Esileht Pereelu ja suhted Kokkulepe, et võib teistega ka olla?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kokkulepe, et võib teistega ka olla?

Postitas:

Tutvusin toreda mehega, mõne aja pärast tuli välja, et abielus, kuid väitis, et sellest nii-öelda pole midagi, neil naisega vabasuhe ja mõlemad teavad, et on teistega ka.

Mida teie sellises olukorras teeks: kas tundub usutav või pigem jätaks asja katki?

Kahtlusi kogu loos tekitas:
1) abielus olnud vaid 4 aastat ja juba otsitakse kõrvalt?

2) lapsi neil pole, miskit, mille pärast PEAB kindlasti koos olema ja üksteist taluma.

Ma ei oska hetkel seisukohta võtta.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 09:56; 26.04 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks naisega ühendust ja küsiks üle, kuidas asjad on. Oleneb muidugi, mida sa ise sellelt suhtelt ootad. Siiski, alati on oht ära armuda, seda enam peaks algusest peale sotid selged olema.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, maailm on mehi täis, milleks üldse mõeldagi mingile jobule, kes soovib mitmenaisepidamist? Täitsa savi, kas tal naine lubab või käsib teist naist pidada, ise tahad olla mingi augutäide või?

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie sellises olukorras teeks: kas tundub usutav või pigem jätaks asja katki?

Aga sinu enda seisukoht teiseks naiseks olemise osas (ükskõik ju, kas jutt kokkuleppest on tõsi või mitte) – põhimõtteliselt sulle sobiks?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ütleks mehele, et selge, ma kindluse mõttes küsin üle su naiselt, ja siis võiks hakata sebima küll. mul on veel siin mõned mehed, kellega ma ringi lasen, aga see ei tohiks ju avatud suhtes meest häirida. aga üldiselt üsna mõttetu ajatäide, kui otsid ellu siirast armastust ja ausat sõprust.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie sellises olukorras teeks: kas tundub usutav või pigem jätaks asja katki?

Kuna ma jumaldan suhteid, kus kõik panevad kõiki, siis tervitan uut sellist tuttavat rõõmuga.

Sina ilmselt oled samasugune, aga endale lihtsalt ei julge seda veel välja öelda.
Sest praktika näitab, et monod (me nimetame monogaamseid nii) annavad kohe kategooriliselt teada, et soovivad vaid ühe inimesega seksida. Ja teda ka omada.
Normaalne inimene ei keela oma kallimale midagi ega kedagi.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie sellises olukorras teeks: kas tundub usutav või pigem jätaks asja katki?

Aga sinu enda seisukoht teiseks naiseks olemise osas (ükskõik ju, kas jutt kokkuleppest on tõsi või mitte) – põhimõtteliselt sulle sobiks?

Just pikast suhtest lahku läinuna, tõesti otsin vast pigem midagi ajutist ja kergemat, kindlasti mitte pikaajalist suhet, abielu ja nii-öelda lasteisa.
Iseenesest on ta väga tore mees, ei ole selline tüüpiline naistemees, huvitavate hobidega, meil on palju ühist, tõeliselt tore on temaga aega koos veeta, lisaks väga suur füüsiline tõmme tema suhtes, kuigi maganud veel ei ole-justnimelt selle tõttu, et ei tea, kas petab oma naist või teeb päriselt keegi selliseid kokkuleppeid..

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 09:56; 26.04 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas tegu on minu töökaaslasega, aga väga tema moodi kõlab küll. Töötab transpordi valdkonnas? Räägib ka igale uuele noorele ja nägusale sekretäri- või müükarineiule, kuidas temal on oma abikaasaga sellised kokkulepped ja hakkab aga flirtima, mõnega kuuldatavasti ka linade vahele jõudnud. Aga vot seda ei oska ilmselt keegi öelda, kas neil päriselt ka mingid sellised diilid naisega on või on need vaid mehe peas:)
Sõbranna eksmees rääkis ka kunagi oma armukesele taolist juttu “abikaasa ei soovi enam voodit jagada ja on andnud loa, et võin seda teistega teha”, ilma et sõbrantsil endal sellisest asjast aimugi oleks. Nii et ole ettevaatlik!

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 12:56; 26.04 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlusi kogu loos tekitas:
1) abielus olnud vaid 4 aastat ja juba otsitakse kõrvalt?

2) lapsi neil pole, miskit, mille pärast PEAB kindlasti koos olema ja üksteist taluma.

Kui inimesed on avatud, siis see kui mitu aastat nad koos on olnud, ei mängi mingit rolli. Nemad ei mõtle nii, et “JUBA otsime kõrvalt”. Esiteks keegi ei otsi midagi, asjad lihtsalt juhtuvad. Teiseks, nad ei PEAGI üksteisega koos olema, nad TAHAVAD. Vaatamata kõigele. Seks ei ole asinus asi, mis inimesi peaks siduma. Seob ühine maailmavaade, kirg, ellusuhtumine ja ka lihtsalt mingi keemia. See, kas kellegi teisega kuskil seksitakse või juttu räägitakse ei muuda seda, et nemad on koos.
Ma üldiselt arvan, et ära maga selle mehega – sa lihtsalt ei saa sellest tema elustiilist aru. See naisele helistamine ja arupärimine on eriti haige.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, päriselt keegi usub selliseid jutte? Hea veel, et ei kasutanud tavapärast “mu naine ei mõista mind, pole juba ammu ühes toaski maganud ja elame vaid laste pärast koos, kohe-kohe läheme lahku ka” varianti. Maailm on mehi täis, no milleks valida selline ringitõmbaja. Neil võivad ju naisega misiganes kokkulepped olla, aga mida hekki sina sellest suhtest saaksid? Mingi külalisvenna, kes käib saamas, kui vajadus peale tuleb. Aga no kui just ilmtingimata peab mehe lõhn majas olema ja sellest paremat ei leia, eks siis tuleb taluda jah. Aga vastik on. Minu meelest.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises vabas suhtes on naine teistega ja mees teistega, lisaks omavahel. Ja igasugu pehmelt öeldes pisikute oht on suurem, kuna palju erinevaid inimesi seksivad ühes ringis.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks naisega ühendust ja küsiks üle, kuidas asjad on. Oleneb muidugi, mida sa ise sellelt suhtelt ootad. Siiski, alati on oht ära armuda, seda enam peaks algusest peale sotid selged olema.

Segane oled või? Mis õigust on teemaalgatajal lambist talle võõralt naiselt aru pärida?
Need asjad peavad läbi mehe käima. Kui mees on nõus, siis võite kenasti kolmekesi kokku saada ja asjad läbi arutada.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12.59 kägu on teema väga hästi kokku võtnud.
Täiesti reaalselt eksisteeriv variant, et abielupaaril on selline kokkulepe. Olen ise naine, kes olnud ca 10 aastat tagasi pikka aega samasuguses suhtes – sest meile nii sobis. Justnimelt laste-eelsel abieluperioodil me vaba suhet harrastasimegi. Peale laste sündi enam mitte.
Teemaalgatajal soovitan mõelda, mida tema sellelt suhtelt ootab. Kui mõnda korda kohustustevaba seksi, siis sellises suhtes olev mees on just õige variant. Just sama ootab tema.
Sellise mehega Sul temapoolsed tunded ja püsisuhe kindlasti mängu ei tule. Ja temapoolne armukadedus sellest lähtuvalt samuti mitte.
Need, kes soovitavad naiselt küsida – see on küll lustakas mõte. Et tere, teate, teie mees ütles, et temaga tohib magada, kas see ikka on nii. Kui teie lubate, siis magan. Kui ei luba, siis ei maga?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga sina ise oled siis samasuguse diiliga nõus – et mehel võib ka teine naine olla?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt need nn avatud suhted on sellised, et võib kellegagi kuskil harrastada juhuseksi. St et ei teki mingit püsisuhet lisaks abielule. Naise käest üle küsimine tundub mulle täiesti normaalne mõte, vähemalt on selge, kas mees ajab jama. Ja kui selgub, et naine ongi selline nagu mees väidab, siis saab edasi mõelda, kas selline abielunaise heakskiidul teiseks naiseks olemine sobib või mitte. Kui armukeseks olla kindlasti ei taha, mitte mingil tingimusel, siis jah ei ole vaja edasi midagi uurida, mine oma teed ja püüa unustada.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti eluterve ja täiskasvanulik kokkulepe. Kust sa võtad, et nad üksteist “taluvad”? Tõenäoliselt on neil hoopis õnnelikum suhe kui nii mõnelgi käol, kes arvab, et see on kohe kindlasti täiesti ilmvõimatu 🙂

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2) lapsi neil pole, miskit, mille pärast PEAB kindlasti koos olema ja üksteist taluma.

Kust sa tead? Neil võib olla majalaen kahepeale võetud!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäosus, et mees valetab on umbes 80%. Huvitav, kas sellise jutuga on needsamad mehed, kes hiljem peale naisest lahkuminekut halavad laiale maailmale sellest, kuidas eksnaine saboteerib ja lapsi “ei näita” aga tegelikkuses pole huvitatud oma lastega koosolemisest, ei viitsi noh. Jääb haigeks ja peab terve nädalavahetuse töötama kui kokku lepitud, et lapsed temaga.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3106043:
2) lapsi neil pole, miskit, mille pärast PEAB kindlasti koos olema ja üksteist taluma.

Kust sa tead? Neil võib olla majalaen kahepeale võetud!

Ühine kinnisvara ja pangalaen küll mingi elu lõpuni siduv asi ei ole, müüd maha ja lähed laiali.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 12:56; 26.04 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti kusagil on selliseid suhteid. Ma pigem kipun arvama, et teema on inspiratsiooni saanud Delfi artikklist. Seal oli sarnane asi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesi on erinevaid. Need, kes klammerduvad ühe inimese külge ja tunnevad armukadedust, ei saa kohe kindlasti aru sellisest võimalusest, et mehe ja naise suhe võibki olla vaba. Meil mehega oli ka veidi aega tagasi teema, et läheme lahku. Kuna mehel pole kuskile minna, siis elame ikka koos nii kaua, kui ta oma elamise valmis saab. Põhimõtteliselt meil oligi kokkulepe, et mees võib teisi naisi vaadata. Aga tingimus oli see, et minu tuttavaid ei sebi. Siis aga hakkasin mõtlema, et kuna me elame väikses kohas, hakatakse minu peale näpuga näitama, et näe, selle mees petab vaest naist. Kah kuidagi imelik. Me nagu oleme koos ja nagu pole ka. Seks on suurepärane, aga mehe halb iseloom lööb teatud hetkedel välja ja siis ma tahaks põgeneda. Aga meil lapsed ja enamus ajast täitsa ok suhe. Mind teised mehed ei huvita. Kui üksi jääks, siis pigem otsiks sõpra, kellega kuskil käia, juttu rääkida. Mina rohkem pesa punuda ei taha. Mees muidugi tahaks küll teisi panna. Põnev ju. Aga tunnistab, et ega ta nagunii kedagi paremat ei leiaks ja see seks jääks mõneks korraks. Tal enne mind oli ka suhteid, aga seks ei rahuldanud teda piisavalt. Lisaks nooremad naised tahavad pesapunumisega tegeleda ja tema seda enam ei taha. Täna just arutasime, et lahku minnes kannatavad siiski lapsed mis siis, et ema ja ise jäävad alles. Aga kui ühele tekib uus suhe, siis paratamatult ei jää lastele enam aega.

Nii et jah, meie mõtlesime ka sellisele visiitsuhtele. Elame eraldi, käime üksteisel külas ja võime ka teistega olla. Kui tekib kummalgi oma püsisuhe, siis voodis enam ei hulla. Aga ma pakun, et kolmandad osapooled poleks sellise asjaga nagunii nõus. Nii et keeruline olukord.
Aga suhtes olles võin öelda, et olen 100% kindel, et mees pole mind petnud ja mina pole meest petnud. Niisiis oleme suhtes edasi, abielus nagunii edasi ja vaatame, mis tulevik toob.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miskipärast on kõikidel sellistel petjatel varuks kaks varianti:

1. vabasuhe, et siis võib teistega ringi tõmmata
2. just lahutamas

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, päriselt keegi usub selliseid jutte? Hea veel, et ei kasutanud tavapärast “mu naine ei mõista mind, pole juba ammu ühes toaski maganud ja elame vaid laste pärast koos, kohe-kohe läheme lahku ka” varianti. Maailm on mehi täis, no milleks valida selline ringitõmbaja. Neil võivad ju naisega misiganes kokkulepped olla, aga mida hekki sina sellest suhtest saaksid? Mingi külalisvenna, kes käib saamas, kui vajadus peale tuleb. Aga no kui just ilmtingimata peab mehe lõhn majas olema ja sellest paremat ei leia, eks siis tuleb taluda jah. Aga vastik on. Minu meelest.

Su loogika lonkab. Ei ole mingit- naine ei mõista, magame eri tubades. laste pärast koos- suhtumist. Sedasi räägivad vaid mingid vanamehed, sest nõukaajal olid vist sellised vabandused ok. Inimesed on koos, sest tahavad koos olla, lapsi pole, sest neid ei taheta või veel ei taheta. Täiesti normaalne on kokku leppida, et võib ka teistega voodit jagada, head kooselukaaslast on kordi raskem leida, kui head voodipartnerit.
Sinu mõistuse järgi on vajadused vaid meestel ja sina vaeseke pead kannatama, kui keegi selga ronib. KAtsu aru saada, et on ka naisi, kes tahavad seksi ja seda naudivad, kuid ei taha püsisuhet või elukaaslast.
Mehe lõhn majas- suhtumisega on ikka pigem need tädid, kes ise seksi ei naudi, teavad, et mees ringi tõmbab ja hambad ristis kannatavad ära. Peaasi, et mees oleks. Vot see on vastik. Inimesed, kes lubavad endale ja oma partnerile vabadusi ja on teinud kokkulepped ei pea mingit alandmist taluma, nagu need abielunaised, kes silmad-kõrvad kinni ja pea liiva all elavad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 16:38; 28.04 16:44; 28.04 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

head kooselukaaslast on kordi raskem leida, kui head voodipartnerit

See ka ehk selgitab, miks armukese “omamine” ei tähenda seda, et oma püsipartnerist tahetakse lahku minna. Ei taheta, sest muu elu klapib, aga nt seks või mingi muu üksikasi mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises vabas suhtes on naine teistega ja mees teistega, lisaks omavahel. Ja igasugu pehmelt öeldes pisikute oht on suurem, kuna palju erinevaid inimesi seksivad ühes ringis.

“Pisikute” oht on kõige suurem peredes, kus naine naiivselt mehe truudusesse usub, keeldub teemast rääkimast ja ka igasugustest kokkulepetest. Lihtsalt ütleb mehele- ei , sa ei tohi mind petta!- ja arvab, et mees teeb tema käsu järgi. Naine muidugi on veendunud, et tema käsk on ülim, kummi kasutamist peab häbiasjaks ja sealt need haigused tulevadki.
Inimesed, kes on selle teema läbi arutanud ja kokku leppinud, ilmselgelt ka tegelevad enda kaitsmisega, nii palju kui see võimalik on.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 16:38; 28.04 16:44; 28.04 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ilmselt jätaks kohe asja sinnapaika, sest vahet pole, kuidas lugu tegelikult on, mulle selline vabasuhe ei sobiks. Kui mees valetab, et neil selline kokkulepe on, siis no mis sellise valeliku petja mehega ikka teha. Kui tõesti mõlemal on kokkuleppel suhtevälised partnerid, siis mul tekiks kohe küsimus, et kui tihti nad mõlemad naisega suguhaigusi kontrollimas käivad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane oled või? Mis õigust on teemaalgatajal lambist talle võõralt naiselt aru pärida?

Huvitav, miks see keelatud peaks olema?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 17:19; 28.04 17:53; 28.04 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises vabas suhtes on naine teistega ja mees teistega, lisaks omavahel. Ja igasugu pehmelt öeldes pisikute oht on suurem, kuna palju erinevaid inimesi seksivad ühes ringis.

“Pisikute” oht on kõige suurem peredes, kus naine naiivselt mehe truudusesse usub, keeldub teemast rääkimast ja ka igasugustest kokkulepetest. Lihtsalt ütleb mehele- ei , sa ei tohi mind petta!- ja arvab, et mees teeb tema käsu järgi. Naine muidugi on veendunud, et tema käsk on ülim, kummi kasutamist peab häbiasjaks ja sealt need haigused tulevadki.

Inimesed, kes on selle teema läbi arutanud ja kokku leppinud, ilmselgelt ka tegelevad enda kaitsmisega, nii palju kui see võimalik on.

Milline huvitav loogika!, Et kui mehel-naisel pole sellist kokkulepet ja mees käib salaja teisi naisi panemas, siis on ilmne, et mees kondoomi ei kasuta?

Aga, kui on omavahel kokkulepe, et võib oma suhte kõrvalt ka teisi panna, siis on inimesed hoolikad ja vastutustundlikud ning kasutavad kindlasti kondoomi?

Täpselt enam ei mäleta, kust ma seda lugesin, aga lõbutüdrukud iseloomustasid keskmist klienti nii – tavaline Eesti pereisa, kellest üllatus! üllatus! väga paljud soovisid kummita seksi. Nii, et mina usun pigem seda, et kui inimene ei suuda enda kepiisusid ja -himusid mitte kuidagimoodi ise kontrollida ja juhtida, siis ollakse valmis ka riskima. Ja siinkohal pole mitte mingit vahet, kas seda kõrvalkeppi tehakse oma naise teadmisel või selja taga.

Leidsin ka artikli: https://sobranna.postimees.ee/727682/endine-prostituut-koige-hullemad-kliendid-olid-ontlikud-eesti-pereisad

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 17:19; 28.04 17:53; 28.04 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises vabas suhtes on naine teistega ja mees teistega, lisaks omavahel. Ja igasugu pehmelt öeldes pisikute oht on suurem, kuna palju erinevaid inimesi seksivad ühes ringis.

“Pisikute” oht on kõige suurem peredes, kus naine naiivselt mehe truudusesse usub, keeldub teemast rääkimast ja ka igasugustest kokkulepetest. Lihtsalt ütleb mehele- ei , sa ei tohi mind petta!- ja arvab, et mees teeb tema käsu järgi. Naine muidugi on veendunud, et tema käsk on ülim, kummi kasutamist peab häbiasjaks ja sealt need haigused tulevadki.

Inimesed, kes on selle teema läbi arutanud ja kokku leppinud, ilmselgelt ka tegelevad enda kaitsmisega, nii palju kui see võimalik on.

Milline huvitav loogika!, Et kui mehel-naisel pole sellist kokkulepet ja mees käib salaja teisi naisi panemas, siis on ilmne, et mees kondoomi ei kasuta?

Aga, kui on omavahel kokkulepe, et võib oma suhte kõrvalt ka teisi panna, siis on inimesed hoolikad ja vastutustundlikud ning kasutavad kindlasti kondoomi?

Täpselt enam ei mäleta, kust ma seda lugesin, aga lõbutüdrukud iseloomustasid keskmist klienti nii – tavaline Eesti pereisa, kellest üllatus! üllatus! väga paljud soovisid kummita seksi. Nii, et mina usun pigem seda, et kui inimene ei suuda enda kepiisusid ja -himusid mitte kuidagimoodi ise kontrollida ja juhtida, siis ollakse valmis ka riskima. Ja siinkohal pole mitte mingit vahet, kas seda kõrvalkeppi tehakse oma naise teadmisel või selja taga.

Leidsin ka artikli: https://sobranna.postimees.ee/727682/endine-prostituut-koige-hullemad-kliendid-olid-ontlikud-eesti-pereisad

Hiljuti oli telekas dokumentaalfilm (Eesti dok. film) – prostituudid rääkisid kuidas abielumehed on nõus rohkem maksma, kui saavad teenust ilma kummita. Õõvastav, kuidas sellised “ontlikud abielumehed” oma naiste elu ja tervist ohtu seavad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline huvitav loogika!, Et kui mehel-naisel pole sellist kokkulepet ja mees käib salaja teisi naisi panemas, siis on ilmne, et mees kondoomi ei kasuta?

Aga, kui on omavahel kokkulepe, et võib oma suhte kõrvalt ka teisi panna, siis on inimesed hoolikad ja vastutustundlikud ning kasutavad kindlasti kondoomi?

Täpselt enam ei mäleta, kust ma seda lugesin, aga lõbutüdrukud iseloomustasid keskmist klienti nii – tavaline Eesti pereisa, kellest üllatus! üllatus! väga paljud soovisid kummita seksi. Nii, et mina usun pigem seda, et kui inimene ei suuda enda kepiisusid ja -himusid mitte kuidagimoodi ise kontrollida ja juhtida, siis ollakse valmis ka riskima. Ja siinkohal pole mitte mingit vahet, kas seda kõrvalkeppi tehakse oma naise teadmisel või selja taga.

Siis on naisel teadmine, et mehel võib olla ka teisi ja nõuab kondoomi kasutamist või keeldub seksist. Pime usk mehe truudusesse välistab selle, et püsisuhtes kummi kasutatakse. Mees veel vannub truudust ja küsib- kas sa mind ei usalda?
Õigus on sul selles, et pereisad eelistavad pigem prostituudile rohkem maksta, kui kummi kasutada. Aga need pereisad ongi suhtes, kus ei ole kokkuleppeid teistega seksida, kus naine usub oma mehe juttu ja kus mees peab kiiresti kusagil tankla taga narkarit panema, et jumala eest koju hiljaks ei jääks ja naine midagi ei kahtlustaks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 16:38; 28.04 16:44; 28.04 20:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Kokkulepe, et võib teistega ka olla?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.