Esileht Koolilaps koolilaps ei jää üksi õue mängima ilma sõbrata

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: koolilaps ei jää üksi õue mängima ilma sõbrata

Postitas:

kas siis mina või keegi peab olema juures,üksi ei jää.Kuidas saaks last julgemaks muuta?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 01:44; 10.07 23:50; 26.07 05:36; 27.07 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei jääks, vähemalt linnas mitte. See pole otseselt kartmisest, ma arvan, vaid laiemalt sisetunde värk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On asi julguses? Mu lapsed ka üksi õues pole kuna lihtsalt igav on

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem imestan sinu postitust 🙂 Minu laste puhul ei tule kõne allagi, et nad ihuüksinda õues mängiksid. Kas sinule endale meeldib üksinda kohvikus istuda? Jah, kindlasti on inimeste temperament erinev ja mõnele meeldib tõesti üksi olla. Ent suur osa inimkonnast on siiski karjaloomad ja mitmekesi koos on asjadel ikka hoopis teine minek. Julguses/arguses polegi üldse teema siin. Laps tahab ikka, et keegi tema juures oleks, tema liivavorme kiidaks ja juttudele kaasa noogutaks. See on üsnagi normaalne ja loomulik. Koos seltsilisega muutub tavalinegi õuemäng huvitavamaks ja vastupidi – kui kedagi juures pole, siis kaob lapsel huvi õues toimetada peagi.

Muidugi võiks koolilaps juba ise õues toimetada. Aga pigem annaks talle sel juhul mõne töö: nt marjade korjamine (kui teil aed peaks olema), las nikerdab või nokitseb äkki kuuri all midagi (minu 9-a tütar vestab heameelega kuuri all nt puupulki lilletugedeks). Niisama liivakasti koolilast enam istuma ju ei pane. Ja soovitaks sõpru külla kutsuda. Siis muutuvad aias olevad esemed, pallid, reketid,
kiiged ja redelid huvitavamaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ei taha üksi olla. Kui kedagi õues näha pole, ei viitsi minna, sest igav on. Mõnikord läheb ise natukeseks ootama, kas keegi tuleb. Kui ei tule, vantsib tuppa tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana laps? Kas linnas või maal? Mis ta seal õues üksi tegema peaks?

laps 7 aastane,mul vaja kodus koristada ja süüa ka teha,ei ole aega terve päev lapsega õues olla. Ikka linnas elame,maal oleks oma õueala ja kõik olulisemalt lihtsam.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 01:44; 10.07 23:50; 26.07 05:36; 27.07 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ta tegema peaks üksinda seal õues?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära saada! Leia talle kodus tegevust. Mis siis, kui lõpptulemuseks on see, et laps hakkab hulkuma, leiab kahtlase seltskonna?
Las käib poes mingi väikese asja järel, mis sul just otsa sai, ka liikumine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana laps? Kas linnas või maal? Mis ta seal õues üksi tegema peaks?

laps 7 aastane,mul vaja kodus koristada ja süüa ka teha,ei ole aega terve päev lapsega õues olla. Ikka linnas elame,maal oleks oma õueala ja kõik olulisemalt lihtsam.

Ma ei saa probleemist aru. Korista ja keeda siis, kui vaja on. 7-aastane pole ju enam rinnalaps, keda ei saa käest panna või väikelaps, kes jala küljes ripub ja sülle tahab. Ei ole vaja terve päev õues olla. 1-2 tundi on piisav. Ja kui mõni päev seda ka ei jõua, siis tegelikult ei juhtu midagi. Mis puudutab üksi väljas käimist, siis mu 18-aastane tütar kutsub siiamaani naabritüdruku kaasa kui ta 500m kaugusele toidupoodi saadan. Ja naabritüdruk minu lapse, kui teda poodi saadetakse. Hetkel töötab see 18-aastane teisel mandril. Nii et kindlasti pole ta saamatu vms. Lihtsalt inimene on sotsiaalne olend.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke koos lapsega süüa ja koristage ning siis minge kuhugi välja – mere äärde, loomaaeda. Ei saa aru, miks arvatakse, et õues olemine on nii põnev. Naabrid ajavad ka oma lapse üksi õue – see longib mööda hoovi ja teeb lollusi – viimati murdis õues puult suure oksa ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see 7-aastane seal õues siis üksi peale peaks hakkama?

Mul on tunne, et probleem on pigem selles, et emal on vaja perekoolis istuda ja netis surfata ning lapsel on kodus igav, kipub ema tüütama. Siis oleks hea kui ta jalust ära saaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka taustast ja eelnevast kasvatusest. Mul käis 7-aastane juba nädalases laagris, kus ta kedagi ei tundnud. Kui kogu aeg on emme sabas sõelunud, siis muidugi ei saa hakkama ja ongi igav ning laps ebakindel. Vanemate kasvatus on märksõna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see 7-aastane seal õues siis üksi peale peaks hakkama?

Mul on tunne, et probleem on pigem selles, et emal on vaja perekoolis istuda ja netis surfata ning lapsel on kodus igav, kipub ema tüütama. Siis oleks hea kui ta jalust ära saaks.

Kuidas laps siis iseseisvaks kasvab kui üksi ei ole õues,kooli minnes peab ju üksi hakkama saama.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 01:44; 10.07 23:50; 26.07 05:36; 27.07 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan väikelinnas ja kortermajade vaheline mänguplats on tavaliselt lastest pungil. Aga seda tavaliselt. Praeguse leitsakuga on see plats 2 nädalat tühi olnud, sest keegi ei jaksa mängida. Oma last ma ka õue selle kuumaga ei aja. Loeb ja mängib toas, umbes kell 11 kolime oma kodumatega kohaliku järve randa, kus on enamus meie linnakese lapsed. Seal siis nad pladistavad ja möllavad ja mängivad, emmed vedelevad päikese käes 🙂
Arusaamatu on, kuidas sa 7 aastase lapse kõrvalt koristada ja süüa teha ei saa? Laps tuleb kaasata ja nii lähevad need toimetused palju kiiremini.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega laps pea ka üksinda/omaette ilmtingimata õues olema ja sina ise samal ajal toas suuri manöövreid ette võtma. Mõnedele sobib omaette mäng rohkem, mõnedele vähem. Ise tegin söögi üks kord päevas kas hommikul (saime ise varajasemat lõunat süüa ja siis välja minna) või siis sõime päeval väljas kergemat ja tegin siis õhtul korraliku süüa (soojaga ju päeval ja nii palju sooja süüa ei tahagi) ja sellest jäi ka järgmiseks enen kodust ära minekut tugevamaks söögiks midagi. Kodus toimetasin ka hommikupoole (laps tahtis omaette ja toas niisama olla ja teguseda) või siis õhtupoole, kui ise enam väljas ei tahtnud olla ja laps päevasest minuga koosolemisest ja väljas olemisest lihtsalt väsinud ja toimetas toas rahulikult omaette või luges või vaatas natuke telekat vms.
Julgust ei ole vaja ka treenida nii, et ühel hetkel lihtsalt jõuga käisid üksinda õues olla. Ikka tasapisi ja last tegevusse ja mängu suunates saab aeg-ajalt kaugeneda ja siis jälle kohal olla julgustuseks või koostegevuseks (tegin ühe väikse ringi lapse silmaulatuses, siis hetkeks ka silmapiirilt ära jne). Samamoodi saab kodu hoovis alustada nii, et mängida koos ning siis korraks käia toas teha väiksem kiirem liigutus, tulla tagasi või madalamal korrusel akna ääres toimetades julgustada last jne. Juba selged ja pidevalt koos käidud teel suunata ta tegevusega natuke üksi minema, ise vaikselt järgi minnes ja eemalt jälgides (kõrvaltänava poodi jäätist ostma, tõuksiga kiiremini mänguväljakule, sina tasapisi järgi vms) jne. Koolitee võiks ise koos lapsega korduvalt enne sügist rahulikult läbi käia ja kui laps arem ja ei ole valmis üksi, siis leida viise, et alguses laps ei peaks üksi käima (saata, kasutada pikapäevarühma/kooli huviringe, et siis ise peale tööpäeva vastu saaks minna) jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas laps siis iseseisvaks kasvab kui üksi ei ole õues,kooli minnes peab ju üksi hakkama saama.

Ega üksi õues igavlemine kuidagi last iseseisvamaks tee ju. Kooliteel on ju kindel eesmärk, aga saata laps lihtsalt õue, et mine ole seal? Kui on oma aed ja seal midagi rohida või marju korjata vaja, siis see on eesmärgipärane tegevus ja 7-aastane saab selliste asjadega hakkama. Kui aga tegu on paneelmajaga kuskil mäel, siis on lapse üksi õue sundimine väga imelik.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 12:24; 27.07 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see 7-aastane seal õues siis üksi peale peaks hakkama?

Mul on tunne, et probleem on pigem selles, et emal on vaja perekoolis istuda ja netis surfata ning lapsel on kodus igav, kipub ema tüütama. Siis oleks hea kui ta jalust ära saaks.

Kuidas laps siis iseseisvaks kasvab kui üksi ei ole õues,kooli minnes peab ju üksi hakkama saama.

Endiselt ei saa probleemist aru.
Kas su laps keelduks ka siis üksi minemast, kui saadad ta näiteks poodi vm kindla eesmärgiga käigule (nagu kooliminek)?
Miks sa tahad, et ta seal õues majade vahel lihtsalt üksi passima peab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see 7-aastane seal õues siis üksi peale peaks hakkama?

Mul on tunne, et probleem on pigem selles, et emal on vaja perekoolis istuda ja netis surfata ning lapsel on kodus igav, kipub ema tüütama. Siis oleks hea kui ta jalust ära saaks.

Kuidas laps siis iseseisvaks kasvab kui üksi ei ole õues,kooli minnes peab ju üksi hakkama saama.

Iseseisvust õpitakse teiste abiga. Mina ei pea vägisi pesast välja viskamist ja rangelt üksi iseseisvumist õigeks. Ikka ise pead esmalt lapsega seda teed edasi ja tagasi läbi käima, tasapisi üksi käimise vahemaid pikendades. Mõnel läheb see kiiremini mõnel aeglasemalt.

Ma kardan, et praegune tegevus on lausa ohtlik- mine välja ja ole üksi, saa hakkama (lapsele kõlab see umbes nii, et kao välja, sa oled mul ees ja vaata ise, kuidas hakkama saad, pead saama, aga koju ära mulle ette tolknema tule!). Algklassides! Ja siis imestame, kust ja miks need hulkuvad lapsed ja kahtlased seltskonnad tekivad. Lapsed vajavad turvatunnet ja teadmist, et võivad ALATI vanema juurde minna.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 13:15; 27.07 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see 7-aastane seal õues siis üksi peale peaks hakkama?

Mul on tunne, et probleem on pigem selles, et emal on vaja perekoolis istuda ja netis surfata ning lapsel on kodus igav, kipub ema tüütama. Siis oleks hea kui ta jalust ära saaks.

ma käin tööl,mitte ei istu perekoolis ja laps istubki oma nutikas terve see aeg kui mind pole.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 01:44; 10.07 23:50; 26.07 05:36; 27.07 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma käin tööl,mitte ei istu perekoolis ja laps istubki oma nutikas terve see aeg kui mind pole.

Kas seal õues tal mingit tegevust on?
Hetkel on päeval nii palav ka, et meie hoovi lapsed jõuavad õue alles õhtul.
Kui laps ei taha üksi õues olla (mis on loomulik), siis otsi talle kodus mingit tegevust. Las loeb nt. nutikas istumise asemel. Kui kodus sobivaid raamatuid pole, siis minge raamatukokku ja valige sealt ning seadke eesmärgiks, mis ajaks peab raamat läbi olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 12:24; 27.07 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see 7-aastane seal õues siis üksi peale peaks hakkama?

Mul on tunne, et probleem on pigem selles, et emal on vaja perekoolis istuda ja netis surfata ning lapsel on kodus igav, kipub ema tüütama. Siis oleks hea kui ta jalust ära saaks.

ma käin tööl,mitte ei istu perekoolis ja laps istubki oma nutikas terve see aeg kui mind pole.

Siis on ju probleem hoopis muus! Nutika keeld näiteks juuli lõpuni ja vaata, mis saama hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 13:15; 27.07 13:05;
To report this post you need to login first.

Oleneb ikka taustast ja eelnevast kasvatusest. Mul käis 7-aastane juba nädalases laagris, kus ta kedagi ei tundnud. Kui kogu aeg on emme sabas sõelunud, siis muidugi ei saa hakkama ja ongi igav ning laps ebakindel. Vanemate kasvatus on märksõna.

No ma ei tea, mis kiire sul selle lapse iseseisvaks kasvatamisega on. 7aastane võibki veel vabalt emme sabas sõeluda, üsna väike teine veel. Lapsed kasvavad nii kiiresti, ma soovitan seda aega nautida, mil nad veel kodus on, mitte pidevalt jalust ära omapäi õue ja laagritesse saata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka 7-aastase lapsega kodus. Sellise kuumaga ei taha kumbki välja minna. Laps loeb oma toas “Potterit”, mina koristasin terve elamise ära. St alustasime sellest, et tema koristas oma mänguasjad kõik ära ja tegi oma riiulid korda, siis sai minna raamatut lugema ja mina hakkasin tolmuimejaga tegema jne. Varsti jalutame koos poodi, väljas temperatuur juba paras. Koos on tore.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps koolilaps ei jää üksi õue mängima ilma sõbrata

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.