Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kõik hädaldavad, aga mul on rahaliselt parim aeg praegu :)

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kõik hädaldavad, aga mul on rahaliselt parim aeg praegu :)

Postitas:

Pole mul enne sellist võimalust olnud, et kogu palga saan kõrvale panna, plaan seda teha kuni vanima lapse 18a saamiseni.
Olen üksikema 3 lapsega, lasterahadest ja alimentidest täiesti piisab äraelamiseks, saab ka väljasõite ja uut mööblitükkigi selle raha eest endale lubada. Kogutud raha eest plaan korter osta, mida siis välja üürida.

+9
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 18:06; 29.11 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kunagi halba aega olnudki, meil on mehega kogu aeg hea palk olnud, mitu keskmist. Lapsed ka juba suureks kasvatatud ja lähevad peagi oma elu peale. Mõlgutame just mõtteid, et peaks siis, kui lapsed läinud, oma suure kodu maha müüma ja väiksemasse kolima – meil kahel vanainimesel pole nii suurt vaja ja oleks rumal raha kütte ja kommunaalide peale lihtsalt huugama panna, kui vajadus puudub. Järele jääva raha eest saaks juba mõnikümmend hektarit metsa osta.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe läheb veel paremaks, alampalk tõuseb ja seoses sellega ka elatis. Saad veel rohkem kõrvale panna.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on vahest omad plaanid….nii kurb ja ebaõiglane kui see ka ei ole

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul läheb veel paremini. Lisaks raha kõrvale panemisele, elavad meie lapsed mõnusat elu koos mõlema vanemaga.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul läheb veel paremini. Lisaks raha kõrvale panemisele, elavad meie lapsed mõnusat elu koos mõlema vanemaga.

Väga õige tähelepanek!
Lisan siia teemasse juurde, et ma olen veel õnnelikum, mul pole kahe kõrva vahel asjad sassis, mul on kolm kõrva.
Edit: igaks juhuks tõlgendan oma sarkastilist nalja: pooldan mõlema vanemaga versiooni.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võiks neljanda tite ka teha, oleks ühed alimendid veel saada

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mul enne sellist võimalust olnud, et kogu palga saan kõrvale panna, plaan seda teha kuni vanima lapse 18a saamiseni.

Olen üksikema 3 lapsega, lasterahadest ja alimentidest täiesti piisab äraelamiseks, saab ka väljasõite ja uut mööblitükkigi selle raha eest endale lubada. Kogutud raha eest plaan korter osta, mida siis välja üürida.

Palju õnne! See on ju suurepärane ja nii tore, et keegi positiivseid asju ka siin kirjutab ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Libameister jälle kohal. Ilmselt seesama papa, kes lõpetab lastele jäätise ostmise kui elatis 20 eurot tõuseb.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.youtube.com/watch?v=odUwv5t9Ezc

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul pole üldse lapsi, saan oma vaba ajaga teha mis tahan ja ka enamuse rahast kõrvale panna!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Libameister jälle kohal. Ilmselt seesama papa, kes lõpetab lastele jäätise ostmise kui elatis 20 eurot tõuseb.

Mõni õnnetu hüljatud üksikema lihtsalt ironiseerib. Ilmselgelt ei jaksa ta pärast mehelt ülelöödud häärberi laenu- ja talle jäänud linnamaasturi liisingumakseid ning laste 300€ per kärss toiduarveid midagi säästa. On täiesti arusaadav, et tema mitmekordse keskmise sissetulekuga Eestis väga kõrgelt hinnatud ainulaadsest spetsialistist ja edukast ettevõtjast eksi poolt makstavat elatist tuleb tõsta, kuna see seni armastav isa, abikaasa, vägivaldur ja joodikust asotsiaal on kirjutanud endale ainult miinimumpalga ja ülejäänu maksab tööandja talle mustalt. Kuna ta lastest enam üldse ei hooli, elatist ei maksa ja ainult sigitab oma uutele armukestele uusi lapsi, siis kõigil ülejäänutel elatise maksjatel tuleks elu raskemaks teha.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et su laste isa sellest teada saab ja elatist vähendab. Tema ei pea ju sind ülal pidama, vaid laste elamiskuludest poole maksma. Arvestades ka lastetoetusi, mis tuleb kuludest maha arvata.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka 3 last. Saan väga hästi hakkama ka ilma alimentide ja lastetoetuseta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mul enne sellist võimalust olnud, et kogu palga saan kõrvale panna, plaan seda teha kuni vanima lapse 18a saamiseni.

Olen üksikema 3 lapsega, lasterahadest ja alimentidest täiesti piisab äraelamiseks, saab ka väljasõite ja uut mööblitükkigi selle raha eest endale lubada. Kogutud raha eest plaan korter osta, mida siis välja üürida.

Vau kui tubli naine. Mitmelt mehelt sa neid alimente koorid? Soovitan sul ka neljas laps teha mingi suva jorsiga ja lasterahad kuus 720€ ning elu nagu hernes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on liba, rõhutamaks ja välja toomaks tõsiasja, et täpselt nii ongi elatist saades võimalik elada. 3 lapse eest elatis ja riigilt lapsetoetused ja lasterikka pere toetus, kokku arvestatav summa. Olenevalt piirkonnast ja elukohast võivad kulud eluasemele ja lasteaiale olla madalad.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei arva, et teema peab liba olema. Väga reaalne olukord tegelikult.
Mina olen ka kolme lapsega üksikema, juba 13 aastat. Selle vahega, et alimente isa ei maksa ja pole aastate jooksul kordagi maksnud. Alguses oli tõesti väga jube elu, keedukartulist elasime, vahel harva sai makarone turisti einega ka sekka, juustust unistasin aastaid.
Aga nüüd see kolme lapse lisatoetus ja tõusnud lapsetoetused + maale elama kolimine on meie elujärge tõesti väga palju parandanud. Nüüd on meil oma korter kolkakülas, süüa saab liha ja juustu, puuvilja ja vahel isetehtule vahelduseks poest kookigi ostetud. Lapsed saavad koolireisidel käia, kõiki riideid ei pea enam kaltsukast ostma. Mina olen väga rahul Eesti Vabariigi lastetoetuste süsteemiga. Kevadel küll vanim laps lõpetab gümnaasiumi ja pole mul enam kolme last, aga eks teen siis rohkem tööd ja saan ikka hakkama.
Pikk jutt, aga mõte selles, et ikka väga tore on meil see lasterahade süsteem ning selles, et ka ilma elatiseta saab ellu jääda 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei suuda aru saada, kuidas on 3 lapsega elades võimalik kogu palk kõrvale panna ja elada vaid alimentidest ja lasterahadest. Meil ka 3 last (kuigi nüüd juba 2 suured, ehk suuri lasterahasid ei saa ega pole kunagi saanud), 2 täiskasvanu väga korralik palk oli kogu aeg, aga ikka kulus pea kõik ära lastele. Riided (kahjuks eri soost lapsed vaheldumisi), saapad, trennid, ringid, kingitused, kooli teatrid, näitused, muuseumid, vahepeal tundus, et rahapuu peaks olema, et ainuüksi kooli kulusid maksta, rääkimata 3 lapse söögist. Kuipalju teismeline poiss võib süüa, iseloomustab ühe mu sõbranna (kel oli vaid 1 teismeline poiss) kunagine lause “ükskõik kui palju süüa poest koju külmkappi vedada, hommikuks on kõik otsas”. Tema loobuski parematest paladest täiesti, tõi ainult kilode viisi juurikaid ja igaühele tüki liha, sest teismeline suudab süüa tõesti ära absoluutselt kõik.
Seega mina ei usu seda juttu, et keegi paneb kogu palga kõrvale. Ise ei ostnud ma endale aastaid midagi uut, sest silmad käisid poes ka vaid lasteriiete ja -jalanõude lettidel ja stangedel – kogu aeg oli midagi uut neile vaja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on muidugi mul vara hõisata- olen alles 3 kuud seda kogumist praktiseerinud.
Peale emapalka olin pool aastat veel väikse lapsega kodus ja siis avastasingi, et ilma minu palgata ka saame piisavalt hästi elatud, ei saanudki aru, et kuidas ma emapalka saades kõik raha ikka suutsin tuulde lüüa 😀
Alimendid + lastetoetused 1100 eur, palk 716 eur, maksud kokku ca 250 eur.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 18:06; 29.11 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kes need KÕIK on, kes hädaldavad? Mina ei tea isiklikult ühtegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kes need KÕIK on, kes hädaldavad? Mina ei tea isiklikult ühtegi.

Küllap need mehed, kes elatist maksavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kõik hädaldavad, aga mul on rahaliselt parim aeg praegu :)