Esileht Koolilaps Koolilapsed vahetunnis õue

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Koolilapsed vahetunnis õue

Postitas:

Tere, kas teie koolides saavad lapsed vahetunnis õue.Olen mures, sest eelmine nädal peale kooli tundis ennast halvasti.Kodus peale õues viibimist enesetunne paranes.Selgus,et lapsed istuvad 8.00-14.30 oma pesaklassis ja õue vahetundidel ei lubata, kuigi kooliinfo kiri väidab muud.Muidugi reaalselt vahetund kõigest 10 minutit aga ikkagi.Vanasti liikusid vähemalt ühest klassist teise.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed saavad vahetundidel nii õue kui koolimaja peale liikuma. Olen aru saanud, et üldiselt on koolimajas kõik tavapärane ja mingeid erilisi muutusi ei ole sisse viidud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, kogu aeg on vahetunnis õue saanud, aga nüüd on vist rangelt soovituslik see õueminek.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 23:47; 10.09 09:48; 10.09 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka soovituslik nüüd hoopis vahetunnid õues veeta. Varem sai vahetunnis õue pikapäevatöö ajal ja sedagi ainult kindlate õpetajatega, kes vastutasid tol päeval.
Uue muudatusena alustavad osad klassid kell 10 tunde. Üks söögivahetund on ka juurde pandud.
Kool on varunud ka maske, ei ole kohustuslik kanda, aga laste sõnul on vahetunnis enamikel maskid ees. Juba selle esimese nädalaga kogunes mu lastel koolikoti sahtlisse hunnik maske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka vaidlus sel teemal – selleks, et lapse saaksid õue – tuleb minna sisehoovi läbi kitsaste usta ja koridori – samas on see ideaalne võimalus haiguse levikuks, samas tõesti on õues tervislik olla. samuti oli arutelu – las olla igal klassil oma klass, et ei peaks kulgema iga tund uude klassi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool on varunud ka maske, ei ole kohustuslik kanda, aga laste sõnul on vahetunnis enamikel maskid ees. Juba selle esimese nädalaga kogunes mu lastel koolikoti sahtlisse hunnik maske.

no vot, ehe näide eestlaste maskikandmisest – juhul, kui koolis pole ühtki haiget, pole maskidel mõtet. kui koolis on mõni haige ja mask seetõttu saastunud, siis selline maskide kotti kogumine suurendab nakatumise riski ja tõenäosust.
mask tuleb ettevaatlikult nööridest võttes koheselt ära visata, mitte koolikoti sahtlisse koguda ja nakkust niimoodi kaasas kanda, oma asju sellega määrida ja pereliikmetele tuua.
kuniks ei hakata maske korrektselt kasutama ja hävitama, on need pigem nakkusallikateks ning keskkonnareostuseks, haiguste vältimisel neil sellisel kujul kasu pole

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 09:49; 10.09 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õue ei pea kiirustama iga vahetund, kui see kooli planeeringu jne tõttu mõttekas pole, aga klassist välja võiks ikka minna ja klasse tuulutada vahepeal.
Aga teemaalgataja lapsel võis väsimus/kehv enesetunne olla pigem kooli alguse, suurenenud koormuse ja stressi pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks lühikeste vahetundide ajal ei lubata klassist välja. Wc võivad ka ainult tunniajal käia.
Samas õuevahetunnil saadetakse kõik korraga garderoobi ja õue.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelatud. Terve päev klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka vaidlus sel teemal – selleks, et lapse saaksid õue – tuleb minna sisehoovi läbi kitsaste usta ja koridori – samas on see ideaalne võimalus haiguse levikuks, samas tõesti on õues tervislik olla. samuti oli arutelu – las olla igal klassil oma klass, et ei peaks kulgema iga tund uude klassi.

Meil on vahetunnid alati 6ues, ka enne koroonat oli nii (Norra kool). Praegu on asi niimoodi lahendatud, et igal kooliastmel (1. klassid näiteks jne) on vahetunnid eraldi ajal (kooli lähevad ka 1.-4. klass ühel ajal ja 5.-7. klass 15min peale neid). Siis ei teki tunglemist koridorides. Meil on ka osa tunde 6ues, sest seal on ruumi rohkem ja värske 6hk, kus haigused nii väga ei levi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on asi niimoodi lahendatud, et igal kooliastmel (1. klassid näiteks jne) on vahetunnid eraldi ajal (kooli lähevad ka 1.-4. klass ühel ajal ja 5.-7. klass 15min peale neid).

see on küll väga mõistlik lahendus, suurema kooli puhul võiks isegi veel rohkem see koolipäeva algus hajutatud olla.

mul on praegu mõlema lapse koolis nii, et hommikune kooli sisenemine on kõige hullem tunglemine, mida ette kujutada annab – kõik oootavad puntras, et saaks kätedesinfitseerija juurde. uksest sisenemine on kordades aeglasem kui tavaliselt ja ma kahtlustan küll, et see desomisest saadav kasu ei kaalu kaasnevat kahju üles. selle valguses on mingi päevane hajutamine (klassist ei väljuta, vahetunnis wc ei saa jne) täiesti mõttetu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 23:47; 10.09 09:48; 10.09 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil (Belgia kool) on lastel 3 õuevahetundi ja üks neist pikem, klasse õhutatakse vahepeal ja klasside kaupa on eraldi mänguväljakud. Õpetajad kannavad maske, lapsed ei pea (osad siiski kannavad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui mina noor oli, oli garderoobide uksed lukus ja pidid siis toariietes õue minema…ilma õpetaja loata ei tehtud lukku lahti, sest äkki teed popi. Ma ei imesta, kui ka praegu veel kool ei julge õppimist jätta lapse enda vastutusele ja arvab, et peab väega kinni hoidma

Aga jätame kõrvale, mis 20 aastat tagasi oli.

Lugedes eelnevaid vastuseid – mille alusel kool piirab liikumisvabadust vahetunni ajal? Koolil üksi kindlasti ei ole sellist pädevust ja õigust. Need reeglid peaksid siis olema pandud paika KOVi poolt kõikides tema haldusala koolides ühtemoodi…oh, aga KOV ka ju ei saa liikumisvabadust piirata, ta saab piirata nt koolivälisel ajal koolimajas viibimist, aga klassiruumist väljumist…tegelikult ei saa keelata isegi tunni ajal – võib panna käitumishinde vastava, aga kinni hoida ei tohi 😀 Päris nagu liikumisvabaduse piiramiseks sellisel kujul, et sa pead viibima selles kohas, selleks peab olema konkreetne juriidiline alus ja ka volitus sellele asutusele, kes piirab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui mina noor oli, oli garderoobide uksed lukus ja pidid siis toariietes õue minema…ilma õpetaja loata ei tehtud lukku lahti, sest äkki teed popi. Ma ei imesta, kui ka praegu veel kool ei julge õppimist jätta lapse enda vastutusele ja arvab, et peab väega kinni hoidma

Aga jätame kõrvale, mis 20 aastat tagasi oli.

Lugedes eelnevaid vastuseid – mille alusel kool piirab liikumisvabadust vahetunni ajal? Koolil üksi kindlasti ei ole sellist pädevust ja õigust. Need reeglid peaksid siis olema pandud paika KOVi poolt kõikides tema haldusala koolides ühtemoodi…oh, aga KOV ka ju ei saa liikumisvabadust piirata, ta saab piirata nt koolivälisel ajal koolimajas viibimist, aga klassiruumist väljumist…tegelikult ei saa keelata isegi tunni ajal – võib panna käitumishinde vastava, aga kinni hoida ei tohi ???? Päris nagu liikumisvabaduse piiramiseks sellisel kujul, et sa pead viibima selles kohas, selleks peab olema konkreetne juriidiline alus ja ka volitus sellele asutusele, kes piirab.

vastupidi, haridusministeerium ja KOV on andnudki otsustusõiguse koolidele endile

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 09:49; 10.09 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastupidi, haridusministeerium ja KOV on andnudki otsustusõiguse koolidele endile

kas tõesti on mõne kooli sisekorras kirjas koolimajast lahkumise keeld? nii palju kui mina koolidega kokku olen puutunud, käib see keeld ikkagi kooli territootiumilt lahkumise kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 23:47; 10.09 09:48; 10.09 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelatud. Terve päev klassis.

Vabandust, kirja ees Teil- TSG. Et kas kirjutate, et TSG-s keelatud?

Kui jah, siis mul lapsed seal põhikooliastmes ja nende jutu järgi liiguvad vahetundide ajal ringi, võivad ka õue minna. Mingit keeldu pole.
Vahetunnid tehti pikemaks, söögivahetunde hajutati jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Koolilapsed vahetunnis õue