Esileht Tööelu, raha ja seadused. Komandeering ja päevaraha

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: Komandeering ja päevaraha

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma käin 2-3 korda kuus välislähetuses ja see on väga tasuv 🙂 Kui lend läheb hommikul vara, siis pakin midagi kaasa (snäkid, müslitahvli, ¨okolaadi nt) ja söön enne paar ampsu ka kodus. Kuna ma rotiklassis ei pea lendama, siis saab lennukis ka midagi hamba alla. Sihtkohas on kohtumised/koosolekud hommikust õhtuni, sel ajal pole aegagi õgida. Õhtul hüppan läbi odavpoest nt Inglismaal on Tesco, Belgias Carrefour jne jne, haaran salati (tihti on seal suur karbitäis alega 2¤), saiakesed vms 1¤ eest (4-5tk), mõne puuvilja, vett. Harva, kui kulutan üle 5¤. Järgmisel hommikul söön ennast hotellis kurguni täis st mõnulen näiteks ajakirja lugedes ja samal ajal süües tund aega. Teatud hotellides (nt Sheratonis), saab hommikusöögi (mis on nagunii hinna sees), tuppa tellida 3¤ lisatasu eest 🙂 Siis on eriti hea – tellin hommikusöögi kella 7ks, kena noormees veeretab tuppa uhke lauakese, kus ei puudu ka vaasis olev roos, söön voodis mõnuledes kasvõi 2h. Siis ootab jälle töine aeg, kasvõi 10h. Õhtul kas uuesti poodi või siis lühikese lähetuse puhul otse lennukisse. Ütleme nii, et lähetuse ajal panen puhtalt tasku vähemalt 20¤ päevas. 2 kahepäevast lähetust kuus ja ongi 80¤ teenitud lisaks. Nädalane lähetus (tavaliselt 4-5x aastas), on lausa rahapada :-)[/tsitaat]

Üks kägu ütles nõnda hästi – orjarahva järeltulija. Muud ei midagi. Minu teemaalgatuse mõte oli arutleda teemal komandeering versus päevaraha. Aga ma sain tänu paljudele kommentaaridele oluliselt paremat infot. Infot sellest, kuidas keskmine eestlane(palgatööline) mõtleb.
Ja teate mis, see teeb mind kurvaks. Töötad mingi firma heaks (kes kõigi eelduste kohaselt teenib sinu tegevuse tulemusena korralikku raha) ning teed rahvusvahelisel tasandil äri selleks, et õhtul hotellis kohvrist küpsist süüa ja 20¤ säästa. Masendav. Ma tegelikult saan aru, säästmise eesmärk on üllas ning teeb südame härdaks, kui oma pere peale mõtlen, kuid kas nii peaks elama?
Iga inimene on paremat väärt. Ka Maxima müüja nagu siin keegi kommenteeris. 340¤ ei ole normaalne palk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 18.09 09:46; 18.09 10:00; 18.09 10:45; 18.09 10:46; 18.09 11:14; 18.09 11:30; 18.09 11:52; 18.09 11:59; 18.09 14:30; 18.09 14:32; 18.09 14:39; 18.09 16:43; 18.09 16:46; 18.09 22:43; 26.09 14:07; 26.09 20:41; 27.09 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loodan, et teemaalgataja tööandja vähendab tema päevaraha 32 EURi pealt allapoole ja seda täiesti seadusega kooskõlas, sest hommikusöögi eest ta ju maksma ei pea…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]loodan, et teemaalgataja tööandja vähendab tema päevaraha 32 EURi pealt allapoole ja seda täiesti seadusega kooskõlas, sest hommikusöögi eest ta ju maksma ei pea…[/tsitaat]

Loodan, et Sina, kulla Kägu, saad ükskord oma kadedusest üle ning suudad vabalt mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 18.09 09:46; 18.09 10:00; 18.09 10:45; 18.09 10:46; 18.09 11:14; 18.09 11:30; 18.09 11:52; 18.09 11:59; 18.09 14:30; 18.09 14:32; 18.09 14:39; 18.09 16:43; 18.09 16:46; 18.09 22:43; 26.09 14:07; 26.09 20:41; 27.09 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mispärast on vaja osta korraga kohvi, mahla ja veini? Veits laristamine? Teemaalgataja vist ei tea, et Eesti on piisavalt väike ja kui rääkida mõnede tuttavatega oma komandeeringust üksikasjalikult ning siis sellest ka foorumisse teema teha, ei tee see isiku äratundmist eriliseks mõistatuseks….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mispärast on vaja osta korraga kohvi, mahla ja veini? Veits laristamine? Teemaalgataja vist ei tea, et Eesti on piisavalt väike ja kui rääkida mõnede tuttavatega oma komandeeringust üksikasjalikult ning siis sellest ka foorumisse teema teha, ei tee see isiku äratundmist eriliseks mõistatuseks….[/tsitaat]
Ja kui mind tuntaksegi ära, mis siis juhtub? Ma pole oma tööandjat kritiseerinud, halvustanud ega avaldanud konfidentsiaalset infot.
Me elame vabal maal ning kõigil meist on õigus oma arvamusele. Avaldasin oma arvamust ja sain teada, kuidas teised mõtlevad. Kas peaksin ennast nüüd halvasti tundma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 18.09 09:46; 18.09 10:00; 18.09 10:45; 18.09 10:46; 18.09 11:14; 18.09 11:30; 18.09 11:52; 18.09 11:59; 18.09 14:30; 18.09 14:32; 18.09 14:39; 18.09 16:43; 18.09 16:46; 18.09 22:43; 26.09 14:07; 26.09 20:41; 27.09 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ok ma saan aru, et 32¤ on selgelt vähe.

Aga..
kodus olles sööd sa ju hommiku-lõuna ja õhtusöögi oma raha (palga) eest.
Ja komandeeringu päevadel saad sa ju nii päevaraha kui ka palga.[/tsitaat]

Vaata, kodus oma palga eest söön ma päevas max 2-3 euro eest, jah, lugesid õigesti, 2-3 euro eest, sest palk enamat ei võimalda.
Näita mulle mõnd söögikohta, lennujaamast rääkimata, kust saaks sama raha eest 3x süüa?
32E on häbematult väike raha, eriti, kui selle raha eest pead näiteks kasutama ka mingeid transpordivahendeid välisriigis, et igapäevaselt sihtkohta ja hotelli tagasi jõuda. Kuna riigiasutustes vähemalt, on kulud ka hotellidele piiratud, siis sageli tuleb hotell võtta kuhugi äärelinna pärapõrgusse, et limiidi sisse mahuks, ning siis rännata omal käel sihtkohta.
Mina väldin lähetusi nii palju kui võimalik, kuigi erialaselt oleks need väga kasulikud, sest lähetus hammustab suure summa pere eelarvest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…
Eestis päevarahade kaotamine oli õigustatud, kuna müügiinimeste komandeeringuaruannte põhjal viibisid nad keskmiselt 6-7 tööpäeva igakuistes komandeeringutes. Peale eestisiseste päevarahade kaotamist on komandeeringutes viibimise aeg vähenenud 1-2 tööpäevale kuus. Siil saab ka aru, et niimoodi peteti tööandjatelt raha välja.

[/tsitaat]
Tundub, et sa nagu jagad teemat. Siis ehk oskad ka öelda, mille järgi preagu komandeeringute arvu hinnatakse? Kui enne olid selleks komandeeringu aruanded või kuluhüvitised, siis nüüd neid ju enam esitada ei saa. Et mille järgi siis?

Tundub nagu sama teema, et varem, kui hambaravi oli tasuta, käis hambaid ravimas 1000 inimest/kuus, pärast tasuliseks muutumist ainult 50. Natuke veider on selle põhjal järeldada, et enne kasutasid inimesed riiki ära ja neil tegelikult ei olnudki hambad katki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga tuttav. Ma olen ka keedupulka kaasas tassinud, iga kord võtan kaasa küpsiseid jmt hotellis õhtul söömiseks. Väljumine Tallinna lennujaamast on reeglina 6 paiku hommikul, teen eelmisel päeval võileivad ja pärast check-inni, enne lennuki väljumist, söön ära koos jaamast ostetud kohviga, mis on min 2¤. Üldiselt lennujaamadest ma süüa ei osta, kui vähegi võimalik.
Lõunasöögid on tavaliselt vastuvõtja kulul, õhtusöök jääb ära või on kohvrist võetud küpsised.
Õnneks pole mul väga pikki lähetusi olnud. Aga see 32¤ on naeruväärne raha, see pole vist 15 a tõusnud. [/tsitaat]

Mina ei saa aru, kuidas lähetustes käivad süstemaatiliselt inimesed, kelle palk on nii kesine, et 2 e kohvi eest tekitab debatti (rääkimata sellest, et ei suuda võileiba osta). Lähetustes ei käi ju ometi lihttöölised? Arusaamatu. Selle taseme spetsialist, kes käib välislähetustes, omab ju ometi ka Eestis sellist palka, et on majanduslikult kindlustatud ning saab valge inimese kombel välismaal elatud.

Ma ei tea, mul on igatahes palk, mis võimaldab süüa-juua sõltumata riigist ning keeduspiraalid panevad õõvastama. Ei kujuta ettegi. Sente ei loe, eurosid ei poolita, lähetustasu 32.- e päevas võtan pigem kui lisatasu. Ma isegi ei tea, kas tulen sellega välja või mitte. Dziisas, põhipalk, mis võimaldab mulle laheda äraelamise, on ju sama ettevõtte makstud. Absurd oleks minna raamatupidamist pedereerima oma toidutshekkidega:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 00:34; 03.10 02:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Komandeering ja päevaraha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.