Esileht Lapse ootamine Kõhulihaste diastaas

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kõhulihaste diastaas

Postitas:
Kägu

Saan aru, et raseduse ajal suhteliselt sage probleem. Kuid kas olete juba raseduse ajal midagi teinud, et ei süveneks, a la mingeid harjutusi? Või pigem mõistlik ära oodata sünnitus? Lugesin ka, et pärast sünnitust enamasti probleem leevendub ise. Kes kasutanud waist trainer’it pärast sünnitust, kas on aidanud ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina raseduse ajal lihtsalt vältisin kõhulihaste pingutamist, nt kui tõusin voodist, siis keerasin küljele end ja siis tõusin üles. Need waist trainerid, nii palju kui ma ilinfot otsisin, siis imesid ei tee ja on suht mõttetud. Haiglas lasin kohe kontrollida diastaasi, et hiljem üllatusi poleks. Youtube on videosid täis, mis harjutusi teha/mida mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse lõpus on peaaegu kõigil rasedatel diastaas, midagi eriti ette selle vastu teha  ei anna. Need waist trainerid ja survevööd küll ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse lõpus on peaaegu kõigil rasedatel diastaas, midagi eriti ette selle vastu teha ei anna. Need waist trainerid ja survevööd küll ei aita.

Ma olen näinud väiteid pigem niipidi, et need aitavad PÄRAST sünnitust kiiremini taastuda, mitte ennetavalt midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean, et sünnitusjärgselt teemale spetsialiseerunud füsioterapeudid soovitavad peale sünnitust u 2 kuud kanda bandaaži, sest kõhulihased on totaalselt välja venitatud ja alustuseks on vaja anda kudedele aega taastumiseks (beebiga vaja pidevalt pikali ja püsti jne toimetades on lihaseid vaja toetada, mitte ülekoormata). Harjutused, mida alguses teha võib on suht spetsiifilised ja süvalihastele hoopis.

Youtube-s on igasugu pahna ja valesid juhiseid ka. Esimesed kolm videot, mis mul Youtube-s otsinguga tulid olid lihtsalt tavaliste kõhulihaste harjutuste leebemad variandid. Need ei aita diadtaasi vastu vaid võivad olukorra halvemaks teha. Reklaamivad küll nagu post partum belly exerices aga tegelikult ei ole nendega soovitatav alustada.

Seda võin küll öelda, et spetsiaalselt rasedatele mõeldud korsetilaadsetest toodetest on enamik, kas mõttetult lõtv või arutult jäikade ja ebamugavate kinnitustega. Ise kasutasin hoopis sportlastele mõeldud vööd, mis oli mugav ja funktsionaalne ning päriselt ka toestas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean, et sünnitusjärgselt teemale spetsialiseerunud füsioterapeudid soovitavad peale sünnitust u 2 kuud kanda bandaaži, sest kõhulihased on totaalselt välja venitatud ja alustuseks on vaja anda kudedele aega taastumiseks (beebiga vaja pidevalt pikali ja püsti jne toimetades on lihaseid vaja toetada, mitte ülekoormata). Harjutused, mida alguses teha võib on suht spetsiifilised ja süvalihastele hoopis.

Youtube-s on igasugu pahna ja valesid juhiseid ka. Esimesed kolm videot, mis mul Youtube-s otsinguga tulid olid lihtsalt tavaliste kõhulihaste harjutuste leebemad variandid. Need ei aita diadtaasi vastu vaid võivad olukorra halvemaks teha. Reklaamivad küll nagu post partum belly exerices aga tegelikult ei ole nendega soovitatav alustada.

Seda võin küll öelda, et spetsiaalselt rasedatele mõeldud korsetilaadsetest toodetest on enamik, kas mõttetult lõtv või arutult jäikade ja ebamugavate kinnitustega. Ise kasutasin hoopis sportlastele mõeldud vööd, mis oli mugav ja funktsionaalne ning päriselt ka toestas.

Oskad sa mõnda sellist sportlastele mõeldud vööd linkida? Ja kas seda tohib ka raseduse ajal kasutada või alles peale sünnitust?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda võin küll öelda, et spetsiaalselt rasedatele mõeldud korsetilaadsetest toodetest on enamik, kas mõttetult lõtv või arutult jäikade ja ebamugavate kinnitustega. Ise kasutasin hoopis sportlastele mõeldud vööd, mis oli mugav ja funktsionaalne ning päriselt ka toestas.

Oskad sa mõnda sellist sportlastele mõeldud vööd linkida? Ja kas seda tohib ka raseduse ajal kasutada või alles peale sünnitust?

Täpselt Rehband lumbo direxa oli abiks varasemalt ühe spordivigastuse pärast ja kasutasin ka peale sünnitust kui rasedatele mõeldud bandaaž täiega lössi ja voldiliseks vajus. Umbes 10 aastat tagasi müüdi ka Eestis Ylikooli apteegis. Muidu müüakse e-poodides Soomest Austraalia ja USA-ni.
https://kuvasto.respecta.fi/p/5263-tukiliivi-lumbo-direxa-koot-xs-xxl/ 

Proovisin ka Easymom bandaaži, mis mitmeosaline ja saab juppe erinevalt kombineerides kasutada raseduse algusest kuni lõpuni ja peale sünnitust ka. Muidu enam-vähem aga midagi oli alakõhtu toetava pehme osa arendustöös kindlasti veel tegemata ja peale rasedust läks käiku ikka vana hea Rehband. https://easymom.ee/

Gerda lux vöö rasedatele ostsin ka aga seelle krõpsud kraapisid nahka või kuju ei sobinud kohe üldse. Müüsin osta.ee-s uueväärsena maha, sest seda ei kannatanud üldse kanda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen näinud väiteid pigem niipidi, et need aitavad PÄRAST sünnitust kiiremini taastuda, mitte ennetavalt midagi teha.

No see peaks ju olema ütlematagi selge, et survevöö lähebki selga PÄRAST sünnitust, mitte rasedakõhu peale 🙂 mulle see oppo opijärgne survevöö meeldis väga, hoidis keskkoha “paigal” ja toestatuna (oli ka keiser, ämmakas küll pahandas, et ärge nii kõvasti kinni tõmmakse, haavast pressib juba vedelikku välja). Ennetada seda diastaasi  jah kuidagimoodi ei anna.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see “ennetus” ole ilmselt pigem leebemalt pääsemine, mitte tegelikult ennetamine, nagu ka venitusarmide puhul – kui nad ikka tekkima peavad, siis ei päästa ka kõikvõimsate kreemide mökerdamine ja bandaaži kandmine/teipimine vms. Samas võivad need aidata kaasa natukenegi kergemalt pääsemisele. Palju oleneb ikka nahatüübist, pärilikkusest jms. Sama ka kõhulihaste diastaasi puhul.

Aga diastaasi kohta olen lugenud, et ennetavalt võiks vähendada võimalusi suuremateks kahjudeks näiteks:

* Sobilik treening raseduse ajal. Ehk siis treening, mis ei lase lihastel liigselt lõtvuda ja välja venida, ent samas ei pumpa lihaseid ka pringiks, mis oleks palju vastvõtlikum kahjustustele kõhu paisumisel. Tasub ilmselt konsulteerida spetsialistiga, kes harjutusi oskaks täpsemalt soovitada, eriti kui pole juba varasemast ajast treeningutega eriti sina peal ja tahad alustada mingigi treeninguga keset rasedust.

* Bandaaži kandmine. Kuna bandaaž (üldjuhul) toetab kõhtu ja kõhulihaseid, võib see aidata kaasa kõhulihaste vormi hoidmisele, et need liigselt ei lõtvuks ja välja veniks. Ühtlasi selline toestatus võib aidata ka naha väljavenimise poole pealt, et mõnestki triibukesest kõhul ehk õnnestuks pääseda.

* Kõhulihaste pingutuste vähendamine ehk jälgi oma igapäevaseid tegevusi, kus kõhulihased saavad suuremat (äkilist) koormust ja vajadusel püüa neid tegevusi teha veidi teistmoodi, et kõhulihaseid mitte kahjustada. Nt soovitatakse pikali/poollamavast asendist püsti tõusta üle külje, sest otse üles tulles (isegi kui oled suuteline seda tegema), tõmbad kõhulihased korraga pingesse ja see soodustab jällegi diastaasi teket.

Peale sünnitust diastaasi n-ö ravimise kohta olen kuulnud samu asju, mida eelnevalt välja juba toodi, ehk siis paar kuud vajavad lihased toetust (nt bandaaži vm toetava asjaga) ja rahu taastumiseks (ehk ei tasu neid kohe hurraaga treenima hakata) ja alles seejärel võib hakata vaikselt neid lihaseid treenima. Küll aga on soovituslik siis alustada rahulikult peale sünnitust süvalihaste kergemate treeningutega, kuid ka siin sõltub palju sellest, milleks su keha valmis on, kuidas sünnitus kulges ja millised tagajärjed (nt rebendid, keisriarmid jms) tekkisid sünnitusega.

NB! Olen ise alles kohe III trimestrisse jõudmas ja seega kahjuks oma kogemust jagada ei saa ning see eelnev jutt on see, mida olen siit-sealt kokku lihtsalt ise lugenud, mis võiks aidata kaasa diastaasi leevendamisele. Rohkem n-ö mõtteaineks lisasin need senini loetud teadmised siia. Kui keegi tahab ümber kummutada mõnda n-ö soovitust, siis kuulaks ise ka hea meelega koos põhjendustega 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Kõhulihaste diastaas