Esileht Pereelu ja suhted Kolimine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kolimine

Postitas:

Kas keegi on kolinud perega teise linna, aga arusaanud hiljem , et see linn ikka ei sobi.
Kas olete tagasi kolinud vôi jàànud uude linna , et lootes kunagi harjud àra.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 17:11; 17.08 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnast Haapsallu. Oligi selline suveillusioon.
Kui suvi läbi sai, jäi alles tühjus.
Pidasin vastu 3 aastat. Siis kolisin tagasi. Tagasitulek oli muidugi keerulisem kui äraminek. Haapsalu palgaga korterit Tallinnasse osta – ülikeeruline.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et esialgu peaks endale jätma tagasitee. Kui tekib mõte näiteks kolida haapsallu, siis enne lõplikku kolimist üürida seal endale aastaks elamine.

Mul ühed tuttavad tegid nii, et tekkis mõte kolida maale ära, oma majja. Kuna varasem kogemus puudus, siis otsustasid enne üürida. Linna lähedale aga ikka üsna sellisesse maakohta siis üürisidki. Suvel oli tore, aga sealt edasi selgus üsna ruttu, et suurema osa aastast on maal elades niisugused probleemid, millega kuidagi ei tahtnud harjuda. Vesi kadus, seda pidi tsisternidega tooma. Maja oli jahe, pidi juurde kütma. Teeolud olid kehvad, probleemid elektriga. Ja ka see, et igat asja pidi pikalt ette planeerima, niisama toidupoodi minna ei saanud, kui tekkis mingi isu millegi järele.

Linnas on nende asjadega muidugi lihtsam, aga ikkagi võiks enne teha mingi testperioodi. Mu meelest mul need tuttavad käitusid väga mõistlikult. Nad olid linnas tagasi veel enne kui üürileping ametlikult lõppes. Kui ma niisugust elumuutust kavandaks, siis ka kindlasti enne otsiks võimaluse uues asukohas pikemalt peatuda, vähemalt pool aastat.

Mul on Eestis mõned linnad, kuhu ma kindlasti ei tahaks kolida, näiteks Tartu, Rakvere, Jõhvi, Kärdla… Külas käia korraks on ju tore, aga elada aastaringselt ma seal ei tahaks. Samas Kuressaare tundub juba nitšekas, aga seegi mulje võib olla petlik.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:32; 18.08 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on kolinud perega teise linna, aga arusaanud hiljem , et see linn ikka ei sobi.

Kas olete tagasi kolinud vôi jàànud uude linna , et lootes kunagi harjud àra.

Olen vältinud laste solgutamist. Kui lasteaiad-koolid paigas ja lastele seal meeldib, siis järgmine kodu peab jääma nende asutuste teeninduspiirkonda.
Kui aga tegu juba tehtud, siis istuks perega maha ja kuulaks kõigi perekonnaliikmete arvamusi tagasikolimise teemal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on kolinud perega teise linna, aga arusaanud hiljem , et see linn ikka ei sobi.

Kõigepealt küsiks, mis ei sobi ja mis linna juures häirib? Rahulolematus ei tulene alati asukohast, vaid on seotud inimese enda probleemidega. Mõni aina kolib, aga ei leia kusagil asu ja on sisemiselt ikka rahutu. Osad mõtlevad, et küll Tallinnas oleks lihtne elada, aga kohale jõudes hakkavad häirima asjad, mida varem pole kogenud. Teised ihkavad maale, aga hiljem leiavad, et ümber on liiga vaikne või on maaelu jaoks liiga mugavad ja laisad. Selle kohta on üks hea lause, et igal pool on parem kui kusagil mujal.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:27; 17.08 19:45; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kohta on üks hea lause, et igal pool on parem kui kusagil mujal.

Ei ole olemas sellist lauset! Sellel pole ju üldse mingit mõtetki.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kohta on üks hea lause, et igal pool on parem kui kusagil mujal.

Ei ole olemas sellist lauset! Sellel pole ju üldse mingit mõtetki.

Muidugi on. See on tsitaat väga ammusest “Õnne 13” osast, selle ütles purjus kingsepp Johannes, keda mängis Kaljo Kiisk.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:44; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kohta on üks hea lause, et igal pool on parem kui kusagil mujal. Sellel pole ju üldse mingit mõtetki.

Kui sina pole kuulnud, siis ei tähenda, et pole olemas. Mõte seisneb selles, et inimene võib olla igal pool rahulolematu ja kusagil pole hea.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:27; 17.08 19:45; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kohta on üks hea lause, et igal pool on parem kui kusagil mujal.

Ei ole olemas sellist lauset! Sellel pole ju üldse mingit mõtetki.

Muidugi on. See on tsitaat väga ammusest “Õnne 13” osast, selle ütles purjus kingsepp Johannes, keda mängis Kaljo Kiisk.

No lause, millel tõesti mõte oleks, on: seal on hea, kus meid ei ole.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:46; 17.08 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lause, millel tõesti mõte oleks, on: seal on hea, kus meid ei ole.

Mida sa vaidled?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:27; 17.08 19:45; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel oli tore, aga sealt edasi selgus üsna ruttu, et suurema osa aastast on maal elades niisugused probleemid, millega kuidagi ei tahtnud harjuda. Vesi kadus, seda pidi tsisternidega tooma. Maja oli jahe, pidi juurde kütma. Teeolud olid kehvad, probleemid elektriga.

Linna lähedal on selline kolgas? Ütleme nii, et maaelus on probleeme küll, aga vesi ja elekter on enamikus paikades tänapäeval siiski olemas. Tundub, et nad ei kolinud korralikku majja, vaid mingisse suvilasse.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:44; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lause, millel tõesti mõte oleks, on: seal on hea, kus meid ei ole.

Mida sa vaidled?

Sest see on täiesti ajuvaba lause! Ma saan aru, kui sa ütleksid, et kusagil mujal on alati parem. Aga mida krdit tähendab “igal pool on parem kui kusagil mujal”?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:46; 17.08 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolitud juba jah. Abikaasa soov oli Tallinnast ära. Aga mul
Kôik sôbrad seal ja töö oli ka. Hetkel lapsehoolduspuhkusel. Tunnen end nii üksikult siin.
Vanem laps läheb 2 klassi.
Tànu koroonale pole mingeid töö vaateid ka siin kandis.
Abikaasa ei taha kuuldagi tagasi kolimisest.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 17:11; 17.08 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolitud juba jah. Abikaasa soov oli Tallinnast ära. Aga mul

Kôik sôbrad seal ja töö oli ka. Hetkel lapsehoolduspuhkusel. Tunnen end nii üksikult siin.

Vanem laps läheb 2 klassi.

Tànu koroonale pole mingeid töö vaateid ka siin kandis.

Abikaasa ei taha kuuldagi tagasi kolimisest.

Tallinnast ära kolimisega on jah see raskus, et Tallinna inimestel on kohutavalt raske oma linnast välja sõita ja külla tulla, kuigi Eesti on nii väike, et igale poole jõuaks kasvõi nädalavahetuseks. Tallinlaste jaoks tundub juba Tartu maailma otsas, kuigi sinna sõidab ühistranspordigagi vaid paar tundi. See on selline pealinna fenomen. Sõbrad tõesti vajuvad ära…
Aga beebi emana on ju tegelikult lihtne uusi sõprusi leida. Mis sind aga huvitab, leiad mõne beebigrupi – muusika, tants, kunst, ujumine, joga… ja seal kindlasti sarnases olukorras naisi palju, kes kontakte otsivad. Või kui beebiteemad sind ei huvita, siis leiad endale õhtuks mõne trenni või hobi, kus teistsuguseid tutvusi luua.

Isiklikku ka. Mina olen isegi kolinud teise riiki oma mehe pärast, kes kunagi Eestisse tagasi minuga ei koliks. Harjub küll ära, sest mees on liiga armas, et teda jätta. Ning lõppude lõpuks on mu sõpradel ju ka Eestis oma elud ning neid näeks sama tihti nagu praegu läbi interneti. Oma elu tuleb ikka ise huvitavaks elada.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolitud juba jah. Abikaasa soov oli Tallinnast ära. Aga mul

Kôik sôbrad seal ja töö oli ka. Hetkel lapsehoolduspuhkusel. Tunnen end nii üksikult siin.

Vanem laps läheb 2 klassi.

Tànu koroonale pole mingeid töö vaateid ka siin kandis.

Abikaasa ei taha kuuldagi tagasi kolimisest.

Mis kohta sa siis kolisid, et kohe mitte mingeid tööalaseid väljavaateid pole?
Ma elan ca 1500 elanikuga aleviku servas ja isegi siin on erinevaid töökohti pidevalt pakkuda. Lisaks on võimalus tööle käia lähematesse linnadesse, mõlemasse 20-30 min sõitu ja saab hästi ka ühistranspordiga. Ka aleviku ümbruses maal on töökohti aega-ajalt ja loomulikult on kaugtöö võimalus.
Vähemalt mandri-Eestis on küll igas linnas midagi pidevalt pakkuda ning kui kohapeal pole, siis naaberlinnas kindlasti ning naaberlinn on täiesti mõistlikul kaugusel. Tallinlased peaksid olema harjunud nii 30 min tööle sõitma, lihtsalt väljaspool Tallinna sõidab selle ajaga pikema vahemaa ja majade asemel näeb aknast loodust… Tallinnasse mahajäänud sõbrad tõesti külas eriti käia ei suuda, sest noh, sinna kuhugi pärapõrgusse (kus iganes sa väljaspool Tallinna lähivaldasid elad) on ju nii pikk maa. See on juba ammu tuntud fenomen, et Tartust Tallinnasse on palju lühem maa kui Tallinnast Tartusse:)

Kui sul juhiluba on, siis saad Tallinnas sõpradel ise külas käia. Või kui näiteks Tallinnasse mineva raudtee juures elad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas Kuressaare tundub juba nitšekas

Panin sulle ainuüksi selle sõna eest miinuse.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et nad ei kolinud korralikku majja, vaid mingisse suvilasse.

No väga võimalik, ma ei tea äkki polnudki see maja mõeldud aastaringseks elamiseks, aga igal juhul nad said seal maaelulaksu kätte ja leidsid, et ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:32; 18.08 10:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Kolimine