Esileht Koolilaps Kooli algus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kooli algus

Postitas:

Lihtsalt huvi pärast küsin, kas teie kooli lapsed ootavad juba kooli ja kas neil/teil on juba kooliasjad ostetud.
Minu tütar ootab kooli väga. Eriti ootab ta sõpradega kohtumist, sest ta sai suvel vaid 2 sõbraga kokku ( kõik olid koguaeg ära ja siis olime jälle meie maal). Hinded on tal head ja koolis on tal lihtne. Ootab veel selle pärast kooli algust, sest ta läheb see sügisel uude trenni. Kooliasjad on tal ostetud. Vihikuid käis sõbrannaga ostmas ( kuna läheb 7.klassi , teab mis vihikuid õpetavad soovivad) Pliiatseid, vildikaid jms käisime eelmine nädal ostmas. Koolikott on eelmisest aastast. Riideid läheme ostame järgmine nädal ( enamus on olemas,lihtsalt mõned t-särgid, teksad jms)
Aga kuidas teil on lood kooliga?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poiss, ei oota kooli. suvine kohustuslik kirjandus on vähemalt läbi loetud tänaseks. kogu suve on sõprade ja lähemate klassikaaslastega ringi trallinud ja üksteise juures käinud. ühtegi kooliasja ostetud ei ole veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, ei suuda enam kuidagi ära oodata. Viimased 2 kuud muust ei kuulegi. Uurib pidevalt minult ja kõigilt teistelt kooli kohta. Magab ranits voodikõrval ja keerutab toas ringi.
Täna tuli teade, et koolivorm jõudis kohale. Teised asjad pole ostetud, koosolekut pole olnud ja ei tea täpselt, mida vaja.
Kestaks see koolirõõm kaua…. Endal on küll väike pabin juba sisse tulnud. Loodan, et kõik on sama tore nagu laps ette kujutab, koolirõõm säilib, klapib klassikaaslastega, tuleb tore klassijuhataja ja saab õpingutes tunda eduelamust 🙂

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu seitsmendik ka ootab. Tõuke andis riiete-jalanõude ostmine. Koolitarbeid ostab ise pea iga päev midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

absoluutselt ei oota ja pole veel midagi ostetud,mõned harilikud ja kustutuskummid ostsin

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, läheb 4ndasse, ei oota kooli ja ise ka ei oota.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, läheb viiendasse. Ei oota kooli. Koolis läheb muidu hästi, õppimine on korras, aga sellest aastast tuleb uus klassijuhataja kellest me veel isegi nime pole kuulnud ja seepärast pabistab. Ühtegi asja veel ostnud ei ole. Ilmselt järgmisel nädalavahetusel lähme teeme suurema osturalli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütred, 17a, lähevad 12.klassi. Ootavad, vägagi.

Mina ei oota. Kurb lapsi taas kodust pikaks ajaks kaugele saata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks laps läheb seitsmendasse, teine esimesse klassi. Mingit hullu ootamist ei toimu, kooli võetakse kui paratamatut elu osa. Enamus koolitarbeid on ostetud.

Ise ei oodanud ealeski kooli. Sõbrad olid kõik kodu lähedal ja kool oli üks sunnitöö-asutus. Mitte et õppimine raske oleks olnud, pigem oli seal igav.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, läheb 4ndasse, ei oota kooli ja ise ka ei oota.

Sama siin. Pea on hea ja hinded on head, aga õppida on ikka tõesti väga palju. Kuigi- eks ma selles ise “süüdi” olen, kuna käib süvaõppekoolis.

Ise ootasin alati kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna oli juba esimene koolipäev. Laste arvates oli vaheaeg liiga lühike, oleks veel tahtnud mängida ja möllata. 5. ja 2. klass. Ostma ei pea midagi (kui kott, toidukarp ja joogipudel välja arvata), kõik vajalik saadakse koolist (Norra).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg 18aastane. Ei oota kooli. Kooliasjad ostame viimasel augusti nädalal. Tuleb jälle see suur pinge ja tamp peale.
Pigem unistab ta oma tulevasest erialast ja ülikoolist.
Ise olen õpetaja. Mõte kooli algusest ei lase enam magadagi. Tean, et see on mu viimane aasta koolis ja rohkem ennast selle tööga iial enam tapma ei hakka. Hetkel on tervis ikka üliviletsas seisus ja mõtlen hirmuga, kas üldse tulengi elusalt sellest viimasest kooliaastast välja.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:29; 20.08 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, ma puhtast uudishimust uurin, mis ühe tavalise õpetaja jaoks koolis kõige raskem on? Mis paneb läbi põlema? Mul vanim laps alustab kooliteed ja kõik sellega seonduv on uus. Ise alustasin 1.klassis 30a tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 9a ja 11a oma sõnul ei oota kooli. Aga neid tundes tean, et tegelikult ootavad. Poiss ca veehull ootab ujumistundide jätkumist ja plika ootab pikki silmi käsitöö tunde.
Mitte midagi pole veel ostnud, kotid ja pinalid on eelmisest aastast olemas, tegelikult ka pliiatsid ja tintekad. Kuna lapsed käivad mõisakoolis, siis ootame klassijuhatajalt infot, kas tänavu on lootust mõisapäevikule. Kõik vajaliku ostame septembri esimesel nädalal jooksvalt.
Pesamuna kes on kuuene tahaks hirmsasti õppida, ootab ka kooli. Tema läheb muusikakooli eelkooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augusti alguses sai kogu riiete ja jalanõude asi üle vaadatud ja puuduv tellitud.
Muud kaustikud, pastakad, joonlauad jne.ostavad jooksvalt kooli ajal ise.
Mõlemad võtsid ka esimese kohustusliku kirjanduse raamatu ette ja üritavad igavuse peletamiseks lugeda. Kooli ootus on selline keskmine. Aga oluline on siiski see, et vaatamata sellele, et mõlemad on juba teismelised, siis see kadunud veel ei ole.
Selles osas saan ma kindlasti olla tänulik nii mõlemi klassikaaslaste, kui õpetajate üle.
Ise mäletan, et väga kooli ei oodanud. Midagi on minu laste koolides selgelt parem, kui minu sauruse aegadel.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütred ei oota kooli kohe üldsegi. Ma ei julge neile mainidagi, et käes on juba augusti keskpaik ja varsti…

Siiani on veel meeles, kui tohutult nad 1. klassi mineku eel kooliminekut ootasid. Lausa elu jäi poolest suvest seisma – ainult üks suur koolijutt, et kas juba saab, kooliasjade valmispanemine ja vorm seljas, peegli ees õnnelikuna keerutamine. Kuhu paganasse see koolirõõm ometigi küll kadus? 🙁 Tüdrukud on lahtise peaga ja koolis eeskujulikud ning viielised, ent ometi nad kooli ei salli, kurb tegelikult. Väga suur põhjus on siin koduste õppetükkide rohkus. Laps tahaks pärast 7-tunnist koolipäeva minna veel trennidesse-huviringidesse, ent sel juhul peab ta koduseid õppetükke tegema öösiti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, ma puhtast uudishimust uurin, mis ühe tavalise õpetaja jaoks koolis kõige raskem on? Mis paneb läbi põlema? Mul vanim laps alustab kooliteed ja kõik sellega seonduv on uus. Ise alustasin 1.klassis 30a tagasi.

Minu on läbi põletanud laste röökimine ja lärm tunnis. See on nagu prügi, mida iga päev endasse oled sunnitud manustama. Jääd rahulikuks, ei võta isiklikult ja siiski see mõjub kehale: nõrgendab immuunsüsteemi olematuks, lõhub häälepaelu, sest need ju vibreerivad automaatselt pidevalt lärmiga kaasa.
Mobiiltelefon on tunnis see kurja juur. Kui hakkaks neid igaühelt käest korjama, siis sellele kogu tund kulukski.
Ja loomulikult tapavad tervist õelad vanemad. Nad ei saa arugi, mis ja milleks tunnis vajalik on, aga muudkui targutavad ja esitavad oma seisukohti, kuidas nende meelest õige on.
Need 2 asja tapavadki õpetajatöös tervist kõige enam.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:29; 20.08 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oma gümnaasiumieas lastelt küsisin, kas nad tahaksid praegu näiteks viiendasse klassi minna, olles ise kindel, et saan vastuseks “ei iial”, olin üsna üllatunud, sest nii poiss kui tüdruk vastasid (teineteisest sõltumatult), et “jah, isegi tahaks, see oli lahe ja muretu eluperiood”.
Nii et nautige koos lastega alg- ja põhikooli 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läheb kuuendasse ja ma olin täitsa üllatunud, kui ta ükspäev ütles, et ootab juba eesti keele ja matemaatika tunde, sest need on nii lahedad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 4. klassi minev poeg osalt ootab kooli, kuid samas ka mitte. Ootab, et saada sõpradega rohkem kokku, samas ei oota, sest klassis on mõned kiusajad. Asju käisime koos ostmas kuu alguses. Koolikoti kinkis talle mu täditütar, kes selle USAst militaarpoest tõi. Esmaspäeval saab õpikud, siis läheb pakkimiseks ja kiletamiseks ning 3.09 saab töövihikud ning kordub sama.
Kõige rohkem ootab laps tänast muusikakooliga esinemist ja eelseisvat muusikakooli õppeaastat.
Motivatsioon on selleks õppeaastaks kõrge, sest tahab järgmisel aastal saada katsetega tugevamasse kooli, kuhu sellel aastal sai ta üks hea sõber sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Kooli algus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.