võtta? Kui noorelt võtsite kodulaenu, mis summas ja mis on teie palk? Lisaks kas keegi on võtnud kodu ostuks kodu väikelaenu?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 18:44; 10.06 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalikest mõttekäikudest on see, et pigem võimalikult vara see laen ära võtta. KV hinnad on pidevas tõusus. Praegu laenu võttes pääsed üüri maksmisest, saad laenu varem kaelast ära, saad korteri odavamalt kätte. Muidugi on oht, et mingis perspektiivis hinnad langevad, aga suurt pilti vaadates ei mängi see erilist rolli.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas soovitaksite noorel inimesel (24 a) üksinda kodulaenu võtta? Kui noorelt võtsite kodulaenu, mis summas ja mis on teie palk? Lisaks kas keegi on võtnud kodu ostuks kodu väikelaenu?

Võtsin üksinda 29-selt, palk oli siis u 1000 EUR/neto. Soovitust ei saa küll anda, see on ju nii individuaalne. Laias laastus – uitmõtte ajel seda ei teeks, aga kui elu üsna ühes kohas paigas, sissetulek lubab laenu võtta ja alternatiiviks üürida, siis kaaluks kindlasti seda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 18:50; 11.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanis on osta ühte väikelinna, mitte Tallinna. Hind jääb 20 000 – 30 000 euro vahemikku. Töötasu sõltuvalt kuust 1100-1200 eurot neto.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 18:44; 10.06 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine aasta sain SEBst 60 tuhat laenu,korter oli 70 tuhat, olin ise tublisti paar aastat just sissemaksu eesmärgil kogunud. Olin 24. Tööstaazi 5 aastat, olen küll üliôpilane, aga see neid ei huvitanud, sest netopalk u 1000 euri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa hetkel elad? Kui üürikas ja niigi maksad teisele inimesele igakuiselt, siis on ju oma kodu laenu mõttekam maksta.
Ja läheb elu kuidas läheb, alati annab oma kodu välja üürida. Siin on küllalt näiteid olnud, kus naistel pole absoluutselt oma vara – ei pisikest korteritki ja kui hiljem pereelus midagi juhtub, siis on kisa, et kuhu ma lähen, kuhu ma lähen. Laenu võttes ennetad selliseid võimalikke probleeme elus.

Oma kodu on alati investeering ja kui oled kohusetundlik ning elatad end laenumaksega koos ära, siis on oma kodu ostmine alati mõttekas ning tulevikkuvaatav otsus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 07:01; 11.06 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik sõltub ju asekohast. Kas sellistele korteritele on turgu? Kas seda on võimalik hiljem müüa või välja üürida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 26aastaselt, vanemad andsid sissemaksuks raha ja kasutasin ka Kredexi noore spetsialisti toetust, oma palk 1600. Kuna tegu on Tallinnaga, siis ma maksan oma 2toalise eest pangale laenu koos intressiga tagasi vähem kui maksaksin 1toalise rendikorteri eest omanikule. Ja 20 aasta pärast on mul oma kinnisvara.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 07:46; 11.06 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 26aastaselt, vanemad andsid sissemaksuks raha ja kasutasin ka Kredexi noore spetsialisti toetust, oma palk 1600. Kuna tegu on Tallinnaga, siis ma maksan oma 2toalise eest pangale laenu koos intressiga tagasi vähem kui maksaksin 1toalise rendikorteri eest omanikule. Ja 20 aasta pärast on mul oma kinnisvara.

20 aasta pärast… Jeerum.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 26aastaselt, vanemad andsid sissemaksuks raha ja kasutasin ka Kredexi noore spetsialisti toetust, oma palk 1600. Kuna tegu on Tallinnaga, siis ma maksan oma 2toalise eest pangale laenu koos intressiga tagasi vähem kui maksaksin 1toalise rendikorteri eest omanikule. Ja 20 aasta pärast on mul oma kinnisvara.

20 aasta pärast… Jeerum.

Jeerumile – sul andsid issi-emme tasuta pärandvara, et ahhetad siin?
Kellel on 46aastaselt kodulaen makstud, on veel väga heal positsioonil ütleks. Paljud maksavad pensini.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 07:01; 11.06 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 26aastaselt, vanemad andsid sissemaksuks raha ja kasutasin ka Kredexi noore spetsialisti toetust, oma palk 1600. Kuna tegu on Tallinnaga, siis ma maksan oma 2toalise eest pangale laenu koos intressiga tagasi vähem kui maksaksin 1toalise rendikorteri eest omanikule. Ja 20 aasta pärast on mul oma kinnisvara.

20 aasta pärast… Jeerum.

Nojah, eks siin tuli valida, et kas tõmban hõlmad vöö vahele ja maksan 10 aastaga laenu tagasi või elan edasi nagu ennegi reisides ja elu nautides ning sellevõrra kauem makstes. Mulle tundus niipidi toredam. Aga ei välista üldse et teisiti oleks võimalik ja kellegi jaoks ainuõige.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 07:46; 11.06 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin 26,single, palk oli 1000 katte ja 47 000 – stuudiokorter uues majas.
Myysin kahe aasta parast kasumiga maha, reisisin aastakese.
Nyyd 33selt ostsin korteri 184 000 euro vaartuses, kuskil 86 000 on jaanud maksta, palk 2500 eur kuus ( abikaasal sama palju, korter kahepeale). On natuke kergem meel kyll, risk hajutatud.

Kindlasti soovitaks moelda kus, mis olukorras ( reeglina kasulik on osta kas uhiuus voi siis nn ‘ heritage’ , mitte korter paneelikas) ning kui kindel on too leidmine samal ajal kui midagi peaks juhtuma. Deposiit peaks kindlasti kogutud olema, vahemalt 20 protsenti – laenu votmiseks laenu kasutamine on juba ohumark.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsime mehega kahepeale kodulaenu. Mina oli 25a ja mees 24a, kahepeale neto sissetulek ca 2500€. Laenu võtsime 75000€, millest oli oma sissemakse 10% ja 10% Kredexi noore spetsialisti toetus. Laen sai võetud 20a peale, kuid kuna vahepeal on palgad tõusnud, siis oleme juba rohkem tagasimaksnud. Meid ajendas laenu võtma, et esiteks on kunagi maja meie oma ning siin väikelinnas olid korterite üürid ulmelised. Praegu kuumakse sama, mis renoveeritud 2 toalise korteri üür.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsime mehega kahepeale kodulaenu. Mina oli 25a ja mees 24a

Mulle tundus, et antud teemas oli sama (või rohkemgi) kui vanus, tähtsam kahtlus, kas üksi võtta.
See on päris suur otsus – kas jääda ootama, et mõne aasta jooksul tekiks keegi, kellega koos kodu soetada või enda oma üksi luua.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 18:50; 11.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna võttis ka üksinda. Ta on küll natuke vanem, võttis 30-aastaselt, aga üksikema ja netopalk on praegu veidi alla 1000€. See oli kaks aastat tagasi, siis oli palk veel madalam. Muidugi saamine ei olnud väga kerge, Swed ei andnud, kuna ta oli sellel ajal sisuliselt igakuiselt mingid päevad haige lapsega lehel ja vaadati ka seda, et ükski kuu ei olnud täispalka tulnud. SEBist vist sai. Väga suurt summat ta ei saanud, aga remonti vajava korteri ostis ca 40 000ga, nüüd vaikselt vastavalt võimalusele remondib.

Mina olen umbes sinuvanune ja võtaksin pigem laenu kui maksaksin üüri. Ka nn pangale kuuluva korteri saab alati maha müüa ja korteri ost otseselt ei ahelda sind selle korteri külge kinni. Mul üks teine sõbranna ostis ka mehega kahetoalise korteri laenu peale, üht-teist renoveerisid ja ka kinnisvara hinnad tõusid ning paar aastat hiljem, kui laps sündis, müüsid selle korteri päris arvestatavalt ostuhinnast kõrgema hinnaga maha, ostsid linnast välja odavama 4-toalise ja said laenust üldse lahti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin esimese korteri 21 aastaselt, kui olin veel ülikoolis. Esiteks inimesed kes kardavad üürimist – no jah. Kahetsen vahepeal oma esimest otsu. Kuskil pooleteist aastaga otsustasin Tallinna kolida – kohe korteri müümine ei olnud niilihtne midagi. Üritasin kuskil 8-9 kuud, ei õnnestunud. Seega siiani maksan antud korteri laenu, kuid üüriline sees.
Teise korteri soetasin 24 aastaselt, oleks vast varem – aga mul üks kodulaen juba oli ja seega oli selle saamine raskem. Sain ka kõrgema interssiga. Aga olemas.
Ja kolmanda kinnisvara soetasin kaks aastat tagasi 27 aastaselt koos abikaasaga, Harjumaale oma maja, sellel veel kõrgem intress. Üldiselt – mida suurem elamine, seda suurem sissemaks peab olema.

Ja üürimisest – kui üürisumma-laenumakse on jah minu jaoks positiivne, aga mul on sattunud inimesi, kes ei maksa korralikult üüri. Ja reostavad korterit, seega nii kasumlik see asi ka ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin üksinda 26aastaselt. Oli krooniaeg ja intress tänase päevaga võrreldes ulmeliselt kõrge – 13%. Hakkama sain ja kindlasti ei kahetse. Korter oli Tallinnas ja kinnsivara buumi ajal müüsin maha ja ostsime siis juba koos elukaaslasega maja (laenuga).
Teemaalgataja, kui sul igakuine sissetulek on 1100eur, siis milleks vaja sissemaksuks veel väikelaenu võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võtmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.