Esileht Koolilaps Kohustuslik ujumine

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kohustuslik ujumine

Postitas:

Kas on õigus keelduda? Mida selleks tegema ?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu kehalise õpetaja poole, tema teab sind kõige paremini juhatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 22:32; 19.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks küll?

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 22:43; 20.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on õigus keelduda? Mida selleks tegema ?

aga kas matemaatikas protsendiarvutuse õppimisest saab keelduda? või inglise keele grammatikast?

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt nii huvi pärast küsin, et mis on kooliujumisest keeldumise põhjus?

Ainus, mis ma suudan välja ise mõelda, on mingi tõsine terviseprobleem, mis ujumise välistab või liiga suur risk on. Sellisel juhul on aga põhjus ju olemas ja loomulikult õigus keelduda.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ujumisoskus võib kunagi päästa elu. Ujumine on koolis ettenähtud ja sellest nüüd vanem küll keelduda ei saa.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib pöörduda perearsti poole, rääkida mure ära. Kui on piisav põhjus, siis arst väljastab tõendi, mille saab omakorda viia kooli, kes siis korraldab kursusest vabastuse. Siin oli kunagi päris põhjalik arutelu sel teemal ja see vabastuse võimalus pole iseenesest kuigi haruldane.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma näen ujumisest keeldumiseks vaid üht põhjust -vanema hirm, et laps pärast ujumistundi külmetab. Meie koolis on ujumistund alati koolipäeva alguses, et lapsed jõuaksid maha jahtuda (ujula on koolil endal olemas). Kooli ujumistundides areneb lapse ujumisoskus tohutu kiirusega, mu mitteujujast veekartlik laps on hetkel kolmandas klassis ja teeb vettehüppeid ja sukeldub.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina nt. kardan vett.

ma ei suuda vette minne, ainult põlvini. tekib paanika, hingeldamine, lähen ähmi täis. jumal tänatud, et 40a tagasi ei pidanud kehalises kasvatuses ujuma.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli ujumistundides areneb lapse ujumisoskus tohutu kiirusega, mu mitteujujast veekartlik laps on hetkel kolmandas klassis ja teeb vettehüppeid ja sukeldub.

See areneb seal lastel kiirelt siis, kui nad varem ujuda ei osanud. Minu omad peamiselt igavlevad ja külmetavad seal.

Aga sellest ma ka aru ei saa, miks meeleheitlikult seda külma karta. Õpetage lapsed end korralikult riidesse panema. Minu lapsed elavad maal, see tähendab, et nad jõlguvad linnas tuule käes paar tundi märja peaga, kuni maaliini buss tuleb ja seejärel marsivad veel kilomeeter koju. Aga korralikult soojad riided selga (müts ja kapuuts ja sall jne) ja pole nad kordagi ujumise tõttu haigeks jäänud. Muidu ei ole nad mul tohutult hea tervisega ja viiruseid-baktereid ikka vahel külge võtavad. Aga pigem ajal, mil nad ei käi ujumas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma näen ujumisest keeldumiseks vaid üht põhjust -vanema hirm, et laps pärast ujumistundi külmetab. Meie koolis on ujumistund alati koolipäeva alguses, et lapsed jõuaksid maha jahtuda (ujula on koolil endal olemas). Kooli ujumistundides areneb lapse ujumisoskus tohutu kiirusega, mu mitteujujast veekartlik laps on hetkel kolmandas klassis ja teeb vettehüppeid ja sukeldub.

Tore, kui teie kooli arvestatakse. KSG ei arvestata. Meil oli lapsed 2h koolis, siis söömine, siis vaja 2,8km kaugusele lasnamäe gümnaasiumi, seal tund, siis tagasi kooli ja koolis ka veel 1-2 h. Mõtetu jooksutamine.

Õnneks laps oskab ujuda ja saime peale esimest tundi vabastuse (kuna laps tegi kõik katsed kohe ära). Mis tähendas küll seda, et lapsel oli mõtetu auk keset päeva, aga vähemalt ei jooksnud märjana mööda linna.

no asi on siis hullemaks läinud küll … veel 5a tagasi käidi 21. koolis ujumas ja sinna oli Gonsiori majast suht lühike tee jalutada. nii palju kui ma mäletan oli ujumine ka tollal päeva alguses, enne tunde. minu laps oli selleks hetkeks muidugi juba vana ujuja ja pidi vaid 1. tunnis oskused ette näitama 🙂

aga jah, see Sikupilli maja koos kõige juurdekuuluvaga ei ole endaga anyway ühtegi positiivset arengut kaasa toonud … sestap üldse ei üllata, et lapsed keset päeva mingisse venkude kooli ujuma kupatatakse 🙁

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi võimalik, peaks laps ikka ujuma õppima. Kui ta seda varem teinud pole, siis ujumistundides saavad enamus selle siiski selgeks.  Oma kogemus ujuda oskava lapsega – läheb esimesse tundi, teeb ära kohustuslikud alad ja ongi edasisest tundidest vabastatud. Võib käia, kui tahab, aga ei pea.  Aga jutt siis kolmandas klassis ettenähtud ujumise algõppest. Mitte suvalises klassis kehalise asemel tunniplaani pandud ujumisest. Viimasest võib kirjutada puudumistõendi nagu igast teisest tunnist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjuseks võib olla kloori allergia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 22:32; 19.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina nt. kardan vett.

ma ei suuda vette minne, ainult põlvini. tekib paanika, hingeldamine, lähen ähmi täis. jumal tänatud, et 40a tagasi ei pidanud kehalises kasvatuses ujuma.

Võibolla seda veekartust ei olekski kui omal ajal ujumistunnid oleks olnud?

Pöördu murega kehalise kasvatuse õpetaja poole. Kui ikka mingi reaalne probleem või erivajadus lapsel on. “Kaugele minna” või “märgade juustega võib külmetuda” või “laps kardab vett” ei ole kindlasti adekvaatne põhjus laps ilma ujumisoskuseta jätta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina nt. kardan vett.

ma ei suuda vette minne, ainult põlvini. tekib paanika, hingeldamine, lähen ähmi täis. jumal tänatud, et 40a tagasi ei pidanud kehalises kasvatuses ujuma.

Võib-olla oleks just veehirmust üle saanud? Minu laps käis 6-aastaselt ujumistrennis ja hakati ikka väga aeglaselt ja samm-samnult pihta, näo vette panek jne. Ja läbi mängu toimus kõik.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käisid koolides, kus oli oma ujula ning ujumine esimesest klassist alates tunniplaani osa vähemalt esimeses kuues klassis. Ma olen väga rahul, et lapsed õppisid väga hästi ujuma ega karda vett. Ma ütleks, et ujumisoskus on lausa hädavajalik oskus, see võib päästa elu. Ujumiskursus pole siis ometi vaid nalja pärast koolides kohustuslik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on õigus keelduda? Mida selleks tegema ?

aga kas matemaatikas protsendiarvutuse õppimisest saab keelduda? või inglise keele grammatikast?

Kusjuures võib, aga see käib läbi Rajaleidja, ning ikka lapse võimetest, mitte vanema tahtmisest lähtudes.

Ujumisega mul vastupidised kogemused – neid tunde pakutakse nii piiratud ajal, et kui laps tegelikult haigestub vms, siis jääbki kursus läbimata. Vanema lapsega ma lausa EMOs anusin, et palun õmmelge see peahaav tal kinni, aga ei, nemad panid ikka mingi plaastri, mis tähendas esiteks koledat armi ja teiseks kaheksat puudutud ujumistundi. Endal läks kohustusliku ujumisega peaaegu samamoodi: kukkumise tagajärjel mingi nahahaigus/kahjustus ja pikaajaline basseinikeeld. Õppisin ujuma hiljem trennis, vanema lapse panin ka ujumistrenni aastaks, kus omandas normaalse ujumisoskuse. Tütar oli ka pool ujumiskursuse ajast haige ning sai hädise rahuldava vist siiski kätte, aga mingit rahuldavat ujumisoskust siiski mitte – teda õpetasin hiljem ise ja nüüd ka ujub kenasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sestap üldse ei üllata, et lapsed keset päeva mingisse venkude kooli ujuma kupatatakse ????

Ja me ikka veel imestame, kust tuleb koolikiusamine…

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sestap üldse ei üllata, et lapsed keset päeva mingisse venkude kooli ujuma kupatatakse ????

Ja me ikka veel imestame, kust tuleb koolikiusamine…

Just, eeskuju on nakkav.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 22:43; 20.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On lapsi, kes kohustuslikus korras ja käsu peale ei saa selgeks midagi. Mõne lapse jaoks on ujumistund suure kambaga koos tõsine väljakutse. Pritsimine kisamine, lärm… Eriti juhul kui on veekartus ka. Ujuma õppimine on võimalik siis, kui osatakse lõdvestuda – mugav ja hea on olla. Enamik lastest seda suudab klassiga koos ja on lõbus, aga on ka neid, kes on sellises olukorras tohutult pinges ja ujumisõppest ei tulegi midagi välja. Nad ei suuda lihtsalt lõdvestuda, sest ohuolukorra tunne on. Nende ainus soov on basseinist välja saada ja rahulikumasse kohta minna. Vägisi ei saa niisugust last sellisel viisil ujuma õpetada. Kui ta kõik ära kannatabki vaikselt (ujumisoskust sealjuures omandamata ja negatiivsete hinnagutega käsikäes), siis hiljem võib hakata vett vihkama. See kõik ei tähenda, et laps on rumal ja teistest halvem. Lihtsalt temale sobiks paremini individuaalne ja rahulikum keskkond ujumisõppeks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 13:41; 21.01 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on raskemini kohanev või veekartlik laps vms, siis tasub tasa ja targu varem alustada, mitte leida end sundseisust.
Kui mu lapsed 4a ujumistrenni läksid (ise väga tahtsid, siiani käivad), oli mõlemal rühmas neid, kes vett kartsid. Varsti enam ei kartnud, aasta lõpuks sukeldusid nagu vanad kalad. Mida nooremalt alustada, seda väiksem saavutussurve ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohustuslik ujumine võib tekitada ka osadel hirmu, et laps ei taha/julge klassikaaslaste ees nö. paljalt olla? Mina käisin ujumas siis kui nö. tüdrukute kehaerinevused hakkasid välja tulema, tissid kasvama, karvad jne… tean,et osade kallal nokiti küll,et miks sul nii suured tissid kui meil väikesed jne, kõik mis oli erinev sai kohe märgatud. Pesema pidi enne ja pärast, et polnud varianti et paned kohe trikoo selga ja keegi ei märka, et sa lipsasid juba basseini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on raskemini kohanev või veekartlik laps vms, siis tasub tasa ja targu varem alustada, mitte leida end sundseisust.

Kui mu lapsed 4a ujumistrenni läksid (ise väga tahtsid, siiani käivad), oli mõlemal rühmas neid, kes vett kartsid. Varsti enam ei kartnud, aasta lõpuks sukeldusid nagu vanad kalad. Mida nooremalt alustada, seda väiksem saavutussurve ka.

Alati on nii väikeste rühmas ka olnud neid, kellele kutsutakse ema järele, sest lihtsalt ei õnnestu. Soovitatakse uuesti proovida aasta pärast. Ja on ka neid, kellel lihtsalt ei õnnestugi enne, kui ollakse piisavalt suur, et suuta paremini oma hirme juhtida. Mõnikord teismelisena alles…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 13:41; 21.01 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina nt. kardan vett.

ma ei suuda vette minne, ainult põlvini. tekib paanika, hingeldamine, lähen ähmi täis. jumal tänatud, et 40a tagasi ei pidanud kehalises kasvatuses ujuma.

Olen 42. Meil oli koolis küll ujumine. Koolil ujulat polnud, meid veeti bussiga 15km kaugusele linna kooli ujulasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps kartis koolis ujuda. Sada häda, mis kõik halvasti on. Võtsin ta käekõrvale ja tegin talle paaril nädalavahetusel “järeleaitamise”. Ujulas soojas laste basseinis, hästi tasapisi, vette minek ja mullide puhumine ja vee peal hõljumine ja libisemine ja nii edasi. Laste vee juurde viimise materjale on palju. Aga minu lapse jaoks oli kõige tähtsam, et ei oleks sundi ega kambaga minekut “nüüd kõik karmauh vette!!!”, vaid et saaks ohutus keskkonnas omaette harjutada.

Laps sai ujuma ja läks aasta pärast ujumistrenni.

Igaühel oma põhjused ja võimalik, et on tõesti vaja laps kooli ujumisest ära võtta. Aga võib ka olla, et väikese lisatööga saab lapse ikkagi ujuma ja vabastust polegi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Kohustuslik ujumine