Esileht Pereelu ja suhted Kompromissid suhetes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kompromissid suhetes

Postitas:
Kägu

Paljud neid teinud on, kui efektiivseks on osutunud, kas tunnete et kompromiss on nagu vaeva nägemine, kuna ei saa enam nö 100% olla sina ise? Kas kompromissid on jätkusuutlikud? Kui teha palju kompromisse, kas see mõjub kuidagi suhte kvaliteedile?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult mõjub suhtele kui sa tunned, et ei saa enam sina ise olla ja keegi sind hirmsasti represseerib. Järelikult sai vale kaaslane valitud, katsu teinekord paremini.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompromiss peab olema selline, mis ühist kooselu aitab parandada ja edasi viia aga samal ajal ei tohiks see iseennast niipalju alla suruda, et endal halb oleks. Ma ei nimetaks seda üldse vaeva nägemiseks, pigem kergeks pingutuseks.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud neid teinud on, kui efektiivseks on osutunud, kas tunnete et kompromiss on nagu vaeva nägemine, kuna ei saa enam nö 100% olla sina ise? Kas kompromissid on jätkusuutlikud? Kui teha palju kompromisse, kas see mõjub kuidagi suhte kvaliteedile?

Need on mõttetud, sest andes järgi ühes asjas, annad varsti juba järgi järgmises ja siis ongi suhtest saanud asi , milles anda järgi järjest enam. Lõpuks ei olegi enam suhe ka endine, sinule on täiesti pähe istutud mehe poolt.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil nt oli nagistamist alguses. Mees tahtis rohkem seksi, mina jälle kingitusi ja lilli. Rääkisime suud puhtaks. Mina teen kompromisse seksi osas. Annan rohkem seksi kui mu reaalne vajadus. Mees hakkas rohkem nn. üllatusi tegema. Mõlemad läksime nn. mugavustsoonist välja.

Kui rääkida probleemidest on võimalik leida mingi ühisosa. Kui ollaks evait siis raskem suht jätkata.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub, mis kompromissidest me siin räägime. Mõni kasutab seda sõna selleks, et kaaslast oma kontrollile allutada ja oma käe järgi vormida. Eriti on see armukadedate ja ebakindlate partnerite teema. Seega tuleb esiteks teada, mis kohast see kompromiss tuleb ja kas selle tegemisel on alust.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud neid teinud on, kui efektiivseks on osutunud, kas tunnete et kompromiss on nagu vaeva nägemine, kuna ei saa enam nö 100% olla sina ise? Kas kompromissid on jätkusuutlikud? Kui teha palju kompromisse, kas see mõjub kuidagi suhte kvaliteedile?

Need on mõttetud, sest andes järgi ühes asjas, annad varsti juba järgi järgmises ja siis ongi suhtest saanud asi , milles anda järgi järjest enam. Lõpuks ei olegi enam suhe ka endine, sinule on täiesti pähe istutud mehe poolt.

See, kui üks pool annab järele, ei ole kompromiss.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öeldakse ka, et kompromiss ei ole päris hea tee ega lahendus pidevalt kasutada- siis ei saa kumbki kunagi “oma tahtmist”, see tekitab frustratsiooni. JA tihtipeale pole see kompromiss ka täpselöt üksteisele poolele teele vastu tulemine, vaid üks “saab” rohkem oma tahtmist või üleüldse nagu väikelapsega käib, et “lepime kokku, et teeme nii nagu mina ütlen!”.

Isegi inimesed ei räägi, kui pisiasjadest tekib rahulolematus ja see kuhjub, lagundab suhet, ning osalised ei räägi omavahel, kuni suuremate tülideni või üldse läheb üks minema, sest kõik on kuhjunud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan rohkem seksi kui mu reaalne vajadus.

Kõlab õudselt – annan rohkem seksi. Jääb mulje, et sina ise üldse ei soovi seksi ja teed, õigemini annad seda vaid sellepärast, et mees tahab.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan rohkem seksi kui mu reaalne vajadus.

Kõlab õudselt – annan rohkem seksi. Jääb mulje, et sina ise üldse ei soovi seksi ja teed, õigemini annad seda vaid sellepärast, et mees tahab.

Mis seal õudsat on, ega tal tükk otsast ära ei kuku. Rasket ega keerulist pole seal midagi. Mees saab, mida tema tahab, ja naine saab, mida tema tahab. Ongi kompromiss ehk et poolele teele vastutulek mõlema poolt.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal õudsat on, ega tal tükk otsast ära ei kuku. Rasket ega keerulist pole seal midagi. Mees saab, mida tema tahab, ja naine saab, mida tema tahab. Ongi kompromiss ehk et poolele teele vastutulek mõlema poolt.

Kõva kompromiss küll, kui vastu tahtmist tuleb lasta end kasutada. Ma ei kujuta ettegi, kuidas selline vahekord isegi välja näeb, seda on igal juhul tunda, kui teine pool pole südamega asja juures ja tegelikult sellest osa võtta ei taha. Nagu liinitööd teeks, et peaasi, et tehtud saab. Kõlab nagu täisväärtuslik ja õnnelik seksuaalelu…

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal õudsat on, ega tal tükk otsast ära ei kuku. Rasket ega keerulist pole seal midagi. Mees saab, mida tema tahab, ja naine saab, mida tema tahab. Ongi kompromiss ehk et poolele teele vastutulek mõlema poolt.

Kõva kompromiss küll, kui vastu tahtmist tuleb lasta end kasutada. Ma ei kujuta ettegi, kuidas selline vahekord isegi välja näeb, seda on igal juhul tunda, kui teine pool pole südamega asja juures ja tegelikult sellest osa võtta ei taha. Nagu liinitööd teeks, et peaasi, et tehtud saab. Kõlab nagu täisväärtuslik ja õnnelik seksuaalelu…

No kui osa võtta ei taha, aga märjaks läheb ja orgasmi saab, siis võib ju liinitööd teha, mis sellest siis on.. Ega abielus ainult oma tahtmist ei saa.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompromissid ei tööta, kui üks osapooltest ei täida oma kohustusi ja lubadusi.

Ma abikaasaga mitmeid kompromisse püüdnud teha, ükski ei pidanud vastu, kuna tal läheb “meelest ära” juba paari päeva pärast, mis kokkuleppe oli. Ja kõik algab otsast pihta. Kompromissidel on mõte, kui mõlemad partnerid on valmis pingutama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud neid teinud on, kui efektiivseks on osutunud, kas tunnete et kompromiss on nagu vaeva nägemine, kuna ei saa enam nö 100% olla sina ise? Kas kompromissid on jätkusuutlikud? Kui teha palju kompromisse, kas see mõjub kuidagi suhte kvaliteedile?

Need on mõttetud, sest andes järgi ühes asjas, annad varsti juba järgi järgmises ja siis ongi suhtest saanud asi , milles anda järgi järjest enam. Lõpuks ei olegi enam suhe ka endine, sinule on täiesti pähe istutud mehe poolt.

Et siis kooselu (sinul ei ole kooselu) on ainult SINA, SINA, SINA. Igasugune teisega arvestamine on sulle päheistumine. Palju õnne

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal õudsat on, ega tal tükk otsast ära ei kuku. Rasket ega keerulist pole seal midagi. Mees saab, mida tema tahab, ja naine saab, mida tema tahab.

Täpselt nii. Õhtul magama minnes keerad mehele selja, aluspükse jalas ei ole ja mees asub tagantpoolt külili toimetama. Kui asi aetud, siis jääd magama. Kompromiss.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompromiss tähendab teisele poolele teele vastu tulekut ehk siis mõlemad pooled peaks oma seisukohas korrektiive tegema. Asi toimibki siis kui mõlemad pooled midagi teevad. See kui “kodurahu” heaks üks pool alla annab ei ole kompromiss. Ja kui pidevalt peab kompromisse tegema või oma seisukohti korrigeerida siis minu jaoks ei ole see hea suhe.

Kui suhte üks osapool tahab puhkuse ajal minna mägimatkale ja teine hotellibasseini äärde päevitama siis kompromiss oleks minu meelst variant, kus leitakse sobiv hotell regioonis, kus saab ka matkamas käia. Ehk siis üks saaks oma basseinipuhkuse ja teine matkata ning lisaks oleks aega ka koos ühiseid tegevusi ette võtta.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud neid teinud on, kui efektiivseks on osutunud, kas tunnete et kompromiss on nagu vaeva nägemine, kuna ei saa enam nö 100% olla sina ise? Kas kompromissid on jätkusuutlikud? Kui teha palju kompromisse, kas see mõjub kuidagi suhte kvaliteedile?

Kompromissi tegemine on iseenda maha surumine. Kaua suudad olla keegi teine, kellegi teise jaoks? Ehk said vastuse

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompromissi tegemine on iseenda maha surumine. Kaua suudad olla keegi teine, kellegi teise jaoks?

Kogu aeg ei suuda tõesti olla keegi teine ja kui inimene end väga palju peab muutma ning maha suruma iseend (et teisele meeldida), siis see suhe pikalt ei kesta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud neid teinud on, kui efektiivseks on osutunud, kas tunnete et kompromiss on nagu vaeva nägemine, kuna ei saa enam nö 100% olla sina ise? Kas kompromissid on jätkusuutlikud? Kui teha palju kompromisse, kas see mõjub kuidagi suhte kvaliteedile?

Kompromissi tegemine on iseenda maha surumine. Kaua suudad olla keegi teine, kellegi teise jaoks? Ehk said vastuse

Kompromiss ei tähenda ometi enda täiesti maha surumist! Kust selline mõte ometi, et kui tuled vahel teise poole soovidele vastu, siis on sinu isiksus maha tambitud ja sa pole enam 100%  sa ise? Kuidas üldse saaks heas suhtes olla, kui pidevalt väikeseid kompromisse ei teeks? Ei kujuta ette ühtegi paari, kes elaks nt 30 aastat niisuguses üksmeeles, et iga jumala päeva igal tunnil soovivad mõlemad teha vaid samu asju, on samas meeleolus ja kumbki ei pea mitte kunagi teisele vastu tulema ega teise tunnete põhjal oma käitumist korrigeerima mõneks ajaks. Olla 100% sa ise ei tundu üldse võimalik, kui sa soovid üldse kellegagi lävida ja mitte olla ihuüksi. Miks üldse tahta olla nii enesekeskne? Veel enam – nii ülimalt enesekeskne, et jääda kinni mingisse algsesse “minasse”, kes ei suudagi muutuda elu jooksul?  Õpingute, kõikvõimalike suhete ja ühiskonna mõjul? Kõik inimesed arenevad elu jooksul ja ka muutuvad tänu sellele. Ka suhetes. Igaühe “mina” muutub samuti.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega oma käitumist muutes siis kohe iseennast muuda. Näiteks sõnakasutust saab muuta ilma oma isiksust muutmata. Tavaliselt tekivad lahkhelid erinevate harjumuste pinnal – no siin ongi koht, kus tuleb leida kompromiss.

Kompromisse teed igasuguses pikemas suhtluses, sageli me lihtsalt ei pane neid ise tähele. Ja ei muuda need sugugi su isiksust, st sind ennast. Nii et “sa tahad mind muuta” ei päde.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lähen homme kompromissile:) Mehel on homme vaja Tallinnast Tartusse sõita, aga ta ei taha üksi sõita, kutsus mind kaasa. Eriti ei viitsi, aga lähen. Vbla ongi tore üle hulga aja Tartusse sattuda? Ega ma pärast kindladti ei kahetse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil nt oli nagistamist alguses. Mees tahtis rohkem seksi, mina jälle kingitusi ja lilli. Rääkisime suud puhtaks. Mina teen kompromisse seksi osas. Annan rohkem seksi kui mu reaalne vajadus. Mees hakkas rohkem nn. üllatusi tegema. Mõlemad läksime nn. mugavustsoonist välja.

Teil polnud mingit kompromissi. Kompromiss oleks toimunud siis kui sina oleksid leppinud poolte kingituste ja mees 50% seksiga

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt nii. Õhtul magama minnes keerad mehele selja, aluspükse jalas ei ole ja mees asub tagantpoolt külili toimetama. Kui asi aetud, siis jääd magama. Kompromiss.

Selle nimi on vägistamine, kui sa magad inimesega, kes sinuga magada ei taha. Milles seisneb siin kompromiss? Endal vastik pole kellelegi selga ronida, kes seda ei taha? Mul näiteks küll oleks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas üldse saaks heas suhtes olla, kui pidevalt väikeseid kompromisse ei teeks?

Oi, sa tuletasid mulle meelde postitust, kus keegi elas nii, et mingeid kokkuleppeid ega lubadusi ei andnud, näiteks sõpradega kokkusaamise osas. Sellest ka ei kujutanud ette, et tal saaks olla mingeid muid suhteid peale tutvusringkonna, mille kokkusaamised toimuvad nii, et üks rohkem või vähem, vahet pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud neid teinud on, kui efektiivseks on osutunud, kas tunnete et kompromiss on nagu vaeva nägemine, kuna ei saa enam nö 100% olla sina ise? Kas kompromissid on jätkusuutlikud? Kui teha palju kompromisse, kas see mõjub kuidagi suhte kvaliteedile?

Kompromissi tegemine on iseenda maha surumine. Kaua suudad olla keegi teine, kellegi teise jaoks? Ehk said vastuse

Kompromiss ei tähenda ometi enda täiesti maha surumist! Kust selline mõte ometi, et kui tuled vahel teise poole soovidele vastu, siis on sinu isiksus maha tambitud ja sa pole enam 100% sa ise? Kuidas üldse saaks heas suhtes olla, kui pidevalt väikeseid kompromisse ei teeks? Ei kujuta ette ühtegi paari, kes elaks nt 30 aastat niisuguses üksmeeles, et iga jumala päeva igal tunnil soovivad mõlemad teha vaid samu asju, on samas meeleolus ja kumbki ei pea mitte kunagi teisele vastu tulema ega teise tunnete põhjal oma käitumist korrigeerima mõneks ajaks. Olla 100% sa ise ei tundu üldse võimalik, kui sa soovid üldse kellegagi lävida ja mitte olla ihuüksi. Miks üldse tahta olla nii enesekeskne? Veel enam – nii ülimalt enesekeskne, et jääda kinni mingisse algsesse “minasse”, kes ei suudagi muutuda elu jooksul? Õpingute, kõikvõimalike suhete ja ühiskonna mõjul? Kõik inimesed arenevad elu jooksul ja ka muutuvad tänu sellele. Ka suhetes. Igaühe “mina” muutub samuti.

Siinsed üksikud õeluskäod on nii kibestunud, et see on lausa uskumatu. Miks nad üksikud on? Vastus ongi nende vastustes. Igasugune kompromiss ja vastutulek on enda maha surumine jne. Lihtsalt ühed ääretult lollid, upsakalt egoistlikud tegelased kes ongi oma üksinduse ära teeninud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ühed ääretult lollid, upsakalt egoistlikud tegelased kes ongi oma üksinduse ära teeninud.

Kus sa neid üksikuid inimesi näed? Sinu soovunelm vaid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kibestunud, et see on lausa uskumatu

Pelae sinu on siin kibestunuid vähe, aga sinusugune see-eest on ektraklassi vahutav kibedusepaise.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompromiss kõlab hästi, sinnani, kuni tahad teist õnnelikuks teha. Või sul on üsna ükskõik, kuidas miski on, ja on kerge loobuda oma tahtmisest. Minul seostub kompromissiga kõige rohkem kodu ja sisustamine. Sisuliselt on see nii et mees tahab sinist seina ja mina valget. Teeme helesinise ja kumbki pole rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompromiss kõlab hästi, sinnani, kuni tahad teist õnnelikuks teha. Või sul on üsna ükskõik, kuidas miski on, ja on kerge loobuda oma tahtmisest. Minul seostub kompromissiga kõige rohkem kodu ja sisustamine. Sisuliselt on see nii et mees tahab sinist seina ja mina valget. Teeme helesinise ja kumbki pole rahul.

See ei ole kompromiss. Kompromiss on see, et sina saad oma valge seina ja tema võib keldrisse (pööngule, garaaži) teha sellise man cave’i nagu tema soovib.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompromiss kõlab hästi, sinnani, kuni tahad teist õnnelikuks teha. Või sul on üsna ükskõik, kuidas miski on, ja on kerge loobuda oma tahtmisest. Minul seostub kompromissiga kõige rohkem kodu ja sisustamine. Sisuliselt on see nii et mees tahab sinist seina ja mina valget. Teeme helesinise ja kumbki pole rahul.

See ei ole kompromiss. Kompromiss on see, et sina saad oma valge seina ja tema võib keldrisse (pööngule, garaaži) teha sellise man cave’i nagu tema soovib.

Või ühe sinise ja ühe valge seina. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Pereelu ja suhted Kompromissid suhetes