Esileht Kodunurk Koer kratsib ja närib end

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Koer kratsib ja närib end

Postitas:

Mure siis pealkirjas. Kratsimise peale soovitas arst kõne kaudu teha uus puugi-kirbutõrje, et ehk sadas eelmise tõrje ajal vihma ja tilgad ei jõudnud imenduda. Ostsime loomakliinikust ka sprei, mida koju lasta, et võimalikud kirbu vastsed hävineks, kuigi kirpe me koeral ei leidnud.
4 päeva hiljem helistasin arstile, et koer ikka sügab end – kui kaua see normaalne on? Arst siis kutsus kohale- käisime 20.05. Vaatas koera üle ja ütles, et nahk on ärritunud ja kirjutas välja Cortavance sprei 2xpäevas kõhu piirkonda pidime seda laskma – sealt sügas end kõige rohkem. (infolehel: põletiku ja sügelusega kulgeva dermatoosi sümptomaatiliseks raviks). Kasutasime pudeli ära, sügamine vähenes.
Aga nüüd on koer hakanud end närima. Just käppasid, ühe käpa peal on juba punane näritud koht. Üleeile 14.06 käisin koeraga uuesti arstil ta iga-aastast vaksiini tegemas (siis näritud kohta veel ei näinud ja arstile ka ei osanud näidata) aga ütlesin arstile, et mu meelest ei ole koeraga ikka kõik päris korras, et ikka sügab end rohkem kui tavaliselt mu meelest ja siis arst ütles, et see võib olla sellest, et saab ebakvaliteetset toitu – Pedigree krõbinad ja tavalisest poest ostetud konservid/ koerte vorstid jms. Rohkem midagi ei pakkunud ega rääkinud. Koer on 2,7 aastane pisike krants. Koguaeg sama toitu saanud.
Võibki sellest olla? Miks siis just käppasid? Elan väikses kohas ja see arst oli juba 120km sõitu, teise arsti arvamus oleks jube kaugele minna juba.
Mis veel aidata võiks? Kellelgi on sama mure olnud? Milles asi oli?
Kui see on oluline siis koera me tavaliselt ei pese. Ainult siis kui tal on karvade küljes väljaheidet või mingit mustust, mis seda nõuab ja siis ka tavalise veega lihtsalt mustus maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 12:36; 16.06 12:51; 16.06 14:54; 17.06 14:51; 25.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis toitu koer saab? Annadki neid Pedigree krõbinaid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu koeral on allergia ja siis ka kogu aeg närib käppasid. Saab allergiaravimit, aga päris ära pole see käpanärimine kadunud, vahel lihtsalt läheb hullemaks. Allergia ravi algabki nii, et kõigepealt välistatakse putukad, siis toit, siis läheb ravi edasi. Tavaliselt on põhjus hoopis keskkonnas või siis toit ja keskkond koos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:45; 16.06 19:38; 17.06 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduallergia (krõbinatest vmt) võib tõesti olla – proovige toitu kvaliteetsema vastu vahetada ja vaadake, kas olukord muutub paremaks. Toiduallergiaga tihti (aga ei pruugi) kaasneb ka nt silmade nõre, punetus ja kõrvad võivad lõhnada ja eritada mustust (nt pärmseen).

Tihedam pesemine ei pruugi olla vajalik, kuid nüüd palavaga võib nahk higistada-haududa) ja olenevalt koera karvastikust ehk proovida rohkem harjata/pügada.

Kas koeral tekib ka karvutud laike? Sellisel juhul võib olla ka kärntõbi – levib ka linnas, koduaias (edasi kannavad peamiselt rebased).

Kirbud välistatud?

 

Aga kui sügab end üle kere ja närib käppasid siis toiduallergia/toidu sobimatus (pedigree krõbinad ühed kõige vähem toiteväärtuslikud ja kehvem valik, mida anda saab) on väga suur variant, et võib põhjuseks olla. Lisaks sellele võib kehva toiduga tulevikus kaasneda liigeseprobleemid, neeru-põieprobleemid jne, mille ravi muutub kallimaks.  2.7a koer on veel noor – praegu on võimalik veel toidu vahetades kvaliteetsema vastu palju kehva toiduga tulevikus kaasnevaid probleeme ära hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:46; 16.06 13:14; 17.06 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis toitu koer saab? Annadki neid Pedigree krõbinaid?

Püüan erinevaid konserve, pasteete, vorste osta, et tal vaheldust oleks. Krõbinaid pole muud leidnud, mida ta sööks.
Hetkel on kodus selliseid sööke:
Pedigree krõbinad
Perfecto Dog Feine Happen pasteedid – erinevad maitsed
Wauh! gurmee vorstid – erinevad maitsed
Piper animals konserv
Dr. Stern – vorst koertele (1 proovisin anda, ei söönud, teine teise maitsega, pole veel pakkunud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 12:36; 16.06 12:51; 16.06 14:54; 17.06 14:51; 25.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis toitu koer saab? Annadki neid Pedigree krõbinaid?

Püüan erinevaid konserve, pasteete, vorste osta, et tal vaheldust oleks. Krõbinaid pole muud leidnud, mida ta sööks.

Hetkel on kodus selliseid sööke:

Pedigree krõbinad

Perfecto Dog Feine Happen pasteedid – erinevad maitsed

Wauh! gurmee vorstid – erinevad maitsed

Piper animals konserv

Dr. Stern – vorst koertele (1 proovisin anda, ei söönud, teine teise maitsega, pole veel pakkunud).

Toiduallergiate puhul (määramiseks või välistamiseks) tuleks mingi perioodi jooksul anda ainult üht konkreetset toidumarki, et näha, kas olukord paraneb või ei. Allergia võib tekkida kehvast toidust kui olla ka mingi konkreetse toiduaine (kana, krevetid/koorikloomad jne) vastu. Soovitaks ise loomaarstiga konsulteerida ja ehk leida üks sort allergiavabasid krõbinaid ja üks sort konservi ning vaadata, kas naha seisukord paraneb. Kui paraneb siis hakatakse vaikselt ühe kaupa asju juurde lisama, et näha, kas olukord muutub halvemaks või ei. Näiteks kui ainult kana baasil krõbinate ja konserviga ei teki allergiat, siis proovitakse lisada nt lõhe/pardi/koorikloomadega ühte sorti toitu – kui selle järel ägeneb siis lisatud toit elimineerida ja vaadata, kas olukord paraneb uuesti ja proovida siis muu ainega uuesti.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:46; 16.06 13:14; 17.06 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tundliku nahaga ja toidu suhtes pirtsaka koera menüüprobleemid lahendasid Platinumi krõbinad, mis on väikesed ja natuke “niiske” välimusega ja koertele üldiselt meeldivad rohkem kui klassikalised krõbinad. Koeratoit.ee lehele kirjutades saab tellida tasuta proovipaki, et näha, kas see su koerale sobiks.

Kui vaatan seda erinevate toitude loetelu, siis võibolla ongi allergiat põhjustav komponent vaid ühes neist, aga kui sa neid kogu aeg vaheldumisi annad, siis ei saagi jälile. Erinevalt inimesest koerale ei ole oluline, et igal päeval oleks uue maitsega toit, vastupidi, ta sööb parema meelega tuttavat maitset nagu väikelaps. Nii et leia läbi katsetamise üks kindel toit, mis sobib ja jää selle juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergia. Meie koeral sama asi. Eriti närib käppasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et kogemust jagasite.
Tellisingi koeratoit.ee lehelt proovipaki ja Platinumi beef+chicken märgtoidu ka. Ehk hakkab neid sööma.
Ma ei teadnud, et koer hindab pigem ühte toitu. Olen kogu see aeg proovinud talle vaheldust leida – päris rumal tunne on praegu. Tegemist on meie esimese koeraga ja olen väga palju ämmalt nõuandeid kuulanud kuna mehe peres on koguaeg koer olnud – arvasin, et kuulan endast vanema ja targema juttu.
Kindlasti nüüd on selliseid, kes arvavad, et ma olen loll, et perekooli nõuandjaid kuulan aga ma pean ju midagi proovima, et koera elu kvaliteeti parandada.
Praegustele kommenteerjatele aitäh kaasa rääkimast!

TA

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 12:36; 16.06 12:51; 16.06 14:54; 17.06 14:51; 25.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse pole loll, hea ju, et küsisid 🙂

Kui koer on juba 2 aastat sama toitu söönud, siis ma väga ei usuks äkilist allergiahoogu. Aga nii ehk naa mõjub koera tervisele paremini võimalikult vähetöödeldud ja kvaliteetsete krõbinate söömine Pedigree jm värv- ja lõhnaainete rohke asemel. Kui tahad ikkagi proovida teada saada, kas koeral võib sügelus allergiast olla, siis tõepoolest ära anna midagi muud kui neid krõbinaid, mida tellisid, ka mitte ampsukest muud toitu, ja vaata, kas nädala-paariga läheb koera olukord paremaks. Kui koer on end juba karvutuks-põletikku kratsinud, siis läheb naha paranemiseks aega, isegi kui allergeenid on koera kehast kadunud, sügelevad haavad-kärnad ja tundlik nahk veel mõnd aega edasi.

Kas elate maal või linnas? Sel aastal on üle pika aja väga palju sääski ja kui koer on tõesti praegu 2-aastane, siis võib tema sügelus ka sääskedest olla? Samuti kontrolli üle puugid, koer saab enamikust piirkondadest kehad kätte, kuid puukide pead jäävad sisse ning siis sügelevad naha all.

Kolmas võimalus on mingid parasiidid ikkagi, meie kutsal oli kärntõbi, kratsis end kohutavalt palju. Aga koertel võivad olla ka mingid lestad vm parasiidid, kes sügelema ajavad, peale ravi jällegi mõnd aega sügelus kestab, sest nahk on nii ärritunud. Lisaks koera ravimisele tuleb väga hoolikalt puhastada ka elamine, eriti koera ase ja pehmed kohad, kus koer võib lesimas käia.

Ja osa koeri sügeleb-närib ka hoopis psühholoogilistel põhjustel, stressist, ärevusest.

Loodan, et saate abi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures linnuliha  põhjustab sagedamini allergilisi reaktsioone. Kas oled vahel ka niisama toorest andnud?
Praegu tellisid ka prooviks segavariandi – lind+loom. Parem oleks just üht sorti proovida, et kindlaks teha, milles asi.
Kui suur see proovipakk Platinumit on? Allergia ei pruugi nii kiiresti taanduda, et nt poolekilose paki söötmise järel erilist muutust näha oleks.
Saadud ravi ja püsivate sümptomite põhjal arvan samuti, et tegu on toidust tingitud allergiaga.
Ka see on  õige, et koerad kipuvad allergiate puhul käppasid närima. Ka siis, kui neil nt nahk kuskilt sügeleb, kust nad ise sügada ei saa, siis närivad käppasid. Ja on üldse närvilised.
Kas loomaarst ei soovitanud mingeid spetsiaalseid allergiavabu toite, mis kindlasti kiiremini aitavad organismil rahuneda? Mida kuu-paar sööta, et  üldine foon maha võtta ja siis hakata vaikselt katsetama veidi odavamate kvaliteetsete toitudega?
Kui mitte, siis sellist nõu peaks saama ka suurematesse loomakliinikutesse helistades, nt EMÜ kliinik on siiani ka telefonitsi nõu andnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui toiduallergia soovitakse välistada, siis võib paar nädalat allergiavaba toitu anda ja siis on kuu ajaga vähemalt selge, kas asi on toidus ja saab hakata sellega tegelema. Kui see paremaks ei tee, siis on tegu keskkonnast tulenevate põhjustega. Toit ja keskkond ongi umbes pooleks allergia põhjustena, osadel on veel kombineeritud variant. Allergiavaba toit on selliselt töödeldud proteiiniga, et see ei saa allergiat põhjustada. Näiteks Royal Caninil on selline toit olemas. Kana on tõesti kõige sagedasem allergia põhjustaja, aga sugugi mitte alati. Minu väga allergilisele koerale näiteks sobib lõhe väga hästi ja allergiat ei põhjusta, aga tal on ka keskkonna allergia lisaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:45; 16.06 19:38; 17.06 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on allergikust koer, kes hakkab ennast sügama ja närima iga kord, kui on saanud pisutki allergeeni. Tema puhul on välistatud gluteeni sisaldavad teraviljad jpm. Kirjutasite, et annate palju erinevaid toite, sellisel juhul on raske allergilist reaktsiooni tuvastada. Mina soovitan esmalt teha nädal-paar riisi põhists lihaga putru või osta veterinaarilt allergikutele mõeldud spetsiaalset toitu. Kui haigusnähud üle ei lähe, siis võib kahtlustada kärntõbe, mida tekitavad süüdiklestad. See probleem võib alata nii käppadest, kui sabast. Mõnikord närivad koerad käppasid ka igavusest, see on psüühhiline probleem. Kõige õigem oleks teil minna teise veterinaari juurde ja uurida sügelemise põhjus välja. Me võime siin oletada ja oma kogemustest rääkida, aga tähtis oleks ikka saada arstilt õige diagnoos. Soovin kutsale kiiret paranemist!

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 22:51; 16.06 22:56; 17.06 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on allergikust koer, kes hakkab ennast sügama ja närima iga kord, kui on saanud pisutki allergeeni. Tema puhul on välistatud gluteeni sisaldavad teraviljad jpm. Kirjutasite, et annate palju erinevaid toite, sellisel juhul on tõesti raske tuvastada, millest reaktsioon tekib. Mina soovitan esmalt teha nädal-paar riisipõhists lihaga putru või osta veterinaarilt allergikutele mõeldud spetsiaalset toitu. Kui haigusnähud üle ei lähe, siis võib kahtlustada kärntõbe, mida tekitavad süüdiklestad. See probleem võib alata nii käppadest, kui saba poolt. Mõnikord närivad koerad käppasid ka igavusest, see on psüühhiline probleem. Kõige õigem oleks teil minna teise veterinaari juurde ja uurida sügelemise põhjus välja. Me võime siin oletada ja oma kogemustest rääkida, aga tähtis oleks ikka saada arstilt õige diagnoos. Soovin kutsale kiiret paranemist!

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 22:51; 16.06 22:56; 17.06 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puusalt tulistades: suure tõenäosusega toiduallergia, aga professionaalne nõuanne oleks, et võimalusel panna aeg dermatoloogi juurde kes sellega süsteemselt tegelema hakkab ning koostöös omanikuga reeglina ka tulemuseni jõuab. Tavalised veterinaarid on seinast seina oma soovitustega, ravi tasub siiski alustada arstiga kes on nahaprobleemide alal spetsialist, vähem mõttetut jooksmist ja erinevate ravimitega eksperimenteerimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovin küsimustele järgemööda vastata:
Kägu 16.06.2021 17:58 Elame maal. Sääski on tõesti palju see aasta, see võib olla. Puuke/kirpe pole – olen ta keha korduvalt ja korduvalt üle kontrollinud. Parasiitide kohta ei oska vastata. Stressist ma ka ei usu, sest keskond pole muutunud ja ta on igatepidi kõikide lemmik. Naabrid, pere, meie ise – kõik hoiavad ja nunnutavad teda.

Kägu 16.06.2021 18:54 Toorest pole talle kunagi andnud aga meil on ühed naabrid, kellel on kass ja sellele antakse kala jäänuseid. Sellele võib meie koeral ligipääs olla, kui peale satub. Jällegi – omast rumalusest võtsin jah sega variandi – ei teadnud sedagi, et linnuliha on riskantsem. Loomaarst ei soovitanud midagi aga ilmselt sellest, et ma ise kohe tema allergia jutu maha laitsin, et koer on koguaeg sammasid krõbinaid söönud. Ma ei tea, kui suur proovipakk on. See ilmselt homme jõuab. Vaatan selle järgi, ehk pean ikka kliinikusse uuesti minema ja sealt mingit muud toitu ostma.
Kägu 16.06.2021 19:38 – Kas allergia ravimit peab siis koguaeg andma? Mõtlen, et äkki peaks seda arstilt paluma? Kurb mõelda, et kutsu kuu aega peab piinlema, kuni ma katsetan, mis sobib, mis mitte.
Kägu 16.06.2021 22:56 Teha riisipõhist lihaga toitu? Mis lihaga siis? Teine arst on tõesti keeruline variant. Elan saarel ja siin ongi ainult 1 kliinik. Mõtlen, et kliinikus on 2 arsti ehk peaks teise arstiga lihtsalt rääkima.
Kägu 17.06.2021 13:06 Sul on õigus, eks kõik siinsed vastajad “tulistavad puusalt” aga see on parem, kui minu tühi pea ja tegevusetus. Ma praegu arvan, et proovin siiski koera toidulaua muutmist. See on mulle kõige mugavam ja odavam variant. Ilmselt pean ikka korra veel kliinikus käima ja toidu kohta üle küsima ja midagi kliinikust ostma. Äkki ka allergia ravimit proovima. Dermatoloog hirmutab mind juba oma nime, kauguse ja võimaliku maksumuse pärast. Loodan esialgu omade jõududega hakkama saada.

Jällegi, aitäh!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 12:36; 16.06 12:51; 16.06 14:54; 17.06 14:51; 25.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alustaks spetsiaalsest allergikutele mõeldud koeratoidust https://kaup24.ee/et/lemmikloomatarbed/koerad/kuivtoit-koertele/kuivtoit-koertele-eukanuba-veterinary-diets-dermatosis-fp?id=1132125

https://minukoer.ee/toode/hypo-allergenic-kala-kartul/

Ise julgen virbaci eritoite soovitada, neil ka nahaprobleemidele eraldi sari https://media.voog.com/0000/0045/5177/files/HPM_ravisarja_tooteraamat-web.pdf

Vaata lk 70

https://zoo24.ee/toode/hpmd-dog-hypoallergy-with-hydrolysed-salmon-protein/

– Vaatasin, et zoo24 pakub ka vet.arsti konsultatsiooni sobiva toidu valimisel ja annavad nõu

 

Kindlasti on ehk olemas allergiarohte loomadele, aga see pigem pole levinud? või pakutakse seda väga äärmuslikkel juhtudel või kui ehk tõesti allergeensus kindlaks määratud. Ehk lühiajalise ravi saaksid allergiarohuga teha, kuid samas ühe toidu pealt teisele üleminek, et kas allergia möödub või ei peaks siiski minema rohuta ja võib võtta ka paar kuud.

 

Riisirooga võib teha tavalise loomalihaga (kasvõi hakklihaga) – muidu võib juurde panna ka kõike muud (kanasüdamed, kanamaksa, juurvilju nt porgand jne) – aga allergia puhul pigem ei lisaks. Porgand vist peaks olema üpriski allergiavaba ja herned ka? Maisi nt pigem mitte panna. Paljudel koertel on ka toortoitumine naha probleeme leevendanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:46; 16.06 13:14; 17.06 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on ehk olemas allergiarohte loomadele, aga see pigem pole levinud?

On väga levinud. On palju koeri, kes peavad elu lõpuni allergiaravimit igapäevaselt võtma. Minu koer on proovinud vist nelja allergiaravimit, doosid on aina suurenenud. Kuu maksab üle 100 euro. Nüüd proovin immuunteraapiat, see katsetamine on alles pooleli, ei tea tulemust. Kui see mõjuks, oleks see kõige vähem tervist kahjustav.

Tavaliselt alustatakse prednisolooniga, mis pole kallis ja võtab kohe sümptomid maha, koer saab normaalselt olla, aga seda ei saa pikaajaliselt kasutada. Pikaajaliselt kasutatavad ravimid on juba kallid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:45; 16.06 19:38; 17.06 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin siis see, kes soovitas riisi ja liha pakkuda. Jah, raske öelda, et millist liha riisiga segada. Meile sobib kanaliha, kuigi palujdele on see allergeen. Vastasite, et elate saarel, kus pole mitut veterinaarkliinikut. Mina ja mu koer elame ka kuus kuud aastas väikesaarel, kus pole ühtegi veterinaari. Eelmisel aastal juhtus nii, et kutsa hakkas väga innukalt ennast igalt poolt närima. Kuna välistatud oli toiduallergia, siis kahjuks pidime tõdema, et kärntõbi oli kohal. Kuna elate ilmselt looduse keskel ja teete pikki jalutuskäike, siis ei saa seda välistada. Samas, kui lööve hullemaks ei lähe, siis vast olete pääsenud. Meil on koeral mitu arsti, üks kliinik talvel elamise kohas ja teine väikesaarele kõige lähemal olevas linnas. Soovitan teil ka mandrile minna ja sügelemise põhjus välja uurida. Edu ja peatset paranemist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 22:51; 16.06 22:56; 17.06 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnast ka kaugel. Meid aitas sõbra soovitusel dr Ain Starast, Loomade kiirabikliinikus. Visiit kestis poolteist tundi ja saime abi. Muuhulgas avastas arst ka ühe muu tervisehäda, mis oleks võinud kurvalt lõppeda. Ülipõhjalikult uuris meie koera. Soovitan!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 00:28; 30.06 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnast ka kaugel. Meid aitas sõbra soovitusel dr Ain Starast, Loomade kiirabikliinikus. Visiit kestis poolteist tundi ja saime abi. Muuhulgas avastas arst ka ühe muu tervisehäda, mis oleks võinud kurvalt lõppeda. Ülipõhjalikult uuris meie koera. Soovitan!

Kui inimene elab Tallinnast kaugel, siis spets Loomade kiirabisse sõita on küll täiesti mõttetu. Esiteks on nende teenus keskmisest kallim ja teiseks on ka mujal kui Tallinnas väga häid loomaarste.

Teemaalgataja võib jätta oma umbkaudse asukoha, võin soovitada, kui sealkandis vähegi kedagi tean.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole TA, aga Tartu arstide soovitusi võtaks värske koeraomanikuna küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnast ka kaugel. Meid aitas sõbra soovitusel dr Ain Starast, Loomade kiirabikliinikus. Visiit kestis poolteist tundi ja saime abi. Muuhulgas avastas arst ka ühe muu tervisehäda, mis oleks võinud kurvalt lõppeda. Ülipõhjalikult uuris meie koera. Soovitan!

Kui inimene elab Tallinnast kaugel, siis spets Loomade kiirabisse sõita on küll täiesti mõttetu. Esiteks on nende teenus keskmisest kallim ja teiseks on ka mujal kui Tallinnas väga häid loomaarste.

Teemaalgataja võib jätta oma umbkaudse asukoha, võin soovitada, kui sealkandis vähegi kedagi tean.

Elan Hiiumaal. Käisin uuesti arsti juures. Näitasin kahte näritud kohta arstile. Praegu sain ikkagist ka kärntõve ravimid kutsule.
23.06 panin esimese rohu ja 17.07 pean teise panema. Siiani pole tulemust ei toidu muutmisel ega rohu andmisel. Ehk on vara veel…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 12:36; 16.06 12:51; 16.06 14:54; 17.06 14:51; 25.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnast ka kaugel. Meid aitas sõbra soovitusel dr Ain Starast, Loomade kiirabikliinikus. Visiit kestis poolteist tundi ja saime abi. Muuhulgas avastas arst ka ühe muu tervisehäda, mis oleks võinud kurvalt lõppeda. Ülipõhjalikult uuris meie koera. Soovitan!

Kui inimene elab Tallinnast kaugel, siis spets Loomade kiirabisse sõita on küll täiesti mõttetu. Esiteks on nende teenus keskmisest kallim ja teiseks on ka mujal kui Tallinnas väga häid loomaarste.

Teemaalgataja võib jätta oma umbkaudse asukoha, võin soovitada, kui sealkandis vähegi kedagi tean.

Kiirabis on visiiditasu 23 eurot. Näiteks Maxi kliinikus 30. See on müüt, et kiirabi kallis on.

Kui me dr Starstit poleks leidnud, ei oleks meie sõpra ammu enam. Elame muide Pãrnus ja teeme aastas 2 visiiti Tallinnasse kiirabisse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 00:28; 30.06 13:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Koer kratsib ja närib end