Esileht Kodunurk Kohvimasina ostuabi palun

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kohvimasina ostuabi palun

Postitas:

Kasutasin Jura masinat 15 aastat , kuid nüüd vajan uut. Paraku sama valida ei saa, sest 500€ on lagi. No 600 ehk ka.
Turul on palju uusi tootjaid ja tooteid, kas te palun kiidaksite enda omi. Head kohvi ja lihtsat hooldust sooviks 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan. Müra suurem kui Jural. Töökindlus, kvaliteet nagu Jural. Hooldamine kergem kui Jural.

https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-dinamica-ecam-350-55-b/

Kui leiad dinamica millel ekraani pole saad ehk isegi 400 €-ga. masin sama aga ilma ekraanita

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan minna Euronicsisse, OnnOffi või mõnda sarnasesse poodi ja müüjaga vestelda sel teemal.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohvimasina valik sõltub väga palju sellest, millist kohvi/kohvijooki ja kui sageli juua ning isiklikest kasutajaeelistustest. Isiklikult tarbin (hetkel küll mitte) cappuccino tüüpi kohvi, 1 – 4 tassi päevas, abikaasa sama moodi. Meile oli oluline piimavahustussüsteem.

Abikaasal oli täisautomaatne Jura kohvimasin, millel piimavahustamiseks voolik, mida piimapakki panna. Töökohta planeerime ka sellist, kuna eelduslikult on mitu tarbijat ning sellega saab kõige väiksema vaevaga tassikese kätte. Minu jaoks aga väga oluliseks puuduseks oli justnimelt see piimavahutussüsteem – teed hommikul tassikeses kohvi, siis jaura veel lisatasside ja puhastusprogrammide valimisega, et see piim sinna päevaks otsaks hapnema ei jääks. Tõsiselt tüütu. Kui päeva jooksul rohkem tarbimist, saab selle ju päeva lõpuks ka jätta, aga kord päevas tehes liiga palju puhastamist.

Ise otsin Stollar/Sage kohvimasina. Esimene oli selline, kus eraldi kohvimasin ja veski, praegu kasutuses Sage The Barista Pro, kuigi tagantjärele oleks pidanud valima hoopis Barista Expressi (mitte, et Pro halb oleks, aga manomeeter on espresso valmistamisel abiks). Seda tüüpi masinad ei ole kindlasti kohe mitte igaühele, sest nõuavad natuke harjutamist, et jahvatusaste, kohvikogus ja pressimine enda jaoks paika saada, samuti nõuab harjutamist piima vahustamine. Samas on minu jaoks olulisteks eelisteks, et kohvipaks ei jää kuskile masina sisse hapnema/hallitama (vähese kasutamisega automaatse masinaga kippus seda juhtuma) ning piimavahustusotsik on lihtne ja sile ning selle puhastamine on kerge. Olen täheldanud, et paljudel masinatel, eriti odavamatel, on piimavahustusotsik mitmest plastikdetailist ning väga raske puhastada. Mul töö juures oli selline, mille puhastamiseks leotasin alustuseks kuumas nõudepesuvahendis ja lisaks ajasin hambaorgiga hapnenud piima kitsastest urgetest välja – töö tegi ära, aga hügieen kehv.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohvimasina valik sõltub väga palju sellest, millist kohvi/kohvijooki ja kui sageli juua ning isiklikest kasutajaeelistustest. Isiklikult tarbin (hetkel küll mitte) cappuccino tüüpi kohvi, 1 – 4 tassi päevas, abikaasa sama moodi. Meile oli oluline piimavahustussüsteem.

Abikaasal oli täisautomaatne Jura kohvimasin, millel piimavahustamiseks voolik, mida piimapakki panna. Töökohta planeerime ka sellist, kuna eelduslikult on mitu tarbijat ning sellega saab kõige väiksema vaevaga tassikese kätte. Minu jaoks aga väga oluliseks puuduseks oli justnimelt see piimavahutussüsteem – teed hommikul tassikeses kohvi, siis jaura veel lisatasside ja puhastusprogrammide valimisega, et see piim sinna päevaks otsaks hapnema ei jääks. Tõsiselt tüütu. Kui päeva jooksul rohkem tarbimist, saab selle ju päeva lõpuks ka jätta, aga kord päevas tehes liiga palju puhastamist.

Ise otsin Stollar/Sage kohvimasina. Esimene oli selline, kus eraldi kohvimasin ja veski, praegu kasutuses Sage The Barista Pro, kuigi tagantjärele oleks pidanud valima hoopis Barista Expressi (mitte, et Pro halb oleks, aga manomeeter on espresso valmistamisel abiks). Seda tüüpi masinad ei ole kindlasti kohe mitte igaühele, sest nõuavad natuke harjutamist, et jahvatusaste, kohvikogus ja pressimine enda jaoks paika saada, samuti nõuab harjutamist piima vahustamine. Samas on minu jaoks olulisteks eelisteks, et kohvipaks ei jää kuskile masina sisse hapnema/hallitama (vähese kasutamisega automaatse masinaga kippus seda juhtuma) ning piimavahustusotsik on lihtne ja sile ning selle puhastamine on kerge. Olen täheldanud, et paljudel masinatel, eriti odavamatel, on piimavahustusotsik mitmest plastikdetailist ning väga raske puhastada. Mul töö juures oli selline, mille puhastamiseks leotasin alustuseks kuumas nõudepesuvahendis ja lisaks ajasin hambaorgiga hapnenud piima kitsastest urgetest välja – töö tegi ära, aga hügieen kehv.

Jurale saab elektrilise piima külma anuma juurde osta. Selles säilib piim vähemalt kaks päeva. Aga selle miinus on see, et tõesti jura tahab peale igat piimavahustust piima süsteemi puhastust. On tüütu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan. Müra suurem kui Jural. Töökindlus, kvaliteet nagu Jural. Hooldamine kergem kui Jural.

https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-dinamica-ecam-350-55-b/

Kui leiad dinamica millel ekraani pole saad ehk isegi 400 €-ga. masin sama aga ilma ekraanita

Selle aparaadi piimapuhastus on üli lihtne. Paned kannu ja võtad kannu. Ei mingeid süsteeme. Sama kasutab ka näiteks Philips mis on totaalne kräpp

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavatel kohvimasinatel pidid hammasrattad kergelt katki minema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan. Müra suurem kui Jural. Töökindlus, kvaliteet nagu Jural. Hooldamine kergem kui Jural.

https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-dinamica-ecam-350-55-b/

Kui leiad dinamica millel ekraani pole saad ehk isegi 400 €-ga. masin sama aga ilma ekraanita

Selle aparaadi piimapuhastus on üli lihtne. Paned kannu ja võtad kannu. Ei mingeid süsteeme. Sama kasutab ka näiteks Philips mis on totaalne kräpp

Masina enda korralik puhastamine on õudusunenägu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul Jura ja muid isiklikke kogemusi pole. Aga olen targematelt rohkem kui ühe korra kuulnud, et Nivona pidi olema Jura taskukohane analoog.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul Nivona ja ei oska ühtegi halba sõna öelda.

Aga me joome ka peamiselt tavalist musta kohvi, nii et piimakohvidega väga kogemust pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes piimakohvi ei joo, siis Tschibo Esperto teeb väga head kohvi, aga seda piimavärgindust pole sellel üldse küljes. Ma ei tea, kas seda kusagil veel müüakse, aga hea hinna-kvaliteedi suhe ja väikesed mõõdud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Kohvimasina ostuabi palun