Esileht Ilu ja tervis Kõhuvalud ja puhitused

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kõhuvalud ja puhitused

Postitas:

Olen hädas olnud juba aastaid kõhuvaludega ja meeletute puhitustega kõhus. No ikka nii, et kõht kasvab selliseks nagu oleks 9kuud rase. Just rindade alt saab alguse nagu raseda kõhtki. Kõht on punnis ja nagu õhku täis. Sooltes olev õhk paneb kõhu valutama. Ja see kõik on kuidagi seotud söömisega. Üldse ei saa aru, mis täpselt halvasti mõjub. Kunagi sõin kaerahelbeputru hommikuti ja siis tundsin end halvasti. Pudrud jätsin ära ja söön hommikuti muna ja peekonit. Joon piimaga kohvi ja just sellist lattekohvi. Äkki see piim on kurjajuur. No mitte ei saa aru. Üks hetk mõjuvad igasugu saiatooted halvasti, teine kord jälle mitte. Eile sai natuke mehega veinitatud õhtul. Kõrvale viinamarjad ja juust. Voodisse minnes ma lihtsalt istusin, sest lisaks punnis kõhule ja valule algasid meeletud kõrvetised. Kõrvetised on mul olnud seoses rasedustega ja suure kõhuga, mis mao üles surub. Muidu kõrvetisi pole. Aga nüüd puhitustest kõht nii suur, et hakkab kõrvetama.
Küsimus selline, et kas keegi on seoses puhitustega lasknud teha mõnd veretesti. Kuidas saaks teada, mis toiduaine ei sobi. On siis gluteenitalumatus või laktoositalumatus. No mitte ei saa aru. Kõht on pigem kinnisepoolne. Tihti ei käi mitu päeva WCs ja siis tuleb korraga kõik välja, nii et ummistab poti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 15:39; 10.12 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raske on kaks päeva piimatooteid mitte tarbida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 15:45; 10.12 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ebamugav, kui tarbin koos piimatooteid ja suhkrut (näiteks jäätist, magusat kohupiima jne). Ja ka puuviljades oleva suhkur näib môjutavat koos piimatoodetega. Näiteks kui on piimakokteil maasikatega, jäätis moosiga vms. Piimakohv juustuleivaga.Testid tehtud (perearst suunas tegema minu palvel viljatalumatuse testi), need ei näidanud midagi. Tead – proovi jätta piimatooted môneks päevaks ära. Kul hakkab kergem, söö ettevaatlikult neid nii, et ei tarbi koos suhkruga. Äkki on ka sama kurja juur. Näiteks sa just ütlesid, et oli vein ja juust. No ongi – juust on piimatoode ja veinis ju ka puuviljasuhkur. Äkki saad ka abi sellest minu süsteemist. Ise näiteks loobusin üldse kohvi peale piima panemisest ja vähendasin piimatooteid. Täitsa mitte – mulle meeldib väga juust näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laktoositalumatus, siis piisab kui vaid 3-4 päeva piima mitte tarbida, hakkab kohe kergem. Kui aga ei talu piimavalku, siis peab paar nädalat ilma piimata olema, et sotti saada. Mina talun piima täpselt ühe cappucino jagu päevas, latte juba liig.
Viinamarju ei söö ma üldse, need tekitavad jubedaid gaase. Ja puuviljad üldse tekitavad mul gaase. Ka ei sobi mulle küüslauk (terve öö maadlen gaasidega kui õhtul söön ahjus tehtud küüslauku), kuigi seda hirmsasti armastan. Eks ikka ise pead katsetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi seede-ensüüme tarbida enne sööki. Dida tabletid apteegist aitavad ka seedimist korrastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 21:06; 10.12 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raske on kaks päeva piimatooteid mitte tarbida?

No see ei ole nii lihtne. Ma võin klaasi piima ära juua ja mul ei lähe kõht lahti. Isegi maapiima peale ei juhtu midagi. See tähendaks nagu, et ei ole laktoositalumatus. Selles see asi ongi, et üks hetk nagu mõjuks halvasti miski ja teine hetk pole häda midagi. Ongi nagu mingi kombinatsioon.
Kõige parem oli mul olla siis, kui mitu kuud jälgisin Fitlapi toitumiskava. Selle aja jooksul paaril korral vaid hakkas kõht valutama. Kõht punnis ei olnud ja võtsin ilusti alla. Aga see on jube enesepiitsutamine ja mina olen nõrk. Mul läheb selle stevia peale süda pahaks. Nii jälgi maitsega, aga samas ma armastan magusat. Ma ei suuda kuidagi musta kohvi suhkruta juua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 15:39; 10.12 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga puhitu siis edasi. Evolutsioon ei jõua nii kiirelt inimese seedeelundkknda täiendada, kui inimene suudab uusi jamasid sisse süüa.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 15:45; 10.12 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle viimane, ära tänita!
Logisin sisse, et steviale natuke armu annaksid. Kümmekond aastat tagasi proovisin suhkruvaba dieeti, no nii suhkruvaba, kui vähegi võimalik. Ei mäleta, mitu kuud ei pannud teragi suhkrut ühegi oma toidu ega joogi sisse, jõingi teed steviaga, näiteks. Tead, ära harjusin. Ja kui siis uuesti suhkrut kohvile lisasin, siis see maitses nagu… aspartaam (see väike valge tablett). Nii et me oleme selle tavalise suhkru maitsega lihtsalt nii harjunud, et ei taju enam seda kõrvalmaitset.

Aga jälgin teemat, mul on sama jama. Teaks siis, millest. Vahest on kõht nii valus, et hingatagi ei taha. Kusjuures see suhkru ja piimatoote kombinatsioon mõjub tõepoolest erilise paisutajana. Väga huvitav. Espumisanist on teinekord kõvasti abi, vähemalt vajub rasedakõht enam-vähem tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta esialgu prooviks valge suhkru asemel pruuni roo või kookosesuhkurt. Ehks see kallim on aga maitselt siiski suhkru moodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tee toidutalumatuse test. Äkki sa näiteks ei talu pärmi, või muna või soja või midagi muud, mis menüüs on, aga mille peale ei tule, et see kehvasti võib mõjuda. Lisaks talumatus võib ebameeldivate mõjudega ilmutada ennast alles järgmisel päeval, nõnda on keeruline aru saada, et mis täpsemalt organismi häirib. Välistamise meetod toimib ka hästi, et mingi hetk paastud ja siis hakkad tasapisi erinevaid toiduaineid juurde lisama. Kui tekib probleem, siis järelikult toiduaine ei sobi. Aga eks see väljaselgitamise protsess on vaevaline üht või teistmoodi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 21:06; 10.12 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli aeg-ajalt samamoodi nagu teemaalgatajal, et kõhuvalu ja puhitused. Algul mõtlesin ka, et mingist toidust, aga mingil hetkel tabasin ära, et valu tekkis alati just sel päeval, kui ma piisavalt vett ei joonud.

Ja teine asi, mida ma enam ei tee, et hommikul esimese asjana viinamarju või tomatit sööksin. Muu toidu kõrvale või peale seda on OK, aga tühja kõhuga enam viinamarja või tomatit suhu ei pista.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen just sarnasest probleemist lahti saanud. Läks üsna mitu kuud, aga nipp seisnes järjekindlas igapäevases erinevate hapendatud piimatoodete tarbimises. Mul ilmselt oli lihtsalt mingi vastik bakter soolestikus võimust võtnud ja oli vaja n.ö häid baktereid, et tasakaal jälle korda saaks. Vee joomine on muidugi ka alati oluline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii, enne seksimist lööb kõhu krampi ja gaasid sisse. Rindade on aeg-ajalt kõhus tunda krampe ja nõrku valuhoogusid. Seksimine soodustab kõhugaase, sest sel ajal on lihased lõdvestunud ning vaginaalne penetratsioon aitab jämesooles gaase väljapoole suruda.
Pole midagi piinlikumat, kui hetk, mil seksimise ajal hakkab tagumisest kõlarist mängima mõni eriti piinlik hääl. Nüüd toimub meie peres otseülekandest olümpiamängude vaatamine sagedamini kui seksimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on probleem selles, et organism ilmselt ei talu kombinatsioone ja sellest puhitused. Googeldades leiab õpetusi mida ei tohiks koos süüa, pane lahustoitumine otsinguks. Seda tasub ja vaadata kas aitab.
Siin on päris hea tabel
https://banaanisaar.ee/mis-on-elus-toit/toidu-kombineerimine-2/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

synlabis saad teha igasugu teste – 190 aine toidutalumatuse testid ja lisaks gluteen-laktoos, tsöliaakiatestid. mina küll läheks teeks need ära, selline kannatamine on jube katsumus.
lisaks käiks gastroenteroloogi juures ka, suure tõenäosusega lasevad mõõka neelata, et näha, mis seisus magu on.

või siis enne synlabiminekut oleks kuu piimatoodetevaba, teise kuu nisuvaba, et näeks, kas see muudab midagi. ega sa muidu teada ei saa. samas enne gluteeni-laktoosi analüüsi ei tohi nisu-piima vaba dieeti pidada, ei saa õiget tulemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Kõhuvalud ja puhitused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.