Esileht Kodunurk Koduvalve

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Koduvalve

Postitas:
Kägu

Kuidas olete lahendanud eramajade koduvalve? Kas olete ise lasknud paigaldada mingid seadmed või olete võtnud täisteenuse patrulliga? Kuidas rahul olete?
Mis seadmeid kasutate (sireenid, magnetandurid, liikumisandurid, kaamerad) ja palju kuus maksate ja mis lahenduse olete võtnud? Kui on lemmikloomad siis mis lahendusi kasutate ja kas on olnud siiski lemmikloomadest põhjustatud valehäireid?
Kui olete võtnud turvafirma poolt siis kas ja kui palju on olnud valehäireid või näiteks vigaseid seadmeid? Kuidas olukorrad lahenenud? On proovitud sisse murda ja kas on seadmed ilusasti töötanud ja patrull kiirelt kohale jõudnud?

Huvitaks kõik erinevad kogemused, lahendused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaheksale küsimusele ei viitsi vastata, aga võtsime eramajja G4S-i, kiirelt on kohale tuldud, häire puhul helistavad, lemmikloomaga arvestatakse kui pannakse valvet ja kõige olulisem on tulekaitse ehk kui mõni anduritest annab häiret, siis helistatakse ja kui keegi ei vastata, tullakse kiirelt kohale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on eramajas G4S. Paar korda on häiresse läinud (enda lolluse pärast – üks kord hakkas suitsuandur undama, kui omleti põhja kõrvetasin ja teine kord tegin garaažiukse lahti, kui valve peal oli) – helistati sekunditega ja küsiti, kas on vaja kohale tulla. Aga neil vist see pakett ka olemas, et nad tulevad niiehknaa kohale, lihtsalt kuutasu kõrgem, aga ei maksa valehäire peale kohaletulemise eest, muidu on see valehäire väljasõit mingi 50€ äkki? Kaameraid meil pole, on need andurid, mis klaasi purunemisele ja uste (sh rõdu- ja terrassiukse) avanemisele reageerivad + suitsu- ja vinguandurid. Meile öeldi, et need lemmikloomakindlad liikumisandurid meile ei sobi, sest meil 4 kassi ja 1 koer – kui oleks 1-2 looma, siis sobiksid lemmikloomakindlad ka, aga nii suure hulga peale võib hakata valehäireid andma. Maksame 53€ kuus (5 aastat, siis saavad seadmed välja ostetud ja kuutasu väheneb), valve kahel korrusel+garaažis/keldris.
Oleme rahul, pole kõrge hind, mida oma südamerahu eest maksta.

Täiendan veel, et meil on see puldiga variant (puldiga paned valvesse, puldiga võtad maha). Väga mugav lahendus, kui tuled nt suurte poekottidega, saad juba auto juurest valvest maha võtta ja ei pea mingit koodi kuskile sisse toksima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvasin esiti, et jutt on ehk meedikute koduvalvest.
Mul pole midagi. Naabril on kaamera ja ma lubasin ning palusin, et üks ta kaamera võib mu väravat võtta.
Elan rahulikus piirkonnas ning mul on ka koer.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eramaja. signa panek peale ostmist, juba siis, kui polnud veel sissegi kolinud, oli elementaarne, sest olid 1990ndad ja ka korteris, kus varem elasime, oli meil signa olemas.

on juhtimispult, sõrmistikud kahel korrusel, liikumisandurid igas ruumis, magnetklemmid ukse juures, väli- ja sisesireen, paanikanupp, piisava mahutavusega aku,
aastakümnete jooksul on muutunud vaid turvafirmaga ühenduses olev sidevahend, algul käis see telefoniliini pidi, siis oli raadiosaatjaga, nüüd juba juba ca aasta mingit satelliitside kanalit kaudu.
hetkel maksame oma täispaketi eest 30€ kuus, selle eest on siis valveteenus, häireolukorras lendab masin välja (ja alles siis helistatakse mulle), lisaks süsteemi hooldus korra aastas.

juthmed-andurid jne paigaldasime ise, kuna vastava ala spetsialiste peres piisavalt. turvafirma esindaja on meie süsteemi vaid nende vstuvõtjaga ühendanud.

koer on alati olnud, aga kuna ruume ka 1-kaupa valvest välja jätta, siis on teoreetiliselt kurikaeltelt valida, kas ronida sisse nii, et 2-3min jooksul on turvad kohal või otse koera lõugade vahele.

iga elektroonilise süsteemiga kaasneb aegajalt valehäireid, nt mingi vihmase ilmaga jooksis kuskilt rõdukonstruktsiooni vahelt vesi seina sisse ja lasi välisukse anduri lühisesse, sireen hakkas undama. korra oli suure talvise tormiga lühis ülepingest, kui meie tänava ühes otsas kukkus suur puu elektriliinidesse. hoolimata sellest, et olime ise kodus, hakkas sireen kõrvulukustavalt üürgama nii meil kui paljudel ümbruskonnas, umbes pool tundi jutti kestis see õudus 🙂
süsteemi akut oleme pidanud vahetama ca korra 6-7a tagant.
sisse pole meile enam üritatud murda, viimati käidi sees 1990ndatel ja eelmises elukohas, enne, kui sinna signa panime.
küll aga oleme ka ise selle eest hoolitsenud, et info signa olemasolu kohta ümbruskonnas leviks, nt mingil masuperioodil, kui mingid läheduses elavad jotad järjest turvamata majadesse rüüsteretkeid korraldasid, siis turvafirmaga kokkuleppel sai nii korra aastas korraldatud ka näidishäireid, st lepite kokku et süsteemi kontroll, paned signa peale ja mõne aja peale lased häiresse ja ligud eelnevalt kokkelepitud skeemi mööda valves maja kõik anduritega ruumid läbi. juhtimiskeskus kontrollib kas häire tuli läbi, klient saab kontrollida, kas kõik sireenid lõugavad nagu vaja ja mitu min võtab turvaekipaažil kohale jõudmiseks. (signa üürgas kaugele, isegi jotade oma majja olevat ära kostunud)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keegi G4S puldi asemel appi ka kasutab? On mugav?

Me lihtsalt ise hetkel mõtleme, mis lahendused võtta ja paigaldada, üks lemmikloom olemas. Samas üle ei tahaks ka maksta (üle 50€ kuus), üldiselt sissemurdmist väga ei pelga, aga iseenese rahuks tahaks siiski valvesüsteemi paigaldada, aga “moe” pärast pole ka mõtet, vaid, et oleks abi ka.

Mõtlesime kõigile ustele-akendele lisada magnetid ja lemmikloomaanduri kaameraga – ehk öösel valvestaks magnetitega ja kui kodust ära siis ka liikumisandur+kaamera ehk kui läheb valvesse saan ka pildi, et juhul kui näha, et valehäire (nt loom) siis patrullil kohale ei laseks sõita.

Kalliks läheb ka seetõttu, et sooviks kõiki seadmeid juhtmeta.

Lihtsalt jäin mõtlema, et kui kohale sõidetakse näiteks “nende” veal ehk anduri rikke korral vmt siis vastutavad seadme eest, vahetuse, paranduse, tühisõidu vmt eest nemad? Ise pelgangi seda, et kui lemmikloom peaks hakkama valehäireid andma, aga ilmselt seadmed aastate tagusega muutunud ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hajaasustuspiirkonnas asuv maja. Kolm valvekaamerat, mis on spetsiaalselt paigutatud nii, et nad on näha. Lisaks veel 3, mida ei ole näha. Nende pilti saame vaadata veebi kaudu, minul jookseb pidevalt ühes TABis, olen juba nii harjunud, töötan arvutiga. Valvefirmat ei ole, sest nad jõuaksid niikuinii 40 min pärast sissemurdmist. Maja uksed on turvatud ja hirmkõva signaaliga. Lisaks kolm valvekoera lahtiselt. Väravad lukus.

Tubades sees ei ole liikumisandureid, sest on mitu kassi. Väärtasjad on seifis.

Päris võõraste ja kaugelt tulnud murdvaraste suhtes kindlust, nagu üldiselt mitte kellegi pole, aga muidu kasutame kõiki neid nippe, mida ikka peaks teadma. Eelmine kord, kui need üles lugesin, said sada miinust, nüüd ei hakka pikalt jutustama. Piisab mõnest – aknal ei ole midagi ahvatlevat ja aknast sisse vaadates ei paista midagi ahvatlevat (näiteks alkoholi või läpakaid). Teiseks – veendud, et kogu naabruskond teab, et teil pole kodus kunagi sularaha ega alkoholi ning et te olete väga erinevatel kellaaegadel kodus. Küll sa ise need ülejäänud nipid välja mõtled või meelde tuletad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Piisab münest – aknal ei ole midagi ahvatlevat ja aknast sisse vaadates ei paista midagi ahvatlevat (näiteks alkoholi või läpakaid). Teiseks – veendud, et kogu naabruskond teab, et teil pole kodus kunagi sularaha ega alkoholi ning et te olete väga erinevatel kellaaegadel kodus. Küll sa ise need ülejäänud nipid välja mõtled või meelde tuletad.

Ideepoolest hea, aga raskesti teostatav. Naabrid võõrad pole kunagi suhelnud – kellele ikka seal karjuma lähen, et sularaha toas ei hoia. Elutuba-köök esimesel korrusel – väga raske nii elada, et aknast televiisor näiteks ei paistaks, või külmkapp-tehnika, mis “varalisest” seisust aimu ei annaks. Tegu siiski püsiva elukoha, mitte suvilaga, kus varaste hirmus ei hakka kehvemaid seadmeid ju ostma (eriti kui korralikud olemas).

Pigem panustaks sellele, et tõesti on silmnähtavalt näha, et valve majas olemas ja jäädakse ka kaamerapildile.

Naabreid ei tunne, naabrid on lähedal, aga mitte nii, et kõrvalkrunt oleks. Samas asukoht selline, et siiakanti “eksida” ei anna – peab ikka suht sihilikult ja eesmärgiga tulema.

Samas tahaks, et maja oleks valves ka siis kui ma magan ja üksi kodus olles “paanikanupp” kui näen, et keegi ikka krundil luusima hakkab. Et ma üksi olles ei hakka kedagi hõikuma või uurima, mis tahab – eriti just “niisama” siia ei eksi. Õnneks asukoht selline, et patrull siiski maksimaalsel 5-10minutiga jõuaks kohale. Kuid eeldusel, et ka kellegi katsel valvest märku andev sireen paneb undama.

Kuid seda jah, et aknast vaadates ei oleks nähtavalt kergesti kaasahaartavaid ja kalleid asju. Rahakotti, telefoni, sülearvuteid jne.

Huvitavad ka kogemused magnetandurite töökindlusest ja kui on sisse murtud/proovitud murda, et kas ilusti märki andnud. Kas annab ka märku kui jõulisemalt proovida näiteks akent sisse suruda? Ise pelgan seda, et kui avataval aknal on magnet siis kui kõrvalt lüüakse lihtsalt aken sisse (mitmekordne plastik küll). Et siis vähemalt oleks liikumisanduriga valve olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ideepoolest hea, aga raskesti teostatav. Naabrid võõrad pole kunagi suhelnud – kellele ikka seal karjuma lähen, et sularaha toas ei hoia. Elutuba-köök esimesel korrusel – väga raske nii elada, et aknast televiisor näiteks ei paistaks, või külmkapp-tehnika, mis “varalisest” seisust aimu ei annaks.

Pidasin küll jah rohkem silmas seda, et ei paistaks lihtsalt kaasavõetavad asjad. Külmkappi kellegi alalisest elukohast vaevalt, et hakatakse varastama. Meil konkreetselt on ka väravani oma 30 meetrit maad, värava lukk on mitmekordne ja praktiliselt avamatu – no kahtlane, kas keegi viitsib mingi tavalise 50-tollise telekaga üle õue matkata, et seda aia taga kaubikusse toppida. Seda kõike pärast signalisatsioone, koeri, üle aia ronimist.

Kui sa naabritega kohe ÜLDSE ei suhtle, siis on see keeruline. Õigemini vajab selle “ei ole sularaha, pole alkoholi ega sigarette” kommunikeerimine omaette tegemist. TAsuks siiski ette võtta.

Meie suhtleme kord aastas umbes. Põhimõtteliselt on see siiski absoluutset tehtav, aga võtab tahtmist. Ei tunne su olusid, aga üldiselt saab alati näiteks maakohas küsida mõne külainimese käest, et kas kuskilt mune saab osta.
Ja siis mokaotsast mainida, et hea oleks ülekandega maksta, sest sularaha kodus ei ole kunagi. Kaks korda aastas erineva põhjusega seda mainida…küll see teave üle põliselanike liigub. Küll kodus mainitakse, et see pere sealt majast, kes kunagi ei suhtle, küsis täna, kas mune saab pangaülekandega osta. Mõtle vaid, pangaüekandega!

Lisaks võid saada vabakäigu kanade mune või mille iganes sa ettekäändeks tood (kopaga meest, remonditegijat, muru niitjat vms vaja ja mida mõne teretuttava käest saad külas küsida) 🙂

Paanikanupu asemel on meil paanikakamber. Koerad hoiatavad aegsasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Väärtasjad on seifis.

Mina alati imestan, mis väärtasjad inimestel kodudes on, mida seifis hoida? Mingid ülikallid ehted?

Minul on vanemate maakoduga kogemused, et varastatakse täiesti seinast seina kraami: poolik pudel nõudepesuvahendit, alkoholi, vanavara (vokk, sirp jne), mootorsaag, trimmer, laudlina jne. Vanemate maakodus on turvafirma mõttetu, kohaletulek 30-40 minutit, ise me jõuame kohale 2 tunniga. Isegi kui üürgab või pilti näitab, siis kui just mõni politseile tuttav nägu kaamerapildilt vastu ei vaata või varaste auto pole pargitud numbrimärk kaamera suunas, pole miskit teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina alati imestan, mis väärtasjad inimestel kodudes on, mida seifis hoida? Mingid ülikallid ehted?

Meil on vanematest jäänud kuldehteid. Emal ikka oli mingi 6-7 sõrmust ja sama palju kette. Mehe vanaemalt ka samapalju. Mõni enda kaelakett, mida ei kanna sagedamini kui kord aastas või üldse mitte kunagi. Mul ka näiteks exabikaasa kingitud kaks sõrmust ja eelmise abielu abielusõrmus. Seisavad nö mustadeks päevadeks. Lisaks on ka mõned ostetud kuldmündid. Veel on seifis olulised dokumendid. Näiteks abielutunnistus – võib vaja minna, kui nimevahetust vaja tõestada. Seif on ka tulekindel ja 80% tühi 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitavad ka kogemused magnetandurite töökindlusest ja kui on sisse murtud/proovitud murda, et kas ilusti märki andnud. Kas annab ka märku kui jõulisemalt proovida näiteks akent sisse suruda? Ise pelgan seda, et kui avataval aknal on magnet siis kui kõrvalt lüüakse lihtsalt aken sisse (mitmekordne plastik küll). Et siis vähemalt oleks liikumisanduriga valve olemas.

magnetandur toimib nii, et kui kahe jublaka omavaheline vahe muutub suuremaks kui normaalolukord (aken või uks avatakse), siis vooluring katkeb ja annab häiret.
meil on selline välisuksel, isegi kui kõik kodus on ja uks kasvõi cm võrra avaneb (keegi avab ukse, või koer hüppab väljast lingile), siis käib kohe läbi maja nagu poodides selline õrn kill-koll helin.
magnetandur pannakse raami külge, klaasi kaudu tulekule see ei reageeri. talle on lisaks vaja kas liikumis või klirinandureid. kui kodus koduloomad, kes vabalt liiguvad, siis klirinaandur.

kõige odavamad iseseisvad magnetandurid maksavad mingi mõned eurod (novaluxis ja koduextras olid kunagi), töötas patareidel ja andis sireeni, kui 2 poolt omavahel nihkusid. meil oli selline kunagi väravapostide küljes, ööseks lülitasin nupust sisse.
kolleegil on sarnane, aga uuem, keldriuksel, kui keegi tema boksi ukse avaks, kisab hetkelt üle maja. ta saab seda ise puldist juhtida.

üks asi, mida siin eespool mainitud pole: vanad puitaknad on alati turvalisemad kui tänapäevaed plastikud. puitaknal käib üks raam sisse-, teine väljaspoole ja vaja lõhkumiseks suurt jõudu. meil on just sel põhjusel igivanad puitraamid ära restaureeritud ja senini kasutuses, sama ka vanemate suvilas.
teine asi, jaapanlased olid kunagi teinud mingit uuringut, kus selgus, et lillepotid akendel (nii sees kui väljaspool maja) vähendavad oluliselt sissemurdmisohtu. nii et igale aknale 1-3 lillepotti ritta!

seif ja vara. tavalisel inimesel on kõige kallim vara tema dokumendid. seif on tulekindel, aga seifi asemel sobib ka mingi muu metallist nõu. meil oli kunagi üks kergelt püromaanist naaber, kes iga tähtpäeva puhul rakette laskis igasse suunda. siis isa hoidis ettevõtte rmtp dokumente igaks juhuks keldris vana supipoti sees, et kui maja põlema läheb, ei põle need ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vot – millele ise ei mõelnud hetkel on tõesti see, et kõik dokumendid võiks tulekindlad olla.

Aga tänapäeva “mured” uues majas aknaid vahetama ei hakka ja aknalaudu pole. Klirinaanduri laitis turvafirma ise maha. Samas g4s pakub ka kindlustust kui valve all sisse murtakse + kodukindlustus ka. Pigem ei kardagi nii väga,et mida võtta oleks kui jah see, et majale lähenedes see mõte eos maha maetakse.

Mida üritan enda jaoks selgeks mõelda on see, et kas mulle pakub südamerahu kui lasen ise valveseadmed paigaldada ja jälgin telefonist kaamerapilti ja märguanded jooksevad kaamerasse või annab rohkem südamerahu see kui on ka turvafirmaga leping.

Pigem ongi see, et ma naisetrahvana olen tihti palju ka öösiti üksi kodus ja aeda pole veel ümber. Sellisel juhul mulle tundub turvafirma rohkem südamerahu pakkuvat. Kuid leping turvafirmaga + juhtmevabad seadmed on üpriski suur lisakulutus. Eriti kui patrulli väljakutsumistasu lisandub. Samas positiivsest küljest vaadates pigem ei usu, et keegi tuleks, või siis võetaks ehk õuest grill, labidas vmt asi. Oleks vaja lihtsalt majale märgatavaks teha, et on valve all. Ka paljudel lähedal elavatel inimestel pole veel aedu ümber (uuemad majad), lasterattad jmt asjad vedelevad pooleldi tänaval. Samas selline tehislik tuvatunne piirkonna juures (ja näiteks jäetaksegi öösel aken poolavatuks või uksed lukust lahti) võibki ohtlik olla. Ja teise sama kandi majadega võrreldes on minu maja just üksikum, kus kohe kõrval üleaedseid naabreid pole ja hästi aeda ei näe.

Vahe on hetkel, kas osta seadmed ca ~600-1400€ välja ja “ise valvata” või turvafirmaga on ca 40-50€ kuus perioodil 4-5 aastat, siis soodsam. Lühma aja peale veel kallim kuumaks.

Tänapäeval vist lihtsalt turvafirma kleebised aknal ja kaameramakett vist kedagi ära ei peta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vahe on hetkel, kas osta seadmed ca ~600-1400€ välja ja “ise valvata” või turvafirmaga on ca 40-50€ kuus perioodil 4-5 aastat, siis soodsam. Lühma aja peale veel kallim kuumaks.

sa pole ju 3.võimalust arvestanud, ostad seadmed ise välja, ja turvafirma valvab.
kui minu maja valve on 30€ kuus nö täisteenus, (ka auto sõidab selle summa sees välja+ hooldusteenus),
ja sulle pakutakse ainult valve +rent 40-50, siis järelikult see vahe 15-25 on summa, mida turvafirma tahab oma paari jublaka rendi eest.
arvestades, et meil on üks ja sama signa juhimisseade ja andurid järjest vastu pidanud juba üle 15a (+ 2 aku vahetust selle aja jooksul),
siis sinule tehtud pakkumise korral, eeldades et ka 15a vastu peab, läheb su signa maksma 15-25€ x 12kuud x 15a= 2700-5400€ kokku
odavam on ise välja osta. ja saad ise valida mis ja kuhu, erinevalt nende rendiseadmetest.

ps. huvitav, kas mingi kriminaal käib siin miinustamas kõiki neid, kes turvasüsteeme omavad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vot – millele ise ei mõelnud hetkel on tõesti see, et kõik dokumendid võiks tulekindlad olla.

Aga tänapäeva “mured” uues majas aknaid vahetama ei hakka ja aknalaudu pole. Klirinaanduri laitis turvafirma ise maha. Samas g4s pakub ka kindlustust kui valve all sisse murtakse + kodukindlustus ka. Pigem ei kardagi nii väga,et mida võtta oleks kui jah see, et majale lähenedes see mõte eos maha maetakse.

Mida üritan enda jaoks selgeks mõelda on see, et kas mulle pakub südamerahu kui lasen ise valveseadmed paigaldada ja jälgin telefonist kaamerapilti ja märguanded jooksevad kaamerasse või annab rohkem südamerahu see kui on ka turvafirmaga leping.

Pigem ongi see, et ma naisetrahvana olen tihti palju ka öösiti üksi kodus ja aeda pole veel ümber. Sellisel juhul mulle tundub turvafirma rohkem südamerahu pakkuvat. Kuid leping turvafirmaga + juhtmevabad seadmed on üpriski suur lisakulutus. Eriti kui patrulli väljakutsumistasu lisandub. Samas positiivsest küljest vaadates pigem ei usu, et keegi tuleks, või siis võetaks ehk õuest grill, labidas vmt asi. Oleks vaja lihtsalt majale märgatavaks teha, et on valve all. Ka paljudel lähedal elavatel inimestel pole veel aedu ümber (uuemad majad), lasterattad jmt asjad vedelevad pooleldi tänaval. Samas selline tehislik tuvatunne piirkonna juures (ja näiteks jäetaksegi öösel aken poolavatuks või uksed lukust lahti) võibki ohtlik olla. Ja teise sama kandi majadega võrreldes on minu maja just üksikum, kus kohe kõrval üleaedseid naabreid pole ja hästi aeda ei näe.

Vahe on hetkel, kas osta seadmed ca ~600-1400€ välja ja “ise valvata” või turvafirmaga on ca 40-50€ kuus perioodil 4-5 aastat, siis soodsam. Lühma aja peale veel kallim kuumaks.

Tänapäeval vist lihtsalt turvafirma kleebised aknal ja kaameramakett vist kedagi ära ei peta.

Ei tahaks küll elama õpetada aga nii suurte hirmude käes vaevleja peaks siiski elama linnas, kortermajas kus abi alati kiirelt tulemas, naabrid pakuvad sotsiaalset ja moraalset turvatunnet ja odavam tuleb kaaa.
Näiteks sobiks hästi mingi viimasel korrusel asuv lounge või galerii korter. Avarad, palju ruumi,lahe, erinev tavapärasest jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ideepoolest hea, aga raskesti teostatav. Naabrid võõrad pole kunagi suhelnud – kellele ikka seal karjuma lähen, et sularaha toas ei hoia. Elutuba-köök esimesel korrusel – väga raske nii elada, et aknast televiisor näiteks ei paistaks, või külmkapp-tehnika, mis “varalisest” seisust aimu ei annaks.

Pidasin küll jah rohkem silmas seda, et ei paistaks lihtsalt kaasavõetavad asjad. Külmkappi kellegi alalisest elukohast vaevalt, et hakatakse varastama. Meil konkreetselt on ka väravani oma 30 meetrit maad, värava lukk on mitmekordne ja praktiliselt avamatu – no kahtlane, kas keegi viitsib mingi tavalise 50-tollise telekaga üle õue matkata, et seda aia taga kaubikusse toppida. Seda kõike pärast signalisatsioone, koeri, üle aia ronimist.

Kui sa naabritega kohe ÜLDSE ei suhtle, siis on see keeruline. Õigemini vajab selle “ei ole sularaha, pole alkoholi ega sigarette” kommunikeerimine omaette tegemist. TAsuks siiski ette võtta.

Meie suhtleme kord aastas umbes. Põhimõtteliselt on see siiski absoluutset tehtav, aga võtab tahtmist. Ei tunne su olusid, aga üldiselt saab alati näiteks maakohas küsida mõne külainimese käest, et kas kuskilt mune saab osta.

Ja siis mokaotsast mainida, et hea oleks ülekandega maksta, sest sularaha kodus ei ole kunagi. Kaks korda aastas erineva põhjusega seda mainida…küll see teave üle põliselanike liigub. Küll kodus mainitakse, et see pere sealt majast, kes kunagi ei suhtle, küsis täna, kas mune saab pangaülekandega osta. Mõtle vaid, pangaüekandega!

Lisaks võid saada vabakäigu kanade mune või mille iganes sa ettekäändeks tood (kopaga meest, remonditegijat, muru niitjat vms vaja ja mida mõne teretuttava käest saad külas küsida) 🙂

Paanikanupu asemel on meil paanikakamber. Koerad hoiatavad aegsasti.

Viinapudeli ja suitsupaki pärast kogu see tsirkus- maja nagu kindlus ja lõukoerad? Odavam ja kasulikum oleks oma halbadest harjumustest loobuda, mitte ennast kinni müürida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma kodu ja pere kindlustamine ja turvatunne ei ole vast eriline parakas. Tean lihtsalt nii mitmeidki juhtumeid (mitte siin kandis), kus on sisse murtud – peamiselt ehteid ära viidud ja sularaha otsitud.
Kellelegi meeldib miinustada jah siin. Mind lihtsalt huvitavadki erinevad töötavad lahendused ja igal seadmed võivad olla omad plussid ja miinused – mida ilmselt paigaldajad ka alati ei räägi.

Kolmandat varianti kaalusin samuti, kuid hetkel on muid kulutusi palju, et korraga juhtmevabad seadmed välja osta. Samas mõtlengi, et poolikust lahendusest (et ühes toas andur, paar magnetit) vmt alustada ei tundu ka mõtekas, et ainult “natuke” on valve all. Pole mõelnud sellist ühtset ja taskukohast (ja mugavat) seadet ise välja, millest justkui piisaks. Liikumisandur kaameraga toas tähendab siiski seda, et keegi on juba tuppa jõudnud – mõte on ikka eos see plaan rikkuda.

Iseenesest summa ei ole suur ka koos seadmete maksumusega, aga samas piisavalt koos kliendikohustusega, et uisapäisa tegutseda.

Uuringi kuna võimalik, et kellelgi ongi juba parem seadmete süsteem või kooslus välja käidud. Võimalik, et turvafirma kiidab, aga kasutajad laidavad. Võimalik, et mingi firma/pakkuja tooted ongi vigasemad või tundlikumad (loomadele) kui teised jne.

Seadmete hind g4s on ca 1500€ eraldi välja ostes, mis on jah kindlasti juurdehindlusega hind võrreldes need seadmed ise eraldi osta. Ehk jah, esimesed aastad seadme rendi osas on summa umbes pooleks – pool seadmete rent ja pool siis teenus. Juhtmeta seadmed oleks umbes-täpselt poole odavamad, aga juhtmevaba tundub kiirem ja mugavam. Ehk ongi siin kedagi, kes teab öelda ja panna ümber mõtlema, et nt juhtmetega lollikindlam ja juhtmevabad on “levist” väljas või ei kesta jne. Seepärast ka see küsimus, et end kurssi viia teiste kogemustega – mitte vaid mida seadme tootjad ja turvafirmad kiidavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

teine asi, jaapanlased olid kunagi teinud mingit uuringut, kus selgus, et lillepotid akendel (nii sees kui väljaspool maja) vähendavad oluliselt sissemurdmisohtu. nii et igale aknale 1-3 lillepotti ritta!

Jaapanlastel pole kuritegevust ollagi, kus ja mis hea pärast nad sellist uuringut peaks korraldama? Kui midagi ära kaotad, võid üsna kindlalt sama asja homme kaotatud kohast või turistipolitseilt kätte saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma kodu ja pere kindlustamine ja turvatunne ei ole vast eriline parakas. Tean lihtsalt nii mitmeidki juhtumeid (mitte siin kandis), kus on sisse murtud – peamiselt ehteid ära viidud ja sularaha otsitud.

Kellelegi meeldib miinustada jah siin. Mind lihtsalt huvitavadki erinevad töötavad lahendused ja igal seadmed võivad olla omad plussid ja miinused – mida ilmselt paigaldajad ka alati ei räägi.

Kolmandat varianti kaalusin samuti, kuid hetkel on muid kulutusi palju, et korraga juhtmevabad seadmed välja osta. Samas mõtlengi, et poolikust lahendusest (et ühes toas andur, paar magnetit) vmt alustada ei tundu ka mõtekas, et ainult “natuke” on valve all. Pole mõelnud sellist ühtset ja taskukohast (ja mugavat) seadet ise välja, millest justkui piisaks. Liikumisandur kaameraga toas tähendab siiski seda, et keegi on juba tuppa jõudnud – mõte on ikka eos see plaan rikkuda.

Iseenesest summa ei ole suur ka koos seadmete maksumusega, aga samas piisavalt koos kliendikohustusega, et uisapäisa tegutseda.

Uuringi kuna võimalik, et kellelgi ongi juba parem seadmete süsteem või kooslus välja käidud. Võimalik, et turvafirma kiidab, aga kasutajad laidavad. Võimalik, et mingi firma/pakkuja tooted ongi vigasemad või tundlikumad (loomadele) kui teised jne.

Seadmete hind g4s on ca 1500€ eraldi välja ostes, mis on jah kindlasti juurdehindlusega hind võrreldes need seadmed ise eraldi osta. Ehk jah, esimesed aastad seadme rendi osas on summa umbes pooleks – pool seadmete rent ja pool siis teenus. Juhtmeta seadmed oleks umbes-täpselt poole odavamad, aga juhtmevaba tundub kiirem ja mugavam. Ehk ongi siin kedagi, kes teab öelda ja panna ümber mõtlema, et nt juhtmetega lollikindlam ja juhtmevabad on “levist” väljas või ei kesta jne. Seepärast ka see küsimus, et end kurssi viia teiste kogemustega – mitte vaid mida seadme tootjad ja turvafirmad kiidavad.

Ja sa oled leidnud kuskil juhtmega seadmed, mis on oluliselt odavamad, kui juhtmevabad? Mina küll ei ole.
Sellist süsteemi, mis ennetaks varga sisenwmise sinu eluruumi sa ei ole ju suuteline wndale muretsema, kui juba anduritega üritad skeemitada.
Kaeva ümber maja 4m sügavune kraav lase vesi sisse ja kallas maja poolt kata okastraadi rullidega. Üle kraavi paned tõstetava silla või puldiga silla, mis vajub näiteks vee alla ja tõuseb üle minekuks veest välja. Ongi “süsteem” mis juba eos ennetab varaste tahte sinu elamisse siseneda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma kodu ja pere kindlustamine ja turvatunne ei ole vast eriline parakas. Tean lihtsalt nii mitmeidki juhtumeid (mitte siin kandis), kus on sisse murtud – peamiselt ehteid ära viidud ja sularaha otsitud.

Kellelegi meeldib miinustada jah siin. Mind lihtsalt huvitavadki erinevad töötavad lahendused ja igal seadmed võivad olla omad plussid ja miinused – mida ilmselt paigaldajad ka alati ei räägi.

Kolmandat varianti kaalusin samuti, kuid hetkel on muid kulutusi palju, et korraga juhtmevabad seadmed välja osta. Samas mõtlengi, et poolikust lahendusest (et ühes toas andur, paar magnetit) vmt alustada ei tundu ka mõtekas, et ainult “natuke” on valve all. Pole mõelnud sellist ühtset ja taskukohast (ja mugavat) seadet ise välja, millest justkui piisaks. Liikumisandur kaameraga toas tähendab siiski seda, et keegi on juba tuppa jõudnud – mõte on ikka eos see plaan rikkuda.

Iseenesest summa ei ole suur ka koos seadmete maksumusega, aga samas piisavalt koos kliendikohustusega, et uisapäisa tegutseda.

Uuringi kuna võimalik, et kellelgi ongi juba parem seadmete süsteem või kooslus välja käidud. Võimalik, et turvafirma kiidab, aga kasutajad laidavad. Võimalik, et mingi firma/pakkuja tooted ongi vigasemad või tundlikumad (loomadele) kui teised jne.

Seadmete hind g4s on ca 1500€ eraldi välja ostes, mis on jah kindlasti juurdehindlusega hind võrreldes need seadmed ise eraldi osta. Ehk jah, esimesed aastad seadme rendi osas on summa umbes pooleks – pool seadmete rent ja pool siis teenus. Juhtmeta seadmed oleks umbes-täpselt poole odavamad, aga juhtmevaba tundub kiirem ja mugavam. Ehk ongi siin kedagi, kes teab öelda ja panna ümber mõtlema, et nt juhtmetega lollikindlam ja juhtmevabad on “levist” väljas või ei kesta jne. Seepärast ka see küsimus, et end kurssi viia teiste kogemustega – mitte vaid mida seadme tootjad ja turvafirmad kiidavad.

Ja sa oled leidnud kuskil juhtmega seadmed, mis on oluliselt odavamad, kui juhtmevabad? Mina küll ei ole.

Sellist süsteemi, mis ennetaks varga sisenwmise sinu eluruumi sa ei ole ju suuteline wndale muretsema, kui juba anduritega üritad skeemitada.

Kaeva ümber maja 4m sügavune kraav lase vesi sisse ja kallas maja poolt kata okastraadi rullidega. Üle kraavi paned tõstetava silla või puldiga silla, mis vajub näiteks vee alla ja tõuseb üle minekuks veest välja. Ongi “süsteem” mis juba eos ennetab varaste tahte sinu elamisse siseneda.

Juhtmevaba odavam loomakindel andur on 25€, juhtmega 6€. Uksemagnet juhtmevaba 25€, juhtmega mingi paar eurot. Suitsuandur vastavalt 50€ ja 10€. Klaviatuur enamvähem sama hinnaga. Klaasipurunemisandur 72€ ja 13€. Keskus samas hinnaklassis. Juhtmevaba suur pluss ongi see, et kui maja/korter on nö valmis, siis kaabli paigaldus pole eriti viisakas, juhtmevaba on lihtsam ja kiirem paigaldada. Samas kui ehitus alles käib, siis kaablipaigaldus on vist parem lahendus, hiljem on suurem valik erinevaid andureid. Ja muidugi tuppa sisenemist andurid eriti ei takista

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iseenesest summa ei ole suur ka koos seadmete maksumusega, aga samas piisavalt koos kliendikohustusega, et uisapäisa tegutseda.

Uuringi kuna võimalik, et kellelgi ongi juba parem seadmete süsteem või kooslus välja käidud. Võimalik, et turvafirma kiidab, aga kasutajad laidavad. Võimalik, et mingi firma/pakkuja tooted ongi vigasemad või tundlikumad (loomadele) kui teised jne.

tegelikult, siis, kui me kunagi ise esimest turvasüsteemi panna lasime, siis mitmed tuttavad, kes tollal politseis, turvafirmades ja kindlustuses töötasid, eraldi lausa toonitasid,
et turvasüsteemi paigaldades on turvalisem osta seadmed ja valve eri firmadest, siis see tehnik, kes tuleb koju keskseadet ühendama, ei tea, kus andurid paiknevad ja see, kes andurid paigaldas, ei tea mis tüüpi saatjaga keskseade ühendatud.
(samamoodi nagu turvaust paigaldades tellid ukse ja ütled küll mis tüüpi ja mis mudeli luku jaoks augu sisse teevad, aga luku ostad sertifitseeritud edasimüüjalt eraldi ning luku paigalduse tellid eraldi, nii et paigaldajal on vaid lukk ja uks, aga luku pakend ja võtmekaart on vaid kliendi käes.)
need reeglid kehtisid siis sajandivahetusel.

juhtmevabad versus juhtmega.
ära unusta, et iga elektrooniline seade vajab ka toidet. kui on juhtmega süsteem, tuleb toide maja vooluvõrgust, kui elekter ära läheb, läheb turvasüsteem akutoitele (see aku kaalub mitu kilo).
kui on juhtmeta, peab igal su vidinal olema eraldi toiteallikas sees. ausalt öelda mina küll ei viitsiks iga mõne kuu tagant igat andurit lahti nokkida, testriga patarei täituvust kontrollida ja vajadusel patareisid vahetada. (mul on neid andureid majas üle kümne). kui kurikaelad ronivad hiljem sisse sellepärast, et patarei sai tühjaks, ei maksa ükski kindlustus kahjutasu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Valve juba 20+ aastat, seadmed said kohe välja ostetud, kallid ilmselt polnud ja siiani töötavad. Eramaja linnas, algul valvet ei kasutanud kui ise kodus, aga kui korra üritati öösel esimese korruse aknast sisse tulla, siis nüüd on öösiti esimene korrus alati valve all. Liikumisandurid esimese korruse tubades, garaažis ja veel kusagil keldris, välisuksel magnetandur, aga see eeldab eraldi valve alla panemist, tavaliselt seda ei tee (st praktiliselt ei kasuta).
Suitsuandurid keldris katlaruumis ja trepikojas mis teisele korrusele viib. Ühes toas on loomaandur sellest ajast, kui meil veel koer olid, sai seatud looma kaalule vastavaks ja kunagi häireid ei andnud.
Akendel klaasipurunemisandureid pole, ma ei mäleta enam, mis põhjuseks oli (annab valehäireid vms), no kui keegi juba klaasi puruks lööb ja tuppa ronib, siis liikumisandur reageerib niikuinii. See tüüp, kes aknast sisse üritas ronida, teadis ka väga täpselt, kuhu kruvikeeraja (või mis see iganes oli) suruda aknafirma sõnul.
Valeväljakutsete eest pole pidanud maksma, meil enne helistab kellegi enda telefonile ja alles siis turvafirmasse kui meid kätte ei saa. Paar korda oleme küll riskinud kui signa tööle läheb päevasel ajal ja otsustanud et tõenäoliselt valehäire. Öisel ajal valehäired (õnneks pole neid viimasel ajal olnud), on kõik keldrist pärit, suvel aknad tuulutusasendis ja tõenäoliselt mingi putukas või ämblik mööda andurit jalutanud.
Helisignalisatsioon on meil ka niisugune, et ise kuuleme hästi magamistoas näiteks, aga keldris või garaažis pole kindlasti midagi kuulda, oleme mõelnud selle ümberprojekteerimise peale, et kui keegi tulekski sisse, siis ta saaks kohe aru, et signalisatsioon läks tööle ja varsti on turvafirmat oodata, mitte rahulikult ringi vaadata, mida vajalikku saaks minema viia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iseenesest summa ei ole suur ka koos seadmete maksumusega, aga samas piisavalt koos kliendikohustusega, et uisapäisa tegutseda.

Uuringi kuna võimalik, et kellelgi ongi juba parem seadmete süsteem või kooslus välja käidud. Võimalik, et turvafirma kiidab, aga kasutajad laidavad. Võimalik, et mingi firma/pakkuja tooted ongi vigasemad või tundlikumad (loomadele) kui teised jne.

tegelikult, siis, kui me kunagi ise esimest turvasüsteemi panna lasime, siis mitmed tuttavad, kes tollal politseis, turvafirmades ja kindlustuses töötasid, eraldi lausa toonitasid,

et turvasüsteemi paigaldades on turvalisem osta seadmed ja valve eri firmadest, siis see tehnik, kes tuleb koju keskseadet ühendama, ei tea, kus andurid paiknevad ja see, kes andurid paigaldas, ei tea mis tüüpi saatjaga keskseade ühendatud.

(samamoodi nagu turvaust paigaldades tellid ukse ja ütled küll mis tüüpi ja mis mudeli luku jaoks augu sisse teevad, aga luku ostad sertifitseeritud edasimüüjalt eraldi ning luku paigalduse tellid eraldi, nii et paigaldajal on vaid lukk ja uks, aga luku pakend ja võtmekaart on vaid kliendi käes.)

need reeglid kehtisid siis sajandivahetusel.

juhtmevabad versus juhtmega.

ära unusta, et iga elektrooniline seade vajab ka toidet. kui on juhtmega süsteem, tuleb toide maja vooluvõrgust, kui elekter ära läheb, läheb turvasüsteem akutoitele (see aku kaalub mitu kilo).

kui on juhtmeta, peab igal su vidinal olema eraldi toiteallikas sees. ausalt öelda mina küll ei viitsiks iga mõne kuu tagant igat andurit lahti nokkida, testriga patarei täituvust kontrollida ja vajadusel patareisid vahetada. (mul on neid andureid majas üle kümne). kui kurikaelad ronivad hiljem sisse sellepärast, et patarei sai tühjaks, ei maksa ükski kindlustus kahjutasu.

Juhtmevaba keskseade on ju põhimõtteliselt sama. Voolu ja akuga. Tühjeneva patarei tunneb ka keskus ära ja näitab seda veana.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juhtmevaba odavam loomakindel andur on 25€, juhtmega 6€. Uksemagnet juhtmevaba 25€, juhtmega mingi paar eurot. Suitsuandur vastavalt 50€ ja 10€. Klaviatuur enamvähem sama hinnaga. Klaasipurunemisandur 72€ ja 13€. Keskus samas hinnaklassis. Juhtmevaba suur pluss ongi see, et kui maja/korter on nö valmis, siis kaabli paigaldus pole eriti viisakas, juhtmevaba on lihtsam ja kiirem paigaldada. Samas kui ehitus alles käib, siis kaablipaigaldus on vist parem lahendus, hiljem on suurem valik erinevaid andureid. Ja muidugi tuppa sisenemist andurid eriti ei takista.

Palun mõnda linki ka, no kuskil ei leia nii odavaid seadmeid. Ma vist vaatan liiga profi omasid.
Samas ma ei kujutaks ka ette mingeidxmänguasju ülesse panna. See 6€ andur tundub ikka suht ulme. Niisama jutuks küll hea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juhtmevaba odavam loomakindel andur on 25€, juhtmega 6€. Uksemagnet juhtmevaba 25€, juhtmega mingi paar eurot. Suitsuandur vastavalt 50€ ja 10€. Klaviatuur enamvähem sama hinnaga. Klaasipurunemisandur 72€ ja 13€. Keskus samas hinnaklassis. Juhtmevaba suur pluss ongi see, et kui maja/korter on nö valmis, siis kaabli paigaldus pole eriti viisakas, juhtmevaba on lihtsam ja kiirem paigaldada. Samas kui ehitus alles käib, siis kaablipaigaldus on vist parem lahendus, hiljem on suurem valik erinevaid andureid. Ja muidugi tuppa sisenemist andurid eriti ei takista.

Palun mõnda linki ka, no kuskil ei leia nii odavaid seadmeid. Ma vist vaatan liiga profi omasid.

Samas ma ei kujutaks ka ette mingeidxmänguasju ülesse panna. See 6€ andur tundub ikka suht ulme. Niisama jutuks küll hea.

Need hinnad on poe kliendihinnad meie firmale ilma käibemaksuta. Mingi firma e-pood müüb jah neid asju mingi 2-3 korda kõrgema hinnaga. Bk eesti on koht, kust saab hindu näha. Sellest muidugi umbes 30% ja käibemaks maha, siis tulebki see hind, mis ma enne kirjutasin

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

G4S lehel on kalkulaator olemas, klikake ise seadmed valikusse ja valiga juhtmega/juhtmeta ja näete seadmete maksumise vahet. Seal otseloomulikult nende juurdehindlusega ja oleneb seadmetest, aga juhtmega tuleb umbes-täpselt poole soodsam.

Kahjuks on endal siiski maja valmis ja siseviimistlusega, ehitades juhtmeid ei pandud – seega kuigi juhtmega seadmete paigaldus on ka hinnas tasuta, siis nõuab see rohkem vaeva, mis arvan, et juhtmevaba hind tasub ära – juhul KUI on juhtmega ja juhtmeta sama töökindlad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tahaks küll elama õpetada aga nii suurte hirmude käes vaevleja peaks siiski elama linnas, kortermajas kus abi alati kiirelt tulemas, naabrid pakuvad sotsiaalset ja moraalset turvatunnet ja odavam tuleb kaaa.
Näiteks sobiks hästi mingi viimasel korrusel asuv lounge või galerii korter. Avarad, palju ruumi,lahe, erinev tavapärasest jne.

Jeee – viimane korrus on kõikidest korrustest kindlasti ebaturvalisim.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viinapudeli ja suitsupaki pärast kogu see tsirkus- maja nagu kindlus ja lõukoerad? Odavam ja kasulikum oleks oma halbadest harjumustest loobuda, mitte ennast kinni müürida.

Meil ei olegi viina ega suitsu kodus, püha taevas 🙂 Aga vaja on, et ka teised seda teaksid, eksole – selles majas ple kunagi viina, suitsu ega sularaha.

Naljanina 🙂

Koerad aga meeildivad meie VÄGA. Ka korteris elades oli meil koer, nüüd saab õnneks pidada mitut.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arvasin esiti, et jutt on ehk meedikute koduvalvest.

Mul pole midagi. Naabril on kaamera ja ma lubasin ning palusin, et üks ta kaamera võib mu väravat võtta.

Elan rahulikus piirkonnas ning mul on ka koer.

sa LUBASID ja palusid, et üks naabri kaameratest võiks SINU väravat võtta? aga naaber las maksab teenuse eest ise? ulme, sellised puugid ongi päriselt olemas, kelle jaoks selline käitumine on igati norm.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Koduvalve