Esileht Kodunurk Kompostimine – nõuded kastile

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kompostimine – nõuded kastile

Postitas:

Kuum teema, see kompostimine. Mina üritan aru saada, mis nõuded täpselt on kompostikastile. Saan aru, et toidujäätmete lisamisel peab see olema näriliste ja lindude kindel ehk siis kaanega. Aga kuskilt ei loe ma välja, kas põhi peab ka all olema või mitte. Suurem osa kompostikastide ehitamise juhendeid (ka omavalitsuste kodulehtedel) on ilma põhjata kastide kohta, samuti on müügil valdavalt ilma põhjata plastikkastid. Samas on see ju ebaloogiline, kui panna kast maa peale, siis tulevad hiired ju mullast sisse?

Kui keegi on ostnud lihtsa valmiskasti, millega on väga rahul, siis olen tänulik soovituste eest. Maht võiks olla 300-400 l, materjal eelistatult puit (või siis selline plast, millest esimese tööriistaga läbi ei vajuta).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust on küll mingites juhendites öeldud, et kast peab olema alt võrguga, et hiired ja muud närilised sisse ei saaks, aga samas vedelik saaks maasse imbuda ja ka vihmaussid sisse tulla. Ja pealt peab kaanega olema, et linnud sodi laiali ei tassiks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on see ju ebaloogiline, kui panna kast maa peale, siis tulevad hiired ju mullast sisse?

Ostsingi vist Kaup24-st tavalise põhjata taaskasutatud plastikust kompostri ja panin väga väikese silmaga võrgu alla, kahekordselt ja silmad veidi nihkes. Aga tegelikult müüakse ikka väga palju ka perforeeritud põhjaga kompostreid, ainult guugelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.riigiteataja.ee/akt/110042013001

siin on nõuded kirjas, kui saad aru sellest. Minu arvates on mindud lolliks selle teemaga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, lugesin et kliimaministeeriumi uue eelnõu järgi on vaja pakendit ja klaasi vaja eraldi sorteerima. Mul on juba praegu 3 konteinerit – üld, bio ja pakend, lisaks tassin paberi ja papi eraldi konteinerisse, taara on eraldi – varsti on eramaja hoov konteinereid täis ja jälgi neid kuupäevi, millal üks voi teine konteiner ära viiakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Kompostimine – nõuded kastile