Esileht Erivajadustega laps Kooli eksamid või riigieksamid

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kooli eksamid või riigieksamid

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas on mingi vahe lõpetamisel ja edasi õppimise suhtes.?

Minu laps ei teinudki üheksanda klassi riigieksameid vaid kooli eksamid.Klassijuhataja arvas,et ei hakka  lisa ärevust tekitama ega pingeolukorda.

Kui nüüd edasiõppima asuda,kas on siin vahet eksamite suhtes.?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta võib alati need riiklikud ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üheksanda klassi lõpus pole mingeid riigieksameid.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üheksanda klassi lõpus pole mingeid riigieksameid.

No HARNO arvab küll midagi muud.

Põhikooli lõpetamiseks tuleb 9. klassi õpilastel sooritada eksam eesti keeles, matemaatikas ja ühes õppeaines omal valikul.

Lisaks 9. klassi õpilastele saavad põhikooli lõpueksameid sooritada ka mittestatsionaarses õppevormis üksikuid õppeaineid õppivad õpilased ja eksternid, kes tahavad lõpetada põhikooli.

Põhikooli riiklike lõpueksamite ülesanded ja küsimused koostab Harno. Eksamitöid (v.a eesti keel teise keelena eksamitöid) hindavad koolide lõpueksamikomisjonid, mis kinnitatakse kooli direktori käskkirjaga.

Mõnel puhul on võimalik põhikool lõpetada, sooritades riiklike eksamite asemel koolieksamid. 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas on mingi vahe lõpetamisel ja edasi õppimise suhtes.?

Minu laps ei teinudki üheksanda klassi riigieksameid vaid kooli eksamid.Klassijuhataja arvas,et ei hakka lisa ärevust tekitama ega pingeolukorda.

Kui nüüd edasiõppima asuda,kas on siin vahet eksamite suhtes.?

Vähemalt need kes ühelgi riigieksamil põrusid, jäävad nüüd juba kätte saadud gümnaasiumikohtadest ilma. Ja hiljem tehtud koolieksam enam ei aita, seda gümnaasiumitesse astudes ei arvestata. Milline õpetaja soovitab noorel loobuda riiklikest eksamitest, on see üldse võimalik? Koolieksam on ju lihtsalt järeleksam, et noor saaks kuidagi kooli ikka lõpetatud, tehes 50% koolis koostatud lihtsamal eksamil. Igal juhul sel aastal pannakse tunnistusele kõik eksamitulemused protsendina, nii riiklike kui koolieksmite omad. Üldse ei kujuta ette, kas üldse saab põhikooli lõpetada kui riiklikel eksamitel ei käinudki-huvitav õpetaja kes noorele sellise soovituse andis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Tere!

    Kas on mingi vahe lõpetamisel ja edasi õppimise suhtes.?

    Minu laps ei teinudki üheksanda klassi riigieksameid vaid kooli eksamid.Klassijuhataja arvas,et ei hakka lisa ärevust tekitama ega pingeolukorda.

    Kui nüüd edasiõppima asuda,kas on siin vahet eksamite suhtes.?

    Vähemalt need kes ühelgi riigieksamil põrusid, jäävad nüüd juba kätte saadud gümnaasiumikohtadest ilma. Ja hiljem tehtud koolieksam enam ei aita, seda gümnaasiumitesse astudes ei arvestata. Milline õpetaja soovitab noorel loobuda riiklikest eksamitest, on see üldse võimalik? Koolieksam on ju lihtsalt järeleksam, et noor saaks kuidagi kooli ikka lõpetatud, tehes 50% koolis koostatud lihtsamal eksamil. Igal juhul sel aastal pannakse tunnistusele kõik eksamitulemused protsendina, nii riiklike kui koolieksmite omad. Üldse ei kujuta ette, kas üldse saab põhikooli lõpetada kui riiklikel eksamitel ei käinudki-huvitav õpetaja kes noorele sellise soovituse andis.

    Mõistik on mitte sõna võtta kui teemaga kursis pole.

  • Tegelikult peaks see olema ka lapsevanema nõusolekul kuna tegu on alaealisega ja enne tuleb endale selgeks teha mis sellega kaasneb kui koolieksamid vaid tehakse.
  • Mul küll laps lõpetas aastaid tagasi aga Rajaleidja otsusega oli tal matemaatika eksam teistsugune kui teistel. Ja ei olnud järeleksam. Õppis väikeklassis. Gümnaasiumi ei läinud kus see oleks olnud oluline.
+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolieksamitega gümnaasiumisse ei lähe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistik on mitte sõna võtta kui teemaga kursis pole. Tegelikult peaks see olema ka lapsevanema nõusolekul kuna tegu on alaealisega ja enne tuleb endale selgeks teha mis sellega kaasneb kui koolieksamid vaid tehakse. Mul küll laps lõpetas aastaid tagasi aga Rajaleidja otsusega oli tal matemaatika eksam teistsugune kui teistel. Ja ei olnud järeleksam. Õppis väikeklassis. Gümnaasiumi ei läinud kus see oleks olnud oluline.

Kui laps õpib eritingimustel või väikeklassis või mis iganes muu probleem, võiks postituses seda ju vanem kohe öelda ka. Kui vanem ütleb et laps tegi vaid koolieksmaid, kuna õpetaja seda lihtsalt voovitas, võivad teised küll oma imestust väljendada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistik on mitte sõna võtta kui teemaga kursis pole. Tegelikult peaks see olema ka lapsevanema nõusolekul kuna tegu on alaealisega ja enne tuleb endale selgeks teha mis sellega kaasneb kui koolieksamid vaid tehakse. Mul küll laps lõpetas aastaid tagasi aga Rajaleidja otsusega oli tal matemaatika eksam teistsugune kui teistel. Ja ei olnud järeleksam. Õppis väikeklassis. Gümnaasiumi ei läinud kus see oleks olnud oluline.

Kui laps õpib eritingimustel või väikeklassis või mis iganes muu probleem, võiks postituses seda ju vanem kohe öelda ka. Kui vanem ütleb et laps tegi vaid koolieksmaid, kuna õpetaja seda lihtsalt voovitas, võivad teised küll oma imestust väljendada.

Teema kategooria on ju erivajadustega laps.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistik on mitte sõna võtta kui teemaga kursis pole. Tegelikult peaks see olema ka lapsevanema nõusolekul kuna tegu on alaealisega ja enne tuleb endale selgeks teha mis sellega kaasneb kui koolieksamid vaid tehakse. Mul küll laps lõpetas aastaid tagasi aga Rajaleidja otsusega oli tal matemaatika eksam teistsugune kui teistel. Ja ei olnud järeleksam. Õppis väikeklassis. Gümnaasiumi ei läinud kus see oleks olnud oluline.

Kui laps õpib eritingimustel või väikeklassis või mis iganes muu probleem, võiks postituses seda ju vanem kohe öelda ka. Kui vanem ütleb et laps tegi vaid koolieksmaid, kuna õpetaja seda lihtsalt voovitas, võivad teised küll oma imestust väljendada.

Teema kategooria on ju erivajadustega laps.

Mina näiteks vaatan “24h jooksul kommeteeritud” ja kunagi ei vaata mis  alafoorumi postitust loen.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistik on mitte sõna võtta kui teemaga kursis pole. Tegelikult peaks see olema ka lapsevanema nõusolekul kuna tegu on alaealisega ja enne tuleb endale selgeks teha mis sellega kaasneb kui koolieksamid vaid tehakse. Mul küll laps lõpetas aastaid tagasi aga Rajaleidja otsusega oli tal matemaatika eksam teistsugune kui teistel. Ja ei olnud järeleksam. Õppis väikeklassis. Gümnaasiumi ei läinud kus see oleks olnud oluline.

Kui laps õpib eritingimustel või väikeklassis või mis iganes muu probleem, võiks postituses seda ju vanem kohe öelda ka. Kui vanem ütleb et laps tegi vaid koolieksmaid, kuna õpetaja seda lihtsalt voovitas, võivad teised küll oma imestust väljendada.

Teema kategooria on ju erivajadustega laps.

Erivajadusega laps ei tähenda alati lihtsustatud õpet ja õppealaseid erisusi. Minu erivajadusega laps tegi 9. klassi lõpus riiklikud eksamid ja kõik tugevate tulemustega ning õpib edsi gümnaasiumis (konkureeris oma kohale võrdselt tavalastega). Seega siinkohal ongi oluline alustada sellest, kas tegemist on lihtsustatud õppe või intellektipuudega, mis tegelikult pärisib edasiõppimise võimalusi päris palju.

Teemaalgataja lapsel tuleb ilmselt hakata vaatama kutsekooli erialasid ja uurima, kas eksamite teema tema kandideeriist üldse mõjutab. Soovitan siinkohal kooliga otse suhelda!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erivajadusega laps ei tähenda alati lihtsustatud õpet ja õppealaseid erisusi. Minu erivajadusega laps tegi 9. klassi lõpus riiklikud eksamid ja kõik tugevate tulemustega ning õpib edasi gümnaasiumis (konkureeris oma kohale võrdselt tavalastega)

Just nimelt. Erivajadus ei tähenda akadeemilist võimetust. Väikeklassis võivad õppida ka akadeemiliselt väga tugevad lapsed.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas on mingi vahe lõpetamisel ja edasi õppimise suhtes.?

Minu laps ei teinudki üheksanda klassi riigieksameid vaid kooli eksamid.Klassijuhataja arvas,et ei hakka lisa ärevust tekitama ega pingeolukorda.

Kui nüüd edasiõppima asuda,kas on siin vahet eksamite suhtes.?

Vähemalt need kes ühelgi riigieksamil põrusid, jäävad nüüd juba kätte saadud gümnaasiumikohtadest ilma. Ja hiljem tehtud koolieksam enam ei aita, seda gümnaasiumitesse astudes ei arvestata. Milline õpetaja soovitab noorel loobuda riiklikest eksamitest, on see üldse võimalik? Koolieksam on ju lihtsalt järeleksam, et noor saaks kuidagi kooli ikka lõpetatud, tehes 50% koolis koostatud lihtsamal eksamil. Igal juhul sel aastal pannakse tunnistusele kõik eksamitulemused protsendina, nii riiklike kui koolieksmite omad. Üldse ei kujuta ette, kas üldse saab põhikooli lõpetada kui riiklikel eksamitel ei käinudki-huvitav õpetaja kes noorele sellise soovituse andis.

Mittetegemine ei ole ju põrumine. Minu laps tegi ka ühes aines kooleksami ja võeti küll kenasti heasse gümnaasiumisse vastu. Tunnistuselt on ju näha, kas kukkus läbi või ei teinud eksamit üldse. Põhjus tunnistusele ei läinud. Gümnaasium ehk võib ka põhjendust küsida, meilt siiski ei küsitud midagi. Tal ei olnud küll see kuidagi nii planeeritud, lihtsalt haigestus ootamatult.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige mõiste on ühtsed põhikooli lõpueksamid (mitte riigieksamid, need on peale 12ndat klassi).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas on mingi vahe lõpetamisel ja edasi õppimise suhtes.?

Minu laps ei teinudki üheksanda klassi riigieksameid vaid kooli eksamid.Klassijuhataja arvas,et ei hakka lisa ärevust tekitama ega pingeolukorda.

Kui nüüd edasiõppima asuda,kas on siin vahet eksamite suhtes.?

Mis mõttes ei teinud 9. klassi lõpueksameid? Kuidas ta sai 9. klassi lõpetada?

9. klassi eelduseks on lõpueksamite sooritamine. Tõsiküll, on võimalik lapsevanema avaldusega saada valge tunnistus (kuni kaks puudulikku hinnet), kuid muus osas pole seal mingeid muid erisusi.

12. klassi  saab lõpetada riigieksameid tegemata –  need seoti omavahel lahti. Õpilane saab lihtsalt keskkooli tunnistuse, kuid edasi õppima ta minna ei saa, sest pole selleks teinud eksameid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas on mingi vahe lõpetamisel ja edasi õppimise suhtes.?

Minu laps ei teinudki üheksanda klassi riigieksameid vaid kooli eksamid.Klassijuhataja arvas,et ei hakka lisa ärevust tekitama ega pingeolukorda.

Kui nüüd edasiõppima asuda,kas on siin vahet eksamite suhtes.?

Mis mõttes ei teinud 9. klassi lõpueksameid? Kuidas ta sai 9. klassi lõpetada?

9. klassi eelduseks on lõpueksamite sooritamine. Tõsiküll, on võimalik lapsevanema avaldusega saada valge tunnistus (kuni kaks puudulikku hinnet), kuid muus osas pole seal mingeid muid erisusi.

12. klassi saab lõpetada riigieksameid tegemata – need seoti omavahel lahti. Õpilane saab lihtsalt keskkooli tunnistuse, kuid edasi õppima ta minna ei saa, sest pole selleks teinud eksameid.

On ju kirjutatud, et tegi koolieksamid. Harno lehelt:

Mõnel puhul on võimalik põhikool lõpetada, sooritades riiklike eksamite asemel koolieksamid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Erivajadustega laps Kooli eksamid või riigieksamid