Esileht Koolilaps Koolitüdrukule talvepüksid?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Koolitüdrukule talvepüksid?

Postitas:

Tütar 11 a, käib 4.klassis. Koolis on kasutusel koolivorm, st tüdrukud kannavad iga päev vormiseelikut. Vormipüksid on ka olemas, aga neid ei paista olevat kellelgi ja lisaks on need üsna õhukesest riidest. Teksapüksid ei ole koolis tundide ajal lubatud.

Koolist koju tuleb laps lõuna ajal ise, mitme ühistranspordiga ja lõpuks on tal ka omajagu maad jalgsi kõndimist. Siiani polnud probleemi sukkpükste väel tulla, sest õues olid plusskraadid. Nüüd, kui väljas miinused, andsin talle hommikul soojad kenad retuusid sukkpükste peale tõmbamiseks. Ta on selliseid juba aastaid kandnud ja pole kunagi muret olnud, kui väikseks jäävad, ostame uued. Nüüd korraga õiendab, et soojad retuusid olla titekad, keegi tema klassist neid ei kandvat, viimase argumendina teatab, temal olla villase peale allergia, ajavat sügelema. Tegelikult ei olegi need retuusid päris villased, vaid paksem puuvill hoopis. Ütlesin siis, et pangu suusapüksid, olen neid tema kooli lastel palju näinud. Tema jälle et ei pane, titekad. Soovitasin siis, et võtku teksapüksid kaasa ja pangu kooli riidehoius pärast tunde jalga. Ei sobi ka see lahendus. Sukkpüksid on tal õige õhukesed. Ostsin siis kavalalt soojemad sukkpüksid- neid keeldub jalga panemast.

Jope on tal poolpikk, st tagumiku katab ära. Pikem jope pole tegelikult lahendus, sest saba alt puhub jäine tuul ikkagi sisse.

Samas endal on tal suured põieprobleemid, pidevalt põiepõletik tekkinud viimasel ajal. Arstilkäigud ja uuringud ning ravid on kohati päris valulikud.

Olen täitsa nõutu. Kas teie oskate soovitada, missuguseid talvepükse võiksid selles vanuses tütarlapsed koolis käies kanda? Midagi sellist, mis neile endile meeldiks ja ka alumised asjad korras hoiaks? Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:17; 08.02 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kantakse ikka talvepükse, neid täiesti tavalisi. Kui ta ise ei taha, siis ilmselt ütlebki, et keegi ei kanna.

Kui ikka selgitustest ja tervislikkuse aspektist aru ei saa, siis pakun lahenduseks mantli ja säärised. Neid on päris lahedaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:24; 08.02 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paksud traksidega talvepükse kannavad.
ka seelikut annab sinna päris kenasti sisse toppida.
osa käib isegi kombekatega ses vanuses, eriti neis koolides, kus päeva sees talvel õue ka lubatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps tõmbab kooliseelikule talvepüksid peale. isegi kindad paneb kätte, talve omad 😉
selleks, et külm hakkaks, pole vaja titekas olla… ka vanurid külmetavad valede riietega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paksud traksidega talvepükse kannavad.
ka seelikut annab sinna päris kenasti sisse toppida.
osa käib isegi kombekatega ses vanuses, eriti neis koolides, kus päeva sees talvel õue ka lubatakse.

Näita mulle 4. klassi last, kes käiks kombekaga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 13:01; 09.02 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen just lapse koolis ja ikka paljudel on täna talvepüksid peal. Nii poistel kui tüdrukutel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:24; 08.02 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu vana tütar käib ka koolis enamasti seelikuga, vahel ka pükstega, pole vahet, aga tema paneb vabatahtlikult suusapüksid jalga, koolis võtab ära, pole probleemi ja titeka juttu pole meil siiani olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paksud traksidega talvepükse kannavad.
ka seelikut annab sinna päris kenasti sisse toppida.
osa käib isegi kombekatega ses vanuses, eriti neis koolides, kus päeva sees talvel õue ka lubatakse.

Näita mulle 4. klassi last, kes käiks kombekaga!

Minu 4 klassi poiss käib, mitte küll igapäevaselt, vaid siis kui ikka tõesti külm ja tuuline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar tuli koolist koju, mossis ja kurtis, klassiõde olla öelnud temale: “Sa oled nende pükstega nii paks!”

Ausalt öelda ma tunnen nende klassi neli aastat, ja vot miskipärast ei usu seda juttu. Mõne teise klassi kliima võib küll sihuke olla, aga see konkreetne klass – pigem kahtlustan et oma tüdruk pisut liialdab. Eluaeg on ta riietuse suhtes ülimalt ükskõikne olnud ja seltsinud pigem poistega ning välimusele mitte rõhku panevate tüdrukutega. Nüüd aga…soh! Suusapüksid on tal korralikud ja tõesti mugavad seelikule peale panna. Või kui neid ei soovi, pangu siis soojemad retuusid. No mitte miski ei kõlba. Jah, peaks vist ostma talle ülipika talvemantli, ent juhtumisi ei ole perel hetkel 100 eurot maast võtta. Olemasolev poolpikk jope on korralik ja uuepoolne ning igati paras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:17; 08.02 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paksud traksidega talvepükse kannavad.
ka seelikut annab sinna päris kenasti sisse toppida.
osa käib isegi kombekatega ses vanuses, eriti neis koolides, kus päeva sees talvel õue ka lubatakse.

Näita mulle 4. klassi last, kes käiks kombekaga!

Minu üks kaksikutest käib. Teine käiks ka, aga nii suuri enam pole.
Kooli minnes esimene kord kahtles, aga soovitasin tal võimalikule narrijale öelda, mida ta ütlejast arvab. 5. kl poisil oligi midagi öelda ja tüdruk ütles talle väga kehvasti. Peale seda pole keegi kobisenud.
Nagu ma aru saan, siis tundub see kummaline ka osade vanemate jaoks. See on veelgi kummalisem.

Aga olen lastele õpetanud, et sellised tüübid tuleb paika panna.

Kui tüdruk kombekaga ei käi, paneb suusapüksid peale, sest niimoodi pidavat olema soojem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 20:05; 09.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis oli sama häda, et tüdrukud said ainult seelikuga käia. Nüüd lõpuks lubati prooviperioodiks ka mustad teksased – lapsevanemate soovil. Eks näis, kuidas prooviperiood sujub ja kas kooli juhtkond otsustab siis teksaseid ka edaspidi lubada või mitte.
Aga kui seelikuga vaja käia, siis paneb tüdruk pikema jope, säärised ja pikad saapad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu oma ei pane ka pükse jalga. Sääriseid ka ei kanna, mitte millegagi pole nõus. Teised kannavad talvepükse, mütse, kindaid jne, aga minu oma ei pane. Olen kindel, et ta suruks need koolikotti ja tuleks poolpaljalt koju. Minu oma pole küll haige ka olnud, aga ainus variant oleks ikkagi pikk mantel? Minu tütrel on pikk mantel. Praegu ju hooaeg lõppemas, ehk kuskilt saab ikka vähe parema hinnaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paksud traksidega talvepükse kannavad.
ka seelikut annab sinna päris kenasti sisse toppida.
osa käib isegi kombekatega ses vanuses, eriti neis koolides, kus päeva sees talvel õue ka lubatakse.

Näita mulle 4. klassi last, kes käiks kombekaga!

Minu üks kaksikutest käib. Teine käiks ka, aga nii suuri enam pole.
Kooli minnes esimene kord kahtles, aga soovitasin tal võimalikule narrijale öelda, mida ta ütlejast arvab. 5. kl poisil oligi midagi öelda ja tüdruk ütles talle väga kehvasti. Peale seda pole keegi kobisenud.
Nagu ma aru saan, siis tundub see kummaline ka osade vanemate jaoks. See on veelgi kummalisem.

Aga olen lastele õpetanud, et sellised tüübid tuleb paika panna.

Kui tüdruk kombekaga ei käi, paneb suusapüksid peale, sest niimoodi pidavat olema soojem.

Rahune nüüd maha, kes siin narrimisest vms üldse on rääkinud. Lihtsalt uudishimu oli, sest mina tõesti ei ole näinud et peale algklasse veel kombekaid kantaks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 13:01; 09.02 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen jummalast rahulik:)
Lihtsalt kombekas on nii mugav asi ja lapsel on sellega mõnus käia. Ja neid lapsi leidub ikka väga palju, kes kombeka ning kombeka kandja hoobilt titeks ristivad. Reaalselt need lapsed on olemas, ja eks need lapsukesed kuulevad seda “tõde” ju oma kodust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 20:05; 09.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Koolitüdrukule talvepüksid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.